• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Referaty Postępowania Celnego - gdzie cywile a gdzie funkcjonariusze ???

wqrwionynamaxa

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
10
Witam
Pytanie jak w temacie. Wiedza potrzebna z uwagi na zgłoszenie skargi/wniosku do NIK w związku z wprowadzeniem reformy KAS.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zacznę wątek - w Łodzi - cywile::mad:
 
Witam
Pytanie jak w temacie. Wiedza potrzebna z uwagi na zgłoszenie skargi/wniosku do NIK w związku z wprowadzeniem reformy KAS.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zacznę wątek - w Łodzi - cywile::mad:

W Przemyślu prawdopodobnie cywile i funkcjonariusze funkcjonują razem w postępowaniu celnym,w postępowaniu podatkowym,w działach ogólnych delegatur,w kadrach,w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami,w analizie ryzyka,w dziale granicznym,w dziale kontroli wewnętrznej, w laboratorium,w likwidacji towarów,itp. Bez komentarza.
 
Przemyśl to wyjątkowa patologia i totalny brak konsekwencji przy gospodarowaniu zasobami ludzkimi. Faktem jest, że funkcjonariusze pracują w komórkach w których ich być nie powinno. To co napisał Winger to święta prawda. Ponadto grk to czysta fikcja. Jest po to żeby święte krowy mogly dalej pracować w komórkach cywilnych, taki listek figowy. Naczelnicy zamiast coś usprawnić lub naprawić zajmują się tylko przenosinami, które niczego nie zmieniają tylko wprowadzają chaos i utrudniają ludziom życie. Jeszcze pytanie, jak długo można przyjmować ludzi do pracy. W grudniu został ogłoszony nabór a do dnia dzisiejszego ani jeden nie przyszedł do pracy – to jakaś farsa.
 
Witam
Pytanie jak w temacie. Wiedza potrzebna z uwagi na zgłoszenie skargi/wniosku do NIK w związku z wprowadzeniem reformy KAS.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zacznę wątek - w Łodzi - cywile::mad:

W Śląskim w postępowaniu celnym cywile, pojedyńczo funkcjonariusz. W karnym rejestratorki kancelarii = funkcjonariusze (zadania "policyjne"??chyba rozpoznawanie rodzaju wpływających pism i kontrola terminu wokand. Ups), podobnie w kontroli rynku, jak reszta referatu funkcjonariusze.
 
Ostatnia edycja:
Temat jak najbardziej dla NIK. W Pomorskim cywile mimo oficjalnych deklaracji o naszym przywróceniu. Obiecanki cacanki... i tematu nie ma... Z mojej wiedzy Warszawa, Kraków, Olsztyn, Wrocław w mundurach.
 
W Przemyślu prawdopodobnie cywile i funkcjonariusze funkcjonują razem w postępowaniu celnym,w postępowaniu podatkowym,w działach ogólnych delegatur,w kadrach,w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami,w analizie ryzyka,w dziale granicznym,w dziale kontroli wewnętrznej, w laboratorium,w likwidacji towarów,itp. Bez komentarza.

Witam w Małopolsce czyli IAS w Krakowie Dział Postępowania Celnego usytuowany jest w Delegaturze Małopolskiego UC-S w Krakowie natomiast Referat Postępowania Celnego jest w Delegaturze MUC-S w Nowym Sączu. I w Dziale i Referacie (z wyjątkiem chyba dwóch osób) są funkcjonariusze SC-S.
Z tego co wiem funkcjonariusze są też w IAS : Kielce, Olsztyn, Wrocław, Rzeszów, Opole, Warszawa, Lublin, Nie wiem czy wszyscy??/ Pozdrawiam
ZBIERAJCIE PODPISY!!!!
 
Ktoś tu pisał o śląskim, tak w śląskim mundury dostali ci co mieli dostać, wiecznie żywa kadra oraz nowo powołana kadra po wyborach. Kto się wtedy przejmował funkami z orzecznictwa czy też dozoru ? SWOI, SWOI. Dzisiaj z tego co mi wiadomo jest bardzo śmiesznie, zarządza orzecznikami mundurek który wcześniej uczestniczył w ich ucywilnieniu. Oczywiście ten co mógł wszystko też ma mundurek.
Dzięki Bogu mam to już za sobą.
 
Czy w komórkach PC gdzie są i cywile i funkcjonariusze wszyscy robią to samo czy zadania funkcjonariuszy są inne?
 
do MF

pismo FZZSC do Pani Minister Finansów :mad:
 

Attachments

  • do MF3.jpg
    do MF3.jpg
    290,1 KB · Wyświetleń: 300
Witam w Małopolsce czyli IAS w Krakowie Dział Postępowania Celnego usytuowany jest w Delegaturze Małopolskiego UC-S w Krakowie natomiast Referat Postępowania Celnego jest w Delegaturze MUC-S w Nowym Sączu. I w Dziale i Referacie (z wyjątkiem chyba dwóch osób) są funkcjonariusze SC-S.
Z tego co wiem funkcjonariusze są też w IAS : Kielce, Olsztyn, Wrocław, Rzeszów, Opole, Warszawa, Lublin, Nie wiem czy wszyscy??/

W Rzeszowie a właściwie w PUCS w Przemyślu dział postępowania celnego zasilają i funkcjonariusze będący w grk i ucywilnieni w wyniku reformy funkcjonariusze. Grupy grk każdy wie jak wyglądają (zostało to nieraz opisane) zasilających je funkcjonariuszy nie ma miesiąc w miesiąc na służbie w postępowaniu, plus dodatkowe urlopy (jak to funkcjonariusze) - a robotę trzeba robić.
 
Ostatnia edycja:
W sieni na zielonej górce referaty I i II instancji są całkowicie ucywilnieni. nie ma żadnego fc. nie mogą dokonywac wymiaru nalezności celnych w wydanych decyzjach, bo te zadania wg ustawy o KAS wykonyja fc


Może to przemyślane - całkiem sprytne - posunięcie ?!

Wydać "papier" decyzjo-podobny, wymuszając "samo-wymierzenie".
I odwołać się - nie bardzo będzie od czego ...
 
A jak jest w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu ???

Swego czasu kontaktowałam się z różnymi PC w Polsce i z tego co pamiętam to tam raczej też cywile.
Jak widać wątek nie cieszy się dużym zainteresowaniem, bo też zbyt dużo osób w pc nie pracuje a do tego część jest w mundurach. Może jednak dałoby połączyć siły i coś razem zdziałać. Priv?
Swoją drogą nie wiem dokładnie jakie tematy związek zgłosił do NIK i czy wśród tych tematów poruszono kwestie niejednolitego ucywilniania poszczególnych komórek, bo temat ten dotyczy nie tylko pc ale również kontroli, analizy ryzyka i chyba nawet też akcyzy.
 
W lubelskiej IAS mundurowi
Tak, deal był taki że dostają mundury by jeździć na granicę. Miało być pięknie. A w efekcie na granice jeździ tylko kilka osób - tych, którzy mieli pecha, reszta jeśli ma GRK, to ewentualnie na lotnisku...
Czyli przejrzyście i uczciwie jak zawsze.
 
Tak, deal był taki że dostają mundury by jeździć na granicę. Miało być pięknie. A w efekcie na granice jeździ tylko kilka osób - tych, którzy mieli pecha, reszta jeśli ma GRK, to ewentualnie na lotnisku...
Czyli przejrzyście i uczciwie jak zawsze.[/QUOT
Czyli w lubelskim, żeby dostać mundur zawierało się ,,deal''? super...
 
Back
Do góry