• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Chcą nam zabrać BROŃ ... bedą śmieszne paralizatory

Chcą zabrać wszystkim... Nie tylko Wam... Każda jednostka broni może być użyta inaczej niż zakładano...W innych okolicznościach... Rządzący pitraszą projekt, dzięki któremu pozbawią około 200 tyś obywateli praw do broni czarnoprochowej, do tej pory nie objętej żadną restrykcją...
Przy okazji: Dzień Dobry! :) To mój pierwszy komentarz na tym Forum! :)
 
Czy to plotka? Krąży informacja, że dyrektorów IAS przeszkolono ze strzelania w sytuacji gdy ustawa nie daje im prawa do posiadania broni służbowej. Tzn tym, którzy nie są funkcjonariuszami. Czy ktoś ma sprawdzone info na ten temat?
 
Czy to plotka? Krąży informacja, że dyrektorów IAS przeszkolono ze strzelania w sytuacji gdy ustawa nie daje im prawa do posiadania broni służbowej. Tzn tym, którzy nie są funkcjonariuszami. Czy ktoś ma sprawdzone info na ten temat?
Tak. Widziałem wiadomość email dot. jednego z zastępców DIAS. No, chyba że zmienił status zatrudnienia na f-sza, ale o tym nie słyszałem, więc...
 
Ostatnia edycja:
Czy to plotka? Krąży informacja, że dyrektorów IAS przeszkolono ze strzelania w sytuacji gdy ustawa nie daje im prawa do posiadania broni służbowej. Tzn tym, którzy nie są funkcjonariuszami. Czy ktoś ma sprawdzone info na ten temat?


Zaraz, zaraz ... Któryż to dyrektor jest funkcjonariuszem ?!
O ile dobrze pamiętam, w KAS, funkcjonariusz zostając dyrektorem, miał zdjąć mundur!

Chyba nie masz na myśli tego pseudo-świętoszka z Katowic, który - nota bene - dzisiaj
popisał się na naradzie permanentnym buractwem, rodem z dawnego "cła", nakazując
przekazanie podwładnym polecenia "stosowania schludnego ubioru" i tym podobne pierdoły.

On myśli, że niby kogo ma "pod sobą"; bandę wieśniaków (za przeproszeniem osób
wszak kulturalnych - z takim pochodzeniem) śmierdzących obornikiem, bez żadnego
wykształcenia, co to pewnie atrament (tusz) wypiją, nie wiedząc do czego służy ?!

To niepojęte, że taki burak rządzi (bo na pewno nie kieruje) tysiącami ludzi i ma
jeszcze czelność zajmować się wydawaniem podobnych poleceń!
Jako temu, któremu zerwano mundur, jest mi wstyd przed ludźmi, którzy znają
rodowód tego ... Przepraszam, nie dokończę - tu nie wolno używać takich słów ...


 
Podpytajcie w Olsztynie. Stugębna plotka głosi, że w zeszłym roku spora grupa wysokich oficerów pojechała na zasadniczy kurs strzelecki, nie mając wtedy nic wspólnego z WZP.
Niestety nie mam jak zweryfikować jej prawdziwości, więc traktujcie to jako niesprawdzoną ciekawostkę.
 
Do marca tego roku funkcjonował moduł szkoleniowy pt. "przygotowawczy kurs strzelecki"
Kurs trwał 1 tydzień w Świdrze. Moduł obowiązywał tylko kilka miesięcy. Uczestnikami była wysoka kadra kierownicza KAS. Dyrektorzy, Naczelnicy, funkcjonariusze i cywile. Na 100% uczestniczyła w nich cywilna kadra kierownicza, wiem bo widziałem uczestników jednego z turnusów.
Pokaż załącznik: 2017-03-10-Kurs strzelecki przygotowawczy.pdf
 
Do marca tego roku funkcjonował moduł szkoleniowy pt. "przygotowawczy kurs strzelecki"
Kurs trwał 1 tydzień w Świdrze. Moduł obowiązywał tylko kilka miesięcy. Uczestnikami była wysoka kadra kierownicza KAS. Dyrektorzy, Naczelnicy, funkcjonariusze i cywile. Na 100% uczestniczyła w nich cywilna kadra kierownicza, wiem bo widziałem uczestników jednego z turnusów.
Pokaż załącznik: 5777

No to mamy piękny przykład naruszenia dyscypliny budżetowej albo gorzej...
 
2017-03-10-Kurs strzelecki przygotowawczy-1.jpg2017-03-10-Kurs strzelecki przygotowawczy-2.jpg
Wg wstępu moduł przeznaczony był dla funkcjonariuszy, ale nie wszyscy uczestnicy tych "turnusów" byli funkcjonariuszami.
 
Ostatnia edycja:
Pokaż załącznik: 5779Pokaż załącznik: 5780
Wg wstępu moduł przeznaczony był dla funkcjonariuszy, ale nie wszyscy uczestnicy tych "turnusów" byli funkcjonariuszami.

w środku, w punkcie opisującym dla kogo jest moduł, jest mowa wyłącznie o FUNKACH, po titi, ale NIE dla tych w realizacji

ciekawe dlaczego

a już udział w tym module cywili to kryminał

na jakiej podstawie zostali skierowani?

czy mieli titi?

na podstawie jakiego konspektu byli szkoleni?

kto i na jakiej podstawie dał im ostrą broń do ręki???
 
Albo ma to być służba mundurowa równorzędna Policji, albo fikcja jaka jest od początku do dziś. Czyli urzędnicy w uniformach, ale wołający o przywileje mundurowe.

A mnie się ten argument bardo podoba xD Serio myślisz, że przyznanie uprawnień do broni, szerszej grupie fcs uczyni z tej formacji służbę? I co mi z tego, że dostanę broń, jak moim szefem jest pan, co wczoraj klepał pity przyjęciowym stemplem w us... Nie broń czyni funkcjonariusza tylko mentalność, struktura dowodzenia, zależność służbowa. Co to za służba, w której przełożony nie może na salut odpowiedzieć, bo nie ma munduru... a większość jego podwładnych nim gardzi. Awanse wręcza pan w rozchełstanej marynarce, albo w sweterku. Jest pewna formacja bez broni, a jest sto razy bardziej służbą niż my :)
 
Ostatnia edycja:
odpustowe strzelectwo dla wyższej kadry za państwowy grosz

w środku, w punkcie opisującym dla kogo jest moduł, jest mowa wyłącznie o FUNKACH, po titi, ale NIE dla tych w realizacji

ciekawe dlaczego

a już udział w tym module cywili to kryminał

na jakiej podstawie zostali skierowani?

czy mieli titi?

na podstawie jakiego konspektu byli szkoleni?

kto i na jakiej podstawie dał im ostrą broń do ręki???

jeśli zostali przeszkoleni cywile, to jest to sprawa dla prokuratora. związek powinien zwrócić się, w trybie dostępu do info publicznej, o stosowną informację. kto uczestniczył, w jakim stosunku służbowym się znajdował w chwili szkolenia, kiedy uzyskał zaświadczenie o odbyciu kursu titi.

rzeczą kolejną jest marnotrawstwo publicznego grosza. czy posiadanie broni służbowej przez kursantów jest niezbędne do wykonywania obowiązków po ukończeniu kursu?
 
Albo ma to być służba mundurowa równorzędna Policji, albo fikcja jaka jest od początku do dziś. Czyli urzędnicy w uniformach, ale wołający o przywileje mundurowe.

A mnie się ten argument bardo podoba xD Serio myślisz, że przyznanie uprawnień do broni, szerszej grupie fcs uczyni z tej formacji służbę? I co mi z tego, że dostanę broń, jak moim szefem jest pan, co wczoraj klepał pity przyjęciowym stemplem w us... Nie broń czyni funkcjonariusza tylko mentalność, struktura dowodzenia, zależność służbowa. Co to za służba, w której przełożony nie może na salut odpowiedzieć, bo nie ma munduru... a większość jego podwładnych nim gardzi. Awanse wręcza pan w rozchełstanej marynarce, albo w sweterku. Jest pewna formacja bez broni, a jest sto razy bardziej służbą niż my :)

sorki ale się nie zgodzę z argumentami

generałowie w armii mają cywilnego przełożonego - ministra obrony narodowej

zwierzchnikiem sił zbrojnych jest cywil - Prezydent RP,

to Prezydent RP mianuje generałów

nie salutują Prezydentowi?

cywilne zwierzchnictwo nie przesądza o niczym

temat był na forum wałkowany wielokrotnie

o tym, że pełni się służbę nie przesądza przełożony - funk, broń, zadania czy komórka, ale odrębność i specyfika stosunku służby

piszemy tu o szkoleniu cywili (nieważne na jak wysokich stołkach) na szkoleniu na broń dla funków, na podstawie założeń i konspektu szkolenia dla funków, w oparciu o przepisy dotyczące prawa używania broni przez FUNKÓW

a misiewicza tam nie było?

kto i na jakiej podstawie dał im ostrą broń do ręki???

i kolejne pytanie: kto by się tłumaczył przed prorokiem i z czego w razie przypadkowego postrzelenia przez cywila?

szkolony cywil?

prowadzący szkolenie wbrew zapisom ustawy?

kierujący cywili na szkolenie?

ten kto wydał prowadzącemu szkolenie polecenie szkolenia cywili?

a może szef wszystkich szefów marian b...ś najmniejszy harnaś?
 
Ostatnia edycja:
...
...

i kolejne pytanie: kto by się tłumaczył przed prorokiem i z czego w razie przypadkowego postrzelenia przez cywila?
...
a może szef wszystkich szefów marian b...ś naj(ś)m(iesz)niejszy harnaś?


Obawiam się, że ten "Srebrny Kieł" z Piekła rodem - i nigdy i za nic - tłumaczyć
się nie będzie! Kolesiostwo poukładało się już tak głęboko, iż do odpowiedzialności
takich anty-ludzi, nikt nie będzie w stanie się dogrzebać ...

 
Zmieniając trochę wątek. Dlaczego funkcjonariusze posiadający przydzieloną broń służbową wykonują czynności kontrolne nie pobierając owej broni z magazynu uzbrojenia? Bo temat broni przerasta i przeraża kierownika oddziału? Ja osobiście czułbym się lepiej pracując wraz z uzbrojonym kolegom podczas rewizji. Sam fakt, że ktoś nosi pistolet studzi nerwy niektórych turystów.
 
Zmieniając trochę wątek. Dlaczego funkcjonariusze posiadający przydzieloną broń służbową wykonują czynności kontrolne nie pobierając owej broni z magazynu uzbrojenia? Bo temat broni przerasta i przeraża kierownika oddziału? Ja osobiście czułbym się lepiej pracując wraz z uzbrojonym kolegom podczas rewizji. Sam fakt, że ktoś nosi pistolet studzi nerwy niektórych turystów.

dlaczego oczekujesz broni od kolegi a nie od siebie?

sam pobierz, twojemu koledze będzie raźniej

a potem namów kolegę

nie masz szkolenia- to je zrób, chyba że temat broni cię przerasta i przeraża

nie oglądaj się na innych - zacznij od siebie
 
Zaraz, zaraz ... Któryż to dyrektor jest funkcjonariuszem ?!
O ile dobrze pamiętam, w KAS, funkcjonariusz zostając dyrektorem, miał zdjąć mundur!

Chyba nie masz na myśli tego pseudo-świętoszka z Katowic, który - nota bene - dzisiaj
popisał się na naradzie permanentnym buractwem, rodem z dawnego "cła", nakazując
przekazanie podwładnym polecenia "stosowania schludnego ubioru" i tym podobne pierdoły.

On myśli, że niby kogo ma "pod sobą"; bandę wieśniaków (za przeproszeniem osób
wszak kulturalnych - z takim pochodzeniem) śmierdzących obornikiem, bez żadnego
wykształcenia, co to pewnie atrament (tusz) wypiją, nie wiedząc do czego służy ?!

To niepojęte, że taki burak rządzi (bo na pewno nie kieruje) tysiącami ludzi i ma
jeszcze czelność zajmować się wydawaniem podobnych poleceń!
Jako temu, któremu zerwano mundur, jest mi wstyd przed ludźmi, którzy znają
rodowód tego ... Przepraszam, nie dokończę - tu nie wolno używać takich słów ...



Przecież w IAS Rzeszów dyrektor i jego zastępca to funkcjonariusze!
 
dlaczego oczekujesz broni od kolegi a nie od siebie?

sam pobierz, twojemu koledze będzie raźniej

a potem namów kolegę

nie masz szkolenia- to je zrób, chyba że temat broni cię przerasta i przeraża

nie oglądaj się na innych - zacznij od siebie

Czy widziałeś kogokolwiek na oddziale ze szkoleniem na broń nie licząc tych co dostali przeniesienie z dawnych czarnych?
Jeśli ktoś organizowałby takie szkolenie dla ludzi z oddziałów granicznych to chętnie się zgłoszę.
 
Czy widziałeś kogokolwiek na oddziale ze szkoleniem na broń nie licząc tych co dostali przeniesienie z dawnych czarnych?
Jeśli ktoś organizowałby takie szkolenie dla ludzi z oddziałów granicznych to chętnie się zgłoszę.

sam sobie odpowiedziałeś

przełożeni nie uznają broni za konieczną w oc

słusznie czy nie - ani ty ani ja nie mamy na to wpływu

nie jesteś tam sam, jest też monitoring, dane wszystkich podróżnych

nawet jak ktoś coś nawywija to jest identyfikowalny

a przy rewizji w bks możesz bronią o coś zaczepić, może się wypiąć

to ryzyko dla pobierającego broń

o czy ryzyko pobrania tej broni w oc jest uzasadnione zagrożeniami w oc?
 
Back
Do góry