• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Związek Zawodowy Celnicy

W Policji nie jest tak kolorowo po porozumieniu. Teraz powoli podnoszą się echa i również są problemy z mnożnikami i stanowiskami. Popytajcie u lokalnych kolegów z niebieskich. Oni mimo wszystko mają możliwość to egzekwować bo mają porozumienie klepnięte na stopniu ministerialnym.

Kiedy zrozumiecie wszyscy, że u nas NIE MA tego porozumienia?! Nikt się pod tym nie podpisał, to nie istnieje.

Podwyżki u Nas to tylko i wyłącznie wola polityczna i nic wiecej. A tej nie ma.
Długo się zastanawiałem i dziwię się, że ZZ Celnicy nie wystąpił z postulatem odsunięcia od stanowiska obecnego Szefa KAS ze względu na brak zaufania ponad 50% grupy zawodowej formacji mundurowej podlegającej MF.

A nigdy nie będzie dobrze póki Szefem naszej służby będzie ktoś, kto szczerze jej nienawidzi. Czy to takie trudne?

Myślę, że każdy minister musi się liczyć ze zdaniem 50% grupy zawodowej, która stanowi tak strategiczną gałąź aparatu państwa co do pozyskiwania podatków.
Na szczeblu, związki --> ministerstwo jest przepaść bo nasz własny szef o to nie dba. Nasz głos nigdy nie zostanie usłyszany wyżej - na stopniu legislacyjnym. Obudźcie się wreszcie. W hierarchii jest luka i te krzyki zmobilizowane lub nie - nigdzie nie docierają.

w pełni zgadzam się powyższą diagnozą. tylko ten serwilizm. uprawiany de facto także przez zz celnicy pl. za który już płacimy i będziemy płacicić jeszcze więcej.

cenzorowi tego forum kasowanie moich postów pod hasłem "może zostać źle odebrane" już nie wystarcza. wyobraźcie sobie, że zaczął je edytować, wykreślając niektóre stwierdzenia. jak nazwać takie działanie? polityką, chamstwem czy serwilizmem?
 
...
cenzorowi tego forum kasowanie moich postów pod hasłem "może zostać źle odebrane" już nie wystarcza. wyobraźcie sobie, że zaczął je edytować, wykreślając niektóre stwierdzenia. jak nazwać takie działanie? polityką, chamstwem czy serwilizmem?

@tele echo - taki żeś bardzo "wygadany", a dokładnie - jak pozostali, podobnie widzący realia, klepiesz ogólniki. Czyżby brakowało Ci odwagi, by także w tym wypadku nazwać rzeczy PO IMIENIU ?!


Ps: Nie przejmuj się, że (oczywiście) Cię podpuszczam. I tak byłbyś dopiero/aż drugi!
 
może warto założyć odrębny wątek nt. krytyka związku i polityki.
myślę, że wszyscy będą tam zaglądać z ciekawością.
jednocześnie może wreszcie poprawi się jakość dyskusji w innych sprawach.
wesołych świąt dla niezłomnych bojowników o prawdę i wolność wypowiedzi.
wesołych świąt dla wszystkich celników i ich przyjaciół.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
może warto założyć odrębny wątek nt. krytyka związku i polityki.
myślę, że wszyscy będą tam zaglądać z ciekawością.
jednocześnie może wreszcie poprawi się jakość dyskusji w innych sprawach.
wesołych świąt dla niezłomnych bojowników o prawdę i wolność wypowiedzi.
wesołych świąt dla wszystkich celników i ich przyjaciół.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !


@aquirre - jesteś myślący facet, lecz proszę - nie ubliżaj inteligencji innych.

Lawirowanie w prawdzie i żonglerka słowem, jakie powyżej stosujesz, mimo swej zewnętrznej prawidłowości, w sposób nieuczciwy sprowadza nieuważnego czytelnika do przekonania, iż wszelkie bolesne słowa i przykre odczucia wyrażane przez użytkowników, są wyłącznie krytyką ... dla samej krytyki.

To nieuczciwe i doskonale o tym wiesz! Brakuje tylko, byś posunął się jeszcze o malutki kroczek dalej i wprost nazwał tego rodzaju uwagi "trollowaniem", a być może nawet rozważałeś taką koncepcję, lecz słowa Kolegi @tele echo (te o serwilizmie) są zbyt świeże, by tak właśnie to nie wybrzmiało.

Nie będę tu trywialny, wrzucając głodne kawałki typu "prawdziwa cnota, krytyk się nie boi", bo sam znam sposoby na fałszywą dyskredytację takich "złotych myśli". Masz przyzwoicie "poukładane w głowie", skup się więc może na dobrym wykorzystaniu i konstruktywnej sile owych krytyk, gdyż taką siłę POSIADAJĄ!

Bądź łaskaw zauważyć coś więcej, niż prymitywna krytyka dla krytyki (związku i jego polityki), choćby tylko dlatego, że te same metody (ta sama polityka) stosowane od wielu lat, dotąd nie przyniosły nawet mizernych efektów.
Uprzedzająco proszę - nie próbuj się tu powoływać na bezdyskusyjnie wspaniałe osiągnięcia działalności związku (których jest naprawdę wiele), gdyż nie są to efekty starych, sprawdzonych metod, lecz właśnie odstąpienia od nieefektywnych, zakisłych przyzwyczajeń minionych epok.
Aleksander Wielki, niewątpliwie był wodzem genialnym! Czy jesteś w stanie udowodnić, że we współczesnej wojnie, poszło by mu równie łatwo ??
 
dzięki za wytłumaczenie mi jak myślę.
ale warto również w zapędzie polemicznym dokładnie czytać.
napisałem o wątku nt. krytyki związku i wątku na temat polityki, a nie polityki związku.
zaproponowałem tak dlatego, że jest tu spora grupa która stale komentarze w tej materii zamieszcza.
sam chętnie w takich dyskusjach wezmę udział ale bez mieszania w innych tematach.
... inna sprawa to jaki jest poziom tych wpisów.
ps.
Piłsudski też był niezłym przywódcą i nie owijając w bawełnę swoim oponentom zalecał " kury ......."
może to było niezbyt kulturalne ale trafnie wskazywało na pewien jałowy nurt u tzw. elit i intelektualistów.
obecnie jest podobnie i w naszym środowisku również wyraźnie ten problem także realnie istnieje.
załóż kolego odrębny wątek w temacie, który cię aktualnie wyraźnie nurtuje i zapewne znajdą się chętni do dyskusji.
wróćmy do tematu podwyżek .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Przeniosłem posty z temu podwyżki i chętnie wsłucham się w głosy na temat tego jak powinniśmy działać.
Tutaj, w tym wątku piszmy o ZZ Celnicy PL, o tym co i jak powinniśmy robić aktualnie. Konkretnie. Ja włączę się chętnie w dyskusję.
Cieszę się, że padł temat rzekomej nadmiernej uległości, wręcz podporządkowania ZZ Celnicy PL władzy(serwilizm), bo są też głosy, że postępujemy dokładnie odwrotnie i nadmiernie atakujemy władzę.

Jest konkretny wpis wyrażający zdziwienie, że nie złożyliśmy dotąd wniosku o dymisję czy podanie się do dymisji Szefa KAS. Podyskutujmy o tym. Jakie inne propozycje wskazujecie?
 
dzięki za wytłumaczenie mi jak myślę.
ale warto również w zapędzie polemicznym dokładnie czytać.
...

Istnieje różnica pomiędzy "tłumaczeniem jak myślisz", a oparciem się na (stwierdzonym) przekonaniu, że myślisz i w związku z tym podjęciem próby dyskusji.

Nie wiem, czy tylko "nie chce Ci się ze mną gadać", czy też usiłujesz budować fałszywe fakty na przekręconym znaczeniu słów, ale uwierz, że ze mną takie "pogrywanie" Ci się nie uda.

Być może, dla kogoś taka odzywka "dzięki za wytłumaczenie mi jak myślę" jest śmieszna, dla mnie jest to TYLKO nieuczciwa sugestia sensu wypowiedzi, bo (mam nadzieję) faktycznie w ten sposób nie pomyślałeś.
W kulturalnej rozmowie, zakrawa to na zwykłe chamstwo, którego akurat po Tobie bym się nie spodziewał. Bądź zatem łaskaw wyprowadzić mnie z błędu, przyznając że Cię nieco poniosło.
 
...Długo się zastanawiałem i dziwię się, że ZZ Celnicy nie wystąpił z postulatem odsunięcia od stanowiska obecnego Szefa KAS ze względu na brak zaufania ponad 50% grupy zawodowej formacji mundurowej podlegającej MF.

A nigdy nie będzie dobrze póki Szefem naszej służby będzie ktoś, kto szczerze jej nienawidzi. Czy to takie trudne? ...
Padło pytanie dlaczego, więc postaram się odpowiedzieć.
1. Złożenie wniosku o dymisję przez związek wiąże zwierzchność Szefa KAS, w tym sensie, że nawet jakby Premier czy Min. Fin. chcieli odwołać Szefa KAS, to tego nie zrobią, by nie pokazać opinii publicznej, że dymisja jest pod wpływem wniosku związku. Lepiej jest zatem podjąć inne działania, które mogą skłonić zwierzchność Szefa KAS do takich działań, ale absolutnie nie należy z tym się publicznie obnosić, aby nie wywołać efektu jw.
2. Można złożyć też wniosek skierowany do samego Szefa, by podał się do dymisji. Praktykowaliśmy coś takiego z Min. J.Kapicą, dlatego nie skłoniliśmy się dotąd do tego kierunku, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy spróbować, bo ostatnio rzeczywiście przybyło powodów i sam Szef pokazuje, że nie ma miejsca na dialog.
Proszę o Wasze zdanie.

Jakie inne działania?
Proszę także o głosy przeciwne.
 
Jakie inne działania?
Proszę także o głosy przeciwne.
Publicznie i w jak najszerszym zakresie opublikować skutki jego reformy, Oraz koszty.
Łącznie z nepotyzmem i prywatą jaka miała miejsce przy okazji dobrej zmiany. Informacji lokalnych winny dostarczyć lokalne związki - o ile są zainteresowane zmianami.
W efekcie rząd winien podjąć działania "oczyszczające i naprawcze" - wszak wybory się zbliżają i publicznie nie mogą popierać takiego stanu rzeczy a kozła ofiarnego muszą znaleźć.
Opinia publiczna, to jedyne co nam pozostało.
 
Panie Ministrze, chcemy wierzyć, że obietnice przez Pana złożone zostaną spełnione i że obiecana kwota 655 PLN będzie przyznana pracownikom i funkcjonariuszom, analogicznie jak funkcjonariuszom podległym pod MSWiA, tzn., że związki zawodowe reprezentujące pracowników nie będą forsowały wersji obniżenia funkcjonariuszom SCS podwyżki o składki ZUS, a sposób rozdysponowania podwyżek zostanie uzgodniony centralnie w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi reprezentującymi poszczególne grupy zawodowe, aby wyeliminować błędy z przeszłości, gdy przy wartościowaniu stanowisk nastąpiły duże rozbieżności przy tych samych zadaniach w poszczególnych Izbach Celnych, gdyż to Dyrektorzy o tym decydowali.

Dialog zawsze jest potrzebny. Rozbieżności należy niwelować poprzez wspólne uzgodnienia.

Jesteśmy przekonani, że złożone przez Pana Ministra zobowiązania zostaną spełnione zgodnie z Pana intencjami, tzn. 655 PLN dla każdego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej, trzeba to tylko wprowadzić w życie.

Jako Związek Zawodowy Celnicy.pl reprezentujący większość funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej jesteśmy gotowi do podjęcia konstruktywnego dialogu, gdyż wszystkim nam zależy na dobru Służby jak i właściwej realizacji zadań na nią nałożonych przez Ustawodawcę.

PS Moim zdaniem żadna inna opcja nie wchodzi w rachubę, ale To Zarząd ZZ będzie decydował.
PS2 rozporządzenie ws widełek zmienione czyli dobra wola jest.
 
Ostatnia edycja:
jakie działania? przecież to proste jak drut. wystarczy powiadomić opinię publiczną, iż szew uzurpuje sobie ministerialne kompetencje co do zaciągania zobowiązań w imieniu rządu. co do dialogu ze stroną społeczną. czy muszę to uzasadniać?
 
jakie działania? przecież to proste jak drut. wystarczy powiadomić opinię publiczną, iż szew uzurpuje sobie ministerialne kompetencje co do zaciągania zobowiązań w imieniu rządu. co do dialogu ze stroną społeczną. czy muszę to uzasadniać?

kuźwa, jaką opinię, którymi mediami? zejdź na ziemię!
 
Tak właśnie pomalutku dochodzimy do momentu żeby to powiedzieć a może już ktoś to zrobił: aby móc powiadamiać opinię publiczną, jakimikolwiek mediami, trzeba mieć MOC. A niestety nie jest ONA (jedynie) w gościu pt. Siwy tylko a tylko w strukturach oddolnych, bo tam jest potencjalna siła zawiadamiania kogokolwiek o czymkolwiek. Niestety Ci w tym gmachu Bieruta o tym wiedzą (że jej k.. nie ma) i puki co są spokojni. hm
 
Ostatnia edycja:
Chcę powiedzieć, że mam już przygotowane pismo z którym muszę tylko wstawić datę i złożyć podpis.
Wystarczająco zostałem potraktowany przez cywilnego Naczelnika Wielkopolskiego UCS wraz z cywilną DIAS Poznań.
Jeżeli MFiR nie zrozumie, że Cywile SŁUŻBY nie czują, powinien dojść do wniosku, że nie powinni nią zarządzać,oraz że ta komuna nie wytworzy niczego konstruktywnego.
655 dla Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych to tylko dotrzymanie obietnicy złożonej przez Ministra.
 
Sorki, nie żebym odradzał ale tego gościa (MFiR mówią że mija się...) już nie ma. Od roku jest babka (tylko MF) i ma dziwny.... no ale nikt nie jest doskonały. Powodzenia! Nikt nikogo nie powinien krzywdzić, a tak niestety nasze elity rządzące to zrobiły
 
sorki, moja trauma jest tak wielka:cool:że nawet nie zauważyłem, że nie ma już MRiF a jest znowu tylko MF, ale to tylko szczegół
Tu na dole się zapierdala, a nie zmienia nazewnictwo stołków, mój błąd.
 
Ostatnia edycja:
oki, oki, też tu jestem, ale wiem że czasami wymogi formalne mogą "zabić" najbardziej ważne kwestie. Tylko proszę jak to ktoś powiedział, chyba też znienawidzony przez większość z nas były MF (niedawno przesłuchiwany) """piniendzy nie ma i nie bendzie"""> to co wcześniej napisałem (te symulacje) w to głos na przyszłość pod rozwagę dla zz żeby próbować zmieniać te złe rzeczy, które zostały dokonanie poprzez stworzenie korpusów i wartościowanie. Ale tu trzeba jedności towarzystwa fc.
 
Dla wyjaśnienia korpusy i wartościowanie to w moim przekonaniu geneza dzisiejszego stanu. .... i światełka nie widać.
 
Chcę powiedzieć, że mam już przygotowane pismo z którym muszę tylko wstawić datę i złożyć podpis.
Wystarczająco zostałem potraktowany przez cywilnego Naczelnika Wielkopolskiego UCS wraz z cywilną DIAS Poznań.
Jeżeli MFiR nie zrozumie, że Cywile SŁUŻBY nie czują, powinien dojść do wniosku, że nie powinni nią zarządzać,oraz że ta komuna nie wytworzy niczego konstruktywnego.
655 dla Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych to tylko dotrzymanie obietnicy złożonej przez Ministra.

Cywile nie czują też PRACY.
Im się wydaje, że można dalej tak "pracować" jak kiedyś - tabelki, sprawozdania, niepotrzebne nikomu informacje.
Dzisiaj, pomimo posiadania znakomitych narzędzi analitycznych, cywile nadal dają się wymanewrowywać grupom przestępczym.
Bo tak im pasuje. Bo boją się skarg, odwołań, zażaleń, wniosków o wyłączenie, odszkodowań.
Jak to mówią: "brak przesłanek" i "brak wytycznych".
 
Back
Do góry