• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Związek Zawodowy Celnicy

@cat czyli jak się nie odwrócić to d..a z tyłu 😉. A wracają do bycia lub nie człowiekiem to dziś to było widoczne aż nadto w IAS Rzeszów - w wielu pokojach grubo ponad 30 stopni. Dyrekcja ma klimę i jest jej super, może w spokoju opracowywać plan centralnych uroczystości Święta KAS w Rzeszowie. Ciekawe, czy będzie przymus w nich uczestniczenia.
 
Ostatnia edycja:
@cat czyli jak się nie odwrócić to d..a z tyłu 😉. A wracają do bycia lub nie człowiekiem to dziś to było widoczne aż nadto w IAS Rzeszów - w wielu pokojach grubo ponad 30 stopni. Dyrekcja ma klimę i jest jej super, może w spokoju opracowywać plan centralnych uroczystości Święta KAS w Rzeszowie. Ciekawe, czy będzie przymus w nich uczestniczenia.

nie pisz tak, bo ludziom z terenu i oc, robiących w słońcu, na rozgrzanym asfalcie, te 30 w cieniu w biurze zajady pootwiera
 
Zauważ bolo, że ci robiący na asfalcie to funkcjonariusze, którzy z racji noszenia munduru mają nie tylko przywileje. Za coś one są. mały pisze o cywilach siedzących na miejscu, podczas gdy w tym samym budynku dyrekcja się przyjemnie chłodzi. Na zewnątrz dla wszystkich jest 30 stopni.
 
Celnicy.pl robią generalnie dobrą robotę, ale problemem są kadry ...
Tak, problemem są kadry, to prawda. Jest zbyt mało ludzi chętnych do działania. Spraw do ogarnięcia jest mnóstwo w każdej IAS, a są IAS, że przewodniczący jest sam lub co najwyżej jest wspierany jedną, kilkoma max aktywnymi osobami.
Włącz się, zaangażuj, a nie tylko recenzuj. Związek to My. Spróbuj wdrożyć mądre i przemyślane działania, aby poprawić warunki służby w Waszej komórce.
 
Pisma DIAS w Lublinie i Rzeszowie, odmawiające prawa do kontroli warunków służby oddaliśmy do analizy prawnej.
Przyznam, że jestem zaskoczony stanowiskiem obu DIAS. Każdy rozsądny pracodawca powinien być zainteresowany tym, by współpracować w zakresie eliminowania wszelkich zagrożeń i powinien być zainteresowany dobry pracodawca współpracą w zakresie poprawiania warunków służby i pracy.

Ps. Kontrolę warunków służby na pewno prędzej czy później dokończymy, bo zaproponowane standardy przez DIAS odbiegają od desygnatów państwa cywilizowanego i prawnego i Panowie DIAS od tego nie uciekną.
Zamiast współpracować i działać jak prawdziwy pracodawca, próbują ukryć to czego ukryć się i tak nie da.
Cóż takich czasów doczekaliśmy w naszej formacji, ale poradzimy sobie z tym bez problemu.
Na ten moment proszę o zgłoszenia do mnie na maila wszelkich zagadnień, z którymi borykacie się na granicach.
 
"Szanowny Panie Sławku !

W Służbie Celnej przepracowałam 38 długich lat.

Dzięki Panu spełniło się moje ciche marzenie i niebawem odchodzę na zasłużoną emeryturę.

Jestem Panu niezmiernie wdzięczna za determinację, zaangażowanie i wytrwałość w tym co Pan robi dla nas- braci celniczej.

Zawsze będę pamiętać co Pan dla nas zrobił i robi.
Z całego serca życzę dużo zdrowia, wytrwałości, spełnienia w życiu zawodowym, związkowym i osobistym.
Przekazuję również pozdrowienia i życzenia dla całej drużyny, która Panu pomaga.


Z wyrazami wielkiego szacunku
"stara celniczka" ...."

TO JA SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA MIŁE I BUDUJĄCE SŁOWA I WSPARCIE ZWIĄZKU!
PROSZĘ POZOSTAĆ Z NAMI W SZEREGACH ZWIĄZKU NA EMERYTURZE.

Ps. Zwracam się do wszystkich przy tej okazji. Pisałem już to. Związek przeprowadzi jeszcze wiele dużych projektów, ale... No właśnie, będzie to proces długotrwały i nie zrobimy tyle ile moglibyśmy, gdybyśmy tylko zrozumieli jako środowisko w czym tkwi Nasza siła. Zwracam się z apelem do wszystkich, ze stażem parę miesięcy, lat, naście lat, starszych.
Organizujmy się oddolnie. Zobaczycie, że będziemy góry przenosić jak to zrobimy.
 
Ostatnia edycja:
Mam na razie dwa zgłoszenia nieprawidłowości z przejść granicznych. Dziękuję i proszę o dalsze maile. Można do mnie pisać anonimowo, a jeżeli ktoś chce się podpisać, to oczywiście ma gwarancję, że to jest informacja tylko dla mnie.
Po wizycie i po tym co już usłyszałem i co wiem i co piszecie i po tych odmowach DIAS podejdziemy do sprawy priorytetowo.
Czas skończyć z tym jak Was traktują i podjąć kompleksowe działania w kierunku poprawy sytuacji.
Proszę o pomoc. Potrzebuję więcej informacji.
 
W IAS Warszawa zablokowano możliwość wchodzenia na strony celnicy.pl oraz skarbowcy.pl Komunikat ,,Strona, na którą próbujesz się dostać została zakwalifikowana do stron objętych monitoringiem zgodnie z ,,Polityką bezpieczeństwa teleinformatycznego Ministerstwa Finansów oraz jednostek organizacyjnych resortu finansów''.
 
Boją się prawdy.
To jest pewne, ale akurat ta akcja jest kontynuacją polityki bezpieczeństwa i tyczy się monitorowania stron słuzących do dwustronnej komunikacji (typowych stron - messengery, chatroomy, fora, poczta) - po to aby trudniej było "wynosić" materiały elektroniczne poza sieć "firmową". Poza tym, równie dobrze mogli by to zrobić bez rozgłosu i np. tylko gromadzić, by za jakiś miesiąc wobec osób niewygodnych (myślących) zrobić dyscyplinarki - za wykorzystanie zasobów niezgodnie z przeznaczeniem.

Bądźmy uczciwi, nie zachowujmy się jak media publiczne.

ps. przy okazji, mam wrażenie że znowu jakieś moje posty wyleciały... czyżbym kogoś "nieświadomie" uraził?
 
na przełomie sierpnia i września publicznie szczytowali solidarnością i wolnością wywalczoną przez ogólnopolski związek zawodowy w obronie ludzi najemnych. a co sami robią "ręcami" miłośnika alg i fałszywych modłów u rydzyka, nie umniejszając temu ostatniemu. co zrobili, wywalając bogu ducha winnych ludzi z roboty wbrew wszelkim zasadom cywilizowanego świata.

ech, q...wa teraz my. albo wpuść chama na salony, to na pytanie kelnera, czy ze słomką odpowie: mam swoją :D.

[video=youtube;AlIbSQrZr90]https://www.youtube.com/watch?v=AlIbSQrZr90[/video]
 
Ostatnia edycja:
W Policji nie jest tak kolorowo po porozumieniu. Teraz powoli podnoszą się echa i również są problemy z mnożnikami i stanowiskami. Popytajcie u lokalnych kolegów z niebieskich. Oni mimo wszystko mają możliwość to egzekwować bo mają porozumienie klepnięte na stopniu ministerialnym.

Kiedy zrozumiecie wszyscy, że u nas NIE MA tego porozumienia?! Nikt się pod tym nie podpisał, to nie istnieje.

Podwyżki u Nas to tylko i wyłącznie wola polityczna i nic wiecej. A tej nie ma.
Długo się zastanawiałem i dziwię się, że ZZ Celnicy nie wystąpił z postulatem odsunięcia od stanowiska obecnego Szefa KAS ze względu na brak zaufania ponad 50% grupy zawodowej formacji mundurowej podlegającej MF.

A nigdy nie będzie dobrze póki Szefem naszej służby będzie ktoś, kto szczerze jej nienawidzi. Czy to takie trudne?

Myślę, że każdy minister musi się liczyć ze zdaniem 50% grupy zawodowej, która stanowi tak strategiczną gałąź aparatu państwa co do pozyskiwania podatków.
Na szczeblu, związki --> ministerstwo jest przepaść bo nasz własny szef o to nie dba. Nasz głos nigdy nie zostanie usłyszany wyżej - na stopniu legislacyjnym. Obudźcie się wreszcie. W hierarchii jest luka i te krzyki zmobilizowane lub nie - nigdzie nie docierają.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry