• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WSTYD CELNICY !!! Do protestu

Dzieki za cieple słowa, teraz potrzebni sa ludzie.jpg

https://www.facebook.com/MundurowiD...1827.264831736917265/1785163744884049/?type=3
 
https://www.youtube.com/watch?v=LLBzLXCPPBI&t=366s. Dla przypomnienia protest zorganizowany przez celników w 2016 w obrone przed wcieleniem Słuzby Celnej do KAS-u.
Tak dla przypomnienia KAS wszedł 1 marca 2017 r... https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Administracja_Skarbowa

Flagowałem budynek, chorowałem, wysyłałem pagony, jeździłem na protesty (no ale dzieki temu, w drodze powrotnej dowiedziałem się who is who - in vino veritas)....
W tym czasie inni też jeździli do stolicy walczyć, walczyli tak dzielnie że musieli od tego czasu już kilka razy pagony i pieczątki zmieniać.
Ten protest też się nie będzie niczym różnił. Efekty też będą podobne.
 
Głupoty piszesz dale. Jesteśmy w stanie pokazać Banasiowi, że musi się z nami liczyć i możemy wybić mu z głowy taki system emerytalny jaki nam zaserwowal i tentenale cały KAS ale mam też prośbę do Przewodniczącego. Proszę nie wchodzić w żadne protesty Federacji Zw Zaw Federacji Służb Mundurowych bez naszego głosu w tej Federacji tzn bez naszego wplywu na to co tam sie dzieje bez naszego udzialu. Proszę nas nie narażać gdy nic tam nie mamy do powiedzenia i niech w takim układzie narażają się ci, którzy tam są albo takie stefany, marie i im podobni bohaterzy

Hmmm pokazać? Ale jak? Konkretnie proszę....
Chłopie, tak nas rozbił i podzielił że już bardziej nie można. Zejdź na ziemię i rozejrzyj się dookoła, Kto Ciebie wesprze. Ale tak szczerze. dasz głowę za współpracowników że jak dojdzie do konfrontacji staną obok Ciebie? Jeśli tak, to albo pogratulować Ci miejsca pracy, albo, przepraszam za wydźwięk, nieskalanej, dziecięcej naiwności.
A może liczysz na przepisy, ustawy i zasady demokratyczne?
Nie odpowiadaj, ani urzędnik ani funkcjonariusz nie może być aż tak niepoczytalny....
 
Tak dla przypomnienia KAS wszedł 1 marca 2017 r... https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Administracja_Skarbowa

Flagowałem budynek, chorowałem, wysyłałem pagony, jeździłem na protesty (no ale dzieki temu, w drodze powrotnej dowiedziałem się who is who - in vino veritas)....
W tym czasie inni też jeździli do stolicy walczyć, walczyli tak dzielnie że musieli od tego czasu już kilka razy pagony i pieczątki zmieniać.
Ten protest też się nie będzie niczym różnił. Efekty też będą podobne.

Noo..., z tymi pagonami to był wyczyn. Podobno Marian całą noc nie spał.
 
WschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodem
 
Ostatnia edycja:
Noo..., z tymi pagonami to był wyczyn. Podobno Marian całą noc nie spał.



Czy Twoimi słowami chciałeś kogoś rozbawić, ośmieszyć, wyśmiać;
czy też;

pocieszyć, wspomóc, podnieść, podeprzeć, ochronić ??


ps
Na prawdę nie wierzę, że mógłbyś chcieć czerpać przyjemność
z jakiejkolwiek nieprzyjemności,
czy - tym bardziej nawet
z osobistego jej sprawiania.
 
Dale w sumie masz rację, lepiej nic nie robić bo co będzie jak nam nie wyjdzie. Posiedźmy, popłaczmy, podkulmy ogon to może lepiej nam będzie.
 
Dość biadolenia!!!
Każdy może już działać! Jak czytam na forum, to wg harmonogramu w sierpniu ma być ogłoszony protest włoski.
A zatem jest czas. Na razie, tak jak Piotrp każdy może wysłać pismo do Premiera i nie potrzebuje do tego nic więcej, poza paroma minutami poświęconego czasu.
Protest włoski we wszystkich SM w sierpniu to jest konkret, ale pod warunkiem, że będzie rzeczywiste oddolne działanie w służbach mundurowych.
.
Głos rozwagi wśród chaosu wrzawy o nic.
1. Wysłać pismo do Premiera 2. Czekać na komunikat o strajku włoskim i po 3 najważniejsze nie przestawać zbierać podpisów pod Projektem Obywatelskim!!!
 
Tak dla przypomnienia KAS wszedł 1 marca 2017 r... https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Administracja_Skarbowa

Flagowałem budynek, chorowałem, wysyłałem pagony, jeździłem na protesty (no ale dzieki temu, w drodze powrotnej dowiedziałem się who is who - in vino veritas)....
W tym czasie inni też jeździli do stolicy walczyć, walczyli tak dzielnie że musieli od tego czasu już kilka razy pagony i pieczątki zmieniać.
Ten protest też się nie będzie niczym różnił. Efekty też będą podobne.

Tak dla przypomnienia:
1. Protest w styczniu 2008 zł zmienił ustawę o SC - sprawa zwolnienia wraz z wniesieniem aktu oskarżenia lub tymczasowego aresztowania
2. Protest w styczniu 2008r. dał kilkaset milionów złotych na podwyżki
3. Protest w czerwcu 2016r. spowodował, że rozpoczął się, zamrożony przez MF, proces legislacyjny dot. emerytur i zmniejszyła się liczba ucywilnionych. To nie zadowala w pełni, ale jednak protest sporo pomógł, bo były w MF rozważane różne wersje na realizację wyroku TK, również dużo, dużo gorsze i w ogóle proces legislacyjny był zamrożony.

To prawda, że w tym czasie inni jeździli do Warszawy i ja także siłą rzeczy bywałem w Wwie i mogłem brać stanowiska, ale cieszę się, że tego nie uczyniłem. Tym co się tak zachowali współczuję.
Widzę niestety także w Twoim poście żal, że Ty nie zachowałeś się w ten sposób co ci jeżdżący do Wwy w czasie protestu.
To smutne i współczuję Tobie szczerze. Może jestem jakiś dziwny, ale nie wyobrażam sobie bym mógł tak się zachować i nie mam za tym ani odrobiny tęsknoty, a wręcz przeciwnie.
Ja także flagowałem, organizowałem pikiety, podejmowałem różne inne działania w interesie środowiska i dzięki temu jestem szczęśliwy, że zachowywałem się jak należy. Jest tylu życzliwych ludzi w cle, którzy to rozumieją podobnie. Bardzo im dziękuję, bo mogę dzięki wszystkim wspierającym ideę ZZ Celnicy PL być razem z Wami i dalej działać dla Was.

Piszesz, że ten protest niczym nie będzie się różnił. To przypadkowy komplement z Twojej strony dla protestu. Oby tak było. Ten protest rzeczywiście może przynieść również podobne owoce jak w pkt 1-3, a może dużo większe. To zależy tylko i wyłącznie od skali zaangażowania środowiska, także od Twojej postawy i tego czy zachowasz się jak należy.
 
Tak dla przypomnienia:
1. Protest w styczniu 2008 zł zmienił ustawę o SC - sprawa zwolnienia wraz z wniesieniem aktu oskarżenia lub tymczasowego aresztowania
2. Protest w styczniu 2008r. dał kilkaset milionów złotych na podwyżki
3. Protest w czerwcu 2016r. spowodował, że rozpoczął się, zamrożony przez MF, proces legislacyjny dot. emerytur i zmniejszyła się liczba ucywilnionych. To nie zadowala w pełni, ale jednak protest sporo pomógł, bo były w MF rozważane różne wersje na realizację wyroku TK, również dużo, dużo gorsze i w ogóle proces legislacyjny był zamrożony.
Nikt pierwszych dwu punktów nie neguje, zaś co do trzeciego - to osby które właśnie jeździły po stanowiska, w rozmowach prywatnych jasno dawały do zrozumienia że układ jest taki, że jak chcemy emki, kas ma wejść. Pisałem o tym z resztą na forum - sprawdź moje posty które zostały wykasowane. Nie twierdzę ze było to za Twoją wiedzą czy zgodą, ale jestem w stanie zaryzykować dolary przeciwko kokosom że wielu związkowców też takie info miało.
To prawda, że w tym czasie inni jeździli do Warszawy i ja także siłą rzeczy bywałem w Wwie i mogłem brać stanowiska, ale cieszę się, że tego nie uczyniłem. Tym co się tak zachowali współczuję.
I dlatego pierwsze co zrobiłem po informacji że Ciebie zwolnili, przesłałem swoja deklarację. Choć w ten sposób mogłem zaprotestować.
Widzę niestety także w Twoim poście żal, że Ty nie zachowałeś się w ten sposób co ci jeżdżący do Wwy w czasie protestu.
To smutne i współczuję Tobie szczerze. .
A dziękuję, dziękuję - wiesz żal mi tyłek ściska że się nie sprostytuowałem. Chciałem dać, ale nikt nie chciał dać (to jest sarkazm, jak byś nie zrozumiał, ale jeśli mi ktoś zarzuca takie rzeczy, nie może liczyć na rzeczową rozmowę w tym przedmiocie.) Ale jak byś był ciekaw, kto, komu i za co ... to możemy porozmawiać na PW.

Piszesz, że ten protest niczym nie będzie się różnił. To przypadkowy komplement z Twojej strony dla protestu. Oby tak było. Ten protest rzeczywiście może przynieść również podobne owoce jak w pkt 1-3, a może dużo większe. To zależy tylko i wyłącznie od skali zaangażowania środowiska, także od Twojej postawy i tego czy zachowasz się jak należy.
Wiesz, zasadniczo mnie nie znasz, mojego zaangażowania, sposobu bycia, czy skali wartości. Dlatego nie oceniaj, byśmy mogli dalej do siebie szacunek zachować. :)
Pamiętasz bajkę o szatach króla? Ja, jak to dziecko, po prostu obserwuję co się dzieje wokół mnie, jakie są reakcje, nastawienia i zaangażowanie. Chciałbym się mylić, ale jestem pesymistą.
To że niedługo wybory i jakieś ochłapy rzucą, to więcej niż pewne, ale to wszystko na co możemy liczyć.
 
Przepraszam dale, lecz tak odebrałem Twój post. Nie znam Ciebie i skoro tak piszesz tzn., że błędnie zrozumiałem. Przepraszam raz jeszcze.

Co do pkt.3. Nie należy ślepo przyjmować tego co mówią ci co jeżdżą po apanaże do MF. Oni powtarzają tylko to co im mówią w MF, aby powtarzali, a kontekst jest zawsze, podkreślam zawsze, dużo szerszy.

Tak samo J.Kapica uzależniał uruchomienie podwyżek od wartościowania, aby zyskać przychylność do jego wprowadzenia i zyskał nawet jednego ZZ i jeszcze znaleźlibyśmy inne tego typu zależności.

Tego rodzaju informacje to są zawsze gierki i szantaż MF, wymierzone na rozbicie jedności środowiska, które często mają się nijak do szerszego aspektu danej sprawy i np. tego co się dzieje w Parlamencie.

Nie można nigdy ulegać szantażowi. Bardzo często w swojej działalności spotykam się z tego rodzaju zagrywkami MF czy Dyrektorów, np. oddamy pieniądze do Wwy bo ZZ blokują, albo nie uruchomimy nagród, bo ZZ coś tam, coś tam, itd., itd.
Przykre, że ludzie bardzo łatwo ulegają tego typu gierkom.
 
Back
Do góry