• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WSTYD CELNICY !!! Do protestu

Celny

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Czerwiec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
6
WschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodem
 
Ostatnia edycja:
"FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ" poparła protest Służb Mundurowych, czas na wzięcie czynnego udziału :)
 
Czy coś mi umknęło czy ZZ Celnicy poparł czy nie ten protest.
Czekam na sygnał w mojej lokalizacji liczymy na ten protest..
 
WschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodemWschodem
 
Ostatnia edycja:
Czy coś mi umknęło czy ZZ Celnicy poparł czy nie ten protest.
Czekam na sygnał w mojej lokalizacji liczymy na ten protest..

Chciałbym to zobaczyć u siebie. Jak szefostwo moich lokalnych związków idzie na ostrą konfrontację z górą. W pierwszej linii.
Chyba z wrażenia bym zjadł czapkę służbową (mam dwie - jedna za mała)...
 
Po raz kolejny pokazujemy ...
...

Panie Przewodniczący Kończ waść, wstydu oszczędź



Jak dotąd, to raczej niewiele sam pokazałeś.
Z orientacją w "temacie", też u Ciebie krucho. Inaczej nie pisałbyś takich bzdur!

Chciałbyś, co ?!
Niedoczekanie Twoje !!

 
celnicy.pl jako jedyny zwiazek organiziwali i uczestniczyli we wszystkich protestach jakie byly w w ochronie celnikow.Za ostatni protest Przewodniczacy oraz czesc najbardzuej zaangazowanych zwiazkowcow zaplacili najwyzsza cene tj. wyrzucenie z pracy! A wy smiecie wypisywac takie bzdurne hasla jak wstyd celnicy.pl!Niech teraz Federacja,ktora nic nie robila poza zakatwianiem cieplych posadek dla siebie zrobi cos dla innych!
 
celnicy.pl jako jedyny zwiazek organiziwali i uczestniczyli we wszystkich protestach jakie byly w w ochronie celnikow.Za ostatni protest Przewodniczacy oraz czesc najbardzuej zaangazowanych zwiazkowcow zaplacili najwyzsza cene tj. wyrzucenie z pracy! A wy smiecie wypisywac takie bzdurne hasla jak wstyd celnicy.pl!Niech teraz Federacja,ktora nic nie robila poza zakatwianiem cieplych posadek dla siebie zrobi cos dla innych!
To dobrze że ktoś tu włożył taki kontrowersyjny temat.
Czasem jest to bodziec do ożywienia dyskusji.
Temat jest gorący jak widać.
Wielu jest takich madrali jak Celny.
A w tym przypadku sama Federacja to za mało i tu widzę rolę naszego ZZ.
Bez nas nie ma pełnej reprezentacji SCS.
I Oni o tym wiedzą!!!!
Czekam........
 
Sławek odezwij się! Co mamy robić, rozpoczynamy protest czy uznajemy, że w KAS jest wszystko ok?
 
Witam wszystkich.

Jestem na urlopie od ponad tygodnia i nie śledzę forum. Wszedłem dzisiaj, bo dostałem sms-a od Kolegi, by zajrzeć.
A zatem uspokajam wszystkich zaniepokojonych. Moje milczenie na forum jest spowodowane moją absencją, ale działa Zarząd Związku podczas mojej nieobecności i na pewno ZZ Celnicy PL popiera protest.

Akcję koordynuje Federacja Służb Mundurowych i informacje o formach działania są znane jak widzę, nawet na forum, a z całą pewnością przekazywane są też każdemu na bieżąco, bo przecież jest tam w Federacji wg stefana123 "Nasz przedstawiciel". A zatem każdy kto tego pragnie może już działać.
Nas tam niestety nie wpuszczono i zarówno ja, jak i środowisko dowiadujemy się dopiero z forum i mediów co się dzieje.
Ale skoro apele Federacji SM o formach działania są znane, to nie ma przeszkód i nic nikomu pragnącemu działać więcej nie potrzeba, by działać właśnie.

Co do projektu obywatelskiego i wpisu Celnego.
Akcja w żaden sposób nie przeszkadza zbiórce podpisów.
Sytuacja jest całkowicie odwrotna od zaprezentowanej przez Celnego.
Wpis jest zresztą nieprzypadkowo wymierzony w osłabienie projektu obywatelskiego ds. KAS.
MF bardzo obawia się, że wniesiemy ten projekt do Sejmu, stąd duży niepokój tamże.
Jak można zakładać z góry niepowodzenie projektu, skoro doświadczenia mamy odwrotne?
 
Hm.
Ta odpowiedź jest zbyt ogólna.
Po pierwsze nie ma mowy o działaniu bez sygnału od naszego związku!!! Oficjalnego przystąpienia/poparcia protestu.
Z ostrożności procesowej
Po drugie nie wyobrażam sobie Np akcji oflagowania bez poinformowania administracji budynku. W czyim imieniu?
Po trzecie oczekuję na odpowiedzi od Zarządu. Slawek ma prawo do wakacji.
List wyslalem do Premiera tyle można zrobić bez problemu.
Nadal czekamy a czas ucieka.
 
Wiecie co kibicuję Wam całym sercem. Skarbówka się nie ruszy. Niestety większość pracowników cierpi na syndrom sztokholmski. Po tym co zrobiono z premią i oszczędnościami w podkarpackiej izbie zasłużyli na to żeby popsuć im dobre nastroje. Mam nadzieję, że przynajmniej Wam się uda.
 
Po raz kolejny pokazujemy że nie jesteśmy formacją mundurową i taką formacją nie możemy się nazywać. Policja, Straż Graniczna , PSP oraz Służba Więzienna przystąpiły czynnie do protestu.

Dlaczego my po raz kolejny musimy ośmieszać się przed innymi służbami ? Dlaczego nie możemy zjednoczyć się i rozpocząć protestu ?

Zbieramy śmieszne podpisy pod projektem obywatelskim ds. KAS gdzie najprawdopodobniej tak czy tak nie zbierzemy tych podpisów a nawet jeśli zbierzemy to ten projekt prędzej czy później zostanie odrzucony. Jest świetna okazja dołączyć do czynnego protestu a nie zbierać podpisy pod projektem.

Pokażmy że jesteśmy służbą mundurową i dołączmy czynnie do naszych braci.

Panie Przewodniczący Kończ waść, wstydu oszczędź

Przewodniczący oraz Zarząd ZZ CELNICY. PL chyba przysną, nie wiedzą co się wokół dzieje albo po prostu nie chcą wiedzieć.

Czekamy na natychmiastowe i oficjalne stanowisko naszego związku ZZ Celnicy PL na temat protestu służb mundurowych.

Jestem przekonany że większość Celników liczy na ten protest.

a kim ty jesteś i czego dokonałeś, żeby czegokolwiek żądać od Sławka ?

ile podpisów zebrałeś i przesłałeś, żeby określać je jako śmieszne, podważając sens całej akcji ?

aktywista od miesiąca i on "żąda"!!!

kończ i wstydu oszczędź

więcej pokory to może i na "waść" zasłużysz

a co to znaczy "my" ?

w czyim, oprócz własnego, imieniu się wypowiadasz ?
 
Ostatnia edycja:
Tak mi się wydaje,że po raz kolejny stracimy swoją szansę. I po raz kolejny z tego samego powodu - z powodu kłótni kto jest ważniejszy, który związek jest "prawdziwszy", my już dużo zrobiliśmy niech teraz działa federacja czy zrzeszenie. Nie tędy droga. Przyłączenie się aktywnie to tego protestu uświadomi wielu ,że jesteśmy służbą mundurową a nie umundurowaną za jaką nas cały czas traktują.
 
Kontrola na punkcie granicznym ...malucha https://www.facebook.com/PlayWayGames/videos/2137276679678155/ :):) Przesyłam ten filmik nie związany z tematem ale myslę, że poprawi wszystkim humory. Sam fakt,ze powstała gra o zmaganiach z przemytnikami na granicy jest juz fajna sprawą, dla wielu kolegów chcących pracowac na granicy czy dla mobilnych robiacych kontrole drogowe może to byc fajny materiał poglądowy gdzie mozna schować kontrabande w samochodzie. Jak na razie o celnikach od jakiegos czasu ukazuje sie tylko serial celnicy ale na kanale,który ma niewielu czyli Adwentur e.
 
Ostatnia edycja:
Skarbówka się nie ruszy.
Skarbówka to nie wirtualny twór, a ludzie. Daj przykład kolegom. Ja od poniedziałku jestem na L4. Gdyby inni cywile wzięli ze mnie przykład (zwłaszcza Ci z US) wszyscy by na tym skorzystali. I co najważniejsze: nikt na tym forum już by więcej nie napisał, że jesteśmy g*wnem podszyci.
Większość z nas to słabego zdrowia i kondycji łamagi. Czas zrobić pożytet z zaniedbanego latami zdrowia!
 
Ostatnia edycja:
Może warto pomysleć o pozwie zbiorowym z tytułu braku waloryzacji wynagrodzeń?

Osoby pracujące na państwowych posadach mogą składać pozew zbiorowy dotyczący braku podwyżek w ostatnich latach. Sprawa musi być rozpoznana, choć roszczenia poszczególnych osób są różnego rodzaju i wysokości. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

Grupa 375 funkcjonariuszy Straży Granicznej złożyła pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa - Ministrowi Spraw Wewnętrznych o odszkodowanie z tytułu braku waloryzacji wynagrodzeń w latach 2009-2014. Reprezentant grupy wnosił o zasądzenie od państwa na rzecz tych osób 4,1 mln zł, co stanowiło równowartość kwot utraconych przez ten okres. Głównym powodem roszczenia było niezastosowanie do uposażeń funkcjonariuszy średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, które określone są w ustawie budżetowej. Strona pozwana wniosła o odrzucenie pozwu jako niedopuszczalnego. Sąd I instancji wskazał, że kwestię tę reguluje ustawa z 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz. U. z 2010 r. nr 7, poz. 44). Zgodnie z treścią jej art. 1 ust. 1 co najmniej 10 osób może dochodzić w postępowaniu grupowym roszczeń jednego rodzaju, gdy oparte są one na tej samej lub takiej samej podstawie. Artykuł 10 ust. 1 ustawy stanowi, że sąd rozstrzyga o dopuszczalności postępowania grupowego. W przypadku stwierdzenia, iż sprawa nie podlega rozpoznaniu w jego ramach, odrzuca pozew.
W ocenie sędziego funkcjonariusze zgłosili wprawdzie roszczenia pieniężne, ale roszczenie każdego z nich oparte jest w części na różnych podstawach faktycznych i prawnych. Kwota powództwa każdego z członków grupy obejmuje zarówno wyrównanie braku waloryzacji wynagrodzenia, jak i odsetki ustawowe skompensowane na dzień wniesienia pozwu. Natomiast w postępowaniu grupowym mogą być dochodzone roszczenia jednego rodzaju. W efekcie zgłoszenie przez każdego z funkcjonariuszy w istocie dwóch roszczeń pieniężnych (odszkodowania oraz skompensowanych odsetek) narusza przepisy. Sąd pokreślił, że pozew zbiorowy jest dopuszczalny, jeśli wysokość roszczenia każdego członka grupy została ujednolicona przy uwzględnieniu wspólnych okoliczności sprawy.
Tymczasem wysokość odszkodowania, stanowiącego roszczenie podstawowe, pozostaje indywidualna dla każdego członka grupy i podlegałaby w toku procesu konieczności określenia wobec każdego z nich. Następnie od tak ustalonych wartości sąd musiałby określić wysokość odsetek - znów indywidualnie dla każdej z tych osób - co dopiero pozwalałoby ustalić prawidłowość ujednolicenia grupy. Na tej też podstawie oddalił pozew.
Sprawa trafiła do sądu II instancji, który uznał, że wniesienie pozwu zbiorowego zależy od kilku warunków: liczebności grupy (co najmniej 10 osób), jednorodzajowości roszczeń członków grupy, określonego rodzaju sprawy, tożsamości podstawy faktycznej roszczeń członków grupy oraz ujednolicenia wysokości roszczenia każdego członka grupy. Brak spełnienia chociażby jednej z tych przesłanek wyłącza możliwość rozpoznania sprawy w postępowaniu grupowym. Sąd apelacyjny stwierdził, że nie są spełnione wszystkie z nich i odrzucił pozew funkcjonariuszy. Ich pełnomocnik wniósł skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Ten orzekł, że postępowanie grupowe zostało wyodrębnione ze względów funkcjonalnych. Chodzi o to, aby w ramach jednej procedury rozpoznać roszczenia wielu osób. Kumulacja tego rodzaju daje możliwość zorganizowania się strony powodowej, a przez to zmniejsza uciążliwości związanych z dochodzeniem swoich racji przed sądem.
Skład orzekający uznał, że do złożenia pozwu zbiorowego wymaga się, aby żądanie dotyczyło roszczeń jednorodzajowych, opartych na tej samej lub takiej samej podstawie faktycznej. Dodał, że ta przesłanka jednorodzajowości powinna być rozumiana funkcjonalnie. A to oznacza, że w tej sprawie chybione są stwierdzenia sądów niższej instancji, że są to indywidualne roszczenia poszczególnych funkcjonariuszy.
SN orzekł, że powództwo zostało zgłoszone przez co najmniej 10 osób, które dochodzą roszczeń jednego rodzaju (wypłaty podwyżek wraz z odsetkami). Dodał, że nie ma też wątpliwości, że zostały one oparte na takiej samej podstawie faktycznej. Spełniony został również warunek ujednolicenia wysokości roszczeń. SN uznał więc, że są przesłanki do przyjęcia do rozpatrzenia pozwu zbiorowego. W efekcie uchylił postępowanie Sądu Apelacyjnego i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

ORZECZNICTWO
Wyrok Sądu Najwyższego z 17 kwietnia 2018 r., sygn. akt II PK 44/17.
 
Dość biadolenia!!!

Każdy może już działać!

Jak czytam na forum, to wg harmonogramu w sierpniu ma być ogłoszony protest włoski.

A zatem jest czas. Na razie, tak jak Piotrp każdy może wysłać pismo do Premiera i nie potrzebuje do tego nic więcej, poza paroma minutami poświęconego czasu. Flagami się nie zajmujcie, bo i tak wiszą wszędzie flagi narodowe.

O nic więcej, indywidualnie każdego funkcjonariusza, nikt na tym etapie nie prosi.

Protest włoski we wszystkich SM w sierpniu to jest konkret, ale pod warunkiem, że będzie rzeczywiste oddolne działanie w służbach mundurowych. To musi być oddolne wrzenie.

I tutaj jest rola każdego z osobna.

A zatem Mario97, stefan123, Celny i wszyscy którzy to czytają – wykonajcie robotę w Waszych komórkach, w Waszych OC. Czy Koleżanki i Koledzy palą się do protestu, tak jak Wy? Jeżeli nie, to pracujcie nad tym i napiszcie o owocach, aby wzbudzić ducha w całej formacji.

To musi być potężne oddolne wrzenie. Większe niż przed EURO 2012, bo takie niby było wtedy i po tym "wrzeniu" wszystkie ZZ zgodnie ogłosiły protest włoski. Pamiętamy? Na forum wrzało, że niby wszyscy chcą protestować.
Ja zapłaciłem za to nawet zwolnieniem ze służby i dwa lata byłem poza służbą, mimo iż działałem w ramach wspólnego porozumienia wszystkich ZZ działających w S.C.

Byłem w tym czasie jako jedyny związkowiec na granicy, robiłem co mogłem, ale co z tego, skoro jedna zmiana pokazała konkret i pełną realizację zadań nałożonych na formację, a druga puściła wszystko na żywioł, nie bacząc na nic. A to tylko jedna komórka organizacyjna. Na innych, w większości panował błogi spokój. A przypominam, że wcześniej wszyscy palili się do protestu. Deklarowali to bynajmniej masowo. Nauczeni tym doświadczeniem, wiemy, że musi być prawdziwe oddolne wrzenie, pęd do protestu.

Piszę to, aby uświadomić co niektórym z Was, że ogłoszenie protestu przez Związek nie jest kluczem do sukcesu. Nawet, gdy wszystkie Związki robią to jednomyślnie. Związek ma wykonać swoje, ma stanąć na wysokości zadania w czasie gdy jest to wrzenie i ZZ Celnicy PL zawsze to robił i zapewniam, że będzie robił.

Wiemy na tę chwilę, że protest włoski ogłoszony będzie, a zatem działajmy jw. w swoich komórkach i dzielmy się nastrojami panującymi oddolnie, by finalnie i w odpowiednim momencie porwać do działania całe środowisko.

Następnie piszcie o efektach Waszych działań, o efektach rozmów, o nastrojach jakie panują w Waszych komórkach organizacyjnych o gotowości do protestu włoskiego. Nie wyrażajcie swojego zdania, swoich subiektywnych odczuć, ale informujcie o nastrojach ogółu w Waszych komórkach organizacyjnych.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry