• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek za brak kwatery

waldek8

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Luty 2017
Posty
17
Punkty reakcji
2
Witam. Czy orientuje sie ktoś kiedy funkcjonariuszowi SCS przysługuje dodatek za brak lokalu mieszkalnego? I kiedy wypłacana jest stawka 14.40 a kiedy wyższa stawka 28.80 i może wyjaśnić to na jakimś przykładzie?
 
1) dla funkcjonariusza przenoszącego się z co najmniej jednym członkiem rodziny, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 168 ust. 4 ustawy – 28,80 zł

Ok wszystko fajnie ale jak zinterpretować ten zapis? Jeżeli jestem przenoszony i obecnie mieszkam z żona i z dzieckiem to jak mnie przenoszą to przysługuje mi równoważnik 28,80 czy ten niższy? Kiedy jest sytuacja ze przenoszą mnie z co najmniej jednym członkiem rodziny?
 
1) dla funkcjonariusza przenoszącego się z co najmniej jednym członkiem rodziny, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 168 ust. 4 ustawy – 28,80 zł

Ok wszystko fajnie ale jak zinterpretować ten zapis? Jeżeli jestem przenoszony i obecnie mieszkam z żona i z dzieckiem to jak mnie przenoszą to przysługuje mi równoważnik 28,80 czy ten niższy? Kiedy jest sytuacja ze przenoszą mnie z co najmniej jednym członkiem rodziny?

Oni nie przenoszą Twoich członków rodziny, tylko Ciebie i to ty decydujesz czy przenosisz się rodziną, czy sam (np. nie chcąc Ich narażać na poniewierkę). Jest to przypadek, gdy żona nie jest funkcjonariuszem (1x28,80). Przypadek gdy żona jest funkcjonariuszem i jest również przenoszona, to każde z osobna 14,40 czyli (2x14,40=28,80), na jedno wychodzi.
 
Z racji ze nadal nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi to napisze to innymi słowami.
Zostałem przeniesiony do innego oddziału celnego i nie przyznali mi lokalu mieszkalnego.
Napisałem wniosek o brak kwatery i w odpowiedniej rubryce zaznaczyłem członków rodziny.
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie ale stawka została przyznana 14.40.
Więc moje pytanie czy stawka jest dobra i taka mi sie należy czy powinno to byc 28.80 skoro we wniosku zaznaczyłem ze przenoszę sie z rodzina?
(Dopracy mam 70 km) Nigdzie nie jest to jasno określone.
Czy ktoś miał podobna sytuacje albo orientuje sie która stawka mi przysługuje?
 
Z racji ze nadal nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi to napisze to innymi słowami.
Zostałem przeniesiony do innego oddziału celnego i nie przyznali mi lokalu mieszkalnego.
Napisałem wniosek o brak kwatery i w odpowiedniej rubryce zaznaczyłem członków rodziny.
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie ale stawka została przyznana 14.40.
Więc moje pytanie czy stawka jest dobra i taka mi sie należy czy powinno to byc 28.80 skoro we wniosku zaznaczyłem ze przenoszę sie z rodzina?
(Dopracy mam 70 km) Nigdzie nie jest to jasno określone.
Czy ktoś miał podobna sytuacje albo orientuje sie która stawka mi przysługuje?


Myślałeś może, by się nie przeprowadzać, lecz "dojeżdżać" ?!

Wielu faktycznie jeździ do 100 km (w jedną stronę), ale jeśli
jest możliwość przeprowadzki, to ...
(adres zamieszkania nie jest tożsamy adresowi zameldowania)

Potem wystąpić o równoważnik za dojazd własnym pojazdem -
jest to zwykle cena pociągu II kl.

70 km to ok. 32-36 zł w obydwie strony - chyba, że najtańszy
przewoźnik tą trasę obsługuje drożej ...


 
Myślałeś może, by się nie przeprowadzać, lecz "dojeżdżać" ?!

Wielu faktycznie jeździ do 100 km (w jedną stronę), ale jeśli
jest możliwość przeprowadzki, to ...
(adres zamieszkania nie jest tożsamy adresowi zameldowania).

Potem wystąpić o równoważnik za dojazd własnym pojazdem -
jest to zwykle cena pociągu II kl.

70 km to ok. 32-36 zł w obydwie strony - chyba, że najtańszy
przewoźnik tą trasę obsługuje drożej ...



Cat to nie chodzi o przeprowadzkę tylko o wypłacenie równoważnika za to. Wychodzi to dużo lepiej niż dojazdy bo za dojazdy płaca 200 pare zł za miesiąc a robiąc 140 km na jedna służbę to mi tyle na tydzień wychodzi za paliwo i jeśli mi sie należy równoważnik na brak mieszkania to dla czego mam go nie dostać
 
Cat to nie chodzi o przeprowadzkę tylko o wypłacenie równoważnika za to. Wychodzi to dużo lepiej niż dojazdy bo za dojazdy płaca 200 pare zł za miesiąc a robiąc 140 km na jedna służbę to mi tyle na tydzień wychodzi za paliwo i jeśli mi sie należy równoważnik na brak mieszkania to dla czego mam go nie dostać


Dorosły jesteś i wiesz, czego chcesz. To dobrze !!

Nie wiem, czemu "za dojazdy płaca 200 pare zł za miesiąc".

Licząc minima - służbę 8/12 h (+-) 22*32zł / 12*32zł

wychodzi mi minimum 640 / 416 zeta za dojazdy
albo 28*31 (chyba) maksimum 868 zeta za mieszkanie

Chcesz to połączyć ?!

Gdzie błądzę ???
 
Dorosły jesteś i wiesz, czego chcesz. To dobrze !!

Nie wiem, czemu "za dojazdy płaca 200 pare zł za miesiąc".

Licząc minima - służbę 8/12 h (+-) 22*32zł / 12*32zł

wychodzi mi minimum 640 / 416 zeta za dojazdy
albo 28*31 (chyba) maksimum 868 zeta za mieszkanie

Chcesz to połączyć ?!

Gdzie błądzę ???

32 razy 12 to 384 a
14.4 razy 30 to 432 a jak weźmie członka rodziny to 864 przy 30 dniach.
Nie może wziąć tego i tego .
 
32 razy 12 to 384 a
14.4 razy 30 to 432 a jak weźmie członka rodziny to 864 przy 30 dniach.
Nie może wziąć tego i tego .



Tu masz rację, 12*32=384 (dobry start).

Tyle, że w tym liczeniu "po łebkach" [(+-)] ORAZ świadomej (retorycznej)
sugestii, sedno nie tkwi w precyzyjnych kwotach ...
 
32 razy 12 to 384 a
14.4 razy 30 to 432 a jak weźmie członka rodziny to 864 przy 30 dniach.
Nie może wziąć tego i tego .


Tu masz rację, 12*32=384 (dobry start).

Tyle, że w tym liczeniu "po łebkach" [(+-)] ORAZ świadomej (retorycznej)
sugestii, sedno nie tkwi w precyzyjnych kwotach ...

Jeśli będzie wniosek że z członkiem rodziny to się mu opłaca jak jednak samemu to wychodzi podobnie. Bo gdyby był 14 służb to ma już 448
 
Jeśli będzie wniosek że z członkiem rodziny to się mu opłaca jak jednak samemu to wychodzi podobnie. Bo gdyby był 14 służb to ma już 448


O właśnie ... !

Kolejna kalkulacja, to rozważenie którą opcję przyjąć oficjalnie i która
nieoficjalnie posiada szersze, nie tylko finansowe korzyści ...
 

O właśnie ... !

Kolejna kalkulacja, to rozważenie którą opcję przyjąć oficjalnie i która
nieoficjalnie posiada szersze, nie tylko finansowe korzyści ...
Służysz dłużej w służbie na pewno jesteś bardziej doświadczony ja jednak wychodzę z założenia takiego że jeśli bym wynajmował kwaterę to bym brał mieszkaniowe jak dojeżdżał to rozpisywał dojazdy. Bo w tej instytucji jak się wyróżniasz to jesteś różnie postrzegany.
 
Po 1 nie da sie brać dojazdów i brak lokalu mieszkalnego to raczej jasne
Po 2 nie wiem jak u was liczą dojazdy ale u nas jest to najniższa cena biletu u najtańszego przewoźnika. Na trasie która pokonuje jest to pociąg za 2 zł i bus za 5 zł i przy 14 służbach jest to 200 pare złoty. Wiem bo w częściej brałem dojazdy.
Natomiast brak kwatery przysługuje jak cię przenoszą i nie zapewnia ci lokalu mieszkalnego.
I jest ro przy przeliczniku 14.40 na miesiąc 400 pare zł.
I juz rozwinąłem wszystkie trapiące mnie wątpliwości. Dostaje 14.40 ponieważ nie przenoszę sie do miejscowości pobliskiej tylko dojeżdżam z miejsca zamieszkania. Dostawał bym 28.80 gdybym faktycznie wynają mieszkanie w miejscowości pobliskiej.
Nie wiem z czego to wynika bo według mnie to jest nadinterpretacja zapisów z rozporządzenia ale tak jest przyjęte przynajmniej w naszej izbie i jak każdy wie tak to u nas jest.
W każdym bądź razie przynajmniej wyjaśniłem nurtujące mnie zagadnienia:). Dzięki wszystkim za pomoc.
 
Po 1 nie da sie brać dojazdów i brak lokalu mieszkalnego to raczej jasne
Po 2 nie wiem jak u was liczą dojazdy ale u nas jest to najniższa cena biletu u najtańszego przewoźnika. ...


ad.1 - To jedna z "teorii względności".

ad.2 - Może masz też rację ?! W naszym rozporządzeniu MRiF napisali (+-), że minimalny
równoważnik
wypłaca się w wysokości ustalonej w oparciu o najniższą cenę biletu jednorazowego na przejazd środkami komunikacji publicznej ...W przypadku gdy trasa dojazdu nie jest obsługiwana przez środki komunikacji publicznej, równoważnik wypłaca się w wysokości ustalonej w oparciu o najniższą cenę biletu jednorazowego na przejazd w klasie drugiej pociągu osobowego

Wybacz, ale muszę spytać - która to KOMUNIKACJA PUBLICZNA obsługuje trasę 140 (70+70) km w takich cenach ???
Chyba, że "bus" przez kontrakt przynależy do gminy, powiatu, województwa ...


 
Jeżeli zostałeś przeniesiony, spełniasz warunki ustawowe, wynajmujesz kwaterę, przeniosłeś się sam, bez członków rodziny to otrzymujesz 14,40 x liczba dni w miesiącu oraz równoważnik z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania 95%diety x liczba dni w miesiącu.

UWAGA: art. 162 ust.2 UoKAS, jeżeli nie zostanie spełniony, to raczej pozostaje zwrot tylko za dojazdy. Raczej przenoszą w ramach jednego UCS (gdyby było jeszcze rozbicie na delegatury), ale nie ma. US jest po kilkanaście w ramach województwa, a UCS zawsze jeden.

Tak to interpretowano za poprzedniej ustawy (zapisy były identyczne).

Przeniesienie wiąże się z decyzją administracyjną, w Poznaniu kiedyś wyznaczano nowe miejsce pełnienia służby na skrawku papieru (jeżeli przenoszono w ramach WZP, które też obejmowało całe województwo)

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli zostałeś przeniesiony, spełniasz warunki ustawowe, wynajmujesz kwaterę, przeniosłeś się sam, bez członków rodziny to otrzymujesz 14,40 x liczba dni w miesiącu oraz równoważnik z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania 95%diety x liczba dni w miesiącu.

UWAGA: art. 162 ust.2 UoKAS, jeżeli nie zostanie spełniony, to raczej pozostaje zwrot tylko za dojazdy. Raczej przenoszą w ramach jednego UCS (gdyby było jeszcze rozbicie na delegatury), ale nie ma. US jest po kilkanaście w ramach województwa, a UCS zawsze jeden.

Tak to interpretowano za poprzedniej ustawy (zapisy były identyczne).

Przeniesienie wiąże się z decyzją administracyjną, w Poznaniu kiedyś wyznaczano nowe miejsce pełnienia służby na skrawku papieru (jeżeli przenoszono w ramach WZP, które też obejmowało całe województwo)

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

95% diety ile to na pln
 
Dzisiaj jest podobnie "....z dniem ... wyznaczam Panu/Pani miejsce pełnienia służby..." Całe poznańskie cudo tak dostało
 
Back
Do góry