• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wsparcie KOMITETU INICJATYWY USTAWODAWCZEJ

Panie Przewodniczący z całym szacunkieznam -to co Panu wydaje się niemożliwe tam jest na porządku dziennym.
 
Panie Przewodniczący z całym szacunkieznam -to co Panu wydaje się niemożliwe tam jest na porządku dziennym.


Szanowny Kolego!

To, co wydaje Ci się tam niemożliwe, jest nie tylko możliwe, ale wynika z obowiązującego
porządku prawnego wprost, w całej Rzeczpospolitej.

Owszem, trzeba mieć Cojones, ale MY razem (Związek) niewątpliwie je mamy !!
 
@cat porządek - porządkiem, prawo - prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie czyli dyrekcji - takie zasady panują w podkarpackiej IAS. Jako bezpaństwowiec - jeśli chodzi o zz - posiedzę i popatrzę jakie to "Cojones" mają przedstawiciele zz cenicy.pl w podkarpackiej IAS. Bo, że Solidarność ich nie ma to już wiem ;).
 
Mój przyjaciel z północy Polski wysłał dziś priorytetem kilka zebranych głosów poparcia do Nysy. Ludzie kompletnie nie mający nic wspólnego z KAS.
 
... posiedzę i popatrzę jakie to "Cojones" mają przedstawiciele zz cenicy.pl w podkarpackiej IAS. Bo, że Solidarność ich nie ma to już wiem ;).
Wyraziłeś dość płytkie i małostkowe podejście. Niestety dość powszechne u wielu. Nie wiadomo na jakiej podstawie wielu stawia się w roli takich właśnie obserwatorów i recenzentów, nic nie dając od siebie w sprawach dot. środowiska, ale roszcząc wiele i narzekając nieustannie. Gdyby wszyscy tak się zachowywali to leżymy. Na szczęście są tysiące, którzy rozumiejąc dużo więcej, na czym to wszystko polega, czynnie wspierają Związek poprzez członkostwo i to nas buduje i wzmacnia.
Zarząd ZOI ZZ Celnicy PL przy IAS w Rzeszowie pokazał nie raz, nie dwa charakter. W mojej ocenie to są czołowi nasi działacze, jedni z lepszych i nic nie muszą nikomu udowadniać. Robią swoje, a że po drugiej stronie mają ścianę, to niby co oznacza, brak jaj wg Ciebie? Co wg Ciebie mieliby zrobić, abyś uznał, że mają charakter? Zapewne oczekujesz skuteczności w załatwieniu paru spraw. Uświadom sobie, że przez taką właśnie postawę jak Twoja pewne kwestie są nie do załatwienia. Działają inne ZZ, które "pomagają" DIAS i o ile ogół tego nie zrozumie i nie zrzeszy się w jednym ZZ, miażdżąc liczebnie ZZ, które są po stronie DIAS, to pewnych spraw nie da się przeskoczyć. W Służbie Celnej ogół to zrozumiał po wielu latach i nie zwracali ludzie uwagi na pohukiwania dawnych ZZ. Dzięki temu osiągnęliśmy wiele i wiele jeszcze załatwimy tematów, ważnych dla środowiska. Proces naprawy wielu innych kwestii będzie się wydłużał, gdy tego nie zrozumiemy.
Pamiętaj "Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych" - Konfucjusz
Pokaż zatem, że nie jesteś prostakiem, że masz cojones. Zapisz się i zacznij działać. Dostaniesz wszystkie możliwości prawne jakimi dysponuje Związek. Wtedy zobaczysz jak to jest i będziesz miał dopiero wtedy pełne prawo do ocen.
Rola recenzenta, który tylko posiedzi i popatrzy jest prosta, żeby nie ocenić jej dużo dosadniej, jak Konfucjusz.
 
Ostatnia edycja:
Mój przyjaciel z północy Polski wysłał dziś priorytetem kilka zebranych głosów poparcia do Nysy. Ludzie kompletnie nie mający nic wspólnego z KAS.

Dzięki MIrekk83. Dużo dobrego robisz dla siebie i spraw wszelkich w interesie wspólnym. Jeśli doprowadzimy do tego, że zacznie tak zachowywać się i działać chociaż połowa KAS, to osiągniemy wszystko.
 
@cat porządek - porządkiem, prawo - prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie czyli dyrekcji - takie zasady panują w podkarpackiej IAS. Jako bezpaństwowiec - jeśli chodzi o zz - posiedzę i popatrzę jakie to "Cojones" mają przedstawiciele zz cenicy.pl w podkarpackiej IAS. Bo, że Solidarność ich nie ma to już wiem ;).


Podobnie, jak @Mirekk83, prosiłem parę znajomych spoza KAS, o podjęcie prób
zbierania podpisów. Każda z tych osób coś zebrała!
Muszę się tu przyznać do pewnego wstydu - jedna z nich, sama zebrała więcej,
niż ja oraz pytani o to przeze mnie celnicy - łącznie zusammen do kupy ...

Powiadasz: "... posiedzę i popatrzę"

... Wiesz co ?! ...

Weź Ty się lepiej połóż, Tyś życiem zmęczony.
Według mnie - bez obaw darować sobie możesz także wspomniane wyżej "patrzenie" !!!

Z rozbełtanej na szybkich obrotach jajecznicy, nawet Okrasa nie posadzi prawdziwego
sadzonego

Mimo wszystko; POWODZENIA życzę Tobie!
SZCZERZE !!!
 
Dzięki MIrekk83. Dużo dobrego robisz dla siebie i spraw wszelkich w interesie wspólnym. Jeśli doprowadzimy do tego, że zacznie tak zachowywać się i działać chociaż połowa KAS, to osiągniemy wszystko.

Sławku Siwy proszę o interwencję w Wirtualnej Polsce bo tytuł sugeruje ze dotyczy to polskich celników--link do art.
https://wiadomosci.wp.pl/cala-zmiana-celnikow-w-areszcie-pracowali-na-przejsciu-granicznym-bialorusi-z-polska-6284057564079745a
 
Sławku Siwy proszę o interwencję w Wirtualnej Polsce bo tytuł sugeruje ze dotyczy to polskich celników--link do art.
https://wiadomosci.wp.pl/cala-zmian...anicznym-bialorusi-z-polska-6284057564079745a


Tylko spokojnie Kolego, bo ktoś pokrętnie wykorzysta Twoją nadwrażliwość
i zastosuje choćby sugestię: "uderz w stół, a nożyce ..."

"Na upartego" - gdyby użyto konstrukcji "na przejściu granicznym Polski z Białorusią ..." -
można się jeszcze pokusić o jakieś wątpliwości, lecz "Białorusi z Polską" wyznacza miejsce
z drugiej strony.

Gdybyś podniósł argument komentarzy - faktycznie w kilku przypadkach wskazujących na "naszych",
poradzę Ci - nie zwracaj uwagi na idiotów. Gdyby nawet w tytule "wyoślono" wprost:
"Białoruscy celnicy w areszcie" - ich komentarz by się nie zmienił ani na jotę ...
 
Tylko spokojnie Kolego, bo ktoś pokrętnie wykorzysta Twoją nadwrażliwość
i zastosuje choćby sugestię: "uderz w stół, a nożyce ..."

"Na upartego" - gdyby użyto konstrukcji "na przejściu granicznym Polski z Białorusią ..." -
można się jeszcze pokusić o jakieś wątpliwości, lecz "Białorusi z Polską" wyznacza miejsce
z drugiej strony.

Gdybyś podniósł argument komentarzy - faktycznie w kilku przypadkach wskazujących na "naszych",
poradzę Ci - nie zwracaj uwagi na idiotów. Gdyby nawet w tytule "wyoślono" wprost:
"Białoruscy celnicy w areszcie" - ich komentarz by się nie zmienił ani na jotę ...

bez komentarza
 
Ostatnia edycja:
Pytam powtórnie Sławku kiedy mija ostateczny termin wysłania podpisów do KIU , chyba ,że ważniejszy jest termin języka angielskiego?
 
Faktycznie to irytujace,że nasi koledzy na forum rozpisuja sie o tematach pobocznych jak język angielski zamiast skoncentrować się na tym co może poprawic nasz byt i byt naszych rodzin. Projekt Obywatelski to sprawa numer 1. Szkoda by było żeby przepadł bo bedzie brakowało kilku podpisów.
 
Faktycznie to irytujace,że nasi koledzy na forum rozpisuja sie o tematach pobocznych jak język angielski zamiast skoncentrować się na tym co może poprawic nasz byt i byt naszych rodzin. Projekt Obywatelski to sprawa numer 1. Szkoda by było żeby przepadł bo bedzie brakowało kilku podpisów.


I to Ty, Szanowny misiu, dałeś się podpuścić ?!

Wytłumacz - proszę - w jaki sposób odrobina "luzu", może zaszkodzić priorytetom ?

Nie pomoże siąść i płakać, podobnie jak zastygnąć z miną marsową.
Kpin z powagi sytuacji nikt nie uskuteczniał, a ewentualnego swojego
smutku i tak nie miałem ochoty wyciągać na Forum. Zrobiłem, co mogłem -
- za siebie i za wielu innych i to pomimo ograniczeń, jakich ci inni
(a może i Ty) prawdopodobnie nie doświadczali.

Być może coś mi umknęło, bo nie kojarzę, byś dotąd przejawiał troskę o ilość
podpisów lub wspierał sprawę namawiając innych, co "rozpisujący się na
tematy poboczne" czynili wielokrotnie. Co prawda - żadna to ich zasługa,
bo to tylko zas*any obowiązek, lecz jęczeć możesz tylko nad tymi, którzy
go nie wypełnili ...

 
Szanowni
Koleżanki i Koledzy!

Chyba już czas najwyższy, przeprosić się także z Księdzem Proboszczem i Radą Parafialną ...
(nawet, gdy dotąd nie zdarzyło się Wam ich poznać - nie będzie to żadną ujmą na honorze)

Jutrzejsza niedziela, to ostatnia szansa "masowego zdobycia" paru podpisów więcej.
Proboszczowe błogosławieństwo, poparcie babci, cioci czy innych aktywnych z grup lub kółek,
może zdziałać cuda, jak również ich pomoc, nie jest wcale niemożliwa.

Dopadło nas już szaleństwo, to szaleństwo w postaci KAS - niszcząc, gnębiąc, zniewalając,
uśmiercając tak samo Prawo, jak i wiarę w jego sprawiedliwość. Jeżeli właśnie szaleństwo
miałoby zwyciężyć, niech to będzie nasze szaleństwo, szaleństwo moje i Twoje, szaleństwo
odczucia krzywdy w niczym nie zmyślonej lub nagiętej tworzeniem pod publikę pustych
haseł.

Prócz siebie, nie wiem co czuje ktokolwiek z nas, ale każdy z nas wie, co w nim jest
prawdziwe, niech więc tylko to uwolni ...
 
cat,
jak zawsze WYSTRZAŁOWO!
Szkoda, że lokalni przewodniczący nie mają choć trochę Twojej ikry, by zaangażować ludzi.
Pozdrawiam.
 
Back
Do góry