• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problem z umundurowaniem

Celny

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Czerwiec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
6
Witam,

Wszyscy Celnicy wiedzą że od pewnego czasu jest ogromny problem z sortem mundurowym. Zamówienia z Centralnego Magazynu Mundurowego przychodzą nawet po kilku miesiącach.

Czy miałby ktoś do sprzedania nową koszulkę z krótkim rękawem rozmiar (S,M) oraz spodnie polowe letnie ? Może komuś zalega w szafie, chętnie odkupię.
 
Wstrzymane się 1 października wchodzi nowe rozporządzenie odnośnie umundurowania. Nowe emblematy nowe blachy. Nie ma przepisów przejściowych więc pewni są że zdarza. Polecam poczytać ciekawe mundury a jeszcze lepsze emblematy i blacha

Wszyscy Celnicy wiedzą że od pewnego czasu jest ogromny problem z sortem mundurowym. Zamówienia z Centralnego Magazynu Mundurowego przychodzą nawet po kilku miesiącach.

Czy miałby ktoś do sprzedania nową koszulkę z krótkim rękawem rozmiar (S,M) oraz spodnie polowe letnie ? Może komuś zalega w szafie, chętnie odkupię.[/QUOTE]
 
Nowy mundur został oparty na naszym zielonym blacha okrągła.z orłem. Dwa emblematy na kamieniach okrągły na prawym a tarcza na lewym. Nie ma już mundurów czarnych. Jedynie mundur specjalny dla nowej realizacji jasna oliwka jak AT w Policji .
 
A możesz przesłać projekt? Wraz ze wzorami mundurów i blach, jeżeli posiadasz. Pozdrawiam
 
Skoro piszecie, że są takie problemy z magazynem, to czy w momencie rozpoczęcia służby mam szansę dostać umundurowanie czy na początku będę służył w cywilnych ubraniach (DS)?

Ogólnie na co mogę liczyć po przyjęciu?
 
Mundur dostaniesz po paru miesiącach. Służba celno-skarbowa to służba pseudomundurowa choćby z tego względu, że tylko w tej służbie dochodzeniowcy chodzą w mundurach, tymczasem w normalnych służbach standardem jest strój cywilny. Ja odchodzę z tego syfu, więc jakbyś chciał, to za małe pieniądze mogę Ci odsprzedać to i owo w rozmiarze XL. Jednocześnie gorąco odradzam wstąpienie do służby, która traktuje cię jak gówno.
 
Mundur dostaniesz po paru miesiącach. Służba celno-skarbowa to służba pseudomundurowa choćby z tego względu, że tylko w tej służbie dochodzeniowcy chodzą w mundurach, tymczasem w normalnych służbach standardem jest strój cywilny. Ja odchodzę z tego syfu, więc jakbyś chciał, to za małe pieniądze mogę Ci odsprzedać to i owo w rozmiarze XL. Jednocześnie gorąco odradzam wstąpienie do służby, która traktuje cię jak gówno.

odsprzedać?

przecież za 1,5 roku w tych sortach nie można będzie chodzić
 
Mundur dostaniesz po paru miesiącach. Służba celno-skarbowa to służba pseudomundurowa choćby z tego względu, że tylko w tej służbie dochodzeniowcy chodzą w mundurach, tymczasem w normalnych służbach standardem jest strój cywilny. Ja odchodzę z tego syfu, więc jakbyś chciał, to za małe pieniądze mogę Ci odsprzedać to i owo w rozmiarze XL. Jednocześnie gorąco odradzam wstąpienie do służby, która traktuje cię jak gówno.

Jakieś konkrety z tym traktowaniem jak gówno?
 
Mundur dostaniesz po paru miesiącach. Służba celno-skarbowa to służba pseudomundurowa choćby z tego względu, że tylko w tej służbie dochodzeniowcy chodzą w mundurach, tymczasem w normalnych służbach standardem jest strój cywilny. Ja odchodzę z tego syfu, więc jakbyś chciał, to za małe pieniądze mogę Ci odsprzedać to i owo w rozmiarze XL. Jednocześnie gorąco odradzam wstąpienie do służby, która traktuje cię jak gówno.

Nie nazywaj służby syfem i nie opowiadaj o traktowaniu jak gówno. Mimo wszystko Ty i tysiące innych nadal nosi ten mundur.
 
Znowu mnie część odrzuci epitetami ale zgadzam się z Kolegą Adamem.


Tiaaa ...

"Syf" to nie jest Służba. "Syf", to jest KAS dla funkcjonariuszy.

Jakoś tym, tam "na górze", nie przeszkadza traktować ludzi jak g*wno
i to pomimo tego, że noszą właśnie mundur ...
 
odsprzedać?

przecież za 1,5 roku w tych sortach nie można będzie chodzić

bolo1999 jesteś takim tępakiem czy tylko udajesz ? Jakbyś był celnikiem to wiedziałbyś że sorty się zużywają m.in buty które po pół roku użytkowania nie nadają się do niczego. Bardzo dobrze że kolega chce odsprzedać, jeśli nie ma opcji zamówienia z CMM a na oddziale już nie ma w czym chodzić to jest to najlepsza opcja. Nawet jeśli za 1,5 roku nie będzie można w nich chodzić .... to przez te 1,5 roku w czymś jednak trzeba.
 
bolo1999 jesteś takim tępakiem czy tylko udajesz ? Jakbyś był celnikiem to wiedziałbyś że sorty się zużywają m.in buty które po pół roku użytkowania nie nadają się do niczego. Bardzo dobrze że kolega chce odsprzedać, jeśli nie ma opcji zamówienia z CMM a na oddziale już nie ma w czym chodzić to jest to najlepsza opcja. Nawet jeśli za 1,5 roku nie będzie można w nich chodzić .... to przez te 1,5 roku w czymś jednak trzeba.

Kolega chce odsprzedać gówno, które dostał za darmo.Wyciągnie z tego syfu ile się da. Może Ci, którzy popierają poglądy tego kolegi odejdą razem z nim? Śmiało, bezrobocie prawie zero i wszystkie przedsiębiorstwa czekają na geniuszy. Dodam, iż moje buty nie rozlatują się po rocznym użytkowniku, a za biurkiem nie siedzę. Mam na nie sposób - czyszczę. Z CMM na sorty czekałem najdłużej do 2 miesięcy. Idiotą nie jestem i wiem co zamawiać z wyprzedzeniem, żeby ludzie nie brali mnie za szmaciarza.
 
Arvo, nic nie dostałem za darmo. Ja za ten mundur, zrobiony ze szmat muszę zapłacić kilka tysięcy złotych. Może dla Ciebie to mało, dla mnie po wieloletniej pracy na rzecz Skarbu Państwa to ogromne pieniądze. Może dla Ciebie materiał, z którego jest zrobiony mundur jest szlachetny, jednak większość osób gołym okiem zauważy, że to najgorsze dziadostwo. Życzę wszystkim, żeby mundury SCS nie były zrobione z takich szmat.
 
Ostatnia edycja:
Kolega chce odsprzedać gówno, które dostał za darmo.Wyciągnie z tego syfu ile się da. Może Ci, którzy popierają poglądy tego kolegi odejdą razem z nim? Śmiało, bezrobocie prawie zero i wszystkie przedsiębiorstwa czekają na geniuszy.

Opinia szklana jest najzupełniej słuszna, oj mocno zapachniało mf:)
 
Kolega chce odsprzedać gówno, które dostał za darmo.Wyciągnie z tego syfu ile się da. Może Ci, którzy popierają poglądy tego kolegi odejdą razem z nim? Śmiało, bezrobocie prawie zero i wszystkie przedsiębiorstwa czekają na geniuszy. Dodam, iż moje buty nie rozlatują się po rocznym użytkowniku, a za biurkiem nie siedzę. Mam na nie sposób - czyszczę. Z CMM na sorty czekałem najdłużej do 2 miesięcy. Idiotą nie jestem i wiem co zamawiać z wyprzedzeniem, żeby ludzie nie brali mnie za szmaciarza.


Bez przesady !!
Inna sprawa napisać o traktowaniu człowieka jak g*wno, a zupełnie inna
wyrażać się tak o czymś,
co tysiącom z nas odebrano na siłę.
"Nie szata zdobi człowieka", więc i mundur nie powstał dla samej ozdoby. Nie chodzi się w nim na
wybiegi pokazów najnowszej mody. Dla prawdziwego funkcjonariusza, mundur określa jego osobistą
tożsamość i choćby dlatego jest godny szacunku. Ktoś nazywający go "szmatą" (nawet jeśli szmaty
były surowcem), to PSEUDO-FUNKCJONARIUSZ bez poczucia własnej godności.

Już nazbyt wystarczająco okazano nam brak szacunku, by jeszcze samym sobie go odbierać ...

 
Ostatnia edycja:
Arvo, nic nie dostałem za darmo. Ja za ten mundur, zrobiony ze szmat muszę zapłacić kilka tysięcy złotych. Może dla Ciebie to mało, dla mnie po wieloletniej pracy na rzecz Skarbu Państwa to ogromne pieniądze. Może dla Ciebie materiał, z którego jest zrobiony mundur jest szlachetny, jednak większość osób gołym okiem zauważy, że to najgorsze dziadostwo. Życzę wszystkim, żeby mundury SCS nie były zrobione z takich szmat.
I tu mszę się zgodzić, że nasz mundur wykonany jest z najgorszych materiałów i pewnie najtańszych, mechacą się, płowieją i po kilku praniach nadają się na szmaty ale buty mogą być. Dla porównania wystarczy tylko wspomnieć jakie moro dostawaliśmy w MON-ie. Można było go prać na okrągło potem suszyć i bez prasowania znowu nosić. Do dzisiejszego dnia mam ten mundur.


Mundur dostaniesz po paru miesiącach. Służba celno-skarbowa to służba pseudomundurowa choćby z tego względu, że tylko w tej służbie dochodzeniowcy chodzą w mundurach, tymczasem w normalnych służbach standardem jest strój cywilny. Ja odchodzę z tego syfu, więc jakbyś chciał, to za małe pieniądze mogę Ci odsprzedać to i owo w rozmiarze XL. Jednocześnie gorąco odradzam wstąpienie do służby, która traktuje cię jak gówno.

A syfem to jest kas i ta służba którą wymyślił banaś i to chyba miałeś na myśli.
Tylko jedna rzecz Szklan Ty jesteś cywilem skarbowcem tak wynika z twoich wcześniejszych wpisów więc nie ściemniaj i nie podszywaj się pod celnika.


odsprzedać?

przecież za 1,5 roku w tych sortach nie można będzie chodzić

I tu się mylisz Bolo bo nasze obecne mundury Służby Celnej jak wynika z przedostatniego art. w tym badziewiu będzie można nosić do dnia 31.12.2021r. Tak wiec nikt mnie nie zmusi do ubrania munduru z napisem służba celno- cos tam do tego dnia. A po tym dniu to ja już będę na emce. Dziękuję do widzenia.
 
bolo1999 jesteś takim tępakiem czy tylko udajesz ? Jakbyś był celnikiem to wiedziałbyś że sorty się zużywają m.in buty które po pół roku użytkowania nie nadają się do niczego. Bardzo dobrze że kolega chce odsprzedać, jeśli nie ma opcji zamówienia z CMM a na oddziale już nie ma w czym chodzić to jest to najlepsza opcja. Nawet jeśli za 1,5 roku nie będzie można w nich chodzić .... to przez te 1,5 roku w czymś jednak trzeba.

mocne słowa - "tępakiem"

szczególnie od kogoś, kto dopiero zarejestrował się na forum i skrobnął 2 (DWA) posty

"jakbyś był celnikiem"?

gdybyś dłużej był nawet biernym obserwatorem tego forum, to na podstawie tysięcy moich postów wiedziałbyś, gdzie, jak długo służyłem, jak zmieniano mi komórki i wiele innych historii z szykanowaniem i próbami przypisania mi odpowiedzialności za wyimaginowane przewiny

mi glany służą 4 (CZWARTY) rok

są dopasowane, rozchodzone, wygodne

bo o nie dbam

suszę, czyszczę, kremuję - nawyki z mon'u sprzed 30 lat

koszulki, spodnie - ok, to zużywa się szybciej - wycieranie, pranie

ale od tego są punkty nie?

poza tym, chyba nikt nikomu nie będzie próbował sprzedać używanych butów?

a tak w ogóle, to mi osobiście jest przykro, że osoby tak pełne bezinteresownej szczerej agresji, reprezentują to samą SŁUŻBĘ co ja, że są funkcjonariuszami Państwa, którego jestem obywatelem
 
Back
Do góry