• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problem z umundurowaniem

Staram się zrozumieć rozgoryczenie ludzi bez powodu, niesłusznie i niesprawiedliwie wydalonych ze służby przy reformie. Wszystko ma jednak swoje granice. Te Wasze 'szmaty' maja orła w koronie. Choćby przez to należy im się szacunek. Pomyślcie też o ludziach, którzy nakładają je z dumą, żeby służyć Ojczyźnie. Nie ministerstwu, jedenej partii czy drugiej, ale Polsce. Tak, dalej są tu tacy, którzy wierzą w to co robią.
 
Staram się zrozumieć rozgoryczenie ludzi bez powodu, niesłusznie i niesprawiedliwie wydalonych ze służby przy reformie. Wszystko ma jednak swoje granice. Te Wasze 'szmaty' maja orła w koronie. Choćby przez to należy im się szacunek. Pomyślcie też o ludziach, którzy nakładają je z dumą, żeby służyć Ojczyźnie. Nie ministerstwu, jedenej partii czy drugiej, ale Polsce. Tak, dalej są tu tacy, którzy wierzą w to co robią.

Tu chodziło o jakość materiału raczej:) Dawno nie widziałem nikogo, kto zakłada ten skarbowy mundur z dumą, natomiast często widzę ludzi, którzy czują palący wstyd.... Drogi Kasowniku, mam wrażenie, że funkcjonujesz w innej rzeczywistości niż ja...
 
Tu chodziło o jakość materiału raczej:) Dawno nie widziałem nikogo, kto zakłada ten skarbowy mundur z dumą, natomiast często widzę ludzi, którzy czują palący wstyd.... Drogi Kasowniku, mam wrażenie, że funkcjonujesz w innej rzeczywistości niż ja...

Skoro jest tak źle to czemu w tym trwacie?

A wracając do głównego wątku: to przez pierwszy okres mam pracować w swoich ubraniach, czy dostanę chociaż jakąś polówkę czy koszulkę?
 
Skoro jest tak źle to czemu w tym trwacie?

A wracając do głównego wątku: to przez pierwszy okres mam pracować w swoich ubraniach, czy dostanę chociaż jakąś polówkę czy koszulkę?


Nie przesadza się starych drzew ...

ps
Ja na początek dostałem opaskę i musiało mi to wystarczyć przez pół roku

 
A wracając do głównego wątku: to przez pierwszy okres mam pracować w swoich ubraniach, czy dostanę chociaż jakąś polówkę czy koszulkę?

Pewnie dostaniesz. O ile ja na ostatnie zamówienie czekałem ponad cztery (sick!) miesiące (a w doadatku i tak przyszło niepełne) o tyle przywrócona po kilku latach osoba dostała sorty w przeciągu tygodnia. Kwestia priorytetów i zapewne interwencji przełożonych.
 
Arvo, nic nie dostałem za darmo. Ja za ten mundur, zrobiony ze szmat muszę zapłacić kilka tysięcy złotych. Może dla Ciebie to mało, dla mnie po wieloletniej pracy na rzecz Skarbu Państwa to ogromne pieniądze. Może dla Ciebie materiał, z którego jest zrobiony mundur jest szlachetny, jednak większość osób gołym okiem zauważy, że to najgorsze dziadostwo. Życzę wszystkim, żeby mundury SCS nie były zrobione z takich szmat.

W zależności od stanu zdrowia możesz złożyć wniosek o skierowanie do komisji lekarskiej, jak stwierdzą niezdolność do służby to nie będziesz musiał płacić.
 
Ostatnia edycja:
Pracuję w innej instytucji państwowej i w zasadzie narzekają tak samo jak "wy", a pensje po 25 latach mają na poziomie 2900 brutto. Trzeba działać a nie marudzić.

Akurat celnicy byli dobrze zorganizowaną grupą zawodową, problem w tym, że wrzucono nas do jednego wora z inną grupą, zorganizowaną fatalnie, więc teraz niewiele możemy, być może stąd ta gorycz. 2900? To musi być żart.
 
Pracuję w innej instytucji państwowej i w zasadzie narzekają tak samo jak "wy", a pensje po 25 latach mają na poziomie 2900 brutto. Trzeba działać a nie marudzić.


;) Dobre ...

No to chyba wypada przywitać świeżaka. Dobrze, że jesteś.
Brakuje tu trochę osób z poczuciem humoru.

 
Posiada ktoś nowe rozporządzenie w sprawie nowego umundurowania ? Może zagorzały i wszechwiedzący formułowicz bolo1999 będzie coś wiedział ?
 
Posiada ktoś nowe rozporządzenie w sprawie nowego umundurowania ? Może zagorzały i wszechwiedzący formułowicz bolo1999 będzie coś wiedział ?


Tego rodzaju osobiste "wycieczki", to prymitywna prowokacja.

Człowieku, możesz kogoś nie lubić, możesz wskazać jego niewłaściwe zachowanie,
lecz takie odzywy z Ciebie tylko czynią agresora i świadczą przeciwko Tobie ...
 
Posiada ktoś nowe rozporządzenie w sprawie nowego umundurowania ? Może zagorzały i wszechwiedzący formułowicz bolo1999 będzie coś wiedział ?

w świetle prezentowanej wcześniej przez ciebie agresji wobec mnie i braku reakcji po zwróceniu ci na to uwagi, skłonny jestem zaryzykować twierdzenie, że nie jesteś osobą, z którą chciałbym prowadzić jakikolwiek dialog ani tym bardziej pomagać w czymkolwiek
 
Chciałbym zapytać o ten projekt, ktoś ma ? BO jak emblematem jest B w aureoli ze skrzydłami to się zwalniam xD
 
Chciałbym zapytać o ten projekt, ktoś ma ? BO jak emblematem jest B w aureoli ze skrzydłami to się zwalniam xD


O ile wiem, nie ma żadnego nowego rozporządzenia w tym temacie, a obecnie
"trwają prace" nad zmianami w zakresie grafiki i barw narodowych ...
 
O ile wiem, nie ma żadnego nowego rozporządzenia w tym temacie, a obecnie
"trwają prace" nad zmianami w zakresie grafiki i barw narodowych ...

O lala to już barwy zmieniamy, znając pana B, kryptokomucha, zapewne na czerwone. Wszakże jego ulubionym budynkiem jest pałac stalina xD. Mam na dyżurce taki plakat :)
 
O lala to już barwy zmieniamy, znając pana B, kryptokomucha, zapewne na czerwone. Wszakże jego ulubionym budynkiem jest pałac stalina xD. Mam na dyżurce taki plakat :)

Jest już projekt rozporządzenia poddany do konsultacji. Nowy wzór umundurowania zielony na prawym ramieniu marynarka tarcza podobna do tej co mamy lecz w środku niej klucze godło i służba celna skarbowa a na lewym ramieniu obecna okrągła tarcza realizacji/ dawniej wp przy czym jest inna zmienna dla przewodników psów i jednostek pływających. Na marynarce zamiast merkuriusza klucze. Ponadto jest nowa blacha okrągła wzór jaknobecna tarcza okrągła wzór flaga i Ptaszysko oraz numer. Nie ma czarnych już mundurów. Realizacja ma mundur specjalny w postaci koloru tzw. Oliwkowego coś na wzór amerykańskich zolniezy/AT policji naszej. Czapki zostały po staremu . Projekt rozporządzenia ma datę wejścia w życie 1 października. 2018r. Więc niebawem
 
Jest już projekt rozporządzenia poddany do konsultacj................ Realizacja ma mundur specjalny w postaci koloru tzw. Oliwkowego coś na wzór amerykańskich zolniezy/AT policji naszej. ....... Projekt rozporządzenia ma datę wejścia w życie 1 października. 2018r. Więc niebawem
Wg tego projekty mundur specjalny (bo o nim piszesz) nie przysługuje całej realizacji, ale tylko Centralnej Realizacji z MF i rodzącym się w niektórych izbach grupach zabezpieczenia (takich super spec realizacjach). W uzasadnieniu jest napisane, że dotyczy to około 150 osób w skali kraju, co potwierdza, że ten mundur nie jest dla wszystkich z realizacji. Realizacja (zwykła) będzie pełnić służbę w umundurowaniu służbowym (mniej więcej takim jakie mamy dzisiaj, tylko zamiast koloru czarnego, kolor zielony.
 
Dla mnie najważniejszy z tego całego rozporządzenia jest art. 18 czy 19, który mówi że do dnia 31.12.2021 roku będzie można nosić i używać dotychczasowych mundurów i znaków, tak więc nikt i nic nie zmusi mnie do ubrania innego munduru niż tego z napisem SŁUŻBA CELNA. A do tej daty jeszcze wybory może PIS-mani przegrają a wtedy banaś wyleci i mam nadzieję następny rząd przywróci Służbę Celną taką jak była przed tym debilnym srasem. A jeśli nie to i tak pójdę na emke z ZER.
 
Jest już projekt rozporządzenia poddany do konsultacji. Nowy wzór umundurowania zielony na prawym ramieniu marynarka tarcza podobna do tej co mamy lecz w środku niej klucze godło i służba celna skarbowa a na lewym ramieniu obecna okrągła tarcza realizacji/ dawniej wp przy czym jest inna zmienna dla przewodników psów i jednostek pływających. Na marynarce zamiast merkuriusza klucze. Ponadto jest nowa blacha okrągła wzór jaknobecna tarcza okrągła wzór flaga i Ptaszysko oraz numer. Nie ma czarnych już mundurów. Realizacja ma mundur specjalny w postaci koloru tzw. Oliwkowego coś na wzór amerykańskich zolniezy/AT policji naszej. Czapki zostały po staremu . Projekt rozporządzenia ma datę wejścia w życie 1 października. 2018r. Więc niebawem
A możesz podesłać ten projekt. Bo do mnie dotarł tylko tekst. Bez wzoru umundurowania i blachy
 
Back
Do góry