• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problem z umundurowaniem

tak chętnie również zapoznam się z projektem;] czas najwyższy na sorty z nazwą służby, która funkcjonuje.
Czy wiadomo coś może czy planowana jest również zmiana wzorów legitymacji? bo te obecne też lekko mówiąc nie życiowe
 
tak chętnie również zapoznam się z projektem;] czas najwyższy na sorty z nazwą służby, która funkcjonuje.
Czy wiadomo coś może czy planowana jest również zmiana wzorów legitymacji? bo te obecne też lekko mówiąc nie życiowe


Znaczy się, Kolega już nie może się doczekać "życiowych" oznaczeń i dokumentów.

Tylko czy "życiowe" oznacza "normalne" ?!


ps
Na śląsku, to twierdzą (raczej słusznie), iż faktycznie dopiero po
wszystkich zmianach, te "rzeczy" będą rzyciowe ...
 
Dla mnie najważniejszy z tego całego rozporządzenia jest art. 18 czy 19, który mówi że do dnia 31.12.2021 roku będzie można nosić i używać dotychczasowych mundurów i znaków, tak więc nikt i nic nie zmusi mnie do ubrania innego munduru niż tego z napisem SŁUŻBA CELNA. A do tej daty jeszcze wybory może PIS-mani przegrają a wtedy banaś wyleci i mam nadzieję następny rząd przywróci Służbę Celną taką jak była przed tym debilnym srasem. A jeśli nie to i tak pójdę na emke z ZER.

Słuszna postawa, też nie spieszy mi się do nowych napisów, ale w projekcie ktoś się chyba zagalopował z tym terminem (2021 r) bo byłoby to niezgodne z ustawą wprowadzającą gdzie jest zapisane
Art. 186. 1. Dotychczasowe:
1) składniki umundurowania oraz znaki identyfikacyjne w rozumieniu ustawyuchylanej w art. 159 pkt 1,
2) składniki umundurowania, oznaczenia stopni służbowych oraz znakiidentyfikacji osobistej funkcjonariuszy celnych– zachowują ważność przez okres 3 lat od dnia wejścia w życie ustawy, o którejmowa w art. 1.2. Pracownicy i funkcjonariusze, który przyjęli propozycję pełnienia służbyw Służbie Celno-Skarbowej, oraz funkcjonariusze przyjęci do służby na podstawieart. 153 ustawy, o której mowa w art. 1, mogą wykonywać obowiązki służbowew umundurowaniu oraz mogą nosić oznaczenia stopni służbowych, o którychmowa w ust. 1 pkt 2, przez okres 3 lat od dnia wejścia w życie ustawy, o którejmowa w art. 1.

czyli zgodnie z ustawą marzec 2020 to ostateczny termin porzucenia naszych celnych symboli
 
Witam, czy ma może ktoś odsprzedać spodnie letnie nowy wzór w rozmiarze przybliżonym do 155/74? Dostałam wszystko oprócz spodni więc odkupie 🙂
 
Back
Do góry