Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 29 do 35 z 45

Temat: Zarobki 2018

Domyślnie

fakt- miało być ust 1 pkt 4
    powołane ust. 2a-2e mówił o oświadczeniach majątkowych i ocenie rocznej. zaś ust 1 i 2 mówił o doradcach ( to chyba stwarzało najwięcej kontrowersji bo łatwiej było zdać egzamin na doradcę niż na iksa- pytania były znane wczesniej i wystarczyło się tylko nauczyć) zas ust 2 to zwykła "furtka" do obsadzenia swoimi (tak jak wyzsze stanowiska w służbie cywilnej) oba te ustępy pojawiły się dość późno (chyba w 2014 lub później) i nie miało wpływu na zdawalność na egzaminie. wiekszość ixów była jednak osobami po egzaminie i nie mozna uogólniać ze wszyscy byli "swoimi" - bez egzaminu.
    Ostatnio edytowane przez L-uksik ; 27-05-2018 o 18:57

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał L-uksik Zobacz post
    ust 2 to zwykła "furtka" do obsadzenia swoimi (tak jak wyzsze stanowiska w służbie cywilnej) oba te ustępy pojawiły się dość późno (chyba w 2014 lub później) i nie miało wpływu na zdawalność na egzaminie. wiekszość ixów była jednak osobami po egzaminie i nie mozna uogólniać ze wszyscy byli "swoimi" - bez egzaminu.
    Ale art. 39 ust. 2 nie odnosi się do złożonego egzaminu, tylko do wykształcenia i stażu. I lektura tego przepisu powinna była wystarczyć, żeby oświecić wszystkich gamoni, którzy utrudniali dostęp do egzaminu w niektórych województwach (u mnie akurat było normalnie). Skoro GIKS mógł na podstawie art. 39 ust. 2 i zwolnić kogoś z wymagań określonych w ust. 1 pkt 3 i 4, to niby jak spełnienie tych wymagań mogło stanowić warunek podejścia do egzaminu, aby starać się o spełnienie obligatoryjnego wymagania określonego w pkt 5? Ust. 1a został dodany później, więc byłoby to niemożliwe.

Jedyne warunki podejścia do egzaminu wynikały z rozporządzenia i było to zatrudnienie w resorcie finansów oraz dopełnienie formalności związanych ze złożeniem wniosku, zgody na przetwarzanie danych itd. Wszystko inne to nadinterpretacja względnie złośliwość. Gdyby ustawodawca chciał, żeby do egzaminu mogły podejść tylko osoby spełniające określone kryteria, napisałby o tym wprost, jak np. w ustawie o służbie cywilnej o wymaganiach dla osób ubiegających się o mianowanie.
    Ostatnio edytowane przez kandydat WZP ; 27-05-2018 o 20:23

Domyślnie

ale się rozpisaliście o zarobkach w 2018

załóżcie sobie wątek "mianowanie na iksa wczoraj a promocja oficerska dziś"

mi i jeszcze kilku innym oszczędzicie kompletnie mnie nie interesujących przepychanek skkarbowych
    NIKT MI NIE WMÓWI, ŻE CZARNE JEST CZARNE, A BIAŁE JEST BIAŁE

Domyślnie

Cytat Napisał bolo1999 Zobacz post

mi i jeszcze kilku innym oszczędzicie kompletnie mnie nie interesujących przepychanek skkarbowych
    Prawda jak się rozpanoszyli? W czerwcu 2016 byli nieco mniej aktywni A teraz będą same poruczniki. Wierne psy władzy ludowej szarpią ochłapy

Domyślnie

Cytat Napisał bolo1999 Zobacz post

Czekaj, czekaj !!

Też miałem się odezwać, jakoś tak w stylu: "no to sobie Skarbowcy pogadali ...", ale
    "cóś" zauważ ...

- NIE, TREŚĆ pogadanki NIE JEST INTERESUJĄCA - to PRAWDA.

Interesujący jest natomiast sposób i cel przekazu takiejże treści, gdy
    alokucja w zbytnim "zapamiętaniu", odsłania prawdziwego człowieka ...

Domyślnie

Słuchajcie skarbowcy chyba są jakieś granice, co otworzę forum, sami skarbowcy. No już się nie da i do tego tematy które nas w ogóle nie interesują. Jakieś iksy, jakieś egzaminy, tylko co mnie to obchodzi? A to, że jacyś skarbowcy maja dostać stopnie oficerskie to jest to jeden wielki skandal i świństwo, które mam nadzieję jak banas wyleci zostanie odwrócone.

Domyślnie

widzę że niektórzy dostają białej gorączki na sam widok (lub post) kogoś ze skarbowców. Chciałem tylko wytłumaczyć jak wyglądał sam egzamin na ixa i żeby nie było niedomówień że większość z byłych uxów to ostatnie głąby. To ze zeszliśmy na inny temat to inna para kaloszy. Forum służy do wymiany zdań i doświadczeń, aby wytłumaczyć co i jak żeby nie było nieporozumień (bo tak się rodzą niestworzone plotki).
    Krzyczycie że niektórzy ze skarbowców mają dostać stopnie oficerskie- że to skandal i świństwo, A jak można nazwać fakt że część ucywilnionych celników dostało stanowiska ekspertów lub starszych ekspertów? i to bez znajomości prawa podatkowego, ba nawet nietórzy sami się nie potrafią rozliczyć z pitu.
    Tak więc lepiej zostawmy te przepychanki kto i co a skupmy się na meritum tematu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia