• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zarobki 2018

Piszecie, że ixy zostali oficerami. Nic o tym nie wiem i w moim ucsie tak nie jest. Ile ixów zostało oficerami, w jakim urzędzie i referacie pełni służbę, czy ukończyli szkołę oficerską?
Yogi masz rację! Przede wszystkim byłe uksiaki to głównie cywile. W stosunku służby jest tylko wywiad, kks i realizacja. W kraju większość dawnych iksow zaczyna od rachmistrza. Wyjątkiem jest warszawski ucs. Tam do służby włączyli też kontrolę.
Podejrzewam, że Luksika i Szklana nakręciła ostatnia plota. Na ostatniej naradzie z Diasami pan M.B. miał powiedzieć, że w UCSach nie ma miejsca dla cywili.
Po pierwsze nie wiadomo czy to prawda, ale nawet jeśli to prawda to raczej wywalą nas do USów niż dadzą mundury. Nie bedzie korpusu oficerów dla ixów.
 
Skoro nie ma konkretów o xach oficerach to zatem są ploty, a ploty nie ma sensu powielać .....
 
Byłem na szkoleniu w Świdrze.
Trwał kurs oficerski. Za czasów cła, żeby pojechać na kurs trzeba było być starszym aspirantem. Na tym kursie byli nawet rachmistrzowie (z pominięciem kursu aspiranckiego). Nie wiem kto z nich był ixem, ale mundurów nie nosili bo większość grupy ich po prostu nie miała, bo rok temu zostali funkcjonariuszami i jeszcze nie zdążyli (nie czuli potrzeby) zamówić
 
nie słyszałem o tym (o braku miejsca dla cywili w usc) - serio. na razie jednak trwa nabór (lub inaczej szukanie frajerów) do kontroli w ucs (na cywili) wsród pracowników us bo... kto może to ucieka ( do izby lub us własnie) z byłych pracowników uks. jest nawet zakaz przenoszenia ;) i "władza" się niezgadza na przejścia (nawet jak ktoś sobie załatwi miejsce - bo ludzie cały czas odchodzą na emerytury lub renty). jednym słowem- paranoja.
 
Z us-ów też uciekają. Roboty tyle, że kierownictwo już nawet nie egzekwuje ( z nielicznymi wyjątkami ) wykonania zadań w terminach które samo nakreśliło. Robi się to co akurat najpilniejsze.
 
Back
Do góry