• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

Początek dobry, ale potem to co chcą słyszeć ci na górze. Zróżnicowanie wysokości nagród to tylko narzędzie, aby z nas zrobić plastyczną masę do wykonywania ich (żeby użyć ich słownictwa) celów. Nikt tego nie widzi?
 
W mojej IAS jest odwrotnie, każda nagroda czy też premia kwartalna cywili jest o wiele wyższa od premii/nagrody funkcjonariuszy. Np. cywil 1500 funkcjonariusz 700. Podobnie jest także teraz. Dodatkowo w grudniu dostali jeszcze kilkaset zł. z zakładowego funduszu socjalnego. O dziwo nikt z cywili nie pochwalił się tym na skarbowcy.pl.

W Białymstoku tak samo...
 
Mistrz intelektu z IAS Rzeszów

Jakim trzeba być mistrzem intelektu organizacyjnego aby doprowadzić do tego żeby:
- nabór nowych pracowników rozpoczęty w 2017 nie zakończyć w 2018
- nagrody za wyjątkowe osiągnięcia ( np. duże ujawnienie papierosów) wypłacane były w wysokości 500 zł a nagrodę za chodzenie do pracy w wysokości 10 tysięcy złotych
- dwie osoby wykonujące te same czynności ( funkcjonariusz i cywil) siedzące w jednym otrzymają nagrodę różniącą się od siebie o 100%.
Chcecie doglądnąć tego mistrza , zapraszamy do IAS Rzeszów.
 
Nihili novi sub sole ....
Jakim trzeba być mistrzem intelektu organizacyjnego aby doprowadzić do tego żeby:
- nabór nowych pracowników rozpoczęty w 2017 nie zakończyć w 2018.
Wystarczy zmienić kilka razy przepisy dotyczące naboru, wystarczy że ktoś zaskarży odrzucenie kandydatury, wystarczy że np. trzeba zrobić najpierw psychologa, potem powołać komisję do sprawnościówki, zaświadczenie o karalności jest ważne krótki czas, sprawdzenia itp... a gdzie urlopy, gdzie zwolnienia organizatorów naboru?
- nagrody za wyjątkowe osiągnięcia ( np. duże ujawnienie papierosów) wypłacane były w wysokości 500 zł a nagrodę za chodzenie do pracy w wysokości 10 tysięcy złotych.
... a odmowa nagrody dla funka dzięki któremu osiągnięto kilkaset % normy wskaźnika premiowanego nagrodą (starzy zolle wiedzą o czym piszę), po to by przyznać nagrodę "za reprezentację izby celnej na obchodach święta ..."
- dwie osoby wykonujące te same czynności ( funkcjonariusz i cywil) siedzące w jednym otrzymają nagrodę różniącą się od siebie o 100%.
Chcecie doglądnąć tego mistrza , zapraszamy do IAS Rzeszów.
... są całe referaty, gdzie według dawnego wartościowania czynności były zarezerwowane dla ekspertów, a teraz siedzi kilku z pensją ekspertów i kilku speców - robią to samo, zaś w pensjach ok tysiaka różnicy...

Słowem - było, jest i będzie... Jeśli ktoś myślał że dobra zmiana to zmieni, wykazał się dużą naiwnością.
Jest to dobry temat dla związków - ot choćby zacząć od zapytania o konkretną sytuację, potem analiza i zwrócenie się z wnioskiem o rozważenie zasadności podjęcia działań, mających na celu zniesienie zachowania dyskryminujące. A na końcu ... no cóż, w końcu prawnicy są też dla ludzi...

Ale trzeba pisać i nagłaśniać takie sytuacje, niech wiedzą że się patrzy im na ręce.
 
W mojej IAS jest odwrotnie, każda nagroda czy też premia kwartalna cywili jest o wiele wyższa od premii/nagrody funkcjonariuszy. Np. cywil 1500 funkcjonariusz 700. Podobnie jest także teraz. Dodatkowo w grudniu dostali jeszcze kilkaset zł. z zakładowego funduszu socjalnego. O dziwo nikt z cywili nie pochwalił się tym na skarbowcy.pl.

Świadczenia świąteczne 2018
http://www.skarbowcy.pl/blaster/forum/viewtopic.php?f=6&t=4320

Trzeba czytać uważnie :cool:
 

Attachments

  • skarbowcy.png
    skarbowcy.png
    820 KB · Wyświetleń: 303
Wszystkich, którzy wyrażają brak zrozumienia dla nagród w IAS Rzeszów zapraszam na granicę.
Na każdym przejściu są wciąż i były od lat tragiczne warunki służby. Odsyłam do pisma wszczynającego spory zbiorowe. Tam jest próbka tego co wyrazili funkcjonariusze z granicy na ten temat. Podejrzewam, że wielu nie wytrzymałoby długo w takich warunkach. To naprawdę jest kierat i do tego w tragicznych warunkach. DO tego w wielu miejscach ludzie są dodatkowo poniewierani(dosłownie) przez kierownictwo - vide pisma o sporach.
Słusznie piszą niektórzy, że skandalem jest nieumiejętność DIAS zakończenia naboru przez tak długi czas, ale skoro już do tego doszło, to jeszcze większym skandalem, grandą wręcz, byłoby brak chociaż symbolicznego wynagrodzenia tego w formie zaproponowanych nagród dla funkcjonariuszy z granicy. Symbolicznego, bo tego jak trudne panują tam warunki służby, wielu nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić i zaproponowane nagrody to jest tylko namiastka tego co ludzie powinni otrzymać w zamian.
Na każdym przejściu brakowało po kilkadziesiąt wakatów i wciąż brakuje, co oznacza służbę za dwóch. Np. wg etatyzacji powinno być 40 a jest w stanie kierownictwo przejścia obsadzić zmianę 25 osobami, a w tym wszystkim najważniejsza jest drożność przejścia. Zresztą próbkę tego, jak to wygląda w praktyce z tą obsadą, także można przeczytać w piśmie wszczynającym spory.
PS. Oczywiście podobnie jest w IAS w Lublinie, Olsztynie i Białymstoku i na wielu innych przejściach morskich i lotniskach, obsłudze pocztowych OC. Tam też były wysokie wakaty, pozwalające zgromadzić oszczędności, ale nagrody są nawet niższe dla funkcjonariuszy niż pracowników, jak w IAS BIAŁYSTOK i LUBLIN. To wymaga wyjaśnienia i obiecuję, że będziemy tym się zajmować.
 
Ostatnia edycja:
Jakim trzeba być mistrzem intelektu organizacyjnego aby doprowadzić do tego żeby:
- nabór nowych pracowników rozpoczęty w 2017 nie zakończyć w 2018
- nagrody za wyjątkowe osiągnięcia ( np. duże ujawnienie papierosów) wypłacane były w wysokości 500 zł a nagrodę za chodzenie do pracy w wysokości 10 tysięcy złotych
- dwie osoby wykonujące te same czynności ( funkcjonariusz i cywil) siedzące w jednym otrzymają nagrodę różniącą się od siebie o 100%.
Chcecie doglądnąć tego mistrza , zapraszamy do IAS Rzeszów.
Jakim trzeba być idiotą żeby napisać, że ludzie dostają taką kasę za samo chodzenie do pracy?
 
Człowieku o czym Ty piszesz?! IAS Rzeszów to nie tylko granica a masa oddziałów wewnętrznych i Przemyśl i funkcjonariuszy co o pracy na granicy wiedzą tylko z opowieści.
 
Ostatnia edycja:
Koala, jeżeli to do mnie Twój wpis, to wyjaśniam, że napisałem o granicy, bo postępowania kwalifikacyjne do SCS były i są prowadzone wyłącznie na wakaty na przejściach granicznych.
Wybacz, ale nie jestem w stanie znać sytuacji we wszystkich IAS i wszystkich komórkach. Nie znam sytuacji jaka jest w związku z brakami kadrowymi w innych komórkach w IAS w Rzeszowie. W ciemno mogę napisać, że na pewno wakaty występują, ale naborów nie ma, a ja odnosiłem się do tego co mamy czarne na białym wynikające z ogłoszonych naborów.
Chętnie dowiem się o sytuacji w całej IAS i poproszę Przewodniczącego, by się tym zajął także w wewnętrznych komórkach. Pisz proszę jak jest. Koleżanki i Koledzy z granicy napisali do mnie, stąd też przywołanie w prowadzonych sporach, tych opisów. Czekam na informacje z innych komórek i zapewniam, że będziemy każdym merytorycznym zgłoszeniem się zajmować. Pozdrawiam
 
Jakim trzeba być idiotą żeby napisać, że ludzie dostają taką kasę za samo chodzenie do pracy?

Idiotą jest się wtedy gdy czyta się bez zrozumienia. Wyjaśnię ci – wskazałem na problem, że kierownictwo daje wszystkim ogromne nagrody a tym którzy się wyróżniają, narażają , pracują dużo lepiej od nich, wręczają śmieszne ochłapy. Ty leont prawdopodobnie nigdy nie dostałeś nagrody za wyjątkowe osiągnięcia więc nie poczułeś takiego rozczarowania.
 
Do tego, że za ujawnienia poważnych nieprawidłowości, czy to przemytu, czy innych uszczupleń podatkowych jest nagroda 500zł to brakuje mi określenia jak to nazwać. Inne określenie niż patologia nie przychodzi mi do głowy.
Informowałem o tym media już i będę informował i pamiętamy też o tym, bo w piśmie wszczynającym spory mamy tę kwestię poruszoną. MF powinno działać też kompleksowo w tej sprawie, tj. w kierunku utworzenia funduszu, który byłby przeznaczony na nagrody za pozyskanie tzw. dodatkowych wpływów i to zarówno z postępowań podatkowych jak i karnych.
 
Idiotą jest się wtedy gdy czyta się bez zrozumienia. Wyjaśnię ci – wskazałem na problem, że kierownictwo daje wszystkim ogromne nagrody a tym którzy się wyróżniają, narażają , pracują dużo lepiej od nich, wręczają śmieszne ochłapy. Ty leont prawdopodobnie nigdy nie dostałeś nagrody za wyjątkowe osiągnięcia więc nie poczułeś takiego rozczarowania.
Dostałem. Teraz też dostane. Napisałeś o nagrodach " za chodzenie do pracy" . Ale jak się już do niej pójdzie to chyba trzeba zapierd..c no nie? Więc umówmy się że nagrody roczne są przyznawane za cięzki rok służby.
 
Mówi się że skarbówka napisała skargę do MF na nagrody w IAS Rzeszów dla mundurowych,jeśli to prawda nie ma miejsca dla nich wśród celników pl.
 
Ostatnia edycja:
Mówi się że skarbówka napisała skargę do MF na nagrody w IC Rzeszów dla mundurowych,jeśli to prawda nie ma miejsca dla nich wśród celników pl.
Co są winni zwykli pracownicy, że jacyś mądrzy inaczej zapewne z jakiegoś zz napisali, jeśli napisali takie pismo. Celowo by znowu dać pretekst do podziałów, do skłócenia. Ta nagonka jednych na drugich zaczyna być już chora. Pieniędzmi najłatwiej skłócić.
 
Mówi się że skarbówka napisała skargę do MF na nagrody w IAS Rzeszów dla mundurowych,jeśli to prawda nie ma miejsca dla nich wśród celników pl.
Nie martw się oni nie należą do celników.pl. Nie zdziwiłbym się gdyby napisały ZZ skarbowe, zresztą np. Solidarność nie kryje swojej frustracji na swoim portalu w związku z nagrodami w IAS Rzeszów i nie kryją się z innymi atakami na funkcjonariuszy np. obniżenie podwyżek dla funkcjonariuszy. Dasz wiarę digital411, że są funkcjonariusze, którzy należą do NSZZ Solidarność, a co za tym idzie wspierają działania przeciwko samym sobie. To jest garstka osób, ale jest.
A teraz najważniejsze.
To pismo ZZ skarbowych, jeśli poszło do MF, nie ma żadnego znaczenia prawnego, bo decyzja należy do Szefa KAS i DIAS. DIAS miał zgodę Szefa KAS na wykorzystanie oszczędności, bo o tym poinformował wszystkich i nagrody już są podzielone.
Informujcie zatem jakie nagrody wpłyną na Wasze konta.
Jeżeli tkną te nagrody, to powinni stanąć i odprawiać sami w Święta na granicy.
Masz wpis retronix, pracownika, który rozumie o co chodzi z nagrodami i z czego wynikają i nic to Jemu nie przeszkadza.
Pisma ZZ nie należy utożsamiać z ogółem pracowników.
Jeżeli DIAS nie rozumie tego i ulegnie ZZ skarbowym, to powinien od razu podać się do dymisji.
 
A Naczelnik US Stalowa Wola nie jest już Przewodniczącym NSZZ Solidarność?
Jeśli nie to kto jest nowy? Nie sądzę, by w NSZZ Solidarność przy IAS Rzeszów był choć jeden funkcjonariusz, a co dopiero Przewodniczący.
 
A Naczelnik US Stalowa Wola nie jest już Przewodniczącym NSZZ Solidarność?
Jeśli nie to kto jest nowy? Nie sądzę, by w NSZZ Solidarność przy IAS Rzeszów był choć jeden funkcjonariusz, a co dopiero Przewodniczący.
Myślałem że on nie może być funkcyjnym on był v-ce szefem a szefem jest były pracownik UKS obecny funkcjonariusz, chyba że się mylę i były wybory.
 
Wybacz, ale odpuszczam. Nie jest to dla mnie ani ważne, ani interesujące, kto jaką funkcję pełni w Solidarności. Niepotrzebnie zapytałem. To dla mnie nieistotne zupełnie. Wycofuję to pytanie. Pozdrowienia i dziękuję za zrozumienie tematu nagród.
 
Back
Do góry