• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

To na pewno nie w US, bo tam wg oficj alnego rozdzielnika izbowego publikowanego w intranecie. Premii z puli DIAS tez pracownicy US nigdy nie widzieli, bo wiadomo... NUS nie zawnioskuje.
Wnioskuję co kwartał o premię z puli DIAS i pracownicy ją otrzymują. Oczywiście nie wszyscy, musi być uzasadnienie. Np. za prowadzenie szkoleń, wykonywanie dodatkowych zadań, pełnienie funkcji różnych koordynatorów itp. Nie są to duże pieniądze, ale zawsze coś kapnie i nie obciąża puli przyznanej na komórkę. Wniosek akceptuje NUS i wskazuje kwotę, a potem jest to przekazywane do DIAS.
 
jeżeli z tą sprawą jest tak jak powyżej przedstawiłam to niech sobie MF weźmie te premie, mi osobiście nie jest potrzeba jałmużna 200-400 zł co kwartał, niech wreszcie podniosą nam wynagrodzenia zasadnicze...

... jaki wniosek - jesteśmy przez te całe lata łudzeni obietnicami, udało nam się ciężkim bojem wywalczyć m.in. emerytury mundurowe, ale nigdy nie będziemy traktowani jak osoby z urzędów skarbowych, lub tak faworyzowani jak byli cywile z byłych uks-ów.
nie łudźmy się, że potraktują nas po ludzku jak cywili, taki przykład: pani ze skarbowego mówi, że mało zarabia, bo tylko 3000 tysiące na rękę, ale ona dzięki premiom dostaje w przeliczeniu co miesiąc dodatkowe 1000 zł, więc w rezultacie otrzymuje większe wynagrodzenie niż przeciętny funkcjonariusz....

Kobieto!! Jakie 1000 zl netto miesiecznie do pensji z premii kwartalnej skoro premie (poza IV kw.) są po 1000-1200 BRUTTO za cały kwartał?

Niestety to Skarbek ma rację, choć i tak mocno przeszacował kwoty nagród kwartalnych ( nie premii ). W mojej Izbie członkowie korpusu służby cywilnej dostają nagrody rzędu 300-500 zł. brutto ( choć takie i po 200 zł. brutto też się zdarzały ), funkcjonariusze dostają takie same kwoty netto ( brutto mniejsze o składki ubezpieczeniowe ) a pracownicy spoza korpusu s.c. to już zupełnie jakieś ochłapy.
Nie twierdzę, że ktoś nie dostaje więcej ale na pewno nie jest to normą.

Nagrodę kwartalną przekraczającą ( ale niewiele przekrającą ) 3.000 zł. brutto, dostałem w życiu tylko raz ( to było gdzieś ok. 2003-2004 r. ) po przeprowadzeniu kontroli, wydaniu decyzji wymiarowej i zrobieniu środka specjalnego na przeszło 3 mln. zł. a do wynagrodzenia trzy tysiące netto miesięcznie ( po ponad trzydziestu latach pracy w resorcie ) to może dojdę jak rzeczywiście zrealizuje się wizja przyszłorocznych podwyżek ( choć za bardzo w to nie wierzę ). Może ta mityczna "pani ze skarbowego" jest kierownikiem, koordynatorem stanowiska wieloosobowego, pracuje w SEE ( dział egzekucji ) czy SKP ( kontrola ) i do łącznej kwoty wynagrodzenia wchodzi jej dodatek kontrolerski. A może jest urzędnikiem s.c. któremu przusługuje spory dodatek już za I stopień albo jest osobą protegowaną która zarabia dużo dlatego, że musi tyle zarabiać? Bo reszta ( tzn. ten plebs do zwykłej codziennej pracy bez koneksji ) to zarabia netto 2.400 - 2.600 zł. ( oczywiście z dodatkiem stażowym jak go ma ).
 
Niestety to Skarbek ma rację, choć i tak mocno przeszacował kwoty nagród kwartalnych ( nie premii ). W mojej Izbie członkowie korpusu służby cywilnej dostają nagrody rzędu 300-500 zł. brutto ( choć takie i po 200 zł. brutto też się zdarzały ), funkcjonariusze dostają takie same kwoty netto ( brutto mniejsze o składki ubezpieczeniowe ) a pracownicy spoza korpusu s.c. to już zupełnie jakieś ochłapy.
Nie twierdzę, że ktoś nie dostaje więcej ale na pewno nie jest to normą.

Nagrodę kwartalną przekraczającą ( ale niewiele przekrającą ) 3.000 zł. brutto, dostałem w życiu tylko raz ( to było gdzieś ok. 2003-2004 r. ) po przeprowadzeniu kontroli, wydaniu decyzji wymiarowej i zrobieniu środka specjalnego na przeszło 3 mln. zł. a do wynagrodzenia trzy tysiące netto miesięcznie ( po ponad trzydziestu latach pracy w resorcie ) to może dojdę jak rzeczywiście zrealizuje się wizja przyszłorocznych podwyżek ( choć za bardzo w to nie wierzę ). Może ta mityczna "pani ze skarbowego" jest kierownikiem, koordynatorem stanowiska wieloosobowego, pracuje w SEE ( dział egzekucji ) czy SKP ( kontrola ) i do łącznej kwoty wynagrodzenia wchodzi jej dodatek kontrolerski. A może jest urzędnikiem s.c. któremu przusługuje spory dodatek już za I stopień albo jest osobą protegowaną która zarabia dużo dlatego, że musi tyle zarabiać? Bo reszta ( tzn. ten plebs do zwykłej codziennej pracy bez koneksji ) to zarabia netto 2.400 - 2.600 zł. ( oczywiście z dodatkiem stażowym jak go ma ).

To, słabe u was są te nagrody. 3 tyś to jesli chodzi o mnie abstrakcja, ale 300-500 zł też bym zaliczył do tej kategorii jeśli chodzi o ten rok i oby to się nie zmieniło w następnym.
 
ostatnio dowiedziałam się ciekawej rzeczy,
podobno te wszystkie premie nie liczą się nam do obliczenia podstawy emerytury mundurowej,
skoro tak, tutaj - bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy przez zz - to jesteśmy jako funkcjonariusze podwójnie pokrzywdzeni, po pierwsze - bo nasze premie są nawet kilkakrotnie niższe od pracowników cywilnych, a po drugie, im wliczą te pieniądze do podstawy emerytury, a nam nie,
nie rozumiem dlaczego tak się dzieje,
jeżeli z tą sprawą jest tak jak powyżej przedstawiłam to niech sobie MF weźmie te premie, mi osobiście nie jest potrzeba jałmużna 200-400 zł co kwartał, niech wreszcie podniosą nam wynagrodzenia zasadnicze,
pamiętam czasy, kiedy włączono premie cywilom do pensji, nie dość, że w ten sposób dostali najwyższe stanowiska w moim urzędzie - bo mieli najwyższe wynagrodzenia - to okazało się w następnych latach, gdy niektórzy łaskawie przyjęli mundury, że dostali stopnie służbowe, o których nie jeden celnik do dzisiaj może tylko pomarzyć.
jaki wniosek - jesteśmy przez te całe lata łudzeni obietnicami, udało nam się ciężkim bojem wywalczyć m.in. emerytury mundurowe, ale nigdy nie będziemy traktowani jak osoby z urzędów skarbowych, lub tak faworyzowani jak byli cywile z byłych uks-ów.
nie łudźmy się, że potraktują nas po ludzku jak cywili, taki przykład: pani ze skarbowego mówi, że mało zarabia, bo tylko 3000 tysiące na rękę, ale ona dzięki premiom dostaje w przeliczeniu co miesiąc dodatkowe 1000 zł, więc w rezultacie otrzymuje większe wynagrodzenie niż przeciętny funkcjonariusz.
a może powinniśmy postulować o likwidację tzw. premii, może powinniśmy zażądać włączenia tych kwot do pensji i skończyć z tym komunistycznym systemem wynagradzania,
same oszczędności, mniej liczenia przez kierowników, przez naczelników, kadry, wydz. finansowe i płace.
niech nasi przełożeni zamiast zajmować się dzieleniem premii pomyślą jak usprawnić pracę w urzędach, co zrobić żeby pracownik miał warunki do pracy i z chęcią wykonywał powierzone zadania.

Bardzo ciekawy temat, niestety pozostawiony bez odpowiedzi, stąd postanowiłem go reanimować.
Pozwolę sobie poprosić Was o wyjaśnienie, czy faktycznie nagrody kwartalne nie liczą się do mundurowej emerytury?
Przy okazji zapytam, jakie składniki wynagrodzenia zaliczają się do mundurowej emerytury i za jaki okres służby emeryturę się wylicza?
 
Bardzo ciekawy temat, niestety pozostawiony bez odpowiedzi, stąd postanowiłem go reanimować.
Pozwolę sobie poprosić Was o wyjaśnienie, czy faktycznie nagrody kwartalne nie liczą się do mundurowej emerytury?
Przy okazji zapytam, jakie składniki wynagrodzenia zaliczają się do mundurowej emerytury i za jaki okres służby emeryturę się wylicza?
Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celnej lub funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej stanowi średnie uposażenie należne funkcjonariuszowi przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza (art. 5 ust. 1a ustawy).

Jeżeli funkcjonariusz nie wskaże takiego okresu, do ustalenia podstawy wymiaru emerytury przyjmowany będzie okres kolejnych 10 lat kalendarzowych poprzedzających rok zwolnienia ze służby.

Za uposażenie należne przyjmuje się uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym
i nagrodą roczną, należne funkcjonariuszowi stosownie do przepisów o uposażeniu i nagrodach funkcjonariuszy (art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy).

http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...jonariuszy-Sluzby-Celnej-i-funkcjonarius.html

Co jest traktowane jako dodatki o charakterze stałym wynika z Ustawy o KAS.
 
Bardzo ciekawy temat, niestety pozostawiony bez odpowiedzi, stąd postanowiłem go reanimować.
Pozwolę sobie poprosić Was o wyjaśnienie, czy faktycznie nagrody kwartalne nie liczą się do mundurowej emerytury?
Przy okazji zapytam, jakie składniki wynagrodzenia zaliczają się do mundurowej emerytury i za jaki okres służby emeryturę się wylicza?
Podstawę wymiaru emerytury funkcjonariusza Służby Celnej lub funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej stanowi średnie uposażenie należne funkcjonariuszowi przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez funkcjonariusza (art. 5 ust. 1a ustawy).

Jeżeli funkcjonariusz nie wskaże takiego okresu, do ustalenia podstawy wymiaru emerytury przyjmowany będzie okres kolejnych 10 lat kalendarzowych poprzedzających rok zwolnienia ze służby.

Za uposażenie należne przyjmuje się uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym
i nagrodą roczną, należne funkcjonariuszowi stosownie do przepisów o uposażeniu i nagrodach funkcjonariuszy (art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy).

http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...jonariuszy-Sluzby-Celnej-i-funkcjonarius.html

Co jest traktowane jako dodatki o charakterze stałym wynika z Ustawy o KAS.
 
Smutne, ale jednak prawdziwe, zz powinny w tej sytuacji coś zadziałać,
A tak serio, skoro pracownicy cywilni chcą mieć tak dobrze jak my, to może MF spowoduje, aby im także nagrody nie były wliczane do podstawy wyliczenia emerytury, jak równo to równo,wszystkim, zobaczymy wówczas czy będą zachwyceni tzw. wyjątkowym traktowaniem f.c-s
 
Ostatnia edycja:
Smutne, ale jednak prawdziwe, zz powinny w tej sytuacji coś zadziałać,
A tak serio, skoro pracownicy cywilni chcą mieć tak dobrze jak my, to może MF spowoduje, aby im także nagrody nie były wliczane do podstawy wyliczenia emerytury, jak równo to równo,wszystkim, zobaczymy wówczas czy będą zachwyceni tzw. wyjątkowym traktowaniem f.c-s

Proponuję zgłębić wiedzę nt. systemu emerytalnego, ktoremu podlegają cywile. Podstawą do obliczenia emerytury są środki zebrane na koncie w ZUS podzielone przez średni czas dożycia (obliczony przez ZUS na podstawie sredniego wieku życia obecnych emerytów). Przy założeniu - bardzo prawdopodobnym, że utrzyma sie obecna tendencja demograficzna oraz drugim - mało prawdopodobnym, że nasze wynagrodzenia będą rosły, nasza emerytura może wynieść 30% - 40% ostatniej pensji (w zależności od płci). Wg obecnych pieniedzy ( bez uwzglednienia inflacji) grozi mi emerytutura w wys. 1.600 zł brutto, co potwierdza ZUS w swoich powiastkach, wysyłanych co roku ubezpieczonym, chyba dla podkurzenia. Pominęłam tutaj jeszcze wiek uzyskania praw do emerytury, który w przypadku cywili na pewno nie zostanie skrócony Więc może nie licytujmy się, kto ma lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Ostatnio jeden dziennikarz powiedział że jeszcze istnieją naiwniacy, którzy wierzą w emeryturę z ZUS. Pozostawiam bez komentarza.
 
To tym bardziej nieuprawnione jest twierdzenie, że cywile mają, czy też będą mieli, lepiej. Bo nawet wliczanie tych żałosny premii kwartalnych do podstawy nie zmieni dziadowskiego poziomu emerytury.
 
Proponuję zgłębić wiedzę nt. systemu emerytalnego, ktoremu podlegają cywile. Podstawą do obliczenia emerytury są środki zebrane na koncie w ZUS podzielone przez średni czas dożycia (obliczony przez ZUS na podstawie sredniego wieku życia obecnych emerytów). Przy założeniu - bardzo prawdopodobnym, że utrzyma sie obecna tendencja demograficzna oraz drugim - mało prawdopodobnym, że nasze wynagrodzenia będą rosły, nasza emerytura może wynieść 30% - 40% ostatniej pensji (w zależności od płci). Wg obecnych pieniedzy ( bez uwzglednienia inflacji) grozi mi emerytutura w wys. 1.600 zł brutto, co potwierdza ZUS w swoich powiastkach, wysyłanych co roku ubezpieczonym, chyba dla podkurzenia. Pominęłam tutaj jeszcze wiek uzyskania praw do emerytury, który w przypadku cywili na pewno nie zostanie skrócony Więc może nie licytujmy się, kto ma lepiej.

Nie zmienia to faktu, że premie zwiększają cywilom emeryturę, a funkom nie :(
 
Proponuję zgłębić wiedzę nt. systemu emerytalnego, ktoremu podlegają cywile. Podstawą do obliczenia emerytury są środki zebrane na koncie w ZUS podzielone przez średni czas dożycia (obliczony przez ZUS na podstawie sredniego wieku życia obecnych emerytów). Przy założeniu - bardzo prawdopodobnym, że utrzyma sie obecna tendencja demograficzna oraz drugim - mało prawdopodobnym, że nasze wynagrodzenia będą rosły, nasza emerytura może wynieść 30% - 40% ostatniej pensji (w zależności od płci). Wg obecnych pieniedzy ( bez uwzglednienia inflacji) grozi mi emerytutura w wys. 1.600 zł brutto, co potwierdza ZUS w swoich powiastkach, wysyłanych co roku ubezpieczonym, chyba dla podkurzenia. Pominęłam tutaj jeszcze wiek uzyskania praw do emerytury, który w przypadku cywili na pewno nie zostanie skrócony Więc może nie licytujmy się, kto ma lepiej.

Dokładnie tak! Moja prognoza z ZUS to 1200 brutto przy założeniu że będę pracować do 60 lat i zarabiać przynajmniej tyle co obecnie i o ile wcześniej ZUS nie zbankrutuje... Funkcjonariusz w wieku 55 i lat może spokojnie mieć 80 swojej pensji z uwzględnieniem trzynastki. Więc porównania są naprawdę bezsensowne. Moja obecna perspektywa to praca do śmierci bo na emeryturę raczej nie przejdę, a o mundurowej mimo dwudziestu lat w SC mogę pomarzyć... I proszę zastanówcie się czasem jak coś napiszecie! Tak samo jak porównujecie nagrody brutto zapominając że cywile mają nieco inne obciążenia.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie tak! Moja prognoza z ZUS to 1200 brutto przy założeniu że będę pracować do 60 lat i zarabiać przynajmniej tyle co obecnie i o ile wcześniej ZUS nie zbankrutuje... Funkcjonariusz w wieku 55 i lat może spokojnie mieć 80 swojej pensji z uwzględnieniem trzynastki. Więc porównania są naprawdę bezsensowne. Moja obecna perspektywa to praca do śmierci bo na emeryturę raczej nie przejdę, a o mundurowej mimo dwudziestu lat w SC mogę pomarzyć... I proszę zastanówcie się czasem jak coś napiszecie! Tak samo jak porównujecie nagrody brutto zapominając że cywile mają nieco inne obciążenia.

A mi ZUS tak prognozuje kalkulatorem:

Obliczona przez kalkulator emerytalny wysokość prognozowanej emerytury jest to wysokość brutto, tzn. przed potrąceniem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli prognozowana wysokość emerytury jest niższa niż kwota najniższej emerytury, kalkulator nie podwyższy jej do kwoty najniższej emerytury, gdyż podwyższenie emerytury zależy od spełnienia warunków stażowych, których kalkulator nie sprawdza. - 5.353,94 PLN

Kwota emerytury zdyskontowana inflacją na rok 2018 (rok obecny) obrazuje siłę nabywczą prognozowanej przez kalkulator emerytury w roku 2018 (rok obecny) . Kwota ta służyć może do porównywania wysokości emerytur przyznanych w różnym czasie. Obliczona przez kalkulator emerytalny wysokość prognozowanej emerytury jest to wysokość brutto, tzn. przed potrąceniem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. - 4.466,70 PLN

Tylko jeszcze tego doczekać...
 
To gratuluję byłych i obecnych zarobków. Musi kierownik albo dawny IKS. No chyba, że w rubryce "wiek przejscia na emeryture" wpisałeś: 100 LAT!
 
Ostatnia edycja:
W IAS Rzeszów będzie prawdopodobnie sensacja nagrodowa roku !!!
Nagrody mają sięgać 10 tysięcy złotych dla funkcjonariusza i połowę mniej dla cywila. Jak tu nie chwalić Skowronka, chyba dał mu wujek :) ale taki rozjazd między funkami a cywilami to chyba lekkie przegięcie.
 
W IAS Rzeszów będzie prawdopodobnie sensacja nagrodowa roku !!!
Nagrody mają sięgać 10 tysięcy złotych dla funkcjonariusza i połowę mniej dla cywila. Jak tu nie chwalić Skowronka, chyba dał mu wujek :) ale taki rozjazd między funkami a cywilami to chyba lekkie przegięcie.

Trzeba zaznaczyć, że Barman te nagrody będzie wręczał osobiście, w stroju św. Mikołaja, a stanowiąca świtę dyrekcja, na ceremonię ma stawić się w pełnym umundurowaniu ... Elfów.

ps - pierwotnie świtę miały stanowić renifery, lecz pewne skojarzenia ich imion, mogły być zbyt oczywiste:
Comet - Kometek; Blitzen - Błyskawiczny; Dasher - Fircyk; Cupid - Amorek; Dancer - Tancerz; Prancer - Pyszałek; Vixen - Złośnik; Donner - Profesorek; Rudolph - Rudolf Czerwononosy.
 
W IAS Rzeszów będzie prawdopodobnie sensacja nagrodowa roku !!!
Nagrody mają sięgać 10 tysięcy złotych dla funkcjonariusza i połowę mniej dla cywila. Jak tu nie chwalić Skowronka, chyba dał mu wujek :) ale taki rozjazd między funkami a cywilami to chyba lekkie przegięcie.

Dokładnie to 20 tysięcy (200% kwoty bazowej) - jakiś komunikat w tej sprawie? Podobnie jak odnośnie podwyżek 2019?:)
 
Back
Do góry