• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

IAS Lublin - premie dla funków 375zł. Ale niektórym nie przeszkadza żeby za 2 pracować, na dodatkowe służby przychodzić. W OCD Dorohusk 2 szlabany dla jednego fcs to standard. Róbcie tak dalej to w 2 kwartale dostaniecie po 100zł brutto

... Ku chwale Służby....
 
Interpelacja nr 21066 w sprawie wysokości nagród dla sekretarzy i podsekretarzy stanu w Ministerstwie Finansów w latach 2016-2017
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=AF6DC838A851B683C125825C004B1EFF&view=6
Interpelacja nr 21072 w sprawie wynagrodzeń ministrów w Ministerstwie Finansów w latach 2015-2017
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=B6FD6101964D2088C125825C004B1F1A&view=6
Interpelacja nr 20512 w sprawie nagród dla Gabinetu Politycznego Ministra Finansów
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=D9B708B413140B544125824A004EB35F&view=6
Interpelacja nr 20376 w sprawie nagród dla ministrów i wiceministrów w Ministerstwie Finansów w latach 2008-2015
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=3AEDF135AF417388C125824700503BAE&view=6
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry
Szanowne Koleżanki i Koledzy jak tam premie kwartalne czy też nagrody półroczne (jak zwał.. tak zwał) w Waszych IAS ??
W Małopolsce i tym razem funkcjonariusze otrzymają kwoty znacznie niższe od ,,cywili''. Dla F SC-S- średnio 420 złotych dla pracowników 1200 złotych.
 
Dzień dobry
Szanowne Koleżanki i Koledzy jak tam premie kwartalne czy też nagrody półroczne (jak zwał.. tak zwał) w Waszych IAS ??
W Małopolsce i tym razem funkcjonariusze otrzymają kwoty znacznie niższe od ,,cywili''. Dla F SC-S- średnio 420 złotych dla pracowników 1200 złotych.
U nas tak samo. Dysproporcje duże. Ciekawe czy Oni troszczą się o Nasze nagrody tak samo jak My o Ich pensje.
Wszak w naszych projektach jest coś na ten temat...
 
Nie wiem jakie są kwoty półrocznych premii dla FC. Średnia o ktorej się mówi to około 900 brutto. Nie wiadomo czy do kwoty wliczono oszczędności. To wsztstko owiane jest tajemnicą. DIAS i jego I zastępca to Funkcjonariusze a więc ludzie wywodzący się wprost ze środowiska celników. ZZ Celnicy zapyta o te pieniądze czy tak jak Solidarność wzruszy tylko ramionami, że nic nie może.
 
Dzień dobry
Szanowne Koleżanki i Koledzy jak tam premie kwartalne czy też nagrody półroczne (jak zwał.. tak zwał) w Waszych IAS ??
W Małopolsce i tym razem funkcjonariusze otrzymają kwoty znacznie niższe od ,,cywili''. Dla F SC-S- średnio 420 złotych dla pracowników 1200 złotych.

Nie wiem, jaki komunikat doszedł do ciebie, ale i dla cywili i dla funkcjonariuszy jest podobna kwota na nagrody tj. ok. 400 zł brutto. Cywile dostaną też dodatkowo ok. 750 zł brutto "z oszczędności" czyli z pieniędzy, które zostały w Izbie po zwolnieniu pracowników. Zwolnionych pracowników nie ma, fundusz na wynagrodzenia został, podwyżek nie ma, ale jest robota do wykonania. Podobnie jest w innych izbach, gdzie np. funkcjonariusze mają nagrody z oszczędności, a cywile nie.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem, jaki komunikat doszedł do ciebie, ale i dla cywili i dla funkcjonariuszy jest podobna kwota na nagrody tj. ok. 400 zł brutto. Cywile dostaną też dodatkowo ok. 750 zł brutto "z oszczędności" czyli z pieniędzy, które zostały w Izbie po zwolnieniu pracowników. Zwolnionych pracowników nie ma, fundusz na wynagrodzenia został, podwyżek nie ma, ale jest robota do wykonania. Podobnie jest w innych izbach, gdzie np. funkcjonariusze mają nagrody z oszczędności, a cywile nie.

Taaa... To rozumiem, że taki funkcjonariusz GRK powinienem dostać podwójnie? Bo w ciągu tygodnia pracuje macierzystej komórce gdzie obowiązki ma przydzielane zgodnie z czasochłonnością - czyli na pełny czas pracy (albo i więcej - bo trzeba zrobić, zaś w weekendy jeździ na granicę i zastępuje. A że jeździ na granicę w ramach przeniesienia, to nie ma delegacji ani diet, a że spędza tam tylko dwa weekendy (albo i trzy) nie dostaje dodatku kontrolerskiego bo nie pracuje wystarczająco długo...
 
Nie rozumiesz. Dyrektor IAS dostaje co roku dwie pule na wynagrodzenia: jedną dla pracowników i drugą dla funkcjonariuszy. Przykładowo po milion złotych.

Z miliona dla pracowników wypłaca wynagrodzenia (np. 800.000 zł), do tego 3% na fundusz nagród (24.000 zł) i jakąś kwotę na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (60.000 zł). Zostało mu 116.000 zł, z których płaci kolejne zobowiązania np. nagrody jubileuszowe, przegrane wyroki z pracownikami itp. Z tej całej puli zostają tzw. oszczędności, które Dyrektor przekazuje pracownikom w formie nagród. Co mu zostanie na koncie na dzień 31 grudnia, to musi zwrócić do budżetu państwa, dla nas środki te przepadają.

Jeśli zwalnia się dużo osób, to pieniądze na ich wynagrodzenia zostają w Izbie i mogą być albo przeznaczone na podwyżki albo przeznaczone na nagrody.

Taka sama zasada panuje na pulę dla funkcjonariuszy. Jeśli Dyrektor przeznaczył pieniądze na podwyżki dla funkcjonariuszy czy na odprawy, to dużych nagród nie będzie, bo budżet nie jest z gumy.

GRK nie pracują "na dwa etaty", bo jak wyjeżdżają na granicę, to przestają pracować na swoim normalnym etacie.
 
GRK nie pracują "na dwa etaty", bo jak wyjeżdżają na granicę, to przestają pracować na swoim normalnym etacie.

Normalnie nie pracuję w weekendy. A GRK mam właśnie w weekendy. Czy tak ciężko zrozumieć że nikt Ci nie odejmie obowiązków z racji tego że jedziesz na granice i po powrocie powinieneś odebrać wolne (ba, chyba nawet dic wydał jakąś decyzję na ten temat).
Tylko co z tego że odbiorę wolne jak swoje i tak muszę zrobić zaś wyjaśnienia iż przez pracę na granicy nie zrobiłem swojego w terminie, nie są akceptowalne.

Co do wysokości pól, to zwróć uwagę że w niektórych komórkach pracują i cywile i funki. Zakresy obowiązków się pokrywają w dużej części i teraz, jak nie ma cywila - bo został zwolniony (jak piszesz) jego zakres czynności robi również funk. A nagrodę dostaje taką jak inne funki. jest OK?
 
oczywiście, że nie są akceptowalne, aż do momentu gdy mając dobrze udokumentowane zdarzenia nie staniesz na komisji dyscyplinarnej i odwołując się do odpowiedniego sądu wykażesz przekraczanie przez przełożonych granice ludzkich możliwości, czyli błędy w zarządzaniu. Z pewnością nie będzie łatwo ale to chyba jedyna droga.
 
Nie wiem, jaki komunikat doszedł do ciebie, ale i dla cywili i dla funkcjonariuszy jest podobna kwota na nagrody tj. ok. 400 zł brutto. Cywile dostaną też dodatkowo ok. 750 zł brutto "z oszczędności" czyli z pieniędzy, które zostały w Izbie po zwolnieniu pracowników. Zwolnionych pracowników nie ma, fundusz na wynagrodzenia został, podwyżek nie ma, ale jest robota do wykonania. Podobnie jest w innych izbach, gdzie np. funkcjonariusze mają nagrody z oszczędności, a cywile nie.
Komunikat otrzymałam prawidłowy istotna jest kwota nagrody a nie jej źródło pochodzenia.
 
A po powrocie z GRK nie odbierasz wolnego?
Po powrocie z GRK mam obowiązek odebrać wolne bo bhp nakazuje to, no i przełożeni pilnują żeby na liście było odznaczone.
Tyle teoria.
W praktyce, czy komuś odjęli za to obowiązków do wykonania?
 
Komunikat otrzymałam prawidłowy istotna jest kwota nagrody a nie jej źródło pochodzenia.

Ja otrzymałem taki komunikat:
Witam, przekazuję informację o nagrodach za II kwartał 2018

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie na spotkaniu w dniu 10 lipca 2018 roku z przedstawicielami organizacji związkowych przekazał następujące informacje o dotyczące podziału nagród za II kwartał 2018 roku:
Na kwotę nagród składają się:

3% odpis
oszczędności

3% odpis
korpus służby cywilnej kwota 2.039.374 zł
funkcjonariusze kwota 206.500 zł
pozostali kwota 29.616 zł

oszczędności
korpus służby cywilnej kwota 3.331.511 zł
funkcjonariusze kwota 0 zł
pozostali kwota 2.571 zł

Razem kwota przeznaczona na nagrody:
korpus służby cywilnej kwota 5.370.885 zł
(w tym część przypadająca na 3% odpis – 38% kwoty ogółem oraz oszczędności 62% kwoty ogółem)
funkcjonariusze kwota 206.500 zł
pozostali kwota 32.187 zł

Wysokość nagród na poszczególne etaty:

pracownicy
korpus służby cywilnej 1.200 zł/etat (3%odpis 456 zł, oszczędności 744 zł)
funkcjonariusze 420 zł/etat
pozostali 400 zł/etat

kadra kierownicza
korpus służby cywilnej 1.920 zł/etat
funkcjonariusze 672 zł/etat

wyższe stanowiska
korpus służby cywilnej 3.360 zł/etat
funkcjonariusze 1.172 zł/etat

Ponadto dla Urzędów, które osiągnęły wyznaczone cele (mierniki wykonane w 100%, m. in. MUSC) kwota środków do podziału została powiększona o 41 zł/etat w KSC, 9 zł/ etat FSCS i 11 zł/etat pracownicy spoza korpusu

Wysokość nagród na poszczególne etaty:

pracownicy
korpus służby cywilnej 1.241 zł/etat (3%odpis 456 zł, oszczędności 744 zł)
funkcjonariusze 429 zł/etat
pozostali 411 zł/etat
Jak widać nagrody funkcjonariuszy i pracowników z funduszu 3% są prawie równe (funkcjonariusze nie płacą ubezpieczenia emerytalnego i chorobowego), różnica wynika tylko i wyłącznie z tego, że pracownikom już teraz są wypłacane oszczędności, a funkcjonariusze dostaną te pieniądze potem, w formie nagród albo podwyżek. Ale owszem, jak niektóre związki chcą robić gównoburzę to po co mieliby informować o przyczynie różnicy w kwocie nagród ;)
 
Ja otrzymałem taki komunikat:

Jak widać nagrody funkcjonariuszy i pracowników z funduszu 3% są prawie równe (funkcjonariusze nie płacą ubezpieczenia emerytalnego i chorobowego), różnica wynika tylko i wyłącznie z tego, że pracownikom już teraz są wypłacane oszczędności, a funkcjonariusze dostaną te pieniądze potem, w formie nagród albo podwyżek. Ale owszem, jak niektóre związki chcą robić gównoburzę to po co mieliby informować o przyczynie różnicy w kwocie nagród ;)

Zakładając że masz rację, to primo, prawie czyni wielką różnicę czasem, secundo, zawsze nagrody cywile mieli większe niż my, owszem niektórzy mówią że oni mają mniejsze pobory - no ale przecież pracują za nie, zgodzili się na nie, jeśli któryś uważa że ma za mało a nie chce walczyć o więcej, jeśli mu zaradności życiowej starczy, niech poszuka sobie lepszej pracy - bez złośliwości.
Ja nie muszę czuć się "pracownikiem" gorszego sortu - a niestety tak to odbieram.
Tertio, powiadasz że dostanę te pieniądze w postaci podwyżek lub nagród... Dostanę albo i nie - może dias postanowi wypłacić z nich nadgodziny wygenerowane na granicy, gdzie jest zbyt mała obsada kadrowa? Tak jak ostatnio... Albo nie da podwyżek, czy awansu wskazując że przecież cywil robi to samo a zarabia mniej - już to przerabiałem.

A może po prostu zlikwidować przyczyny tej, jak to wysublimowanie ująłeś, gównoburzy i podać do publicznej wiadomości, choćby w ramach izb, kto, ile dostał. I za co. Tylko obawiam się że nie każdemu było by to na rękę.
 
Oczywiście masz rację, powinna być pełna informacja o podziale środków finansowych. Tylko że wtedy ludzie zauważyliby, że przyczyną niskich wynagrodzeń nie jest fakt, że dyrektorem izby jest ten albo tamten funkcjonariusz, uksowiec, pracownik US czy IS, ale przyczyną biedy jest koszmarnie niski fundusz wynagrodzeń. I ten fundusz nie będzie się powiększał, mamy mieć zamrożone pensje na kolejne lata mimo wzrostu ilości obowiązków.
 
A ja chciałbym się dowiedzieć czy identyczną informację do tej z Krakowa przedstawił DIAS w Rzeszowie. Jeśli tak, to czy ktoś ze zz celnicy.pl mógłby ją udostępnić. Przykro mi to powiedzieć ale przedstawiciel ZZ Solidarność twierdzi, że nic nie wie. Kwota nagrody półrocznej w IAS Rzeszów to około 880 zł brutto. Nikt także nie wie, kiedy ta szalona kwota ma być wypłacona - wszyscy nabrali wody w usta.
 
(...) w IAS Rzeszów to około 880 zł brutto. Nikt także nie wie, kiedy ta szalona kwota ma być wypłacona - wszyscy nabrali wody w usta.
A dlaczego w IAS Rzeszów niektórzy kierownicy komórek upubliczniaja listę nagród a inni uważają ją za informacje tajne i nikt nic nie wie komu kierownik dodał a komu zabrał. Czy są jakieś decyzje jakby powinno?
 
Back
Do góry