• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

Papierkiem lakmusowym lubelskiej IAS jest OCD Dorohusk. Totalny burdel...

Widzisz, fama głosi że winne temu jest kierownictwo które długi czas bało się przyznać że z takimi zasobami kadrowymi sobie nie radzi, z drugiej strony, przejście jest ulokowane w takiej infrastrukturze że nawet jeśli będzie obsada na poziomie 500% obecnej, to sama przepustowość się niewiele zwiększy - lokalne drogi tego nie wytrzymają.
Ale prawdą jest też że ten burdel tworzą ludzie. Nie wszyscy, ale pewna część, mająca na to przyzwolenie reszty.
Zobacz jak traktowani są tak ludzie którzy np. cofają samochody z inną liczbą pasażerów, zgłaszają niezgodności co do wpisów, czy nawet starają się kulturalnie i szybko odprawiać. Nie raz, nie dwa usłyszałem "miłe słowo" czy drwinę - oczywiście za plecami - nie było odważnego na konfrontację.

To było jedyne miejsce pracy celników gdzie widziałem "gościa" w polowych spodniach, wyjściowych butach i miętowej koszuli, nota bene, wywleczonej ze spodni. Fakt, był lipiec, ale to nie usprawiedliwia niechlujstwa.

Dlatego, nie zwalaj wszystkiego na górę i system.
 
Co do Rzeszowa to chyba sprawa jest prosta. Oszczędności na funduszu wynagrodzeń funkcjonariuszy zostały im wypłacone. Należy się zastanowić, czy z racji niedoborów tyle etatów powinno być nadal nieobsadzone.
 
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26458

Nie znalazłem odpowiedniejszego wątku, ale właśnie tu odnoszono się do zarzutów z "tamtego" forum o "równych i równiejszych". Teraz jedyni słuszni wzięli się za KIS i fakt, że czasem w dni okołoświąteczne infolinia jest czynna od 7-13. Otóż po pierwsze KIS to nie tylko infolinia, a po drugie to ze info jest od 7-13 to nie znaczy, że takie są godziny pracy pracowników info bo przez dwie kolejne godziny oni tam siedzą i czekają (albo raczej maja szkolenia na z masy aktualnie zmieniających się przepisów bo akurat na to się znalazł czas) na przepisowe 8 godzin pracy. Tak naprawdę to nikt nie wie skąd ten pomysł skracania godzina pracy info i po co.

Ciekaw jestem czy fakt ochoczego atakowania KIS przez jedynie słusznych nie wynika z tego, jakie związki zawodowe działają w KIS a jakie nie.
 
Czy to prawda że MF przekazało dodatkowe środki do wypłaty nagród dla funkcjonariuszy i pracowników wszystkich IAS. Słyszałem coś o kwocie ponad 600zł???
 
Czy to prawda że MF przekazało dodatkowe środki do wypłaty nagród dla funkcjonariuszy i pracowników wszystkich IAS. Słyszałem coś o kwocie ponad 600zł???
Tak, przekazało. Choć kwota nie jest aż tak wysoka jak wskazujesz. W skali całego kraju była to kwota 244.528 zł więc nijak nie wyjdzie ponad 600 zł
 
Ostatnia edycja:
Tak, przekazało. Choć kwota nie jest aż tak wysoka jak wskazujesz. W skali całego kraju była to kwota 244.528 zł więc nijak nie wyjdzie ponad 600 zł

jeśli to prawda to w moim IAS i OC granicznym zamiast dać każdemu po te 244zł to dano kilkunastu osobom 2000+. Tzw. "zrzutka wszystkich dla wybranych"
 
jeśli to prawda to w moim IAS i OC granicznym zamiast dać każdemu po te 244zł to dano kilkunastu osobom 2000+. Tzw. "zrzutka wszystkich dla wybranych"

Szczerze mówiąc, mam te kilka setek w nosie. Nie stać mnie będzie na "masełko", zjem bez.

Ale krew mnie zalewa że znowu zrobiono to za naszymi plecami. Że nie mieli odwagi powiedzieć wprost.
Po raz kolejny moi przełożeni zawiedli moje zaufanie. To jakim pracownik powinien obdarzać przełożonego.
Ale zaraz...
Jeśli pracodawca traci zaufanie do pracownika, to go zwalnia, co więc w sytuacji kiedy pracownik traci zaufanie do pracodawcy?
 
Ale zaraz...
Jeśli pracodawca traci zaufanie do pracownika, to go zwalnia, co więc w sytuacji kiedy pracownik traci zaufanie do pracodawcy?

Dokładnie to samo.
W moich oczach stracili, niestety uległem fałszywej nadziei i teraz jestem w sytuacji która zmusza mnie do "odegrania się" - co czynię.
BTW sam brak oficjalnej informacji o przekazanych środkach z MF jest potwierdzeniem że kierownictwo IAS ma głęboko pracowników. Ciekawe czy lokalny przewodniczący ( no raczej na "S" bym nie liczył) odważy się zapytać o podział tych środków.
 
Dokładnie to samo.
W moich oczach stracili, niestety uległem fałszywej nadziei i teraz jestem w sytuacji która zmusza mnie do "odegrania się" - co czynię.
BTW sam brak oficjalnej informacji o przekazanych środkach z MF jest potwierdzeniem że kierownictwo IAS ma głęboko pracowników. Ciekawe czy lokalny przewodniczący ( no raczej na "S" bym nie liczył) odważy się zapytać o podział tych środków.
Ciekawe czy nie dało by się tego podciągnąć pod dyskryminację i związki nie mogły by np. wystąpić o jakąś kontrolę z zewnątrz? Taką z "pompą i paradą" - ze słuchaniem w charakterze świadków (pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania) osób zainteresowanych i biorących udział...?
Mogło by być wesoło jak by taki audyt wszedł i sprawdził nagrody i awanse za ostatnie dwa lata - w zderzeniu z obciążeniem pracą, faktycznie wypełnianymi zadaniami i np. czynnikami z poza regulaminu :)...
Oj było by wesoło :)
 
Nagrody

Szczerze mówiąc, mam te kilka setek w nosie. Nie stać mnie będzie na "masełko", zjem bez.

Ale krew mnie zalewa że znowu zrobiono to za naszymi plecami. Że nie mieli odwagi powiedzieć wprost.
Po raz kolejny moi przełożeni zawiedli moje zaufanie. To jakim pracownik powinien obdarzać przełożonego.
Ale zaraz...
Jeśli pracodawca traci zaufanie do pracownika, to go zwalnia, co więc w sytuacji kiedy pracownik traci zaufanie do pracodawcy?

Jeśli pracodawca traci zaufanie do pracownika - pracownik traci pracę,
jeśli zaś pracownik traci zaufanie do pracodawcy, to wówczas .......................... także pracownik traci pracę :)
Sąd sądem - a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
 
No i jak w takiej sytuacji można wydajnie pracować? Żadnej transparentności, zastraszanie na co dzień (dyscyplinarki, wyjaśnienia, przenoszenie) - nie dość że musisz być czujny na linii urząd-petent, to jeszcze na wszystko pisać notatki "ku pamięci" ...
Ale w sumie, po co, przecież statystki i "góra" mówią że jest tak pięknie...
 
Chyba się nie zrozumieliśmy. To była kwota 244 tysiące na WSZYSTKICH (ok. 50 tys) pracowników i funkcjonariuszy KAS. Wychodzi na "głowę" po kilka złotych (ok. 4 zł 88 gr). I kwota ta zwiększyła "pulę" na nagrody. Myślę, że 5 zł nagrody dostał chyba każdy :)
 
W Warszawie tak to wyglądało. 1 przelew 1903, 2 - 180, 3 - 64. Czy były jakieś pieniądze z ministerstwa fałszu, nie wiem. Nie sądzę, żeby coś dali, przecież oni nami gardzą.
 
Na moim OC granicznym, od kilku kwartałów wyższe nagrody dostają te same osoby, nawet jest taka anegdota, że tylko kwotę zmieniają, wnioski i uzasadnienia te same. Każda nagroda powinna być transparentna. Czyżby nasi kierownicy się wstydzili swoich wyborów... to pozostawiam pod rozwagę każdemu
 
Wrocław tak to wyglądało: 1 przelew 1750, 2 przelew 175, więcej nie było. Tyle poszło do eksperta SC.
 
Rzeszów kwoty od 9700 + 972 wzwyż

Pogratulować

Nie zmienia to faktu, że dias najpierw ucywilniający i wywalający funków, potem starający się o dodatkowe etaty - zdaje się ponad 200, a potem nie mogący ich obsadzić przez rok, w którymś z tych działań się pogubił

Bo jeśli wyrzucił za dużo funków, to granica ue nie była strzeżona przez wystarczającą liczbę funków

Jeśli było ich za mało to postarał się o nowe etaty, uzasadniając to

Dostał te etaty, więc chyba była taka potrzeba

A jeśli tak, to czemu przez rok nie można było zakończyć naborów

Stąd te oszczędności

Zasadne?

Moim zdaniem to dowód działań raczej niezbyt dobrze świadczących o umiejętnościach i dbałości o granicę ue i budżet kierowanej jednostki
 
Back
Do góry