• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NAGRODY (PREMIE) kwartalne

anastazja

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Czerwiec 2016
Posty
454
Punkty reakcji
135
Czy macie jakieś informacje na temat nagród i ewentualnie ich wysokości ?
Jednocześnie przepraszam kolegów i koleżanki walczących w sądach za przyziemność tematu.
 
Dolny Śląsk - info oficjalne: 1.000 zł. średnia nagroda na funkcjonariusza/urzędnika (czyli zgodnie z zasadami nagroda dla pracownika w granicach od 700 do 1.300 zł.).
Wypłacone ma być podobno do 18.04. br.
 
W IAS w Krakowie funkcjonariusze niestety 430 brutto,cywile ponad 1000. Najśmieszniej jest w komórkach gdzie są funkcjonariusze i cywile i na dodatek ci drudzy wykonują zadania najmniej skomplikowane.
 
U mnie z całą pewnością 0 zł i półroczna 0 zł i roczna 0 zł. Prywaciarz mówi ustami kierownika, że ciągle za mało i za wolno ( w IC byłbym "stachanowcem"). Czyli w sumie, w tych urzędach aż takiej krzywdy nie było, tyle że trochę imbecyli, z którymi trzeba było jakoś wytrzymać. Nie wiedzą oni, jak się pracuje poza parasolem ochronnym...
 
U mnie z całą pewnością 0 zł i półroczna 0 zł i roczna 0 zł. Prywaciarz mówi ustami kierownika, że ciągle za mało i za wolno ( w IC byłbym "stachanowcem"). Czyli w sumie, w tych urzędach aż takiej krzywdy nie było, tyle że trochę imbecyli, z którymi trzeba było jakoś wytrzymać. Nie wiedzą oni, jak się pracuje poza parasolem ochronnym...


z tym akurat się zgodzę

w SC nie brakowało ludzi z wygórowanym ego, poczuciem wyższości nad innymi, przekonanych o tym, że górują nad współpracownikami wiedzą i unikalnymi umiejętnościami, i że ich pobory i stanowiska (wyższe od współpracowników) nie odzwierciedlają ich wartości i są poniżające, tyle że było to wyłącznie przekonanie - nigdy nie zweryfikowane przez wolny rynek, z reguły byli to ludzie, którzy z taką czy inną pomocą trafili do SC czy UKS jako do pierwszej pracy

a ci ich koledzy, z niższymi poborami i stanowiskami (ale nie stażem, wiedzą czy umiejętnościami), często byli już dość dobrze otrzaskani z wolnym rynkiem pracy po 1989 - ja np. mam za sobą 17 lat pracy przed SC

no i teraz część z tych "krzywdzonych" przez lata, "niedowartościowanych", ma szansę poprawić swój los i udowodnić, że rynek pracy realnie wyceni ich wartość

tak na marginesie - nie ma chyba lepszego momentu na szukanie pracy - najniższe bezrobocie i rynek pracownika
 
A IAS Lublin coś wiadomo?
Oficjalnie ? Nic. To nie te czasy kiedy góra była partnerem (taki joke... "wiecie, rozumiecie") Z informacji nieoficjalnych, "podobno" związki maja spotkać się z dyrekcją w sprawie ustaleń. Ale to oczywiście fikcja bo u nas prawie każdy pokój ma swoje związki, więc przy takiej mnogości, nie starczy dla każdego - nie dogadają się.
Kiedyś czytałem jakiś projekt do projektu regulaminu i tam stało, że nagroda ma być wypłacana do końca miesiąca, po miesiącu kończącym kwartał. Ale zupełnie nie rozumiem, czemu wiedząc o tym, nie mogli przygotować się wcześniej i puścić informacji z cywilizowanym wyprzedzeniem.
 
Oficjalnie ? Nic. To nie te czasy kiedy góra była partnerem (taki joke... "wiecie, rozumiecie") Z informacji nieoficjalnych, "podobno" związki maja spotkać się z dyrekcją w sprawie ustaleń. Ale to oczywiście fikcja bo u nas prawie każdy pokój ma swoje związki, więc przy takiej mnogości, nie starczy dla każdego - nie dogadają się.
Kiedyś czytałem jakiś projekt do projektu regulaminu i tam stało, że nagroda ma być wypłacana do końca miesiąca, po miesiącu kończącym kwartał. Ale zupełnie nie rozumiem, czemu wiedząc o tym, nie mogli przygotować się wcześniej i puścić informacji z cywilizowanym wyprzedzeniem.
jak sie zwiazki dogadaja z premiami tak jak z podwyżkami dla Mlodszych Specjalistow to szkoda zachodu...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
jak sie zwiazki dogadaja z premiami tak jak z podezkami dla Mlodszych Specjalistow to szkoda zachodu...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Z tego co wiem to związki zostały zaproszone informacyjnie a nie na konsultacje - przynajmniej nasze. Z tego co wiem to znowu nas wy...no, tym razem bez wazeliny i kwiatka nawet (oburza mnie to, bo jestem przyzwyczajony do wyższych standardów)

Nie piszę o kwotach, bo może coś się jeszcze zmieni. Ale ludzie będą wku....ni maksymalnie.

ps. zaczynam żałować że zostałem w mundurze bo:
- do cywila przeszedł bym z tą samą kasą
- cywile nie jeżdżą na granicę (100 km w jedną stronę)
- cywil o "15;00" kończy pracę
Co mi po emkach za kilkanaście lat? Jak jutrzejszy dzień nie jest pewien...
Na emkach skorzystają najwięcej Ci, którzy teraz odejdą - oficerowie z dużym stażem....
 
ias w Gdańsku jaskółki śpiewają funkcjonariusze zwykła nagrody ok 320,- cywil ok 640,- kwoty netto i patologicznie ciągle dodatek kontrolerski dla ckr-ów 2%. bo mniej nie można.
 
A IAS Lublin coś wiadomo?


Nagrody z 3% funduszu nagród w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie za I kwartał 2018 r.


Średnia nagroda na kadrę kierowniczą - 1713 zł

Średnia nagroda na pozostałą kadrę kierowniczą - 1236 zł

Średnia nagroda na pracownika - 1104 zł

Średnia nagroda na pracownika poza korpusem służby cywilnej - 576 zł

Średnia nagroda na kadrę kierowniczą FSCS - 999 zł

Średnia nagroda na funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej - 374 zł

żródło: http://portal-lb.mf.gov.pl/ias/index.php/sprawy-pracownicze/kadry/komunikaty
 
Jestem ucywilnonym funkiem i z miłą chęcią zamienił bym się miejscem z kimkolwiek komu poziom premii funkcjonariusza nie odpowiada. Wy macie ciągle wybór, jedno podanie i lądujecie w chwilkach w jakiejś skarbówce, ja walczę od roku o przywrócenie do służby i z marnym skutkiem, lecz dzień w którym stracę na to nadzieję będzie pierwszym dniem poszukiwania przeze mnie pracy. Bo jeśli mam pracować, a nie służyć to sam sobie wybiorę pracodawcę.
A wracając do premii być może ktoś uznał, że jakaś sprawiedliwość dziejowa musi równoważyć benefity funków względem cywili. Można się z tym zgadzać albo i nie ale wydaje mi się jedna rzecz oczywista. Przy tej wysokości premii (nie mowie o różnicach ) po stronie funków, na jakiekolwiek motywujące jej oddziaływanie nie ma co liczyć. No bo o co tu się bić, o 100-kę czy 150 miesięcznie? Więc jeśli być może się starać, to w dodatkowej pracy (za zgodą pracodawcy), która z mniejszego nakładu godzinowego pracy da pewnie uzysk przynajmniej 1500 miesięcznie.
 
IAS Lublin - premie dla funków 375zł. Ale niektórym nie przeszkadza żeby za 2 pracować, na dodatkowe służby przychodzić. W OCD Dorohusk 2 szlabany dla jednego fcs to standard. Róbcie tak dalej to w 2 kwartale dostaniecie po 100zł brutto
 
Back
Do góry