• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja Publiczna

Ciekawy jestem odpowiedzi od Prezydenta:
https://celnicy.pl/content.php/4505...an-ustawy-przepisy-wprowadzające-ustawę-o-KAS
Może zmienią ustawę o informacji publicznej i nie będą musieli odpowiadać, albo stwierdzą, że nas nie było i po sprawie :cool:
Prędzej starają się dociec który punkt jest pierwszy...
W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy Prezydent Andrzej Duda w trakcie procesu legalizacyjnego ustawy o KAS lub ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS zgłaszał jakiekolwiek wątpliwości odnośnie braku trybu odwoławczego w stosunku do zwalnianych funkcjonariuszy/pracowników (jeżeli tak, proszę o dołączenie dokumentów potwierdzających wątpliwości Pana Prezydenta)?

1. Czy Prezydent Andrzej Duda przy podpisywaniu ustawy, brał pod uwagę, że art. 170 ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS nie przewiduje trybu odwoławczego dla zwalnianych funkcjonariuszy/pracowników KAS?

2. Jeżeli tak, to jakie były powody uznania, że powyższy zapis nie stanowi naruszenia standardów demokratycznego państwa (przykładem zawetowanie ustawy degradacyjnej z uwagi na brak trybu odwoławczego)?

3. Czy było to uznanie, że inne przepisy mają zastosowanie i stanowią zabezpieczenie praw funkcjonariuszy i pracowników do otrzymania uzasadnienia decyzji o zwolnieniu oraz kontroli sądowej? Takie jest stanowisko większości sądów wojewódzkich.
... mam nadzieję że na stronie jest brudnopis...
 
Obawiam się, że PAD wystraszył się pewnych "grup nacisku", co to nie zawahają się wynająć takich, co się nie zawahają...bo jak to wytłumaczyć, że tak nagle martwi się o ubecję i nie żyjącego już generała LWP, co zrobił karierę w LWP dzięki "zwalczaniu band" (tak podaje peerelowska encyklopedia), czyli ściganiu patriotów z szeroko pojętej AK i późniejszych "wyklętych".
 
Ciekawy jestem odpowiedzi od Prezydenta:
https://celnicy.pl/content.php/4505...an-ustawy-przepisy-wprowadzające-ustawę-o-KAS
Może zmienią ustawę o informacji publicznej i nie będą musieli odpowiadać, albo stwierdzą, że nas nie było i po sprawie :cool:


Oczywiście - ciekawość odnośnie ODPOWIEDZI - to był żart, prawda ?! ...

Przewiduję raczej tryb automatyczny - kancelaria przekazuje do Min.Fin.
(jako "właściwemu przedmiotowo"), gdzie odpowiedzi udzieli dyżurny gimnazjalista
(według z góry przygotowanych wzorów) ...

 
Oczywiście - ciekawość odnośnie ODPOWIEDZI - to był żart, prawda ?! ...

Przewiduję raczej tryb automatyczny - kancelaria przekazuje do Min.Fin.
(jako "właściwemu przedmiotowo"), gdzie odpowiedzi udzieli dyżurny gimnazjalista
(według z góry przygotowanych wzorów) ...

Żart myślę , człowiek to marionetka,ale czy ten to w rękach Boga?...
 
Czy do związku wpłynęła już odpowiedź od Pana Prezydenta ?

"......Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku"
 
Czy do związku wpłynęła już odpowiedź od Pana Prezydenta ?

"......Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku"

Panie Przewodniczący, czy my szeregowi członkowie związku zasługujemy odpowiedzi od Pana Prezydenta ?
14 dni chyba już minęło ? Czy prawo obowiązuje wszystkich ? Co Pan zamierza z tym zrobić ?
 
tak , tak , szkoda tylko ,że ta odpowiedz to kpina.


Tak sobie myślę, że NIE tyle, sama TREŚĆ odpowiedzi jest kpiną,
co "PODMIOT odpowiadający" !!



Cóż, czasem nie tyle się liczy najwspanialsze pisanie, co raczej umiejętność
dotarcia z jakimkolwiek pisaniem DO ADRESATA.
Jednak nawet wtedy nie ma pewności sukcesu.

- w niektórych rodzajach "wspólnot typu domowego", pokutuje system
"ścisłego podziału praw i obowiązków".
Jeżeli np. "z oszczędności" - jedno umie pisać (podpisywać), drugie umie
czytać, to może być problem, by było z kim rozmawiać ...

ps
I co mu Pan, zrobisz ?!

 
i co robimy z tym ???
były konkretne stanowiska nawet RPO o których chyba wiedział Prezydent ???
No chyba , że do niego nie dotarły takie informacje, gdyż ich nie dopuścili .... ?!?!?

W jednym i drugim przypadku należy wyjaśnić okoliczności !!! Tylko jak? Ma ktoś pomysła :) ?
 
Tak sobie myślę, że NIE tyle, sama TREŚĆ odpowiedzi jest kpiną,
co "PODMIOT odpowiadający" !!



Cóż, czasem nie tyle się liczy najwspanialsze pisanie, co raczej umiejętność
dotarcia z jakimkolwiek pisaniem DO ADRESATA.
Jednak nawet wtedy nie ma pewności sukcesu.

- w niektórych rodzajach "wspólnot typu domowego", pokutuje system
"ścisłego podziału praw i obowiązków".
Jeżeli np. "z oszczędności" - jedno umie pisać (podpisywać), drugie umie
czytać, to może być problem, by było z kim rozmawiać ...

ps
I co mu Pan, zrobisz
A , Ty jak zawsze bardzo zawile , ale mocno trafnie :)
pozdrawiam bardzo.
 
Tak sobie myślę, że NIE tyle, sama TREŚĆ odpowiedzi jest kpiną,
co "PODMIOT odpowiadający" !!



Cóż, czasem nie tyle się liczy najwspanialsze pisanie, co raczej umiejętność
dotarcia z jakimkolwiek pisaniem DO ADRESATA.
Jednak nawet wtedy nie ma pewności sukcesu.

- w niektórych rodzajach "wspólnot typu domowego", pokutuje system
"ścisłego podziału praw i obowiązków".
Jeżeli np. "z oszczędności" - jedno umie pisać (podpisywać), drugie umie
czytać, to może być problem, by było z kim rozmawiać ...

ps
I co mu Pan, zrobisz
A , Ty jak zawsze bardzo zawile , ale mocno trafnie :)
pozdrawiam bardzo.
Również uważam ,że Prezydent , który jednym podpisem zgładził SC, a odmówieniem złożenia drugiego zachował stopnie i przywileje oprawcom ... , nie bardzo to czytał i nie bardzo wie co zrobił. Oni po prostu tak mają, a po zakończeniu kadencji jest zawsze - nie ja ..., ja nic o tym nie wiem itd, ja nie pamiętam :)
 
Brawo Sławku , jest ciąg dalszy :)

Tak się zastanawiam , gdyby to zebrać do "kupy" i przesłać do prasy :confused:

Z jednej strony apel RPO jak również Twoje o niekonstytucyjności KAS a z drugiej odpowiedź z Kancelarii ... = Totalna hipokryzja !!!!!!!!!!!1
 
Przecież Związek Celnicy zwracał się z prośbą do Prezydenta o niepodpisywanie ustawy KAS, Były tam argumenty itd jak również opinia RPO wiec o co kaman ? Pisma obywateli nie przechodzą przez dziennik ???

a może ktoś popełnił przestępstwo ????????????????
 
Dyrektor Dolata naruszył prawo...
Członek korpusu slużby cywilnej powinien znać ustawę o dostępie do informacji publicznej i prawidłowo ją stosować.
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26224
 
Ostatnia edycja:

Nie żartujmy. Pompują tematy zastępcze, żeby udowodnić że coś robią. Znaleźli przestępstwo, że jakiś DIAS pozostaje w bezczynności w sprawie udzielenia informacji publicznej. Wyroków o bezczynności DIAS-ów mamy już ponad sto. Ale takich tematów, że są już prawomocne wyroki, że oskubali ich na odprawach, że sądy przywracają skarbowców do pracy w komunikatach na głównej nie znajdziesz. Pewnie wychodzą z założenia, że podpisali doskonałe porozumienie z ministrem Banasiem, więc ludzie nie powinni szukać sprawiedliwości w sądach.
 
Back
Do góry