• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Postanowiłem wrócić do Służby

Trzeba cierpliwości i wiary i wtedy wszystko staje się bardzo łatwe. Ja nie odpuszczę. W tym tygodniu wpłacam wadium i ruszy też proces o ustalenie, odszkodowanie i zadośćuczynienie, w którym wykorzystam także tę dziwną historię z naborem. Można powiedzieć, że pomogli mi, bo dołożyli kolejne argumenty :)
Dla wszystkich pokrzywdzonych przez KAS udostępnimy też na dniach ścieżkę do UE i każdy będzie mógł dać upust swoim myślom, innymi słowy, dać merytoryczny upust emocjom, wnosząc Petycję.

Ps. Pan Kordian Panek, Szef tego Zespołu zmienionego w 100%, tego co mnie oceniał drugi raz, odpowiedział już na powyższe pismo, że w sprawie tej należy zwracać się do pracodawcy. Ok, Panie Naczelniku, ale proszę przygotować się także do zeznań - przed Sądem na pewno, a może i inne organy podejmą. Do zobaczenia. :)
Sławek (sam napisałeś kiedyś ,że mogę tak się do Ciebie zwracać) , wielkie moje i chyba wszystkich tutaj uznanie za Twoją determinację!!! Jakaś też dziwna refleksja mnie nachodzi w związku z Twoją sprawą, a mianowicie kim być trzeba.... , aby komuś z tak potężną wiedzą o funkcjonowaniu tej Służby jaką Ty posiadasz , wiedzą jaką posiadasz o ogromnych nieprawidłowościach, które ta Służba ma zwalczać , odmówić wstępu w szereg młodszych specjalistów. Czy tym Panem Kordianem Pankiem za działalność na szkodę naszego Państwa , nie powinien zająć się prokurator!!!!! Przecież to sabotaż !!!!! Może jakieś przepraszam za określenie zbiorowe zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa zrobi na takich Panach Pankach jadących na fali Pisu , na kimś wrażenie .
 
Sławek (sam napisałeś kiedyś ,że mogę tak się do Ciebie zwracać) , wielkie moje i chyba wszystkich tutaj uznanie za Twoją determinację!!! Jakaś też dziwna refleksja mnie nachodzi w związku z Twoją sprawą, a mianowicie kim być trzeba.... , aby komuś z tak potężną wiedzą o funkcjonowaniu tej Służby jaką Ty posiadasz , wiedzą jaką posiadasz o ogromnych nieprawidłowościach, które ta Służba ma zwalczać , odmówić wstępu w szereg młodszych specjalistów. Czy tym Panem Kordianem Pankiem za działalność na szkodę naszego Państwa , nie powinien zająć się prokurator!!!!! Przecież to sabotaż !!!!! Może jakieś przepraszam za określenie zbiorowe zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa zrobi na takich Panach Pankach jadących na fali Pisu , na kimś wrażenie .

Panek na stołku,
ma tyle tołku,
kto mu podfrunie
tego posunie!
 
Wiele osób trzyma za Pana kciuki. Trzeba pokazać pisiorowym aparatczykom , że nikt nie będzie kładł głowy pod topór. Przyjdzie i czas na nich, będą musieli odpowiedzieć za szwindle jakie zrobili z Panem i wieloma innymi uczciwymi funkcjonariuszami.
 
DIAS Opole odmówił udostępnienia inf publicznej. Zasłoniono się paragrafami. W mojej ocenie błędnie i doszło do złamania prawa wg mnie i to już zaskarżyłem do Szefa KAS, potem złożę skargę do WSA, bo nie sądzę, by Szef stanął po mojej stronie i stronie prawa i sprawiedliwości :)

Niezależnie od powyższego złożyłem dzisiaj wniosek w trybie zwykłym.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej
w Opolu


WNIOSEK

I Niniejszym - działając w imieniu własnym składam wniosek o udostępnienie:
- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po pierwszej i unieważnionej rozmowie kwalifikacyjnej dot. mojej osoby, w tym proszę o przekazanie arkuszy ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji i wszystkich innych dokumentów/protokołów jakie zaistniały w sprawie

Proszę także o podanie szczegółów unieważnienia pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedzieliśmy się tylko o jakichś błędach formalnych? Jakich? Jakie to są powody?

- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po drugiej rozmowie kwalifikacyjnej. W szczególności arkusze ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji

Sprawa dotyczy naboru do Służby Celno-Skarbowej w Izbie Administracji Skarbowej w Opolu nr 1/2018 z dnia 2 lutego 2018r.
Pisząc wszystkie dokumenty, mam też na myśli wynik końcowy pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej jaki powstał w mojej sprawie i został Pani przedłożony wraz z adnotacjami o powodach unieważnienia i wszystkie inne dokumenty dotyczące tego naboru.

Zwróciłem się o powyższe w trybie dostępu do informacji publicznej.
Zastosowano jednak żonglerkę paragrafami i odmówiła mi Pani dostępu do informacji. Uważam, ze złamano ustawę o dostępie do informacji publicznej i wykażę to w stosownym odrębnym postępowaniu, które już się toczy.
Niemniej składam kolejny, tym razem tradycyjny wniosek, o udostępnienie tych dokumentów dot. mojej osoby.
Powołuję się na art. 60 Konstytucji, który został naruszony poprzez fakt, iż brak udostępnienia żądanych informacji narusza wyrażoną w tym przepisie zasadę równego dostępu do służby publicznej skoro nie można uzyskać wiedzy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, przyczynach unieważnienia tej rozmowy i braku ogłoszenia wyników oraz przyczynach powołania nowej komisji konkursowej - a te okoliczności uzasadniają wątpliwość co do działań organów, co do ich bezstronności i przebiegu tejże rozmowy kwalifikacyjnej.

Artykuł 60 Konstytucji gwarantuje równy dostęp do służby publicznej. Nie budzi wątpliwości zatem, że wszelkie rekrutacje i procesy przyjęć do służby powinny być transparentne i jawne, tak aby wykluczyć podejrzenia o błędy lub podejrzenia o umyślne nieprawidłowości (ujmując rzecz lapidarnie).

Pragnę dodać, że wcześniej, na etapie tego postępowania, udostępniano wgląd do dokumentacji np. po teście wiedzy, po teście psychologicznym.

Co się nagle zmieniło, że ten dostęp ograniczono?
Czego się Pani obawia, co ma Pani do ukrycia, że nagle zmieniła Pani zdanie co do publicznego charakteru naboru do służby publicznej i nie chce Pani udostępnić wyników ocen poszczególnych członków Zespołu i wyniku końcowego pierwszej i drugiej rozmowy kwalifikacyjnej?

Uprzejmie Panią informuję, że w tej sprawie nie mogą być stosowane arbitralne i subiektywne oceny i wszystko powinno być jawne i transparentne.

Informację proszę przekazać na maila slawomir.siwy@celnicy.pl

Mając powyższe na uwadze, wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Złożyłem już też kwestionariusz do IAS Katowice i Wrocław, bo trwają tam nabory do SCS.
W Katowicach zdałem już test wiedzy i 30 maja będzie test sprawności fizycznej. Z tym problemu także nie powinno być :)
Moją obecność w IAS Katowice i Wrocław wykorzystam przy okazji na zbiórkę podpisów pod projektami obywatelskimi. :)

We Wrocławiu dopiero zakończyło się składanie dokumentacji.

Dlaczego kandyduję? Tylko dlatego, że postępowanie przed sądami o przywrócenie do służby jest długotrwałe. Wierzę, że wygram i wrócę w tym trybie, ale aż tyle czekać bezczynnie nie chcę.
Miałem propozycję innej dobrze płatnej pracy, ale nie mogę tak zostawić Związku, MF nie może być wygrany tej batalii, to byłoby bez sensu, to byłaby kapitulacja na całej linii.
Nie chcę zatem bezczynnie siedzieć w tzw. międzyczasie - może to być kilka lat - i staram się też odciążyć Związek, który mnie zatrudnia. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy wspierają Związek poprzez członkostwo, bo to dzięki Wam mogę kontynuować tę misję.
Postanowiłem też udowodnić MF, że mamy w Polsce obowiązujący art.60 Konstytucji. Są oceny okresowe przez moje ponad 20 lat służby. W każdej z nich byłem oceniany pozytywnie, miałem kompetencje wszelkie i nadawałem się do służby. Co się nagle stało, przecież nie straciłem kompetencji, kwalifikacji, doświadczenia? Zamierzam wykazać, że dochodzi do nielegalnych w naborze do SCS arbitralnych ocen poszczególnych organów. Finalnie, sprawa znajdzie swój finał przed Sądem, chyba że któryś DIAS i członkowie Komisji ocenią wcześniej obiektywnie moje predyspozycje do służby.
 
Złożyłem już też kwestionariusz do IAS Katowice i Wrocław, bo trwają tam nabory do SCS.
W Katowicach zdałem już test wiedzy i 30 maja będzie test sprawności fizycznej. Z tym problemu także nie powinno być :)
Moją obecność w IAS Katowice i Wrocław wykorzystam przy okazji na zbiórkę podpisów pod projektami obywatelskimi. :)

We Wrocławiu dopiero zakończyło się składanie dokumentacji.

Dlaczego kandyduję? Tylko dlatego, że postępowanie przed sądami o przywrócenie do służby jest długotrwałe. Wierzę, że wygram i wrócę w tym trybie, ale aż tyle czekać bezczynnie nie chcę.
Miałem propozycję innej dobrze płatnej pracy, ale nie mogę tak zostawić Związku, MF nie może być wygrany tej batalii, to byłoby bez sensu, to byłaby kapitulacja na całej linii.
Nie chcę zatem bezczynnie siedzieć w tzw. międzyczasie - może to być kilka lat - i staram się też odciążyć Związek, który mnie zatrudnia. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy wspierają Związek poprzez członkostwo, bo to dzięki Wam mogę kontynuować tę misję.
Postanowiłem też udowodnić MF, że mamy w Polsce obowiązujący art.60 Konstytucji. Są oceny okresowe przez moje ponad 20 lat służby. W każdej z nich byłem oceniany pozytywnie, miałem kompetencje wszelkie i nadawałem się do służby. Co się nagle stało, przecież nie straciłem kompetencji, kwalifikacji, doświadczenia? Zamierzam wykazać, że dochodzi do nielegalnych w naborze do SCS arbitralnych ocen poszczególnych organów. Finalnie, sprawa znajdzie swój finał przed Sądem, chyba że któryś DIAS i członkowie Komisji ocenią wcześniej obiektywnie moje predyspozycje do służby.

Przyjmij sie do Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, , Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej na jeden dzień i możesz od razu iść na emeryturę.
 
Przyjmij sie do Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, , Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej na jeden dzień i możesz od razu iść na emeryturę.


- Nie "od razu", Kolego @digital411, NIE >>OD RAZU<< !!!

Dopiero potem ...

 

- Nie "od razu", Kolego @digital411, NIE >>OD RAZU<< !!!

Dopiero potem ...


obostrzenia emerytalne są dla funkcjonariuszy celno-skarbowychSławko nim nie jest więc powinien wnioskować o emeryturę mundurową do ZER ,Wiem wiem art 12-3
 
Ostatnia edycja:
Złożyłem już też kwestionariusz do IAS Katowice i Wrocław, bo trwają tam nabory do SCS.
W Katowicach zdałem już test wiedzy i 30 maja będzie test sprawności fizycznej. Z tym problemu także nie powinno być :)
Moją obecność w IAS Katowice i Wrocław wykorzystam przy okazji na zbiórkę podpisów pod projektami obywatelskimi. :)

We Wrocławiu dopiero zakończyło się składanie dokumentacji.

Dlaczego kandyduję? Tylko dlatego, że postępowanie przed sądami o przywrócenie do służby jest długotrwałe. Wierzę, że wygram i wrócę w tym trybie, ale aż tyle czekać bezczynnie nie chcę.
Miałem propozycję innej dobrze płatnej pracy, ale nie mogę tak zostawić Związku, MF nie może być wygrany tej batalii, to byłoby bez sensu, to byłaby kapitulacja na całej linii.
Nie chcę zatem bezczynnie siedzieć w tzw. międzyczasie - może to być kilka lat - i staram się też odciążyć Związek, który mnie zatrudnia. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy wspierają Związek poprzez członkostwo, bo to dzięki Wam mogę kontynuować tę misję.
Postanowiłem też udowodnić MF, że mamy w Polsce obowiązujący art.60 Konstytucji. Są oceny okresowe przez moje ponad 20 lat służby. W każdej z nich byłem oceniany pozytywnie, miałem kompetencje wszelkie i nadawałem się do służby. Co się nagle stało, przecież nie straciłem kompetencji, kwalifikacji, doświadczenia? Zamierzam wykazać, że dochodzi do nielegalnych w naborze do SCS arbitralnych ocen poszczególnych organów. Finalnie, sprawa znajdzie swój finał przed Sądem, chyba że któryś DIAS i członkowie Komisji ocenią wcześniej obiektywnie moje predyspozycje do służby.

padalec i gnój b. zasiadł teraz na tronie. kolega mu obs.....ł majestat, który tenże podobno ma. ot, i cła przyczyna. le niedługo wybory, a po nich litości nie będzie.
 
I kogo wybierzesz w tych wyborach?
To jest właśnie nasza tragedia, my im pomogliśmy wygrać, i mnóstwo ludzi wściekłych na arogancję, dyletanctwo i nieuczciwość obecnej opozycji. Oni się nic a nic nie zmienili, brną jedynie do koryta, od którego ich oderwaliśmy. Dlatego nawet nasze partykularne interesy nie mają żadnych szans powodzenia, PiS po prostu zrobił za nich to, za co nie umieli się zabrać, nie ma co liczyć na to, że nas przygarną. Za to z pewnością wróci państwo teoretyczne i znane mordy rychów, zbychów i zegarmistrzów, a potem zniknie 500+. I tyle, radocha dla zawistnych, co się nie łapią na program.
 
no i co z tego? jedno jest pewne, w szale zemsty wiele może się wydarzyć. w ten sposób być może świat się stanie lepszym?
 
I kogo wybierzesz w tych wyborach?
To jest właśnie nasza tragedia, my im pomogliśmy wygrać, i mnóstwo ludzi wściekłych na arogancję, dyletanctwo i nieuczciwość obecnej opozycji. Oni się nic a nic nie zmienili, brną jedynie do koryta, od którego ich oderwaliśmy. Dlatego nawet nasze partykularne interesy nie mają żadnych szans powodzenia, PiS po prostu zrobił za nich to, za co nie umieli się zabrać, nie ma co liczyć na to, że nas przygarną. Za to z pewnością wróci państwo teoretyczne i znane mordy rychów, zbychów i zegarmistrzów, a potem zniknie 500+. I tyle, radocha dla zawistnych, co się nie łapią na program.

Każdego tylko nie PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie używają takich imperatywów językowych jak: "mordy itp
a straszenie , że zabiorą 500 + to tylko w TVP na mnie nie działa !!!!!! :cool:
 
no i co z tego? jedno jest pewne, w szale zemsty wiele może się wydarzyć. w ten sposób być może świat się stanie lepszym?


Jak Świat Światem, tak nie jest prawdopodobne, by ze zła zrodziło się dobro !!

ŻADEN "szał zemsty" zwykłym ludziom nie tylko nie pomoże, ale zwiększy wręcz
i koszty i inne konsekwencje przez zwykłych ludzi ponoszone ...
 
Jak Świat Światem, tak nie jest prawdopodobne, by ze zła zrodziło się dobro !!

ŻADEN "szał zemsty" zwykłym ludziom nie tylko nie pomoże, ale zwiększy wręcz
i koszty i inne konsekwencje przez zwykłych ludzi ponoszone ...

ze zła, którego doświadczyło wielu funkcjonariuszy włącznie z kolegą Sławkiem, narodziło się dobro w postaci zz celnicy. dzięki temu zamiast paczek świątecznych mamy instytucjonalną pomoc. dzięki temu forum łajdacy mogą doświadczyć poznania prawdy. co kolega na to?
 
ze zła, którego doświadczyło wielu funkcjonariuszy włącznie z kolegą Sławkiem, narodziło się dobro w postaci zz celnicy. dzięki temu zamiast paczek świątecznych mamy instytucjonalną pomoc. dzięki temu forum łajdacy mogą doświadczyć poznania prawdy. co kolega na to?


Ja na to, że coś się Szanownemu Koledze popier...myliło.

ZZ Celnicy.pl nie wywodzi się z żadnego zła !!
Jeśli już, to raczej z decyzji przeciwstawienia się złu ...
 
Cat. Tele echo ma chyba rację. Zło to traktowanie nas od lat 90 tych jak cywili/niefunków. Z tego brała się determinacja ZZ i tym samym dobro (dla na).
Takie ujęcie oznacza, że ZZ ma źródło w źle ale impuls do jego powstania.
Ta metafora wyłania się ze zła jest do przyjęcia.
Hm?
 
Cat. Tele echo ma chyba rację. Zło to traktowanie nas od lat 90 tych jak cywili/niefunków. Z tego brała się determinacja ZZ i tym samym dobro (dla na).
Takie ujęcie oznacza, że ZZ ma źródło w źle ale impuls do jego powstania.
Ta metafora wyłania się ze zła jest do przyjęcia.
Hm?


Otóż dla mnie - zdecydowanie NIE !!

Ale to już głębsza "filozofia"; co moim - także subiektywnym - zdaniem,
do dyskusji na Forum raczej się nie nadaje ...
 
Ja na to, że coś się Szanownemu Koledze popier...myliło.

ZZ Celnicy.pl nie wywodzi się z żadnego zła !!
Jeśli już, to raczej z decyzji przeciwstawienia się złu ...

kolega chyba uwierzył, iż jest forumowym stańczykiem. no cóż, gratuluję fantazji. odnosząc się wprost do wpisu zapytam, skąd się wzięło te 5000 szabel w szeregach związku? może stylistyka mojej wypowiedzi była trochę ... za szybka, ale to ja mam rację.

radził bym też trochę pomilczeć, bo to też ma swoją wymowę:

1024px-Jan_Matejko%2C_Sta%C5%84czyk.jpg
 
Back
Do góry