• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Postanowiłem wrócić do Służby

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Jak w tytule. Wystartowałem w naborze do SCS w Opolu.
Przeszedłem wszystkie etapy. Test wiedzy napisałem najlepiej, test fizyczny na 3 x 5, test psychologiczny także zdałem.
Przed Świętami odbyła się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, która została unieważniona po długim czasie, po powrocie Pani Dyrektor z absencji. Wyników nie ogłoszono.
W IAS funkcjonariusze mówią, że jest podejrzenie, że ta rozmowa została oceniona przez Komisję obiektywnie i ją przeszedłem i tylko dlatego została unieważniona.
Oficjalnie zostaliśmy na razie poinformowani przez Przewodniczącego Komisji, że były jakieś błędy formalne. To oczywiście na tym etapie są tylko domysły.
Druga rozmowa odbyła się w środę i już są wyniki. Oczywiście Dyrekcja zmieniła w 100% skład Komisji.
Oczywiście tej rozmowy nie przeszedłem :)

Wysłałem wniosek do DIAS dzisiaj o treści:

"Pani Barbara Bętkowska-Cela

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu

Szanowna Pani Dyrektor

Zwracam się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w postaci:

- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po pierwszej i unieważnionej rozmowie kwalifikacyjnej, w tym proszę o przekazanie arkuszy ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji i wszystkich innych dokumentów jakie zaistniały w sprawie

Proszę także o podanie szczegółów unieważnienia pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedzieliśmy się tylko o jakichś błędach formalnych? Jakich? Jakie to są powody?

- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po drugiej rozmowie kwalifikacyjnej. W szczególności arkusze ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji

Sprawa dotyczy naboru do Służby Celno-Skarbowej w Izbie Administracji Skarbowej w Opolu nr 1/2018 z dnia 2 lutego 2018r.
Pisząc wszystkie dokumenty, mam też na myśli dokumenty/decyzję Pani Dyrektor o unieważnieniu wyników rozmowy kwalifikacyjnej wraz z adnotacjami o powodach unieważnienia oraz decyzję o powołaniu nowego składu Komisji i wszystkie inne dokumenty dotyczące tego naboru

Proszę także o podanie imienia i nazwiska przedstawiciela Ministerstwa Finansów jaki był obecny podczas pierwszej i drugiej rozmowy kwalifikacyjnej

Informację proszę przekazać w plikach PDF na adres slawomir.siwy@celnicy.pl

Z poważaniem

Sławomir Siwy"


JAK WYŻEJ WSPOMNIAŁEM, ZAMIERZAM WRÓCIĆ, MIMO IŻ MIAŁEM PROPOZYCJE INNEJ, DOBRZE PŁATNEJ PRACY, DLATEGO ZŁOŻYŁEM JUŻ PAPIERY O NABÓR DO SCS W IAS KATOWICE I BĘDĘ SKŁADAŁ W KOLEJNYCH W OPOLU, KATOWICACH, WROCŁAWIU, MOŻE INNYCH IAS.
NIE ODPUSZCZĘ. JEST W POLSCE RÓWNY DOSTĘP DO SŁUŻBY PUBLICZNEJ I UŚWIADOMIĘ TO MF
 
Oczywiście wierzę, jestem przekonany, że wygram w NSA, niemniej postanowiłem startować w naborach, bo NSA na razie orzeknie co najwyżej o konieczności wydania decyzji i do merytorycznego rozpatrzenia pozostanie jeszcze dość długa droga.
Nawet jak wrócę w naborze, to nie zamierzam naturalnie odpuszczać walki o odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Już mam jedną sprawę na wokandzie w ETPCZ i lada moment będzie rozstrzygana. Przegrałem pierwszą dyscyplinarkę(kolejną wygrałem i zwolnienie wcześniejsze z roku 2013 bodajże, też wygrałem w WSA). Ta właśnie pierwsza dyscyplinarka jest w ETPCZ.
 
prawi i sprawiedliwi

Jakby co to Banaś wyjaśni opinii publicznej, że dyrektorzy IAS sami podejmują różne decyzje i są tak niezawiśli, jak sędziowie po reformach dobrej zmiany ;)

PS. Jeżeli nie ma oczywistych błędów formalnych do unieważnienia przesłuchań kandydatów to pani dyrektor ma "ciepło", a członkom 1 komisji niech nie przychodzi do głowy poświadczanie ex post jakiejś nieprawdy w fabrykowanych dokumentach.
 
życia może zabraknąć na kopanie się z sądami administracyjnymi. co do członków komisji, to pewnie zaczną mocno awansować ...
 
Jakby co to Banaś wyjaśni opinii publicznej, że dyrektorzy IAS sami podejmują różne decyzje i są tak niezawiśli, jak sędziowie po reformach dobrej zmiany ;)

PS. Jeżeli nie ma oczywistych błędów formalnych do unieważnienia przesłuchań kandydatów to pani dyrektor ma "ciepło", a członkom 1 komisji niech nie przychodzi do głowy poświadczanie ex post jakiejś nieprawdy w fabrykowanych dokumentach.

jeśli tak jest, to być może mamy do czynienia z działaniem karalnym. w konsekwencji członkowie komisji, a zwłaszcza przewodniczący, mają obowiązek złożyć stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
 
Jak w tytule. Wystartowałem w naborze do SCS w Opolu.
Przeszedłem wszystkie etapy. Test wiedzy napisałem najlepiej, test fizyczny na 3 x 5, test psychologiczny także zdałem.
Przed Świętami odbyła się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, która została unieważniona po długim czasie, po powrocie Pani Dyrektor z absencji. Wyników nie ogłoszono.
W IAS funkcjonariusze mówią, że jest podejrzenie, że ta rozmowa została oceniona przez Komisję obiektywnie i ją przeszedłem i tylko dlatego została unieważniona.
Oficjalnie zostaliśmy na razie poinformowani przez Przewodniczącego Komisji, że były jakieś błędy formalne. To oczywiście na tym etapie są tylko domysły.
Druga rozmowa odbyła się w środę i już są wyniki. Oczywiście Dyrekcja zmieniła w 100% skład Komisji.
Oczywiście tej rozmowy nie przeszedłem :)

Wysłałem wniosek do DIAS dzisiaj o treści:

"Pani Barbara Bętkowska-Cela

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu

Szanowna Pani Dyrektor

Zwracam się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w postaci:

- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po pierwszej i unieważnionej rozmowie kwalifikacyjnej, w tym proszę o przekazanie arkuszy ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji i wszystkich innych dokumentów jakie zaistniały w sprawie

Proszę także o podanie szczegółów unieważnienia pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedzieliśmy się tylko o jakichś błędach formalnych? Jakich? Jakie to są powody?

- wszystkich dokumentów jakie zaistniały po drugiej rozmowie kwalifikacyjnej. W szczególności arkusze ocen poszczególnych członków Komisji i wynik końcowy Komisji

Sprawa dotyczy naboru do Służby Celno-Skarbowej w Izbie Administracji Skarbowej w Opolu nr 1/2018 z dnia 2 lutego 2018r.
Pisząc wszystkie dokumenty, mam też na myśli dokumenty/decyzję Pani Dyrektor o unieważnieniu wyników rozmowy kwalifikacyjnej wraz z adnotacjami o powodach unieważnienia oraz decyzję o powołaniu nowego składu Komisji i wszystkie inne dokumenty dotyczące tego naboru

Proszę także o podanie imienia i nazwiska przedstawiciela Ministerstwa Finansów jaki był obecny podczas pierwszej i drugiej rozmowy kwalifikacyjnej

Informację proszę przekazać w plikach PDF na adres slawomir.siwy@celnicy.pl

Z poważaniem

Sławomir Siwy"


JAK WYŻEJ WSPOMNIAŁEM, ZAMIERZAM WRÓCIĆ, MIMO IŻ MIAŁEM PROPOZYCJE INNEJ, DOBRZE PŁATNEJ PRACY, DLATEGO ZŁOŻYŁEM JUŻ PAPIERY O NABÓR DO SCS W IAS KATOWICE I BĘDĘ SKŁADAŁ W KOLEJNYCH W OPOLU, KATOWICACH, WROCŁAWIU, MOŻE INNYCH IAS.
NIE ODPUSZCZĘ. JEST W POLSCE RÓWNY DOSTĘP DO SŁUŻBY PUBLICZNEJ I UŚWIADOMIĘ TO MF

jakie błędy formalne?! człon komisji był nietrzeźwy?! papier nie takiego koloru?! nieodpowiedni krawat?!

czy na forum możemy zostać poinformowani co do personalnego składu członów komisji i jej przewodniczącego?
 
Sławek, trzymam mocno kciuki żeby Ci się udało :)
Zarówno w ETPCZ, w kolejnym naborze, jak i w NSA :rolleyes:
 
Nie Ty jeden. Wielu z nas ucywilnionych lub wyrzuconych ze Służby postanowiło wrócić. Różne powody o tym zdecydowały. Ludzie wracają oficjalnie i mniej oficjalnie. Odpowiadają na ogłoszenia o naborze, ale też są przywracani- po cichu. Ten proces trwa już od dłuższego czasu. Ciekawe ilu byłych funków wróciło do Służby? Szkoda tylko, że przywróceni, przynajmniej ci mnie znani, nie mogli już liczyć na równorzędne z dawnym - stanowisko i pensję sprzed tego bałaganu. Żal i nadzieja, że KTOŚ KIEDYŚ odpowie za to! Bałagan trwa w najlepsze, a wartościowych ludzi upodlono.
 
Gratulacje, wracaj , twoje miejsce jest z nami.

Po pierwsze: Sławek jest i będzie z Nami - jest Przewodniczącym największego Związku do którego też należą ucywilnieni funkcjonariusze !!!

Po drugie: Mam wątpliwości co do słuszności powrotu do służby poprzez rekrutację!!! Dla mnie to jak uznanie barbarzyństwa obecnej Władzy !!!

Po trzecie: Należałoby już dzisiaj zastanowić się nad rozmowami z jakąś siłą polityczną, która może w przyszłym roku przejąć Władzę !!! Może SLD (zawsze nam sprzyjali), może PO/ N. gdyż monolog z PIS niczego dobrego nie przyniósł !!!

I na koniec: Sławku gratuluję determinacji w walce, gdyby nie Ty to już dawno poszlibyśmy w zapomnienie. !!! Proszę jeszcze o informację na temat europejskiej ścieżki prawnej dla ucywilnionych funkcjonariuszy !!!!!!
Dziękuję za wszystko dotychczas ..
 
Po pierwsze: Sławek jest i będzie z Nami - jest Przewodniczącym największego Związku do którego też należą ucywilnieni funkcjonariusze !!!
Jacy to zaje...ści jesteśmy, to my wiemy... nikt nam nie podskoczy...
Po drugie: Mam wątpliwości co do słuszności powrotu do służby poprzez rekrutację!!! Dla mnie to jak uznanie barbarzyństwa obecnej Władzy !!!
Słusznie, mieć wątpliwości jest domeną ludzi myślących... Ale niestety reszta wypowiedzi nieco rozwiewa złudzenia co do tego myślenia...
- z jakim skutkiem do tej pory udało się ludziom przywrócić Sławka do służby? Ile osób np. poszło na L4 (lub by poszło) żeby zaprotestować? Ilu choćby zapisało się dla Niego do związków ? Ilu napisało choćby jedno pismo... gdziekolwiek?
Dlatego odpuść może filozofowanie.

Sławek pobije ich, ich własną bronią, a My winniśmy patrzeć władzy na ręce. By nie pozwolili sobie na żaden szwindel.
Po trzecie: Należałoby już dzisiaj zastanowić się nad rozmowami z jakąś siłą polityczną, która może w przyszłym roku przejąć Władzę !!! Może SLD (zawsze nam sprzyjali), może PO/ N. gdyż monolog z PIS niczego dobrego nie przyniósł !!!
To ja może podpowiem... obejrzyj od początku. Ze zrozumieniem, jak by co wytłumaczę potem...
https://www.youtube.com/watch?v=mLAdxzAcymQ&t=34s
Przypomnij sobie posty jakie pojawiały się kiedy tylko pis wygrał, jak go chwalono, zwłaszcza za zrozumienie problemu i chęć pomocy. Jak sarkano na "po" - chcesz powtórki?
I na koniec: Sławku gratuluję determinacji w walce, gdyby nie Ty to już dawno poszlibyśmy w zapomnienie. !!!
Dziękuję za wszystko dotychczas ..
Pod tym się podpisuję bez pyskowania :) Dobrze prawisz.
 
Po pierwsze: Sławek jest i będzie z Nami - jest Przewodniczącym największego Związku do którego też należą ucywilnieni funkcjonariusze !!!

Po drugie: Mam wątpliwości co do słuszności powrotu do służby poprzez rekrutację!!! Dla mnie to jak uznanie barbarzyństwa obecnej Władzy !!!

Po trzecie: Należałoby już dzisiaj zastanowić się nad rozmowami z jakąś siłą polityczną, która może w przyszłym roku przejąć Władzę !!! Może SLD (zawsze nam sprzyjali), może PO/ N. gdyż monolog z PIS niczego dobrego nie przyniósł !!!

I na koniec: Sławku gratuluję determinacji w walce, gdyby nie Ty to już dawno poszlibyśmy w zapomnienie. !!! Proszę jeszcze o informację na temat europejskiej ścieżki prawnej dla ucywilnionych funkcjonariuszy !!!!!!
Dziękuję za wszystko dotychczas ..

jak się okazało, pisowcy łgali jak bure suki. tylko co dalej? - jedno jest pewne, w dużym pałacu trwa odbudowa obozu broniącego trzecią erpe. pod egidą żołnierzy niezłomych :D.

idą ciekawe czasy. tylko czy dla nas?
 
(...) Miało być: BÓG HONOR OJCZYZNA Natomiast jest: BUTA BEZCZELNOŚĆ PROSTACTWO http://naszeblogi.pl/50166-opamietajcie-sie-bo-nie-na-taki-pis-ludzie-glosowali

I pomyśleć, że PiSowski zamach stanu miał szansę się udać. Wystarczyło przewidzieć, że kadry oderwane od pługa będą chciały natychmiast wymoczyć giry w jacuzzi, wykąpać się w algach , polatać klasą biznes i poszaleć na mieście służbowym pikaczento. I tak, z powodu marnych kadr, rewolucję szlag trafił.
 
miałeś chamie złoty złoty róg ...

I pomyśleć, że PiSowski zamach stanu miał szansę się udać. Wystarczyło przewidzieć, że kadry oderwane od pługa będą chciały natychmiast wymoczyć giry w jacuzzi, wykąpać się w algach , polatać klasą biznes i poszaleć na mieście służbowym pikaczento. I tak, z powodu marnych kadr, rewolucję szlag trafił.

(...) Post Scriptum A jednak warto było napisać tę notkę, bo na dzisiejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, obserwując skład osobowy pierwszego rzędu prominentów PiS-u każdy mógł się przekonać naocznie, że Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się wreszcie odkleić od marszałka profesora Terleckiego vel Butapren. Próżno też było szukać przezywanej profesorem posłanki Krystyny Pawłowicz.

http://naszeblogi.pl/50166-opamietajcie-sie-bo-nie-na-taki-pis-ludzie-glosowali

ale nie łódźmy się. to tylko wizerunkowa korekta. nie są w stanie dokonać realnych zmian. zaś same najświeższe propozycje morawieckiego, kawał czasu przed wyborami, świadczą o panice w pisie i próbie ratowania się po wizerunkowym upadku, jak np. w sprawie premii dla członków rządu.

a swoją drogą, ile przytulił nasz mały wielki człowiek?

[video=youtube;u-rcLhgKU18]https://www.youtube.com/watch?v=u-rcLhgKU18[/video]
 
Jacy to zaje...ści jesteśmy, to my wiemy... nikt nam nie podskoczy...

Słusznie, mieć wątpliwości jest domeną ludzi myślących... Ale niestety reszta wypowiedzi nieco rozwiewa złudzenia co do tego myślenia...
- z jakim skutkiem do tej pory udało się ludziom przywrócić Sławka do służby? Ile osób np. poszło na L4 (lub by poszło) żeby zaprotestować? Ilu choćby zapisało się dla Niego do związków ? Ilu napisało choćby jedno pismo... gdziekolwiek?
Dlatego odpuść może filozofowanie.

Sławek pobije ich, ich własną bronią, a My winniśmy patrzeć władzy na ręce. By nie pozwolili sobie na żaden szwindel.

To ja może podpowiem... obejrzyj od początku. Ze zrozumieniem, jak by co wytłumaczę potem...
https://www.youtube.com/watch?v=mLAdxzAcymQ&t=34s
Przypomnij sobie posty jakie pojawiały się kiedy tylko pis wygrał, jak go chwalono, zwłaszcza za zrozumienie problemu i chęć pomocy. Jak sarkano na "po" - chcesz powtórki?

Pod tym się podpisuję bez pyskowania :) Dobrze prawisz.

Jacy jesteśmy to wszyscy wiemy, myślę, że nie jesteśmy gorsi od innych grup zawodowych, a już jako ludzie istoty boże należy nam się poszanowanie prawa w takim samym stopniu jak do wszystkich. Również dobrze mając większość parlamentarną jedną ustawą można zrobić wszystko np. zmiana wiodącej religii itd.
Co do drugiej kwestii: powtórki nie będzie, gdyż już nas nie ma. Ważne , że teraz opozycja w wyborach wyciągnie wszystko oczywiście dla siebie, ale mądrze postępując możemy przynajmniej zadbać o sprawiedliwość tzn. odprawy i zadośćuczynienie
Co do ostatniej kwestii to jesteśmy zgodni dlatego wspierajmy Sławka niech mu sił i wytrwałości wystarczy
 
Jacy to zaje...ści jesteśmy, to my wiemy... nikt nam nie podskoczy...

Po pierwsze: Sławek jest i będzie z Nami - jest Przewodniczącym największego Związku do którego też należą ucywilnieni funkcjonariusze !!!

Po drugie: Mam wątpliwości co do słuszności powrotu do służby poprzez rekrutację!!! Dla mnie to jak uznanie barbarzyństwa obecnej Władzy !!!

Słusznie, mieć wątpliwości jest domeną ludzi myślących... Ale niestety reszta wypowiedzi nieco rozwiewa złudzenia co do tego myślenia...
...

Pomimo całkiem słusznych uwag obu Kolegów, tym słuszniejszych im różnych,
"SŁUSZNOŚĆ" NIE MA TU (niestety) WIĘKSZEGO ZNACZENIA.
(formalnie, nawet przy obniżonym stanowisku, istniejące przepisy wymuszają
posiadany wcześniej stopień, a w związku także z tym ...
- i stanowisko da się przywrócić).

Co zatem ma znaczenie ?!

Znaczenie ma, iż to jeden tylko ze sposobów "powrotu do munduru" ...

ps
Zapomniałem dodać, iż sposób ten - niestety - jest limitowany.
Ograniczony dostęp do czegoś - prędzej czy później - ZAWSZE
prowadzi do rozkwitu >>"chwytów" poniżej pasa<< ...
 
Ostatnia edycja:
Jacy to zaje...ści jesteśmy, to my wiemy... nikt nam nie podskoczy...

Słusznie, mieć wątpliwości jest domeną ludzi myślących... Ale niestety reszta wypowiedzi nieco rozwiewa złudzenia co do tego myślenia...
- z jakim skutkiem do tej pory udało się ludziom przywrócić Sławka do służby? Ile osób np. poszło na L4 (lub by poszło) żeby zaprotestować? Ilu choćby zapisało się dla Niego do związków ? Ilu napisało choćby jedno pismo... gdziekolwiek?
Dlatego odpuść może filozofowanie.

Sławek pobije ich, ich własną bronią, a My winniśmy patrzeć władzy na ręce. By nie pozwolili sobie na żaden szwindel.

To ja może podpowiem... obejrzyj od początku. Ze zrozumieniem, jak by co wytłumaczę potem...
https://www.youtube.com/watch?v=mLAdxzAcymQ&t=34s
Przypomnij sobie posty jakie pojawiały się kiedy tylko pis wygrał, jak go chwalono, zwłaszcza za zrozumienie problemu i chęć pomocy. Jak sarkano na "po" - chcesz powtórki?

Pod tym się podpisuję bez pyskowania :) Dobrze prawisz.



niezłe... tylko ja się skłaniam do opinii Marka Twaina, który ponad 100 lat temu powiedział: gdyby wybory mogły coś zmienić, byłyby zakazane...
 
Back
Do góry