• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do Służby Celno Skarbowej

przemyslawmk

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Kwiecień 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, czy komuś na forum znany jest przypadek przeniesienia z policji lub straży granicznej do służby celno skarbowej? Widziałem, że zostało niedawno stworzone nawet rozporządzenie regulujące kwestie przeniesienia.
 
Witam wszystkich, czy komuś na forum znany jest przypadek przeniesienia z policji lub straży granicznej do służby celno skarbowej? Widziałem, że zostało niedawno stworzone nawet rozporządzenie regulujące kwestie przeniesienia.

Byłem kiedyś na szkoleniu z gościem który był policjantem i zrezygnował, zwolnił się z Policji, następnie wstąpił od zera do Służby Celnej. Opowiadał jak był w prewencji na samym początku i jak zabezpieczali mecze raz został podpalony koktajlem mołotowa a drugi raz dostał cegłówką w kask i przeszła mu ochota na bycie w Policji. Tak jak pisałem było to 5lat temu jeszcze za czasów SC.
Natomiast w Służbie Celno Skarbowej nie słyszałem o takim przypadku.
 
Byłem kiedyś na szkoleniu z gościem który był policjantem i zrezygnował, zwolnił się z Policji, następnie wstąpił od zera do Służby Celnej. Opowiadał jak był w prewencji na samym początku i jak zabezpieczali mecze raz został podpalony koktajlem mołotowa a drugi raz dostał cegłówką w kask i przeszła mu ochota na bycie w Policji. Tak jak pisałem było to 5lat temu jeszcze za czasów SC.
Natomiast w Służbie Celno Skarbowej nie słyszałem o takim przypadku.

Nie ochraniamy imprez masowych - chyba że własne święta.
A jeśli chodzi o koktajle - to o spalonych ( zniszczonych lub z poprzecinanymi przewodami hamulcowymi ) samochodach celników słyszałeś? Jak nie to tu jest link na tym forum... zniszczony samochód celnika z Medyki
https://celnicy.pl/showthread.php/4264-zniszczony-samochod-celnika-z-Medyki?p=64254#post64254
oraz także z naszego forum ...............Zniszczono samochód celnika z Połowiec, rozbijając szyby. W 2007 r. ten sam celnik został dotkliwie pobity przez tą samą szajkę. Organy ścigania nic wtedy nie zrobiły. Czy w końcu ktoś weźmie się poważnie za tych ludzi? Czy organy ściagania podejdą poważnie do tego wydarzenia? Gdzie nasza ochrona prawna? ........https://celnicy.pl/archive/index.php/t-5658.html
 
Ostatnia edycja:
Nie ochraniamy imprez masowych - chyba że własne święta.
A jeśli chodzi o koktajle - to o spalonych ( zniszczonych lub z poprzecinanymi przewodami hamulcowymi ) samochodach celników słyszałeś? Jak nie to tu jest link na tym forum... zniszczony samochód celnika z Medyki
https://celnicy.pl/showthread.php/4264-zniszczony-samochod-celnika-z-Medyki?p=64254#post64254
oraz także z naszego forum ...............Zniszczono samochód celnika z Połowiec, rozbijając szyby. W 2007 r. ten sam celnik został dotkliwie pobity przez tą samą szajkę. Organy ścigania nic wtedy nie zrobiły. Czy w końcu ktoś weźmie się poważnie za tych ludzi? Czy organy ściagania podejdą poważnie do tego wydarzenia? Gdzie nasza ochrona prawna? ........https://celnicy.pl/archive/index.php/t-5658.html

Ale o co chodzi ? Czy ja napisałem że celnicy nie są narażeni na przemoc, agresję ? W ocenie tego byłego policjanta nasza służba była bezpieczniejsza niż w Policji i tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:
Z mojego punktu widzenia nie uważam, żeby służba celnika była bezpieczniejsza od służby w policji, zarówno w służbie celnej jak i w policji są stanowiska mniej lub bardziej narażone na niebezpieczeństwo. Ja na swoim przykładzie napisze, że w policji służę niecałe 5 lat. 3 lata w prewencji, 1,5 roku ruch drogowy i od niedawna dochodzeniowka... Wszędzie liczy się tylko statystyka ale u Was zapewne jest podobnie. Ostatnio trafiłem na to rozporządzenie w sprawie przeniesienia do służby celno skarbowej i zacząłem się nad tym zastanawiać. Stopień by mi przenieśli a poza tym raczej bym nie stracił bo jestem zatrudniony na nowych zasadach emerytalnych...
 
Gość o przeniesieniu a wy jak zwykle jakie to życie celnika jest ciężkie... Ech te kompleksy
 
Ja na swoim przykładzie napisze, że w policji służę niecałe 5 lat. 3 lata w prewencji, 1,5 roku ruch drogowy i od niedawna dochodzeniowka... Wszędzie liczy się tylko statystyka ale u Was zapewne jest podobnie. Ostatnio trafiłem na to rozporządzenie w sprawie przeniesienia do służby celno skarbowej i zacząłem się nad tym zastanawiać. Stopień by mi przenieśli a poza tym raczej bym nie stracił bo jestem zatrudniony na nowych zasadach emerytalnych...

Z tego co kojarzę to te rozporządzenie, tyczy się policjantów i pograniczników, których dotychczasowe doświadczenie będzie przydatne w SCS. Czy pół roku dochodzeniówki się pod to łapie to nie wiem. Po za tym podejrzewam ze w SCS nie dostaniesz takiego mnożnika jak masz obecnie przynajmniej na początku nawet jakby cie przenieśli na zasadach określonych w rozporządzeniu.
 
abarks;.................................................................................................. Natomiast w Służbie Celno Skarbowej nie słyszałem o takim przypadku.[/QUOTE napisał:
No to już usłyszałeś? Dziś pytanie - dziś odpowiedź.
A Policjantowi proponuję OC Gołdap, Korczową, Dorohusk lub KuŹnicę ............. to jak popracuje sumiennie to zaraz się będzie zwalniał?
 
Witam wszystkich, czy komuś na forum znany jest przypadek przeniesienia z policji lub straży granicznej do służby celno skarbowej? Widziałem, że zostało niedawno stworzone nawet rozporządzenie regulujące kwestie przeniesienia.

Ja o takich absurdach nie slyszalem, ale nawet policjant czlowiek i moze zbzikowac.
 
Gość o przeniesieniu a wy jak zwykle jakie to życie celnika jest ciężkie... Ech te kompleksy

Dobre, bo prawdziwe :)
No bo w Policji to glaszcza po glowkach i wszedzie przyjazne twarze i usmiech spoleczenstwa, i te przyjazne okreslenia: psy, mendy, k..wy, paly....
 
Dobre, bo prawdziwe :)
No bo w Policji to glaszcza po glowkach i wszedzie przyjazne twarze i usmiech spoleczenstwa, i te przyjazne okreslenia: psy, mendy, k..wy, paly....

Za to w OC granicznych tam to głaskają po główkach, a w szczególności podróżni pałają taka życzliwością ;) ja by mogli to by ambitnego zolla ..... do policjanta
 
Z mojego punktu widzenia nie uważam, żeby służba celnika była bezpieczniejsza od służby w policji, zarówno w służbie celnej jak i w policji są stanowiska mniej lub bardziej narażone na niebezpieczeństwo. Ja na swoim przykładzie napisze, że w policji służę niecałe 5 lat. 3 lata w prewencji, 1,5 roku ruch drogowy i od niedawna dochodzeniowka... Wszędzie liczy się tylko statystyka ale u Was zapewne jest podobnie. Ostatnio trafiłem na to rozporządzenie w sprawie przeniesienia do służby celno skarbowej i zacząłem się nad tym zastanawiać. Stopień by mi przenieśli a poza tym raczej bym nie stracił bo jestem zatrudniony na nowych zasadach emerytalnych...
W naszych dochodzeniówkach są ciągłe braki, więc pewnie chętnie by Cię przyjęli. Musisz zacząć od poszukania sobie konkretnego miejsca w SCS i dopiero rozpoczynaj procedurę. Służysz krótko, więc na przywilejach emerytalnych nie stracisz. Jak dobrze to rozegrasz możesz zyskać na kasie. Z gorszych informacji, to mogę Ci powiedzieć, że trudno u nas liczyc na systematyczne awanse. Możesz awansować co 5 lat a oficerem możesz nie zostać nigdy. Zakres spraw jakie robi nasza dochodzeniówka jest oczywiście węższy niż w Policji. Poradziłbys sobie bez problemu, za to organizacja mogłaby Cię zaskoczyć. W większości izb dochodzeniówka nie współpracuje z innymi pionami, wyjazdy w teren są rzadkością, a statystyki/plany są u nas najważniejsze.
 
Back
Do góry