• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

aquirre

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
1 593
Punkty reakcji
203
no właśnie, grubo trzeba grać z populizmem.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
SKARBOWCY DO DZIEŁA !
 
Inicjatywa obywatelska jak najbardziej z tym, że powinna dotyczyć zlikwidowania tego syfu kas, tej głupoty którą zafundował nam banas. I na taką inicjatywę mogę zbierać podpisy. Żadna modernizacja tego syfu nie ma sensu. To trzeba rozpieprzyc.
 
No tak lepiej bujać w obłokach i torpedować realne pomysły niż walczyć o swoje.
 
Tele echo, usunąłem Twój wpis ze względu na tytuł postu. Bez przesady, to jest forum publiczne. Tego typu hasła są niepotrzebne i prawnie przede wszystkim niedozwolone.

Koleżanki i Koledzy. Po prostu wypunktujmy populizm wnosząc do Sejmu projekty obywatelskie. Tylko tyle i aż tyle.
 
Tele echo, usunąłem Twój wpis ze względu na tytuł postu. Bez przesady, to jest forum publiczne. Tego typu hasła są niepotrzebne i prawnie przede wszystkim niedozwolone.

Koleżanki i Koledzy. Po prostu wypunktujmy populizm wnosząc do Sejmu projekty obywatelskie. Tylko tyle i aż tyle.

przepraszam. ale takie są emocje po tym, jak nas bezczelnie okłamano. tytuł dotyczył działania referendalnego oraz wyborczego, przy urnie. obojętnie, czy samorządowej, sejmowej czy prezydenckiej.

byliśmy potrzebni jako wyborcy. później już nie.
 
Tele echo nie zawsze się z Tobą zgadzałem ale dzisiaj pełna zgoda i tak jak napisałeś wcześniej, (Sławek to usunął). Należy z innymi służbami zbierać podpisy pod inicjatywą obywatelską dotyczącą art 15 a oraz L-4. Jeśli chodzi o kas to tu nie ma chyba sensu zbierać podpisów pod ustawę modernizacyjną. Dla mnie kas to trup i reanimacja nie pomoże.
 
Sławek no jasne, że chcę, ale też widzę jakie są realia. Teraz ważniejsi od zarobków są ludzie w podły sposób wyrzuceni ze służby i sprzedajne sądy które nie stają w obronie skrzywdzonego przez państwo obywatela. Teraz ważniejszy jest art 15a który powoduje jedną wielką niesprawiedliwość oraz L-4, które kiedyś mieliśmy płatne w 100%. Może patrzę na to wszystko przez pryzmat swojej osoby, jeśli tak to przepraszam. Ale tak to widzę.
Będę zbierał podpisy pod projektem obywatelskim dotyczącym:
-likwidacji art. 15a
-przywrócenia L-4
-likwidacji KAS i przywrócenia Służby Celnej
Przepraszam, ale modernizacja kas mnie nie interesuje.
 
Ostatnia edycja:
Inicjatywa obywatelska jak najbardziej z tym, że powinna dotyczyć zlikwidowania tego syfu kas, tej głupoty którą zafundował nam banas. I na taką inicjatywę mogę zbierać podpisy. Żadna modernizacja tego syfu nie ma sensu. To trzeba rozpieprzyc.

Za likwidacją KAS jak najbardziej TAK, ale za modernizacją nie !!! Raczej powinniśmy przygotować projekt umożliwiający ściganie i ukaranie tych którzy wprowadzając przepisy niezgodne z prawem pozbawili życia i zdrowia wielu funkcjonariuszy celnych !!!!!!!!!!!:mad:

Życie jest bezcenne dla nas i BOGA !!!!!!!!!!!!!!!

Ponadto te podwyżki tylko zniechęcą do nas społeczeństwo oraz negatywnie wpłyną na drugi pomysł dotyczący emerytur !!!

Znowu będzie bicie piany sorry ale to nie na moje zdrowie
 
Trzeba stąpać twardo po ziemi i nie bujać w obłokach.
Staram się wnieść do Sejmu projekty, które mają szansę na realizację.
Ten kolos na glinianych nogach sam się przewróci.
Wnosząc ustawę modernizacyjną, w wystąpieniach sejmowych, powiem przecież to co mówię od początku publicznie na temat KAS, że przeszkadza w pozyskiwaniu większych dodatkowych wpływów
 
Sławek no jasne, że chcę, ale też widzę jakie są realia. Teraz ważniejsi od zarobków są ludzie w podły sposób wyrzuceni ze służby i sprzedajne sądy które nie stają w obronie skrzywdzonego przez państwo obywatela. Teraz ważniejszy jest art 15a który powoduje jedną wielką niesprawiedliwość oraz L-4, które kiedyś mieliśmy płatne w 100%. Może patrzę na to wszystko przez pryzmat swojej osoby, jeśli tak to przepraszam. Ale tak to widzę.
Będę zbierał podpisy pod projektem obywatelskim dotyczącym:
-likwidacji art. 15a
-przywrócenia L-4
-likwidacji KAS i przywrócenia Służby Celnej
Przepraszam, ale modernizacja kas mnie nie interesuje.


zgadzam się

oni uważają że są mesjaszami narodu i tylko ich koncepcje są słuszne

nie dopuszczają w ogóle do konstruktywnego konsensusu, nie dopuszczają możliwości na najmniejszą zmianę - traktują to jako zamach na ich koncepcję Najjaśniejszej

i to jest fakt

za stary jestem na kopanie się z koniem i udowadnianie że nie jestem wielbłądem

ta ich kas już kosztowała mnie zawał

nie mam już zdrowia do walki - dzięki nim i ich koncepcji dowolności w formułowaniu propozycji służby, pracy lub kopa w d.pę
 
Słuszne są słowa Kolegi @nochala.

Jako grupa zawodowa, zawsze "cieszyliśmy się" ogólną antypatią społeczeństwa.
Już najlichszy czyjś "przywilej", wręcz podświadomie wywołuje w ludziach bunt,
a jeśli do tego dodać "kasę", wywołuje to zwykle głuchotę na najbardziej
rzeczowe i racjonalne argumenty.

Inna sprawa, że trzeba się jakoś upomnieć o co najmniej równe traktowanie tej
części "państwowej budżetówki", która wszak nie tylko czerpie, ale faktycznie
wnosi coś dla dobra wszystkich obywateli, także nieprodukcyjnych "wybrańców
Narodu" !! Owi "wybrańcy", pomimo nieporównywalnie większych gaży, jakoś
nigdy nie zapominają o podwyżkach, premiach i nagrodach dla siebie ...
 
zgadzam się

oni uważają że są mesjaszami narodu i tylko ich koncepcje są słuszne

nie dopuszczają w ogóle do konstruktywnego konsensusu, nie dopuszczają możliwości na najmniejszą zmianę - traktują to jako zamach na ich koncepcję Najjaśniejszej

i to jest fakt

za stary jestem na kopanie się z koniem i udowadnianie że nie jestem wielbłądem

ta ich kas już kosztowała mnie zawał

nie mam już zdrowia do walki - dzięki nim i ich koncepcji dowolności w formułowaniu propozycji służby, pracy lub kopa w d.pę

No właśnie zróbmy coś realnego, prawdziwego, aby Twój zawał i innych utrata zdrowia lub śmierć nie poszła na marne !!!

Dla mnie dyskusja z tym betonem politycznym jest stratą czasu i zdrowia !!! Wszyscy posłowie mieli pełną wiedzę na temat podejmowanych decyzji. Były im przesłane analizy , dane itd.

Były też modlitwy i msze święte. Jednak uchroniły w 100 % tylko kapelanów.


Teraz trzeba przedstawić im SKUTKI TYM co zgłosili projekt poselski KAS oraz później w ekspresowym tempie go uchwalili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nawet jak formalnie to nic nie da to i tak z tym faktem będą musieli zderzyć się na łożu śmierci !!!

Niech dotrze do nich ukrywana bądź tłumiona prawda !!!
 
Ostatnia edycja:
pierwsze reakcje i nie dziwi nic ? :mad:,
na poprzednią naszą inicjatywę obywatelską też był od razu bezpardonowy atak części środowiska ale ..... wszystkim pobudzonym krytykom i propozycjom innych inicjatyw wart powiedzieć za marszałkiem Piłsudskim - "kury wam szczać prowadzać a nie politykę robić".
bycie urzędnikiem państwowym zobowiązuje do zachowania realnego i racjonalnego sposobu myślenia.
proponuję nie zaśmiecać wątku polityką, nie karmić malkontentów oraz trolli.
razem damy radę, udowodniliśmy to już nieraz w przeszłości.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Mundurowi chcą podwyżek i stawiają ultimatum. „Pracownik dyskontu zarabia więcej https://www.wprost.pl/kraj/10113804...imatum-pracownik-dyskontu-zarabia-wiecej.html Związki zawodowe działające w służbach mundurowych, domagają się dla funkcjonariuszy podwyżek o 650 złotych – podaje RMF24.pl. MSWiA odpowiada na postulaty służb i przypomina, że 1 maja kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP.
 
Back
Do góry