• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

No i stało się ...

Panowie !!!
Dyskutujcie "w temacie", a nie "o temacie" albo "na temat ...

ps
PRZEPRASZAM, chyba jednak ja też pomogłem zamieszaniu.
takie plujki trzeba zwalczać ,nie dość ze bredzą to jeszcze obrażają ludzi na forum.
Projekt obywatelski wschód popiera w zakresie celników ale podpisaliśmy wszystko,natomiast sprawy byłych obecnych czy jak tam uks są mi obojętne większości celników raczej też.
 
Ostatnia edycja:
takie plujki trzeba zwalczać ,nie dość ze bredzą to jeszcze obrażają ludzi na forum.
Projekt obywatelski wschód popiera w zakresie celników ale podpisaliśmy wszystko,natomiast sprawy byłych obecnych czy jak tam uks są mi obojętne większości celników raczej też.

E digital o kim piszesz "plujki" I że bredzą ? Apelowałem do ciebie- nie pisz mniej słów mniej błędów A Ty uparcie kompromitujesz siebie i nasze forum. Wstyd mi za ciebie. A wschód szanuję i to bardzo. Więc zamilcz i nie odpisuj. Unikniesz jeszcze większego wstydu.
 
Ostatnia edycja:
E digital o kim piszesz "plujki" I że bredzą ? Apelowałem do ciebie- nie pisz mniej słów mniej błędów A Ty uparcie kompromitujesz siebie i nasze forum. Wstyd mi za ciebie. A wschód szanuję i to bardzo. Więc zamilcz i nie odpisuj. Unikniesz jeszcze większego wstydu.

Ja chyba nie z mężczyzną rozmawiam .
 
Ostatnia edycja:
Ja chyba nie z mężczyzną rozmawiam .
Nie pochlebiaj sobie Ja z Tobą nie rozmawiam tylko wysyłam tobie komunikaty- nie pisz już i wstydu sobie oszczędź. Zamilcz dla swojego własnego dobra. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że znam Ciebie :) A może i nie znam.... kto to wie..... :)
 
Ostatnia edycja:
Nie pochlebiaj sobie Ja z Tobą nie rozmawiam tylko wysyłam tobie komunikaty- nie pisz już i wstydu sobie oszczędź. Zamilcz dla swojego własnego dobra. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że znam Ciebie :) A może i nie znam.... kto to wie..... :)

Wiesz co jak przeczytałem kilka twoich postów od 2015 r. ty biedny człowiek jesteś , życzę szybko dobrej emerytury i powrotu do domu.Funkcjonariuszami się nie przejmuj nie ma to żadnego znaczenia.
 
uksowcy często wykonywali podobne do niektórych z naszych zadania - ale nie w ramach stosunku służby

Panowie, to niektórzy z Was wykonywali podobne czynności jak Uksowcy, którzy zostali funkcjonariuszami. Czym zajmują się piony operacyjno-rozpoznawcze zapewne wiecie, jakie czynności wykonywały uzbrojone grupy realizacyjne z UKS pewnie też, o dochodzeniowo-śledczych nie wspomnę. Łatwiej znaleźć odpowiednie struktury w ABW, CBA, CBŚP, Wywiadzie Wojskowym niż w dawnej Służbie Celnej.
Pełna zgoda co do tego, że nie w ramach stosunku służby i to boli. Dlatego emerytalny obywatelski projekt dot.emerytur sprawy sprawiedliwie porządkuje.

No ale co mnie obchodzą ukaesowcy i nie rozumie z jakiego powodu związek celników ma walczyć o ich prawa. To co ukaesowcy nie maja swoich związków? To przez tyle lat pełnili czynności i nie przeszkadzało im to, że nie maja stosunku służbowego tylko cywilny. A teraz nagle się obudzili jak banas stworzył ten porąbany kas. Ale jest jeszcze jeden powód przez którego nie podpiszę i nie będę zbierał podpisów pod tym projektem. Nie rozumie art. 15a i nie wiem czemu ma służyć. Pisałem o tym wcześniej i prosiłem Sławka o wyjaśnienie ale jak do tej pory nie odpowiedział. W tej chwili art. 15a dzieli funkcjonariuszy na tych przyjętych do służby przed 01.01.1999r. i po 31.12.1998r. a w Sławka projekcie dzieli celników na przyjętych przed 01.01.2013r i po 31.12.2012r. Nie rozumie tego tym bardziej, że jest art. 18 który już tego podziału funkcjonariuszy dokonuje. Może lepiej było napisać projekt obywatelski taki który likwidowałby w ogóle art. 15a, 55 lat dla celników przyjętych przed 01.01.2013r. oraz 5 lat czynności policyjnych, który miałby szanse na poparcie wszystkich służb zamiast tworzyć takie dziwne dla mnie zapisy. Ciągle liczę, że ktoś odpowie na moje pytanie.
 
Ostatnia edycja:
bo niektórzy z nich należą do związku celnicy.pl. dla przypomnienia- KAS istnieje od marca 2017r. - czyli ponad rok. wszyscy są kasowcami (lub kasiarzami) - nie ma celników i innych.
odbiję piłeczkę- co skarbowców obchodzi los celników? po co skarbowcy (i inni ludzie nie związani z kasem) mają walczyć i podpisywać jakieś listy dotyczące byłych celników?

wystarczy policzyć- bez wsparcia tych innych, celnicy nie zdobędą 100 tys podpisów bo jest (było) ich (celników) tylko (aż) ok 18.000. wiec trochę brakuje.
 
bo niektórzy z nich należą do związku celnicy.pl. dla przypomnienia- KAS istnieje od marca 2017r. - czyli ponad rok. wszyscy są kasowcami (lub kasiarzami) - nie ma celników i innych.
odbiję piłeczkę- co skarbowców obchodzi los celników? po co skarbowcy (i inni ludzie nie związani z kasem) mają walczyć i podpisywać jakieś listy dotyczące byłych celników?

wystarczy policzyć- bez wsparcia tych innych, celnicy nie zdobędą 100 tys podpisów bo jest (było) ich (celników) tylko (aż) ok 18.000. wiec trochę brakuje.
Nie ma FORMACJI pod nazwą Służba Celna. Jest Służba Celno-Skarbowa. Natomiast SĄ CELNICY a nie byli celnicy. Nie jesteśmy skarbówką czy kasiarzami. Jestem Celnikiem funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej funkcjonującej w ramach KAS a nie skarbowcem. Moje Koleżanki i moi Koledzy również są Celnikami. A nazwa a właściwie kolejność też nie jest przypadkiem-Służba Celno-Skarbowa a nie skarbowo-Celna. Poza tym jesteśmy w pewien sposób niezależni od IAS. To nie jest atak na Ciebie czy Twój wpis. Napisałem tylko jak postrzegam obecną sytację. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
bo niektórzy z nich należą do związku celnicy.pl. dla przypomnienia- KAS istnieje od marca 2017r. - czyli ponad rok. wszyscy są kasowcami (lub kasiarzami) - nie ma celników i innych.
odbiję piłeczkę- co skarbowców obchodzi los celników? po co skarbowcy (i inni ludzie nie związani z kasem) mają walczyć i podpisywać jakieś listy dotyczące byłych celników?

wystarczy policzyć- bez wsparcia tych innych, celnicy nie zdobędą 100 tys podpisów bo jest (było) ich (celników) tylko (aż) ok 18.000. wiec trochę brakuje.
L-uksik. Już raz zebraliśmy 100 tys podpisów. Bez tego nie byłoby dzisiaj emerytur mundurowych dla KAS. Pokazaliśmy już, że potrafimy się zmobilizować. Jak wygladała postawa skarbowców każdy wie.
Wiadomo w większej formacji będzie łatwiej. Nikt też nie neguje roboty jaka wykonywała część pracowników UKS.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko jeśliby okres pracy w grupach realizacyjnych UKS zaliczał się do emerytury. W skali kraju jest to chyba kilkaset osób. Zauważ że tak samo w naszym (celników) przypadku jest traktowana praca przez 1999 rokiem. Nawet mundury nam się wtedy nie zmieniły, tylko oznaczenia na kołnierzach (stopnie zamiast stanowisk), ale zmienił się stosunek pracy na stosunek służby.
W tym zakresie mamy wspólny interes. F-sze z przeszłością w UKS walczą o zaliczenie pracy w realizacji/wywiadzie, a celnicy o zaliczenie stażu sprzed 1999 roku.
Nie ma o co się kłócić i licytować kto co robił, bo znajdziemy z pewnością argumenty deprecjonujące nasze formacje z których się wywodzimy.
A zależeć powinno bardziej właśnie byłym UKS-om, bo ci którzy maja 40 i więcej lat, w świetle dzisiejszych przepisów emerytury mundurowej nie doczekają (poza tymi którzy mieli przeszłość w służbach), a celnicy mają już jakiś staz na dzisiaj, ci co pracują wystarczająco długo już prawie 19 lat (od 1999)
 
L-uksik. Już raz zebraliśmy 100 tys podpisów. Bez tego nie byłoby dzisiaj emerytur mundurowych dla KAS. Pokazaliśmy już, że potrafimy się zmobilizować. Jak wygladała postawa skarbowców każdy wie.
Wiadomo w większej formacji będzie łatwiej. Nikt też nie neguje roboty jaka wykonywała część pracowników UKS.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko jeśliby okres pracy w grupach realizacyjnych UKS zaliczał się do emerytury. W skali kraju jest to chyba kilkaset osób. Zauważ że tak samo w naszym (celników) przypadku jest traktowana praca przez 1999 rokiem. Nawet mundury nam się wtedy nie zmieniły, tylko oznaczenia na kołnierzach (stopnie zamiast stanowisk), ale zmienił się stosunek pracy na stosunek służby.
W tym zakresie mamy wspólny interes. F-sze z przeszłością w UKS walczą o zaliczenie pracy w realizacji/wywiadzie, a celnicy o zaliczenie stażu sprzed 1999 roku.
Nie ma o co się kłócić i licytować kto co robił, bo znajdziemy z pewnością argumenty deprecjonujące nasze formacje z których się wywodzimy.
A zależeć powinno bardziej właśnie byłym UKS-om, bo ci którzy maja 40 i więcej lat, w świetle dzisiejszych przepisów emerytury mundurowej nie doczekają (poza tymi którzy mieli przeszłość w służbach), a celnicy mają już jakiś staz na dzisiaj, ci co pracują wystarczająco długo już prawie 19 lat (od 1999)

O właśnie. Rozsądny wpis. Oby takich rozsądnych wpisów więcej. Pozdrawiam.
 
Tylko że niektóre wpisy na tym forum zniechęcają do podpisywania list (w szczególności listy w sprawie emerytur) bo wychodzi na to że wszyscy mają podpisać bo trzeba walczyć o celników ale celnicy nie zamierzają poprzeć innych funków (którzy nie byli celnikami- z byłych uks-ów czy us) i pracowników skarbówki. Wiec albo porzucimy uprzedzenia i będziemy jednością albo dalej będą celnicy i reszta- takie podejście jednak stwarza postępującą niechęć do celników. Nie ma się co dziwić że skarbowcy nie chcą podpisywać- bo po co. Mamy (skarbowcy) walczyć o celników a celnicy za skarbowców już nie? Bo to nie ich sprawa. Chyba nie tędy droga. Tylko jako jedność stanowimy siłę- bez podziałów na celników i skarbowców.
 
Tylko że niektóre wpisy na tym forum zniechęcają do podpisywania list (w szczególności listy w sprawie emerytur) bo wychodzi na to że wszyscy mają podpisać bo trzeba walczyć o celników ale celnicy nie zamierzają poprzeć innych funków (którzy nie byli celnikami- z byłych uks-ów czy us) i pracowników skarbówki. Wiec albo porzucimy uprzedzenia i będziemy jednością albo dalej będą celnicy i reszta- takie podejście jednak stwarza postępującą niechęć do celników. Nie ma się co dziwić że skarbowcy nie chcą podpisywać- bo po co. Mamy (skarbowcy) walczyć o celników a celnicy za skarbowców już nie? Bo to nie ich sprawa. Chyba nie tędy droga. Tylko jako jedność stanowimy siłę- bez podziałów na celników i skarbowców.

Podział na Celników i skarbowców zawsze będzie i od tego nie uciekniemy. Natomiast faktem jest że musimy działać razem. Jest jak jest. Do tego Celnicy muszą być razem z Federacją Służb Mundurowych. Tylko i tylko wtedy spełniając oba wyżej wymienione warunki osiągniemy sukces. Jeżeli tego nie będzie będziemy rozgrywani tak jak do tej pory. Nad rozgrywaniem nas czuwają odpowiednio do tego przygotowane osoby.
 
Ostatnia edycja:
bo niektórzy z nich należą do związku celnicy.pl. dla przypomnienia- KAS istnieje od marca 2017r. - czyli ponad rok. wszyscy są kasowcami (lub kasiarzami) - nie ma celników i innych.
odbiję piłeczkę- co skarbowców obchodzi los celników? po co skarbowcy (i inni ludzie nie związani z kasem) mają walczyć i podpisywać jakieś listy dotyczące byłych celników?

wystarczy policzyć- bez wsparcia tych innych, celnicy nie zdobędą 100 tys podpisów bo jest (było) ich (celników) tylko (aż) ok 18.000. wiec trochę brakuje.

poniosła cię fantazja - a może to tylko luki w wiedzy?

dla twojej wiadomości - bez trudu zebraliśmy 200 000 podpisów pod projektem obywatelskim w sprawie włączenia nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego

było to jeszcze przed kas

i dokonaliśmy tego MY - CELNICY !!!

dzięki determinacji, uporowi i energii Sławka i celników.pl

znaj miejsce i nie szarżuj przed liderem

nie podstawiaj nogi do podkucia...
 
Nie ma FORMACJI pod nazwą Służba Celna. Jest Służba Celno-Skarbowa. Natomiast SĄ CELNICY a nie byli celnicy. Nie jesteśmy skarbówką czy kasiarzami. Jestem Celnikiem funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej funkcjonującej w ramach KAS a nie skarbowcem. Moje Koleżanki i moi Koledzy również są Celnikami. A nazwa a właściwie kolejność też nie jest przypadkiem-Służba Celno-Skarbowa a nie skarbowo-Celna. Poza tym jesteśmy w pewien sposób niezależni od IAS. To nie jest atak na Ciebie czy Twój wpis. Napisałem tylko jak postrzegam obecną sytację. Pozdrawiam :)

dokładnie - większość tak to postrzega

a wyjątki, takie jak ty L-uksik, tylko to potwierdzają

nie ma szans - nie narzucisz CELNIKOM skarbowej narracji i tożsamości

NO PASARAN !!! :)
 
dokładnie - większość tak to postrzega

a wyjątki, takie jak ty L-uksik, tylko to potwierdzają

nie ma szans - nie narzucisz CELNIKOM skarbowej narracji i tożsamości

NO PASARAN !!! :)


Sedno wyłożyłeś na prawdę CELUJĄCO.
("poprawnym politycznie" zwracam uwagę, że w powyższej treści
nie ma ani słowa przeciwko "skarbowcom")

Niestety
[FONT=&quot] drogi @bolo1999[/FONT], ale pomimo roku (już) istnienia tworu zwanego KAS,
do wielu osób nie dociera, że jest to NOWY ŚWIAT, różny od KAŻDEGO ze
światów, z których go sklecono. Dlatego też ośmielę się nazwać głupim każdego,
kto myśli, że wszystkich "zgrzytów" da się uniknąć. NIE DA SIĘ !!!

Najczęstszy zarzut wobec celników dotyczy
niezrozumienia pewnego rodzaju
naturalnej "separacji" i prowadzi zwykle do jednego sformułowania:
to
CELNICY mają nauczyć się posługiwać kryteriami i mentalnością skarbowców
i tylko w taki sposób mają prawo to teraz przedstawiać, tłumaczyć itd. czyli
"żyć" zrozumiale dla "ich świata"; często argumentując żądaniem wypowiadanym
z wyraźnym sarkazmem>> BO TO JUŻ NIE JEST WASZ ŚWIAT "CELNYCH" << ...

W tym miejscu trudno się nie zgodzić, że to już inny świat, lecz właśnie z tego
samego powodu NIE JEST TO TEŻ ŚWIAT "SKARBOWCÓW" i każdy celnik ma prawo
zaprotestować, gdy żąda się od niego tworzenia NIEISTNIEJĄCYCH idiomów W OBCYM
JĘZYKU.

Być może kiedyś w tym "nowym świecie" ustali się NOWY język z NOWYMI kryteriami
myślenia i NOWĄ mentalnością.
Żądanie tego już teraz, jest równe żądaniu precyzyjnego tłumaczenia pojęcia "zmrożony śnieg"
z języka Inuitów (j. Eskimosów - zawierający np. > 30 określeń na śnieg, a > 100 na zimno)
na język meksykańskich Azteków (j. w którym istnieje JEDEN wyraz na określenie chłodu,
zimna, mrozu, śniegu, lodu).


 
L-uksik. My zawsze będziemy uważać się za celników. Także Ci zwolnieni i ucywilnieni. Nie jesteśmy kasiarzami, ale celnikami, co nie znaczy, że mamy między sobą stawiać mury.

Piszesz
po co skarbowcy "... mają walczyć i podpisywać jakieś listy dotyczące byłych celników? "

Są dwa projekty. Jeden dot. modernizacji KAS jest we wspólnej sprawie - jednym z celów, dla niektórych głównym, jest tam zapisanie podwyżek - 300 mln każdego roku razy 6 lat. Celem są godne zarobki w KAS, dla każdego.
Ja jestem celnikiem z ponad 20 latami służby i miałem zasadniczą 3050zł, podniesione do tego minimum parę mies temu o parę stów.
Jeżeli wszyscy w KAS zrozumieją ten projekt i jego moc w razie wpłynięcia do Sejmu, to ten cel osiągniemy, bo wniesiemy do Sejmu przed festiwalem wyborczym pół miliona podpisów i osiągniemy cel.

Drugi projekt rzeczywiście dla skarbowców jest mniej istotny. Niemniej solidarnościowo deklarują składanie podpisów zatrudnieni w KAS, bo każdy rozsądny człowiek uznaje, że służby mundurowe powinny być w tej zasadniczej kwestii równo traktowane i co komu szkodzi podpisać się solidarnościowo a nawet zebrać przy okazji podpisy swoich bliskich, znajomych.

Jak zbieraliśmy podpisy - owe blisko 200 tys. pod pierwszym projektem, tożsamym z tym obecnym dot. równego traktowania służb mundurowych, to ja np. byłem w US w Nysie, gdzie mieszkam i w ZUS-ie i innych cywilnych instytucjach państwowych i w każdej zebrali moi znajomi, tam zatrudnieni, po kilkadziesiąt podpisów. Żona np. zebrała w przedszkolu, itd. itd.
To nie jest więc tak jak piszesz.

I na koniec raz jeszcze. Celnicy pozostaną zawsze celnikami, służba mundurowa w KAS nigdy nie będzie czymś normalnym(powinna być wydzielona z tych struktur)co nie znaczy, że nie możemy konsolidować się, będąc na tę chwilę w KAS, w walce o wspólne cele i popierać solidarnościowo cele celnicy - skarbowców, skarbowcy - celników. Tylko proszę, nie pisz, że celnicy to jacyś kasiarze. Jesteśmy w KAS, ale celnikami pozostaniemy na zawsze, wszyscy z byłej SC.
 
Podpisy zbierzemy, tego jestem pewny. Martwi mnie natomiast inna kwestia - czy uda nam się przeforsować nasze zasadne przecież żądania.
Szansę na to upatruję we współpracy z innymi służbami mundurowymi, w determinacji naszych działań i w ...hmmm....odpowiednim momencie procedowania nad zmianami (może w okresie kampanii wyborczej).
Podsumowując - jeśli nasze postulaty zostaną nagłośnione i będą procedowane w odpowiednim momencie to mamy szansę!!!
 
Czas na procedowanie będzie idealny. Ważne będzie ile wniesiemy tych podpisów? Czy trochę ponad 100 tys czy może bliżej po pół miliona? A może środowisko w pełni zrozumie akcję i będzie jeszcze więcej? To na razie trudno przewidzieć. Ważne, by każdy dostał wykaz do ręki, a to jest zadanie każdego z Nas. Nie muszę pisać, że czym więcej będzie podpisów, tym większe będą Nasze szanse na osiągnięcie celu.
 
Sławek jeszcze raz Cię poproszę wytłumacz, jak należy rozumieć art. 15a w Twoim projekcie. Czy projekt obywatelski kasuje art. 15a w dzisiejszym brzmieniu i już nie ma rozróżnienia funkcjonariuszy wszystkich służb na przyjętych przed 01.01.2000r i po 31.12.1999r. oraz czy art. 15a w projekcie nie jest już wystarczająco zawarty w obecnym art. 18? Będę Ci bardzo wdzięczny za wyjaśnienie.
 
Back
Do góry