• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

Strona skarbowcy.pl nie jest dla pracowników, ona jest dla decydentów z MF oraz niektórych posłów pis. Jest redagowana wyłącznie pod tym kątem, co nietrudno zauważyć. Ma również przekonywać decydentów z mf, że pan L to mający wpływ na środowisko człowiek. Strona skarbowcy pl to strona pana L, a pisze tam wyłącznie paru jego klakierów

I następna ( mniej więcej tysiąc dziewięćset siedemdziesiąta siódma ) identyczna ocena forum związku którego nazwy nie warto wymawiać, dokonana przez kolejnego wcześniejszego bywalca tamtejszych okolic...

Faktycznie to problem, ale możesz pomóc. Roześlij do wszystkich swoich adresatów ten komunikat, załącz też deklaracje do zz celnicy.pl, z prośbą aby dalej rozsyłali. ZZ Celnicy.pl jest otwarty na skarbowców. Nawet taka konserwa jak ja wreszcie to pojął, że tylko razem zmiażdżymy ministerstwo fałszu i zła.
Trochę czasu mi zabrało uświadomienie sobie, żem nie krowa i poglądy zmieniać mogę. MFiZ chce rządzić przez podział i tu można ich zaskoczyć...

Szacunek.
Oby teraz udało się taka postawę zaszczepić i u skarbowców i u celników.
 
Ostatnia edycja:
Solidarność jest przeciwna wszystkiemu co jest propracownicze. Teraz ponoć chcą aby wypłata premii półrocznej została przesunięta na Święto KAS. Masakra jeśli to prawda.
 
Jeśli ktoś może to niech wrzuci link z pdf'em czy doc'em karty do zbierania podpisów.

Do naszego urzędu informacja doszła. Mimo tego całego psioczenia części z was na skarbowców dorzucę kartkę od siebie.

Będąc bardziej powściągliwi w swoich ocenach, mielibyście pewnie większe poparcie dla tej akcji, szczególnie że u nas z pensjami jest gorzej niż u was. Patrząc na artykuły prasowe to jeszcze jedna podwyżka w dyskontach i mnie dogonią...
 
Jeśli ktoś może to niech wrzuci link z pdf'em czy doc'em karty do zbierania podpisów.

Do naszego urzędu informacja doszła. Mimo tego całego psioczenia części z was na skarbowców dorzucę kartkę od siebie.

Będąc bardziej powściągliwi w swoich ocenach, mielibyście pewnie większe poparcie dla tej akcji, szczególnie że u nas z pensjami jest gorzej niż u was. Patrząc na artykuły prasowe to jeszcze jedna podwyżka w dyskontach i mnie dogonią...



Wyobraź sobie Szanowny Kolego, że z zarobkami, to wcale nie jest reguła.

Znajomi z "dyskontów" przegonili mnie już dawno temu, a "świeżakiem"
nie jestem (24 lata w cle). Po wyrzuceniu mnie z cła trafiłem wraz z paroma
cywilami zatrudnionymi dotąd w Urzędzie Celnym do jednej komórki (pokoju)
w US, gdzie zaznaczono stanowczo: wszyscy robicie to samo !!

Jako jedyny "były mundurowy" otrzymałem niższe od nich stanowisko,
a mimo, że w UC obowiązki mieliśmy porównywalne, w US wyznaczono nam je
takie same, to pensję mam duuużo niższą od nich - uwierz nie chodzi tu
tylko o "kilka stówek".
Nie piszę tego, by narzekać, bo cudze portfele mnie nie interesują,
lecz by przypomnieć, że istnieje pewna, inna reguła, która obowiązuje
nie tylko zawsze, ale i w każdym miejscu.
- Zawsze i wszędzie ludzie są równi, chociaż niektórzy bywają równiejsi ...
 

Wyobraź sobie Szanowny Kolego, że z zarobkami, to wcale nie jest reguła.

Znajomi z "dyskontów" przegonili mnie już dawno temu, a "świeżakiem"
nie jestem (24 lata w cle). Po wyrzuceniu mnie z cła trafiłem wraz z paroma
cywilami zatrudnionymi dotąd w Urzędzie Celnym do jednej komórki (pokoju)
w US, gdzie zaznaczono stanowczo: wszyscy robicie to samo !!

Jako jedyny "były mundurowy" otrzymałem niższe od nich stanowisko,
a mimo, że w UC obowiązki mieliśmy porównywalne, w US wyznaczono nam je
takie same, to pensję mam duuużo niższą od nich - uwierz nie chodzi tu
tylko o "kilka stówek".
Nie piszę tego, by narzekać, bo cudze portfele mnie nie interesują,
lecz by przypomnieć, że istnieje pewna, inna reguła, która obowiązuje
nie tylko zawsze, ale i w każdym miejscu.
- Zawsze i wszędzie ludzie są równi, chociaż niektórzy bywają równiejsi ...
I po co to biadolenie, dzisiaj, jak widać za zewnątrz to pracownik w wielu sytuacjach decyduje o swoim losie, mamy rynek pracownika. Naprawdę nie jest trudno znaleźć coś konkretnego. Wiem, wiem, zaraz usłyszę że etos, mundur, służba. Ale to już było, to se ne vrati tak jak nie wróciła Izba Celna w Cieszynie, tak jak nie rozliczono głównego kadrowego za tych czasów i za czasów mroza i jeszcze paru innych kacyków.
 
Ostatnia edycja:
I po co to biadolenie, (...) nie wróciła Izba Celna w Cieszynie, tak jak nie rozliczono głównego kadrowego za tych czasów i za czasów mroza i jeszcze paru innych kacyków.

ale po co to biadolenie?

sprawa już cię bezpośrednio nie dotyczy

jak pisałeś w lutym jesteś już poza kas i jesteś zadowolony, no i git:

"Nie wiem czy gdybym dostał propozycję na cywila to bym ja przyjął, może ważne byłoby dla mnie czy kasa by się zgadzała czy zdecydowałoby miejsce w którym mam pracować. Na szczęście sam poszedłem do cywila i wiem jedno, istnieje inny świat, bardziej rzeczywisty, realny różniący się diametralnie od świata celnego czy też skarbowego czy jak się teraz mówi celno-skarbowego. Wiek moim zdaniem nie ma tutaj żadnego znaczenia ( też jestem 50 z dodatkiem ) Cat, jesteś gościem z j... i moim zdaniem całkowicie spokojnie dasz sobie radę na zewnątrz i nie ma na co czekać i patrzeć jak współczesny celno-skarbowy tytanic zatonie."
 
ale po co to biadolenie?

sprawa już cię bezpośrednio nie dotyczy

jak pisałeś w lutym jesteś już poza kas i jesteś zadowolony, no i git ...



Dzięki Drogi Przyjacielu ...


ps
Szanowny, "wolny" Kolego @wolny!

Doskonale wiem, że Kolega @bolo1999 raczej nie dał się przekonać komuś
nadal usiłującemu udowodnić własną wolność, że w moich słowach była choć
mała odrobina "biadolenia".
Sam przyznałem się dawno, że KAS, to nie mój "świat" i liczę się już
z byciem "do tyłu" o kwotę odprawy, a tą najprawdziwszą
satysfakcję z pokazania
niektórym osobom środkowego palca, przeżyję
dokładnie w momencie zakończenia podjętej drogi prawnej.

Sądzę też, że pamiętał On, iż zawsze głęboko w ... nosie miałem opinię
desperatów, przewrażliwionych na pewne słówka - których to łapią się jak
"tonący brzytwy", bez zważania na właściwy podmiot, przedmiot i/lub
treść "komentowanej" wypowiedzi.

Coś takiego, Kolega @bolo1999 zdiagnozował kiedyś wprost, jako
"brak umiejętności czytania ze zrozumieniem", natomiast ja
- nie zgadzając się z Nim - nazwałem "zwykłym lenistwem".

Wbrew często wyrażanym tu, na Forum opiniom, pomimo odmiennych
niejednokrotnie poglądów, potrafimy doskonale "dogadać się" ze sobą
(niemal bez słów), z zerowym poziomem agresji - i to przy tak różnych
charakterach.

Gdybyś chciał -
nadal nie wiedząc (jak mniemam) - cóż ja tu takiego
wypisuję, to być może w poszukiwaniu prawdziwej wolności zauważysz
(i zrozumiesz), że wyjaskrawione, cytowane pytanie, było skierowane
do Ciebie ...


 
Ostatnia edycja:
Pisanie dla pisania, recenzowanie dla recenzowania wreszcie krytyka dla krytyki. Cat, gdzie jest ta wartość dodana twoich wpisów do Waszej rzeczywistości.
Nigdy, przenigdy nie krytykowałem osób które zdecydowały się pozostać pomimo ucywilnienie ale wszyscy wiedzieliśmy że lepiej już nie będzie, że prędzej czy później obowiązków przybędzie a nie ubędzie więc po co to biadolenie ?
Życzę Ci z całego serca by powiodły Ci się wszystkie plany i byś swoją mądrość potrafił spożytkować we właściwy sposób niekoniecznie w kas ?
 
Pisanie dla pisania, recenzowanie dla recenzowania wreszcie krytyka dla krytyki. Cat, gdzie jest ta wartość dodana twoich wpisów do Waszej rzeczywistości.
Nigdy, przenigdy nie krytykowałem osób które zdecydowały się pozostać pomimo ucywilnienie ale wszyscy wiedzieliśmy że lepiej już nie będzie, że prędzej czy później obowiązków przybędzie a nie ubędzie więc po co to biadolenie ?
Życzę Ci z całego serca by powiodły Ci się wszystkie plany i byś swoją mądrość potrafił spożytkować we właściwy sposób niekoniecznie w kas ?



Szczerze dziękuję Ci za dobre życzenia, wzajemnie życząc wszystkiego,
w czym widzisz Dobro, a także tego Dobra, którego nie zauważasz.

ps
Nie chowam w swych słowach żadnego etosu (też patosu),
ani nie powołuję się na przeszłość, służbę itp.
 
Ostatnia edycja:
Jest już ponad 20 000 podpisów pod projektem KAS.
Projekt mundurowy wciąż czeka na Postanowienie Marszałka.
Osoby świadome, które wiedzą o akcji, proszę niech robią w chwili obecnej wszystko co w Ich mocy, by rozpowszechnić tę informację w KAS.
 
Osoby świadome, które wiedzą o akcji, proszę niech robią w chwili obecnej wszystko co w Ich mocy, by rozpowszechnić tę informację w KAS.
Na forum dużo pobocznych tematów, zamiast skupić sie na najważniejszej w rej chwili akcji zbierania podpisów pod projekt obywatelski KAS, rozpisujemy sie o mało istotnych rzeczach. Ten projekt to WIELKA szansa dla całego środowiska KAS-u na poprawe naszego bytu i zauważenie naszej sytuacji przez decydentów mających realny wpływ na przyznawanie dodatkowych środków i poprawę statusu prawnego całego naszego środowiska. Dlatego apeluje na skoncentrowanie sie przez nas wszystkich na zbieraniu podpisów pod projektem.Nikt tego za nas nie zrobi.
 
Żadnych podpisów nie będę zbierał ani na żadnej liście się nie podpisze. Jeśli wierzycie, że obecna władza przyjmie ten projekt to jesteście bardzo naiwini. Jedynie strajk i akcja protestacyjna całego środowiska KAS mogłaby coś zmienić. Liściki, podpisiki, apele to zabawa dla dzieciaków.
 
zbuntowany? podaj nr spokoju jak będę zbierał podpisy na Świętokrzyskiej to nie wejdę, szkoda czasu.
Społeczeństwo obywatelskie, mówi to Panu coś?
 
hej zbuntowany,ale jak wszyscy dostaną podwyżki w rezultacie projektu obywatelskiego i walki naszego Przewodniczącego Sławka ,to rozumiem ,że ty honorowo jej nie przyjmiesz... Takie same niedowiarstwo było przed naszym I Projektem Obywatelskim, tez ludzie pukali sie w czoło i mówili gdzie PO z PiS-em dadza wam emki mundurowe!!! jak wszystkim zabierają a nie daja uprawnienia.itp a później jak Sejm uznał nasze racje ,no może nie w pełni (bo postawili wiele obwarowań niekonstytucyjnych)ale co do najważniejszej sprawy to w co wielu takich jak ty malkontentów nie wierzyło udało sie załatwic ,celników po wielu latach walki włączono w system emerytarny służb mundurowych!I I wtedy o dziwo tacy malkontenci jak ty, których wtedy nie brakowało drapnęli emki bez słowa....
 
Dla przypomnienia dla starych celników i dla nowych i wszystkich pracowników KAS podaje stary artykuł po I czytaniu naszego pierwszego Obywatelskiego projektu http://www.eioba.pl/a/4zbh/sluzba-celna-moze-stac-sie-silna-formacja-mundurowa, poczytajcie i przypomnijcie sobie jak to sie odbywało, na stronce Sejmu w archiwalnych nagraniach musi gdzies być nagranie z całego wystapienie Sławka przed I czytaniem. Poogladajcie i uswiadomcie sobie jak wielka to sprawa i dziekujcie panu Bogu,że mamy kogos takiego jak Sławek, który ma juz duże doswiadczenie w przeprowadzeniu w Sejmie takich debat, zbieraniu poparcia wśród posłów itp, bo nikt inny nawet nie kiwnie palcem, żeby wam poprawił sie wasz los materialno-prawny. MF ma nas gdzieś, jedynie nagłosnienie sprawy w Sejmie może zmienić los całego KAS-u.
 
Dla przypomnienia dla starych celników i dla nowych i wszystkich pracowników KAS podaje stary artykuł po I czytaniu naszego pierwszego Obywatelskiego projektu http://www.eioba.pl/a/4zbh/sluzba-celna-moze-stac-sie-silna-formacja-mundurowa, poczytajcie i przypomnijcie sobie jak to sie odbywało, na stronce Sejmu w archiwalnych nagraniach musi gdzies być nagranie z całego wystapienie Sławka przed I czytaniem. Poogladajcie i uswiadomcie sobie jak wielka to sprawa i dziekujcie panu Bogu,że mamy kogos takiego jak Sławek, który ma juz duże doswiadczenie w przeprowadzeniu w Sejmie takich debat, zbieraniu poparcia wśród posłów itp, bo nikt inny nawet nie kiwnie palcem, żeby wam poprawił sie wasz los materialno-prawny. MF ma nas gdzieś, jedynie nagłosnienie sprawy w Sejmie może zmienić los całego KAS-u.

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, a w szczególności ze stwierdzeniem, że mamy tak wspaniałego przewodniczącego Sławka. Mimo problemów spowodowanych działalnością związkową, czyli działalnością dla NAS, w dalszym ciągu myśli o Wszystkich, funkcjonariuszach i nie tylko. WIELKI, UCZCIWY, WSPANIAŁY, CZŁOWIEK.
 
http://www.tvpparlament.pl/retransmi...-cz-3/22912199 Dla wszystkich niedowiarków, że się nie uda itp. archiwalne nagranie z I czytania Projektu Obywatelskiego celników i wspaniałe wystąpienie Przewodniczącego!!, Warto sobie przypomnieć a dla tych, którzy nie znają historii walki o nasz pierwszy projekt obywatelski zapoznać się z historią. Skoro wtedy się udało to dlaczego teraz ma się nie udać? Trzeba tylko zabrać się za zebranie podpisów, a cała resztę zadba już związek celnicy.pl.
 
Sławku czy pod projektami obywatelskimi może się podpisać cudzoziemiec , czy tylko obywatel polski? proszę o odpowiedż.
 
Panie i panowie,
macie rację podnosząc, że uchwalenie zmian w obywatelskich projektach to dla nas sprawa zasadnicza.
Problem polega na sposobie realizacji tego celu.
Moim zdaniem należy działać kompleksowo, tj. zbierać podpisy, nagłośnić sprawę, prowadzić akcje protestacyjne i współpracować z pozostałymi służbami mundurowymi walcząc o WSPÓLNE cele.
Jedynie działając w ten sposób osiągniemy sukces ......
 
Back
Do góry