• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

Bzdury piszesz poczytaj sobie odmowy TK na straż miejską,trzeba być w odpowiednim stosunku administracyjno prawnym a nie widziała żaba jak konia kują i sama nogę podstawia.

Oczywiście tu decydujące znaczenia ma stosunek administracyjno prawny a nie wykonywane czynności, zresztą takie same jak wykonują pracownicy ochrony lub strażnicy miejscy a którzy tych uprawnień nie mają. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że takie zapisy nie przejdą. Osobiście mało mnie to obchodzi czy pracownicy ukaesów dostaną te uprawnienia czy nie, bo to nie moja sprawa, ale jakaś logika powinna być zachowana. Nie jestem też pewien, że przejdą zapisy dotyczące funkcjonariuszy Służby Celnej przed 15.09.1999r. Ale wiem jedno, że FZZSM walczy o zniesienie art. 15a i chyba jest to prawdopodobne, że ten art. zostanie usunięty ( tak wynika z ostatniego komunikatu po spotkaniu z Zespołem powołanym przez MSWiA ). Zakładając, że ten art. zostanie usunięty to na dzień dzisiejszy każdy funkcjonariusz który ukończył 55 rok życia dostanie max emkę. Dla tego nie mogę zrozumieć z jakiego powodu nasze związki tak mało angażują się w działania dotyczące likwidacji art. 15a.
Sławek prosiłem jeszcze o wyjaśnienie jak należy rozumieć art. 15a w Twoim projekcie ustawy:
„15a. Zasady obliczania wymiaru emerytury określone w art. 15 dotyczą funkcjonariuszy Służby Celnej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy rozpoczęli służbę przed dniem 1 stycznia 2013 roku”.
a który dzisiaj brzmi:
Art. 15a.
Emerytura dla funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 1
stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta na zasadach
określonych w art. 15 ust. 1 pkt 1 i ust. 2-5.
a który zawiera się w:
Rozdział 1a
Emerytura funkcjonariusza przyjętego do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia
2012 r.
Art. 18a. 35
1. Funkcjonariuszowi przyjętemu po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. do służby w
Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu
Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie
Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej emerytura przysługuje na zasadach i w
wysokości określonych w niniejszym rozdziale.
Bo ja tego nie rozumie.
 
Sorki bolo wykasowałem bo za ostro odpisałem. Przeczytaj post prawie policjanta bo do niego się odniosłem. On nie pisał o gaciowych. Pzdr.
 
Ostatnia edycja:
bolo1999 to Ty bzdury piszesz i nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem-zrozumienie mojego posta przerosło Twoje możliwości intelektualne. To dowód na to iż na tym forum najlepiej się nie odzywać bo zawsze jakiś bolo czy echo się znajdzie. Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem. Przeczytaj post Kolegi prawie policjanta do którego się odniosłem. Pisałem o zadaniach tzw. policyjnych a nie o gaciowych. Czy teraz zrozumiałeś?

Straż Miejska nie jest służbą państwową? jak ty nie rozumiesz różnicy pomiędzy funkcjonariuszem a pracownikiem to trudno.
 
Straż Miejska nie jest służbą państwową? jak ty nie rozumiesz różnicy pomiędzy funkcjonariuszem a pracownikiem to trudno.
Człowieku-ogarnij się!!!!! Straż miejska podlega pod władze miasta, gminy itp i jest służbą miejską,gminną itp a nie państwową i to nie są funkcjonariusze w sensie stosunku administrycyjno-prawnego. NIE KOMPROMITUJ SIEBIE. HALO!!!!! Kolego digital411-już lepiej nic więcej nie pisz.............
 
Ostatnia edycja:
Falcon po pierwsze urzędnik skarbowy nie jest funkcjonariuszem a po drugie nie mi się z Tobą gadać.
 
Człowieku-ogarnij się!!!!! Straż miejska podlega pod władze miasta, gminy itp i jest służbą miejską,gminną itp a nie państwową i to nie są funkcjonariusze w sensie stosunku administrycyjno-prawnego. NIE KOMPROMITUJ SIEBIE. HALO!!!!! Kolego digital411-już lepiej nic więcej nie pisz.............

Poczytaj sobie postanowienie Sądu Najwyższego na temat stosunku cywilno -prawnego Straży Miejskich i Gminnych oraz ich ustawę z komentarzami bo ty chłopie nie wiesz o czym mówisz,a pieprzysz o uksach od rzeczy.
 
digital.....prosiłem abyś więcej nie pisał i nie kompromitował siebie a Ty uparcie brniesz w robienie z siebie idioty. Przecież to forum czytają ludzie również z innych służb i co sobie pomyślą o tobie i o Nas??? Lepiej milcz. Niech Twoją dewizą będzie hasło- mniej słów mniej błędów.
 
Ostatnia edycja:
digital.....prosiłem abyś więcej nie pisał i nie kompromitował siebie a Ty uparcie brniesz w robienie siebie idioty. Przecież to forum czytają ludzie również z innych służb i co sobie pomyślą o tobie i o Nas??? Lepiej milcz. Niech Twoją dewizą będzie hasło- mniej słów mniej błędów.

Skoro SN uznał ich za funkcjonariuszy publicznych to ty jesteś idiotą ,o tobie na pewno nie pomyślą bo ty jesteś takie NIC.
 
Uparcie robisz z siebie idiotę....no cóż twój wybór....lepiej być NIC niż być digitalem.
 
Funkcjonariusz ... / Urzędnik ...
- celny - państwowy
- celno-skarbowy - publiczny
- skarbowy - skarbowy
- publiczny - celno-skarbowy
- państwowy - celny

Wszystkie te określenia funkcjonują w różnych
środowiskach niezależnie, zatem są różnie rozumiane!

By uniknąć niepotrzebnych inwektyw, proponuję pod
swoim nickiem podawać środowisko swego pochodzenia.

To wiele może wyjaśnić …
 
Co nie przeszkadza, faktowi że nauczyciel w publicznej szkole i urzędnik skarbowy są funkcjonariuszami publicznymi - nie mylić z umundurowanym funkcjonariuszem, np. celno-skarbowym
 
Co nie przeszkadza, faktowi że nauczyciel w publicznej szkole i urzędnik skarbowy są funkcjonariuszami publicznymi - nie mylić z umundurowanym funkcjonariuszem, np. celno-skarbowym

I właśnie to usiłowałem uświadomić koledze digital. Dziękuję jrgr. Pozdrawiam :)
 
Sorki bolo wykasowałem bo za ostro odpisałem. Przeczytaj post prawie policjanta bo do niego się odniosłem. On nie pisał o gaciowych. Pzdr.

no faktycznie - mocno za ostro

szczególnie zabolały spekulacje na temat mojego intelektu

fajnie że się zreflektowałeś

a co do meritum - myślę że jednak napisałem na temat

tk i ustawodawca, słusznie czy nie, oprócz charakteru wykonywanych zadań szczególną wagę przywiązuje do rodzaju stosunku - w przypadku funków - administracyjno-prawnego

i to nie wykonywane zadania są najważniejsze - bo w tym przypadku i gaciowy i laborant i archiwista w policji emek by nie mieli

ale mają je, bo są funkami - nie oni decydują gdzie i co robią, i w KAŻDYM momencie może być im powierzone wykonywanie innych zadań w innym miejscu - bez ich zgody a nawet przy sprzeciwie

no i parę jeszcze innych cech charakterystycznych stosunku administracyjno-prawnego

owszem - masz rację że uksowcy często wykonywali podobne do niektórych z naszych zadania - ale nie w ramach stosunku służby

jaśniej już nie umiem, i niezbyt mi się chce udowadniać, że koło nie jest kwadratem
 
Co nie przeszkadza, faktowi że nauczyciel w publicznej szkole i urzędnik skarbowy są funkcjonariuszami publicznymi - nie mylić z umundurowanym funkcjonariuszem, np. celno-skarbowym

SN w uzasadnieniu wskazał dla SM w zakresie takim jak Policja, różnice są nie w nazwie ale w wykonywanych czynnościach ,co mi tu bredzisz o jakis nauczycielach ,czytaj uzasadnienia.
 
uksowcy często wykonywali podobne do niektórych z naszych zadania - ale nie w ramach stosunku służby

Panowie, to niektórzy z Was wykonywali podobne czynności jak Uksowcy, którzy zostali funkcjonariuszami. Czym zajmują się piony operacyjno-rozpoznawcze zapewne wiecie, jakie czynności wykonywały uzbrojone grupy realizacyjne z UKS pewnie też, o dochodzeniowo-śledczych nie wspomnę. Łatwiej znaleźć odpowiednie struktury w ABW, CBA, CBŚP, Wywiadzie Wojskowym niż w dawnej Służbie Celnej.
Pełna zgoda co do tego, że nie w ramach stosunku służby i to boli. Dlatego emerytalny obywatelski projekt dot.emerytur sprawy sprawiedliwie porządkuje.
 
Co nie przeszkadza, faktowi że nauczyciel w publicznej szkole i urzędnik skarbowy są funkcjonariuszami publicznymi - nie mylić z umundurowanym funkcjonariuszem, np. celno-skarbowym


Do wcześniejszego (ogólnego) zestawienia, można oczywiście zaliczyć bardziej
szczegółowe bądź jaskrawe przykłady - właśnie - jak choćby ten z nauczycielem.

Obawiam się jednak, iż takie wskazanie na możliwość nie dwóch, trzech, a większej
ilości znaczeń, przyniesie efekt odwrotny, od zamierzonego i niebawem "rozłoży"
kogoś pytanie >>a po co do naszych spraw mieszać jeszcze nauczycieli ??<< ...
 
I właśnie to usiłowałem uświadomić koledze digital. Dziękuję jrgr. Pozdrawiam :)
Co nie przeszkadza, faktowi że nauczyciel w publicznej szkole i urzędnik skarbowy są funkcjonariuszami publicznymi --JRGR
Funkcjonariuszem publicznym .... wynika z artykułu 115 § 13 ust. 6 Kodeksu karnego. Zapis ten wskazuje, że dyrektor szkoły lub innej jednostki oświatowej jest funkcjonariuszem publicznym. Z kolei nauczyciel podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w Kodeksie karnym, pomimo funkcjonariuszem publicznym że nie jest .
Ochrona ta przysługuje jednak tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, czyli: podczas lekcji, wycieczek, wywiadówek, i innych zadań. porażające.

Nie każdy urzędnik skarbowy jest funkcjonariuszem publicznym(usługa jest wykluczeniem) , Trybunał Konstytucyjny nie badał uksowych historii bo im do głowy by nie przyszło walczyć o emerytury mundurowe z prostego powodu bo nie byli mundurowi i po takiemu nie myśleli i nie myślą.

Rzepliński po prostu chciał nam dać te emerytury,mundur,miejsca w których jesteśmy(szczególnie granica),czynności które wykonujemy wszystko pomogło ale nie było decydujące.


WY OBA JESTEŚCIE PUBLICZNI i o czym my rozmawiamy piszecie bzdury oczywiste,widziała żaba jak konia kują i sama nogę podstawia.
 
Ostatnia edycja:
No i stało się ...

Panowie !!!
Dyskutujcie "w temacie", a nie "o temacie" albo "na temat ...

ps
PRZEPRASZAM, chyba jednak ja też pomogłem zamieszaniu.
 
no faktycznie - mocno za ostro

szczególnie zabolały spekulacje na temat mojego intelektu

fajnie że się zreflektowałeś

a co do meritum - myślę że jednak napisałem na temat

tk i ustawodawca, słusznie czy nie, oprócz charakteru wykonywanych zadań szczególną wagę przywiązuje do rodzaju stosunku - w przypadku funków - administracyjno-prawnego

i to nie wykonywane zadania są najważniejsze - bo w tym przypadku i gaciowy i laborant i archiwista w policji emek by nie mieli

ale mają je, bo są funkami - nie oni decydują gdzie i co robią, i w KAŻDYM momencie może być im powierzone wykonywanie innych zadań w innym miejscu - bez ich zgody a nawet przy sprzeciwie

no i parę jeszcze innych cech charakterystycznych stosunku administracyjno-prawnego

owszem - masz rację że uksowcy często wykonywali podobne do niektórych z naszych zadania - ale nie w ramach stosunku służby

jaśniej już nie umiem, i niezbyt mi się chce udowadniać, że koło nie jest kwadratem
Jeszcze raz sorki bolo. Poniosło mnie. Jesteś starym zollem i SZACUN. Pozdrawiam.
 
Back
Do góry