• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

Witaj

Akcja będzie się rozkręcać i na pewno struktury ZZ Celnicy PL będą działać. Na razie jesteśmy we wstępnej fazie. Sam byłem na razie łącznie może u kilkudziesięciu osób, a jest 1500 :) To ruszy, spokojnie. Dziękuję za te uwagi i dziękuję za zaangażowanie.
Jak chodzicie w Naszych jednostkach i komórkach organizacyjnych to tłumaczcie ludziom, że nie wystarczy się podpisać. Dawajcie każdemu wykaz i proście o zebranie co najmniej 10 podpisów, a najlepiej dużo więcej każdy.
Wczoraj jak odwiedziłem kilkadziesiąt osób to tylko jedna była sparaliżowana i nie chciała w ogóle słuchać i tylko jedna inna podpisała i powiedziała, że nie będzie zbierać. Jakie będą efekty działań pozostałych kilkudziesięciu, które wzięły wykazy, to się dopiero okaże za jakiś czas. Wierzę, że będzie bdb. Mówcie też osobom odwiedzanym, żeby rozmawiały o akcji i przekazywały wykazy w środowisku i informowały o co chodzi.
PAMIĘTAJMY, NIE WYSTARCZY SIĘ PODPISAĆ, KAŻDY MINIMUM 10 PODPISÓW, A NAJLEPIEJ DUŻO WIĘCEJ.
 
Tylko nie propagujcie tego w śród podróżnych już była taka akcja w kontekście emek, a za pół roku dostali podróżni podziękowanie do dzisiaj to pamiętają. A na chwile obecna tez nie jest różowo w społeczności podróżnych, a mianowicie za pobieranie opłat za paliwo po ujawnieniu wyrobów akcyzowych art.77 Ustawy o VAT sobie, a F-KAS sobie.
 
Minimum już dawno przekroczone ( w stosunku do obu!!! projektów - w dodatku zebrane poza strukturami urzędu ) - teraz pracuję nad dobiciem do pięćdziesiątki. Trzeba tylko pamiętać, że przy adresie konieczne jest podanie kodu pocztowego. Bez sprostania tej formalności trzeba się liczyć z tym, że podpis nie zostanie uznany ( info od osób doświadczonych w zbieraniu podpisów pod różnymi projektami ustaw ).
 
A ja bym bardzo chętnie podpisał. Niestety w IAS Rzeszów związek celnicy.pl w tej sprawie milczy.
Jeżeli jesteś spoza KAS to bardzo Ci dziękuję za tę deklarację. Na pewno dotrzemy do Ciebie i będziesz miał możliwość poprzeć ustawę.
Jeżeli jesteś z KAS to także bardzo Tobie dziękuję, jednak proszę Cię o działanie i zebranie min. 10 podpisów, bo samo podpisanie to za mało. Niemniej dziękuję.
Jeżeli jesteś z KAS to działaj też w swojej jednostce i zachęcaj innych, poprzez wręczenie im wykazów i wytłumaczenie co mają zrobić - min. 10 podpisów a najlepiej dużo więcej
 
Ostatnia edycja:
Zbieram podpisy. Z moich obserwacji wynika, że ludzie spoza urzędu są niechętni do ich składania. Prawdopodobnie kieruje nimi zazdrość, gdyż inaczej nie mogę tego wytłumaczyć.
Proszę o informacje ile mamy już podpisów - w przybliżeniu oczywiście....
Pozdrawiam kolegów celników :))
 
Tak się zastanawiam nad jeszcze jedną ustawką np. delegalizacja części partii politycznych:confused:


Masz na myśli, że w razie potrzeby "większość sejmowa" zechce
zdelegalizować "niewygodne" partie ?!

Cóż, osobiście bym się szczególnie nie zdziwił ...

 
Zbieram podpisy. Z moich obserwacji wynika, że ludzie spoza urzędu są niechętni do ich składania. Prawdopodobnie kieruje nimi zazdrość, gdyż inaczej nie mogę tego wytłumaczyć.
Proszę o informacje ile mamy już podpisów - w przybliżeniu oczywiście....
Pozdrawiam kolegów celników :))
Zmogła mnie grypa i nie liczyłem podpisów, ale spływa sporo. Ponad tysiąc do każdej z ustaw już zostało wysłane. Mamy już pewne doświadczenia i mogę napisać, że będzie potrzebna dużo większa mobilizacja środowiska. Pięknie włączają się niektóre US-y, ale pojedyncze w Polsce. Jeżeli to czytasz, to nie zwlekaj, rozpowszechnij akcję w swoim US, UCS, IAS. ZZ Celnicy PL nie jest w stanie dotrzeć wszędzie, a niektóre inne ZZ, będą tylko udawać poparcie, będą obojętne w najlepszym razie albo będą też niektóre oficjalnie torpedować wręcz akcję, bo już to mieliśmy wcześniej przy akcji obywatelskiej i tak niestety to wyglądało, a mimo tego daliśmy radę. Tylko zaangażowanie ogółu środowiska, jest w stanie to przemóc i tylko wtedy osiągniemy cel.
Działajmy, wykorzystujmy weekend przedłużony na zbiórkę podpisów. To kolejny świetny moment na zebranie wielu podpisów pośród znajomych, bliskich, których odwiedzacie i którzy Was odwiedzają.
 
Totalna załamka. Byłem w lokalnej IAS, zajrzałem do działających przy Izbie związków. Nikt nic nie wie o jakichś projektach ustaw, o zbieraniu podpisów nie wspominając. Nawet gdy podłożyłem listy do podpisania nic nie wskórałem. Dobrze, że chociaż wzięli ( do zapoznania ) wydruk projektu ustawy. Jak to tak ma wyglądać to szkoda gadać...
 
Zebrałem już ponad 200 podpisów w przyszłym tygodniu postaram się odesłać do KIU w Nysie.Ludzie chętnie się podpisują trzeba tylko chcieć działać od nas samych to zależy.
 
Totalna załamka. Byłem w lokalnej IAS, zajrzałem do działających przy Izbie związków. Nikt nic nie wie o jakichś projektach ustaw, o zbieraniu podpisów nie wspominając. Nawet gdy podłożyłem listy do podpisania nic nie wskórałem. Dobrze, że chociaż wzięli ( do zapoznania ) wydruk projektu ustawy. Jak to tak ma wyglądać to szkoda gadać...
Nie przejmujmy się ZZ. Wiele z nich będzie udawać poparcie, będzie nawet torpedować zbiórkę. Nie przejmujmy się tym.
Część ZZ oczywiście już działa pozytywnie dla projektów. Dziękuję. Tutaj nie ma reguły, ale tymi ZZ, które twierdzą, że nic nie wiedzą albo co gorsze jawnie krytykują, nie należy się w ogóle przejmować i omijać szerokim łukiem. Akcja potrwa zapewne gdzieś do końca wakacji, stąd wszyscy będą wiedzieć.

Ps. Ty Skarbowiec Nieetosowy działasz bardzo dobrze. Nie przejmuj się innymi działaczami i działaj tak dalej, a na pewno zachęcisz do działania setki innych i będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Nie przejmujmy się ZZ. Wiele z nich będzie udawać poparcie, będzie nawet torpedować zbiórkę. Nie przejmujmy się tym.
Część ZZ oczywiście już działa pozytywnie dla projektów. Dziękuję. Tutaj nie ma reguły, ale tymi ZZ, które twierdzą, że nic nie wiedzą albo co gorsze jawnie krytykują, nie należy się w ogóle przejmować i omijać szerokim łukiem. Akcja potrwa zapewne gdzieś do końca wakacji, stąd wszyscy będą wiedzieć.

Ps. Ty Skarbowiec Nieetosowy działasz bardzo dobrze. Nie przejmuj się innymi działaczami i działaj tak dalej, a na pewno zachęcisz do działania setki innych i będzie dobrze.

Czy mogę zapytać, jaki jest poziom poparcia wśród skarbowców? Ile podpisów dotychczas złożyil?. Związek się otworzył, może czas zweryfikować ich aktywność ?
 
IAS Rzeszów - nie jestem celnikiem, choć znam ich wielu. W tej IAS nikt nie słyszał o akcji, nikt nie zbiera podpisów. Solidarność milczy z powodów wiadomych, ale celnicy.pl też milczą. Nikt nic nie wie.
 
Czy mogę zapytać, jaki jest poziom poparcia wśród skarbowców? Ile podpisów dotychczas złożyil?. Związek się otworzył, może czas zweryfikować ich aktywność ?
Tak nie liczymy. Ja nie wiem kim jest osoba, która się podpisała, jak spływa podpis do Komitetów. Niemniej mogę podać, że było kilka kopert z dużą liczbą podpisów z kilku US.
 
Totalna załamka. Byłem w lokalnej IAS, zajrzałem do działających przy Izbie związków. Nikt nic nie wie o jakichś projektach ustaw...

Nie przejmujmy się ZZ. Wiele z nich będzie udawać poparcie, będzie nawet torpedować zbiórkę. Nie przejmujmy się tym.
...

IAS Rzeszów - nie jestem celnikiem, choć znam ich wielu. W tej IAS nikt nie słyszał o akcji, nikt nie zbiera podpisów. Solidarność milczy z powodów wiadomych, ale celnicy.pl też milczą. Nikt nic nie wie.


No żesz, ku*wa, POLACYNICSIĘNIESTAŁO ...

INNYMI ZZ, to "na luzie" można się nie przejmować, ale to już nie pierwszy
przykład, że w "filiach" ZZ Celnicy.pl TAKŻE dzieje się źle!

Moim zdaniem, "zakopywanie głowy w piasek" nie jest żadną metodą, więc
należałoby w końcu wyjaśnić oficjalnie nie tylko wyżej wspomniane "milczenie",
ale jeszcze parę innych wydarzeń (także z milczeniem związanych).

No ... chyba, że też cały Zarząd dotknęła epidemia "cichej grypy" i ten objaw,
metodą już się stał ...

 
IAS Rzeszów - nie jestem celnikiem, choć znam ich wielu. W tej IAS nikt nie słyszał o akcji, nikt nie zbiera podpisów. Solidarność milczy z powodów wiadomych, ale celnicy.pl też milczą. Nikt nic nie wie.
Ponieważ nie rozpoczęliśmy jeszcze akcji i przedstawiciele ZZ Celnicy PL nie byli na razie w terenie, ale będą, niemniej z góry mogę napisać, że nie będą w stanie dotrzeć wszędzie i akcję będzie musiał rozwijać u siebie w jednostce każdy z Nas osobno. I nie tylko w swojej jednostce organizacyjnej.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry