• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

Dokładnie aquirre. Tak jak pokonaliśmy niezrozumiały atak na projekt obywatelski części środowiska w 2016 roku, tak samo poradzimy sobie z tym obecnie.

Dostałem dzisiaj sms o treści:
"Hej. Sławek, chcę się pochwalić, że w dniu dzisiejszym otrzymałem informację z IAS, że przyznano mi świdczenie 40%.Jest to Twoja zasługa, że dostanę emeryturę policyjną i inni tez bardzo dziękują za Twój upór i determinację w walce o emerytury i nie tylko. Życzę Ci wszystkiego dobrego w życiu i dalszej determinacji"

Sms napisała osoba,która nie przyjęła propozycji ucywilnienia.

A TERAZ NAPISZĘ PARĘ ZDAŃ DO MALKONTENTÓW.
Wejście do systemu zaopatrzeniowego to wielki sukces, o który walczono ćwierć wieku i który wydawał się już nieosiągalny.
Zrobiliśmy to jednak, wbrew wielu przeciwnikom podejmowanych przez Nas działań, o dziwo przeciwnikom wywodzącym się także z Naszego środowiska. Takich nie brakowało, ale nie dali rady. MF wprawdzie zniekształcił Nasz projekt, ale weszliśmy do systemu i to jest najważniejsze. Działamy od początku, by poprawiać to co MF popsuł, ale w zaopatrzeniowym systemie już jesteśmy i tego nic nie zmieni. Może być tylko lepiej i do tego dążymy krok po kroku. Inaczej się nie da w obecnych realiach. Trzeba patrzeć realnie, sukcesywnie działać, z determinacją i uporem i krok po kroku dążyć do celu.

Drugą, a dla wielu pierwszą, najważniejszą kwestią jest sprawa zarobków.
Rząd obraża wszystkich w KAS, mówiąc publicznie, że środki na podwyżki w innych sektorach publicznych są dzięki Naszej ciężkiej pracy i służbie, zapominając o zapisaniu chociażby złotówki na wzrost uposażeń w KAS. Wygospodarowano jedynie podwyżki z oszczędności, pozbywając się brutalnie matek wychowujących samotnie dzieci, obojga małżonków mających dzieci na utrzymaniu, osób przewlekle chorych, w tym cierpiących na nowotwory, kobiet w ciąży i na urlopach macierzyńskich, związkowców, osób w wieku przedemerytalnym i wielu innych porządnych ludzi i fachowców. To działanie pozbawione zasad człowieczeństwa.
Dosyć tego! Projektem obywatelskim upominamy się zaledwie o małą cząstkę na podwyżki z uzyskanych, w znacznej części dzięki Nam, dodatkowych wpływów do budżetu. Te wpływy są w znacznej mierze dzięki Naszej ciężkiej pracy i służbie, często kosztem Naszego życia rodzinnego, czasu prywatnego, kosztem zdrowia.
Złóżmy do Sejmu projekty podpisane przez co najmniej pół miliona Obywateli RP i zabijmy im po prostu ćwieka. :)
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie aquirre. Tak jak pokonaliśmy niezrozumiały atak na projekt obywatelski części środowiska w 2016 roku, tak samo poradzimy sobie z tym obecnie.

Dostałem dzisiaj sms o treści:
"Hej. Sławek, chcę się pochwalić, że w dniu dzisiejszym otrzymałem informację z IAS, że przyznano mi świdczenie 40%.Jest to Twoja zasługa, że dostanę emeryturę policyjną i inni tez bardzo dziękują za Twój upór i determinację w walce o emerytury i nie tylko. Życzę Ci wszystkiego dobrego w życiu i dalszej determinacji"

Sms napisała osoba,która nie przyjęła propozycji ucywilnienia.

A TERAZ NAPISZĘ PARĘ ZDAŃ DO MALKONTENTÓW.
Wejście do systemu zaopatrzeniowego to wielki sukces, o który walczono ćwierć wieku i który wydawał się już nieosiągalny.
Zrobiliśmy to jednak, wbrew wielu przeciwnikom podejmowanych przez Nas działań, o dziwo przeciwnikom wywodzącym się także z Naszego środowiska. Takich nie brakowało, ale nie dali rady. MF wprawdzie zniekształcił Nasz projekt, ale weszliśmy do systemu i to jest najważniejsze. Działamy od początku, by poprawiać to co MF popsuł, ale w zaopatrzeniowym systemie już jesteśmy i tego nic nie zmieni. Może być tylko lepiej i do tego dążymy krok po kroku. Inaczej się nie da w obecnych realiach. Trzeba patrzeć realnie, sukcesywnie działać, z determinacją i uporem i krok po kroku dążyć do celu.

Drugą, a dla wielu pierwszą, najważniejszą kwestią jest sprawa zarobków.
Rząd obraża wszystkich w KAS, mówiąc publicznie, że środki na podwyżki w innych sektorach publicznych są dzięki Naszej ciężkiej pracy i służbie, zapominając o zapisaniu chociażby złotówki na wzrost uposażeń w KAS. Wygospodarowano jedynie podwyżki z oszczędności, pozbywając się brutalnie matek wychowujących samotnie dzieci, obojga małżonków mających dzieci na utrzymaniu, osób przewlekle chorych, w tym cierpiących na nowotwory, kobiet w ciąży i na urlopach macierzyńskich, związkowców, osób w wieku przedemerytalnym i wielu innych porządnych ludzi i fachowców. To działanie pozbawione zasad człowieczeństwa.
Dosyć tego! Projektem obywatelskim upominamy się zaledwie o małą cząstkę na podwyżki z uzyskanych, w znacznej części dzięki Nam, dodatkowych wpływów do budżetu. Te wpływy są w znacznej mierze dzięki Naszej ciężkiej pracy i służbie, często kosztem Naszego życia rodzinnego, czasu prywatnego, kosztem zdrowia.
Złóżmy do Sejmu projekty podpisane przez co najmniej pół miliona Obywateli RP i zabijmy im po prostu ćwieka. :)

Z całym szacunkiem dla Przewodniczącego, wiem i bardzo szanuję co Pan dotychczas zrobił, jednak w tej kwestii mam odmienne zdanie, gdyż dla mnie jako ucywilnionego funkcjonariusz najważniejszymi kwestiami jest sprawiedliwość i walka za wszelką cenę o przywrócenie moich praw ..... ten projekt może tylko spowodować, że będzie takim rozmydleniem najważniejszych kwestii OFIAR wprowadzenia KAS ..... To nie tylko kwestia utraconych praw, ale i zdrowia oraz życia !!!
Co do podwyżek większość parlamentarna wrzuci go do niszczarki w ciągu jednej nocy itd. Niestety taka jest prawda !!!:mad:

Z
 
Nochal. Z tymi niszczarkami to były identyczne głosy jak rozpoczęliśmy inicjatywę obywatelską w 2016 roku. Padały hasła typu "opium dla mas", itp.
Skąd też taka opinia, skoro praktyka pokazuje, że obecna większość parlamentarna nie wrzuca projektów obywatelskich do kosza?
Co do ucywilnienia. Projekt przewiduje przywrócenie praw dla osób, które zostały ucywilnione, oczywiście jeśli wyrażą taką wolę.

Ps. Nochal. Przeczytaj najpierw projekty nim się wypowiesz na ich temat.
 
Ostatnia edycja:
Złóżmy do Sejmu projekty podpisane przez co najmniej pół miliona Obywateli RP i zabijmy im po prostu ćwieka. :)
Sławku nie będzie łatwo. W 2016 zabraliśmy w kilka osób ok. 1000 podpisów. Teraz z trudem zebrałem 12. Coraz mniej Nam życzliwych, a zaangażowanie jak poprzednio- 5, a w porywach 10% załogi. ZOI słabo zaangażowani, czasami tylko jakaś spóźniona wiadomość od Ciebie na zasadzie kopiuj wklej na pocztę (co już przeczytaliśmy wcześniej na forum).
 
Ostatnia edycja:
Od 1 maja wzrośnie wynagrodzenie ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Kolejne podwyżki rząd zaplanował od przyszłego roku. https://www.forbes.pl/gospodarka/rzad-zapowiada-podwyzki-dla-policjantow-i-strazakow/ec32472 Ministerstwo nie podaje kwot, o jakie wzrosną uposażenia funkcjonariuszy. Możemy jednak policzyć, o jakich pieniądzach jest mowa. 150 mln zł rozdysponowane na 110 tys. osób oznacza blisko 1364 zł na funkcjonariusza. Jeśli podzielimy tę kwotę przez osiem miesięcy (od maja do grudnia), okaże się, że miesięczna podwyżka na jednego funkcjonariusza wyniesie średnio 170, 5 zł. Oczywiście brutto.MSWiA przypomina, że wszyscy funkcjonariusze podległych mu służb, a także ich pracownicy cywilni, otrzymali podwyżki 1 stycznia 2016 r.
– Wtedy uposażenia funkcjonariuszy wzrosły o 202 zł, a wynagrodzenia pracowników cywilnych o 154 zł – informuje ministerstwo.
I przypomina, że po raz kolejny uposażenie funkcjonariuszy wzrosło 1 stycznia 2017 r. – średnio o 253 zł, a pensje pracowników cywilnych przeciętnie o 250 zł.Kolejna podwyżka, która obejmie wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, zostanie wprowadzona 1 stycznia 2019 r

Z artykułu jasno wynika gdzie rządzacy mają funkcjonariuszy SCS .Dla innych słuzb jest kasa bez problemu a dla nas nie ma bo podlegamy pod MF. Dlatego całym sercem popieram incjatywę ZZCelnicy dotycz. obywatelskiego projektu ustawy .To jedna z form nacisku i uzmysłowiena rządzacym ,że Służba C-S jest ciagle na maxa olewana .Postaram sie zebrac jak najwięcej podpisów, zachęcam innych do aktywności.
 
maniuś, widzisz co narobiłeś? algi i kot prezesa tym razem już nie pomogą ...


Trafiony / zatopiony !!
Twój komentarz mówi więcej, niż wszystko ..
.

7.gif
 
Sławku nie będzie łatwo. W 2016 zabraliśmy w kilka osób ok. 1000 podpisów. Teraz z trudem zebrałem 12. Coraz mniej Nam życzliwych, a zaangażowanie jak poprzednio- 5, a w porywach 10% załogi. ZOI słabo zaangażowani, czasami tylko jakaś spóźniona wiadomość od Ciebie na zasadzie kopiuj wklej na pocztę (co już przeczytaliśmy wcześniej na forum).

U nas ochoczo....będzie ponad 100 :)
 
Nie jes źle już masz 12 a ja 19 to razem ziarnko do ziarnka. Akcja się rozkręca. Zobaczymy co po świętachliczę na kolejn
 
Sławku nie będzie łatwo. W 2016 zabraliśmy w kilka osób ok. 1000 podpisów. Teraz z trudem zebrałem 12. Coraz mniej Nam życzliwych, a zaangażowanie jak poprzednio- 5, a w porywach 10% załogi. ZOI słabo zaangażowani, czasami tylko jakaś spóźniona wiadomość od Ciebie na zasadzie kopiuj wklej na pocztę (co już przeczytaliśmy wcześniej na forum.
Nie przesadzaj, dostajemy jeszcze życzenia typu " Miłego dnia".

Jeżeli mam walczyć o podwyżki dla najmniej zarabiających - powiem cynicznie po 35 latach służby, pracy, ucywilnieniu - na mnie nie liczcie.

Zebraniem podpisów pod projektem obywatelskim ustawy emerytalnej dla funkcjonariuszy Służby Celnej uważam wykonanie tego zadania z wiarą i zaangażowaniem za wzorowe. Teraz muszę się skupić na własnych sprawach związanych z ucywilnieniem i patalogią w postaci mundurków dla misiewiczów i osób "wykwalifikowanych, doświadczonych, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania".
 
Nochal. Z tymi niszczarkami to były identyczne głosy jak rozpoczęliśmy inicjatywę obywatelską w 2016 roku. Padały hasła typu "opium dla mas", itp.
Skąd też taka opinia, skoro praktyka pokazuje, że obecna większość parlamentarna nie wrzuca projektów obywatelskich do kosza?
Co do ucywilnienia. Projekt przewiduje przywrócenie praw dla osób, które zostały ucywilnione, oczywiście jeśli wyrażą taką wolę.

Ps. Nochal. Przeczytaj najpierw projekty nim się wypowiesz na ich temat.

Praktyka pokazuje, że nie wyrzucają projektów obywatelskich do kosza, ale kastrują. Nasz był najlepszym przykładem kastracji, ale podobne zarzuty były też do innych - https://www.polskieradio.pl/5/3/Art...lski-Kukiz15-chce-wszystkich-wolnych-niedziel
Sprawę niedziel i zarzutów Kukiz'15 pominę, ale peany na temat rozpatrywania projektów obywatelskich trochę przedweczesne. Przeszedł jakiś w niezmienionej formie? Kwestia gustu co lepsze: kosz czy kastracja.
Przez obecną większość parlamentarną to na razie zostaliśmy klasycznie zbutowani, projektem... poselskim oczywiście.
 
Ostatnia edycja:
Nochal pisał o wrzucaniu do niszczarki, a tego nie robią, dlatego odpisałem.
Owszem, deformują projekty obywatelskie.
Ale jeżeli nawet zdeformują Nasze, to coś jednak zyskamy, bo do niszczarki nie wrzucają. Zgadza się? Poza tym, co mamy do stracenia. Nic i możemy tylko zyskać.
Z drugiej strony, po co to filozofowanie?
Tak trudno zebrać kilka podpisów i wnieść zwyczajnie projekt do Sejmu?
To rząd i większość parlamentarna ma się martwić jak to ugryźć, a nie my.
Obywatele wnieśli projekt w 2016, większość parlamentarna zdeformowała. Obywatele ni zgadzają się z tym i wnoszą projekt ponownie. To problem władzy, nie Nasz. Nie rozkminiajmy tematu i róbmy po prostu swoje.

Ps. Piszmy na temat. Cieszą wpisy o tym, że temat się rozkręca. Ja mam już 10 podpisów zebranych, bez żadnego wysiłku i zbieram dalej.
I bardzo proszę, deklaracje osób, które nie zamierzają zbierać, naprawdę nie są istotne w tym wątku i proszę zachowajcie je dla siebie.
 
Ostatnia edycja:
Nochal. Z tymi niszczarkami to były identyczne głosy jak rozpoczęliśmy inicjatywę obywatelską w 2016 roku. Padały hasła typu "opium dla mas", itp.
Skąd też taka opinia, skoro praktyka pokazuje, że obecna większość parlamentarna nie wrzuca projektów obywatelskich do kosza?
Co do ucywilnienia. Projekt przewiduje przywrócenie praw dla osób, które zostały ucywilnione, oczywiście jeśli wyrażą taką wolę.

Ps. Nochal. Przeczytaj najpierw projekty nim się wypowiesz na ich temat.

OK nie czytałem ... co będzie to będzie .... 10 podpisów zbiorę ... Pozdrawiam
 
Sławku, padło pytanie, więc odpowiadam. Do niszczarki też się zdarza:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/ag...&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=55&NrGlosowania=9
166 posłów większości parlamentarnej za odrzuceniem projektu obywatelskiego w pierwszym czytaniu.
A poza tym zgadzam się we wszystkim. Róbmy po prostu swoje bez politykowania i filozofowania.
To jest nieadekwatny przykład. Nie było dyscypliny i czy ja dobrze pamiętam, że gdyby opozycja głosowała za, to ten projekt by przeszedł?
Cieszę się na konstatację. Róbmy po prostu swoje bez politykowania i filozofowania.
To większość parlamentarna a nie my ma się martwić, gdy co najmniej pół miliona Obywateli wniesie do Sejmu swoje projekty. To ich problem, my zróbmy swoje i wnieśmy te projekty.

Ps.
I jeszcze wyjaśnienie dla osób ucywilnionych i zwolnionych bo widzę po wpisach niektórych, że chyba nie wszyscy przeczytali projekty
Projekt przywraca prawa osób ucywilnionych i zapewnia ciągłość służby, czyli tak jakby nie było ucywilnienia.
Tak samo projekt pamięta o zwolnionych, bo przecież przepisy projektu Ich także dotyczą i mieliby po prostu możliwość przeliczenia otrzymanej już emerytury na pełną. Tak samo te osoby, którym nie zaliczono zadań policyjnych, bo projekt znosi ten wymóg. Tak samo znika wg projektu 55 lat.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry