• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekty obywatelskie dot. Kas

Panie i panowie,
macie rację podnosząc, że uchwalenie zmian w obywatelskich projektach to dla nas sprawa zasadnicza.
Problem polega na sposobie realizacji tego celu.
Moim zdaniem należy działać kompleksowo, tj. zbierać podpisy, nagłośnić sprawę, prowadzić akcje protestacyjne i współpracować z pozostałymi służbami mundurowymi walcząc o WSPÓLNE cele.
Jedynie działając w ten sposób osiągniemy sukces ......


Nie, żebym chciał się czepiać, gdyż chodzi nam o zmianę; nie projektów,
a przepisów - poprzez te właśnie projekty.

W tym sęk, iż nie jest nam przeszkodą podobnie niefortunnie skonstruowane
sformułowanie, lecz kreowana przez drugą stronę "moda", na wykorzystywanie
każdego, najdrobniejszego nawet potknięcia; bezlitośnie - przeciwko nam.

Od dawna da się też zauważyć, że zasadniczo nie potrafimy opowiadać zbyt
przekonująco o swoich, własnych problemach zawodowych, jakże więc nam
mówić do potencjalnych sygnatariuszy z koniecznym wszak znawstwem, czy
wręcz nawet profesjonalizmem.

Sądzę, iż wypadałoby to czynić sposobem - właśnie bliższym
profesjonalnej
kampanii wyborczej, niż zbieraniu jałmużny, jak to wielu z nas przypuszcza.

ps
Z powodu ewidentnie świadomego wobec nas ostracyzmu, naszemu Związkowi
jako "instytucji" - poza formalnym poparciem służb mundurowych - więcej
zwyczajnie ... nie wypada ...


 
Zbierajmy podpisy każdy tyle ile może i to wystarczy cała restę załatwiaja za nas celnicy.pl i Sławek. Pechowo,że jest okres wakacyjny i wielu osób nie ma w pracy ale myśle,że damy radę. Wiele podpisów pewnie jeszcze nie spłynęło do związku.
 
Zbierajmy podpisy każdy tyle ile może i to wystarczy cała restę załatwiaja za nas celnicy.pl i Sławek. Pechowo,że jest okres wakacyjny i wielu osób nie ma w pracy ale myśle,że damy radę. Wiele podpisów pewnie jeszcze nie spłynęło do związku.

Zostało nam niewiele czasu! Okres wakacyjny to dobry i zły czas na zbieranie podpisów. Jeżeli ktoś chce się zaangażować, to nic mu nie przeszkodzi. A wakacje i wyjazdy mogą sprzyjać akcji - nowe miejsca, nowe twarze, nowe możliwości. Ja ruszam niedługo na południe Polski; mam nadzieję, że zbiorę jeszcze kilka podpisów od sympatycznych Górali.

PS. Dziś przeczytałam, że mamy 55 tyś. podpisów. Czy dane te dotyczą jednego projektu, czy dwóch? Jak to wygląda w rozbiciu na konkretne inicjatywy. Przypuszczam, że liczby nie są jednakowe. Spotykam się z sytuacjami, że jedne wykazy chcą ludzie podpisywać, inne niekoniecznie....
 
Marple.
Mamy 55 tys podpisów pod projektem ds. KAS.
Drugi projekt na razie musi zaczekać, bo Marszałek nie przyjął zawiadomienia.Nie zbieramy zatem podpisów pod drugim projektem.
Skupiamy się tylko na projekcie ds. modernizacji KAS.
Zbierając podpisy mówcie(tak jak jest w uzasadnieniu), że chcemy skuteczniej zawalczyć z szarą strefą i pozyskać dodatkowe wpływy do budżetu odbierając pieniądze oszustom. Chodzi zatem o wzrost stopy życiowej wszystkich Rodaków. Na to potrzebne są środki i rozkładamy 3 mld na 6 lat, co w świetle możliwości pozyskania dodatkowych wpływów i kwot jakie są do pozyskania od szarej strefy, wykazanych w uzasadnieniu także, jest niewielką kwotą.

Farlee - do 18 sierpnia br.

Stary1 - podpis może złożyć tylko obywatel RP.

Ps. Informujcie o akcji Koleżanki i Kolegów z biura. Mówcie, że jest szansa na zebranie wymaganej liczby podpisów, ale musimy się jeszcze w tych ostatnich tygodniach wszyscy zmobilizować. Mówcie, że każdy powinien przesłać podpisy.
 
Ja swoje zrobiłem. Ponad miesiąc temu wysłałem ponad 70 głosów popracia do Nysy. Czas na niezdecydowanych.
 
No cóż, ja swoje skromne ponad 30 też wysłałem. Ale nie wiadomo czemu zaangażowanie jest ciągle za małe. Wielu pewnie wychodzi z założenia, że beze mnie to się uda. Inni nazbierają. Czasu zostało niewiele, a podpisów do zebrania jeszcze mnóstwo. Może zamiast tracić czas na pisanie na forum różnych bzdur i prowadzenie jałowych kłótni zabierzemy sie za zbieranie podpisów, bez patrzenia na innych.
 
Sławku dziękuję za odpowiedż , proszę powiedz , czy osoba bezdomna bez adresu zamieszkania/zameldowania może podisać oba projekty obywatelskie , bo ja aktualnie zbieram aprobatę obywateli po dwoma projektami , dzięki za odpowiedż , pozdrawiam.
 
Co z podpisami zebranymi pod ustawą emerytalną? Niszczyć je? Trzymać bo może się przydadzą do nowej wersji ustawy?
 
Co z podpisami zebranymi pod ustawą emerytalną? Niszczyć je? Trzymać bo może się przydadzą do nowej wersji ustawy?

Mam dokładnie takie samo pytanie. Jednocześnie mam świadomość, że niektórych podpisów nie uda mi się zdobyć ponownie.:(
 
Przepraszam. Podpisów nie zbieram i sam nie podpisałem, więc nie mam prawa wypowiadać się w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś podpisy pod projektem ds. emerytur najlepiej je wysłać do Nysy, bo nie wiemy jakie będzie stanowisko Sądu Najwyższego.

Teraz natomiast skupiamy się nad projektem ds. modernizacji KAS.
Przypominam, że projekt dotyczy(bynajmniej wg zgodnej opinii ogółu zatrudnionych i pełniących służbę w KAS), najbardziej palącego problemu w KAS, tj. braku systemu motywacyjnego i patologii w systemie wynagrodzeń i uposażeń sensu largo, tj. totalnej mizerii, niewspółmiernej do doniosłości zadań, zarówno dla zdrowia, porządku publicznego, bezpieczeństwa publicznego i stanu budżetu państwa, jakie realizują funkcjonariusze i pracownicy KAS.

Środki zapisane w projekcie są adekwatne do tego co obiecywał Szef KAS, ale się z tego wycofał. To Szef KAS zarówno w 2016 roku, jak i w 2006-2007 obiecywał, że jak wdroży KAS, to "oszczędności" pozwolą na to, by minimalna pensja w KAS, wynosiła 3 razy tzw. minimalna płaca.


W chwili obecnej najważniejsze jest, aby wszyscy zaangażowani skupili się na tym by zaangażować innych.
Wystarczy, jeśli Ci co nie byli dotąd zaangażowani, tylko podpiszą się.
Proszę zatem, by każdy zaangażowany przeszedł się po swojej jednostce organizacyjnej i zebrał podpisy.
Wykorzystajcie jednak swoją aktywność i dajcie też każdemu do ręki wykaz z prośbą o to, by ponad to, że złoży swój podpis, zebrał jaknajwięcej podpisów wśród swoich bliskich, znajomych. Jeżeli wykazujecie taką determinację, poinformujcie, że podpisy mogą składać do Was, a jeśli nie, to poinformujcie, by każdy sam zainwestował w znaczek i przesłał zwykłym listem do Nysy.
Działajmy proszę. Jesteśmy blisko celu.
Tylko wspólnie jesteśmy w stanie naprawić tę jedną wielką patologię płacową z jaką mamy do czynienia w KAS. Ten projekt to realizuje.
Składając projekt do Sejmu, zyskamy możliwość realnego przedstawienia na forum Parlamentu, tych wszystkich bolączek jakie są udziałem ogromnej większości środowiska zawodowego KAS i jestem przekonany, a mamy już w tym doświadczenie, że spowodujemy tym wprowadzenie w KAS systemu motywacyjnego na właściwym poziomie.
Wszystko możemy osiągnąć! Musimy tylko działać, a zrobimy to!
 
Mam też wielką prośbę do forumowiczów.
Czy możemy powstrzymać się z pisaniem na inne, mniej istotne tematy i skupić się, także w aktywności na forum, obok aktywności w realu, na rzeczonym wątku?
Proszę o to. Nie dotyczy innych ważnych kwestii jak np. emerytury i inne, ale ważne proszę, a nie nikomu niepotrzebna wymiana zdań na tematy zupełnie poboczne i nieistotne, których dużo na forum niestety, a które nic absolutnie nie wnoszą dla poprawy sytuacji materialnej i bytowej środowiska.

Ps. Gdybyśmy potrafili wszyscy skupić się tylko na rzeczach ważnych dla Nas, nic niemożliwego nie byłoby dla Nas
 
Wnioski?
-że są tacy malkontenci jak marple, typu smerf-maruda nic sie nie uda,
-że cą takie osobniki jak stefan123, którzy widzą tylko czubek swojego nosa,
-że jest tylko tyle podpisów, a część pewnie zebrali skarbowcy
-że sam za mało zebrałem i biorę się do roboty:)
 
Wnioski?
-że są tacy malkontenci jak marple, typu smerf-maruda nic sie nie uda,
-że cą takie osobniki jak stefan123, którzy widzą tylko czubek swojego nosa,
-że jest tylko tyle podpisów, a część pewnie zebrali skarbowcy
-że sam za mało zebrałem i biorę się do roboty:)


Dzięki WIELKIE !!
 
Witam , staram się o przyjęcie do służby i chętnie zbiore troszkę podpisów. Czy mogę poprosić o wzór listy na którą należy zbierać podpisy. Pozdrawiam
 
Ja zebrane ( aczkolwiek niekoniecznie utożsamiam się z częścią uzasadnienia pod projektem ) podpisy, wysyłam w najbliższy poniedziałek. I w moim urzędzie ludzie listy brali, gorzej gdy próbowałem rozmawiać ze związkami czy znajomymi z innych urzędów. Przyznam, że nie rozumiem tej obojętności. Ale może ja już za głupi jestem? No cóż, starość nie radość...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry