• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wy......ne na wszystko

blackwidow

Użytkownik
Dołączył
30 Kwiecień 2016
Posty
208
Punkty reakcji
0
Ostatnio patrząc na tematy na stronie glównej Celnicy.pl odnoszę wrażenie że związkowcy są w jakimś matrixe . Pojawiają się tak zaje.....ie istotne dla nas informacje o ubezpieczeniach albo o tym że celnicy znaleźli to albo tamto albo inne cimci rymci . A ja się pytam czy wszystko już pogrzebane pod ziemią ? Czy zarząd ma jaja ? Po co mamy czytać informacje pierdu pierdu? A bedą może by tak pokazać że jest siła tak jak kiedyś i pokazać środkowy palec MF ? Idzie wiosna i święta na granicach znowu kolejki itd. Zarządzie związku pokażcie że macie jaja i charyzmę a nie tylko kancelarie prawne i inne pierdoły, które obecnie sterujacy tym burdelem maja w d...ie !
 
Ostatnio patrząc na tematy na stronie glównej Celnicy.pl odnoszę wrażenie że związkowcy są w jakimś matrixe . Pojawiają się tak zaje.....ie istotne dla nas informacje o ubezpieczeniach albo o tym że celnicy znaleźli to albo tamto albo inne cimci rymci . A ja się pytam czy wszystko już pogrzebane pod ziemią ? Czy zarząd ma jaja ? Po co mamy czytać informacje pierdu pierdu? A bedą może by tak pokazać że jest siła tak jak kiedyś i pokazać środkowy palec MF ? Idzie wiosna i święta na granicach znowu kolejki itd. Zarządzie związku pokażcie że macie jaja i charyzmę a nie tylko kancelarie prawne i inne pierdoły, które obecnie sterujacy tym burdelem maja w d...ie !
dokładnie tak to postrzegam , latem pewnie będzie pielgrzymka wiadomo gdzie i po to tylko żeby Szefa żarliwie modlącego się zobaczyć , a na jesień zafundują Wam grzybobranie. Potem parę zbiórek na przetrwanie ..., itd. Przerosło ich to intelektualnie niestety.
 
Blackwidow, to że jest totalne wkurzenie środowiska na to co się dzieje w KAS to ja wiem. Jednak nie mam sygnałów, że to przekłada się na chęć działań. Odwrotnie, mam niestety na tę chwilę sygnały, o totalnej apatii większości z Nas, braku wiary w sens jakichkolwiek działań.

Uważam jednak, że działania są możliwe, właściwie niewiele potrzeba, bo wkurzenie jest ogromne, ale wymagana jest wcześniej przełamanie tej apatii, konsolidacja środowiska, bo tego totalnie brakuje. Ludzie pochowali głowy i nawet w wielu miejscach nie mówią o tym co ich boli. Jak wspomniałem to jest do przełamania wg mnie.

Jak rozumiem też, u Ciebie jest inaczej i jest wrzenie na Twoim przejściu granicznym i ludzie aż się rwą do działań, ale ten wstrętny Związek nic w tym kierunku nie robi. Jesteś z IAS Białystok czego domyślam się po Twoich wpisach, o ile dobrze pamiętam pisałeś na forum IAS Białystok.
Nikt z IAS Białystok, ani też z innych IAS granicznych, nie sygnalizował mi, że jest taki stan jak piszesz. Ja jako Przewodniczący nic niestety o tym nie wiem, a uwierz mi, gdybym wiedział, to bym działał. Wkurzenie jest, ale przekłada się na apatię, brak wiary.
Napisz mi na PW, na którym przejściu, czy w którym OC jest takie wrzenie i gotowość do protestu. Chętnie przyjadę i z ochotą postaram się podziałać, by pociągnąć temat na cały Kraj.

Ps. Związek podejmuje obecnie potężne logistycznie, kompleksowe działania dot. tysięcy Naszych Koleżanek i Kolegów.
Trafiliśmy póki co na nietypowy w państwie prawa pogląd NSA i musimy przemyśleć strategię. Nie nalezy z tym się spieszyć, bo nie gonią nas tutaj terminy. Są terminy na działania w UE, ale nie są galopujące. Nie wszystko z oczywistych względów publikujemy w tej sprawie, a wiele już się zadziało od pierwszych Postanowień NSA. I zadzieje jeszcze. Stale próbujemy to przełamać.
Rozumiem, że Ciebie mało to interesuje. Rozumiem i bez urazy, ale proszę zrozumieć, że nie możemy zostawić tych tysiące osób na lodzie.

Równolegle prowadzimy szereg innych działań i przygotowujemy się do dalszych, które są adekwatne do sytuacji w KAS i które będą wymagały konsolidacji całego środowiska zawodowego.
Jeżeli dojdzie do takiej konsolidacji, a wierzę, że tak(na razie tego nie ma, nawet wśród samych funkcjonariuszy niestety), to możesz być pewny, że Związek postąpi w sposób właściwy, tak aby pokazać właśnie siłę środowiska, a nie słabość, do której zdaje się obecnie w dobrej wierze wprawdzie i z dobrymi intencjami, ale nieświadomie nawołujesz.

Bardzo dobrze jednak, że podejmujesz temat. Piszmy na forum tak jak w styczniu 2008 i tak jak w 2016 w czerwcu o nastrojach w Waszych lokalizacjach i chęci do działania. Jeżeli jest taka wola, to tak jak w 2008 i 2016 będzie protest, który pokaże siłę, a nie słabość środowiska. Działajmy.
 
Ostatnia edycja:
W tym ministerstwie finansów to chyba siedzą jakieś niedorozwinięte czuby. Jest prawie połowa marca 2018r Ustawa emerytalna działa od dwóch i pół miesiąca a oni nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytania. Po prostu k...wica człowieka bierze jak patrzy i jak widzi ten syf kas i to przeklęte ministerstwo. No jak długo bedą jeszcze tak nami pomiatać? Weźmy i zbierzmy się do kupy i na Warszawę jak w 2016r. Wyznacz Sławek termin. Bierzmy urlopy i jedzmy, nasi wyrzuceni ze służby koledzy przez banasia dołączą się do nas.
 
Ostatnia edycja:
W tym ministerstwie finansów to chyba siedzą jakieś niedorozwinięte czuby. Jest prawie połowa marca 2018r Ustawa emerytalna działa od dwóch i pół miesiąca a oni nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytania. Po prostu k...wica człowieka bierze jak patrzy i jak widzi ten syf kas i to przeklęte ministerstwo. No jak długo bedą jeszcze tak nami pomiatać? Weźmy i zbierzmy się do kupy i na Warszawę jak w 2016r. Wyznacz Sławek termin. Bierzmy urlopy i jedzmy, nasi wyrzuceni ze służby koledzy przez banasia dołączą się do nas.

To nie "Czuby" , ale bezwzględne q-wy , które na domiar złego błogosławione są przez Toruń oraz kapelanów wykonujących zadania policyjne ....
ustawa KAS nie przewiduje odwołań .... !!!
Q-wa za 2 lub najpóźniej 6 ustawa też nie będzie przewidywała dla was amnestii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnio patrząc na tematy na stronie glównej Celnicy.pl odnoszę wrażenie że związkowcy są w jakimś matrixe . Pojawiają się tak zaje.....ie istotne dla nas informacje o ubezpieczeniach albo o tym że celnicy znaleźli to albo tamto albo inne cimci rymci . A ja się pytam czy wszystko już pogrzebane pod ziemią ? Czy zarząd ma jaja ? Po co mamy czytać informacje pierdu pierdu? A bedą może by tak pokazać że jest siła tak jak kiedyś i pokazać środkowy palec MF ? Idzie wiosna i święta na granicach znowu kolejki itd. Zarządzie związku pokażcie że macie jaja i charyzmę a nie tylko kancelarie prawne i inne pierdoły, które obecnie sterujacy tym burdelem maja w d...ie !

Brawo Kolego, też mi się to cisnęło na klawisze, ale zrobiłeś to zaje...cie celnie.
 
Sławku pisałem aby nie odpuszczać protestu na ŚDM i NATO. Ty chciałeś pertraktować z PIS i Banasiem, wszyscy wiemy jak to się skończyło. Wiem, że chciałeś dobrze i elegancko ale ze świniami i oszustami tak nie można. Teraz mamy tego skutki, ludzie z 20-30 letnim stażem służby albo w cywilu albo zielona trawka. Emerytury to śmiech przez łzy, to są zagrywki złodziejskie. Ja mam prawie 30 lat stażu służby, a liczone od września 1999. W dupie mam taką emeryturę, to jest zwykłe szmaciarstwo, gdzie szacunek dla ludzi którzy zdarli zdrowie dla służby. Pytam się gdzie ty miernoto Banasiu. Sławek nie wierzę aby ludzie poderwali się jeszcze raz, chociaż bardzo bym tego chciał. Ja jestem już zmęczony tymi kłamstwami, ale zawsze na mnie możesz liczyć. Szmaciarstwo, wrogość do służby ze strony Banasia i jemu podobnych musi się skończyć.
 
Sławku pisałem aby nie odpuszczać protestu na ŚDM i NATO.
Gdyby było jak i z kim. Większość już parę tygodni przed odpuściła i protest był już niestety opanowany.
niesprawiedliwy:166195 napisał:
Sławek nie wierzę aby ludzie poderwali się jeszcze raz, chociaż bardzo bym tego chciał. Ja jestem już zmęczony tymi kłamstwami, ale zawsze na mnie możesz liczyć.
Jeszcze podziałamy, jeszcze pokażemy pazury :)
 
Ostatnia edycja:
Ja myślę, że nasz strajk się nie udał i nie udało nam się uratować Służby Celnej bo zdradzili nas nasi oficerowie, nie stanęli po naszej stronie a wprost przeciwnie troszcząc się o swoje stołki sprzedali nas. Zastraszanie w tych dniach było na porządku dziennym. To my szeregowi, sierżanci, aspiranci mieliśmy więcej honoru niż nasi oficerowie. Dla tego trudno winić Sławka za to co się stało. Ale mam jeszcze nadzieję, że kiedyś karta się odwróci, banas wyleci a Służba Celna znowu będzie Służbą Celną.
 
Ja myślę, że nasz strajk się nie udał i nie udało nam się uratować Służby Celnej bo zdradzili nas nasi oficerowie, nie stanęli po naszej stronie a wprost przeciwnie troszcząc się o swoje stołki sprzedali nas. Zastraszanie w tych dniach było na porządku dziennym. To my szeregowi, sierżanci, aspiranci mieliśmy więcej honoru niż nasi oficerowie. Dla tego trudno winić Sławka za to co się stało. Ale mam jeszcze nadzieję, że kiedyś karta się odwróci, banas wyleci a Służba Celna znowu będzie Służbą Celną.
A co to ma tu do rzeczy , czy ktoś jest oficerem (w moim przypadku był ) , czy nie ? To nie to kryterium Kolego i proszę mnie nie obrażać , nikogo nie sprzedałem. Siebie też nie.
 
A co to ma tu do rzeczy , czy ktoś jest oficerem (w moim przypadku był ) , czy nie ? To nie to kryterium Kolego i proszę mnie nie obrażać , nikogo nie sprzedałem. Siebie też nie.

Dokładnie. Nawet śmiem twierdzić, że znaczna część oficerów i funkcjonariuszy z wyższym wykształceniem została ucywilniona. Ci co mieli plecy (szczególnie po 30 września 2016r.) zostali przenoszeni do komórek mundurowych.
 
Ostatnia edycja:
A co to ma tu do rzeczy , czy ktoś jest oficerem (w moim przypadku był ) , czy nie ? To nie to kryterium Kolego i proszę mnie nie obrażać , nikogo nie sprzedałem. Siebie też nie.

Niestety, ale bycie "oficerem SC", bez urazy, nic nie znaczy. Oficerem często dowodził rewident, co niestety świadczy o nas tylko źle. I to nie wina ani oficera, ani rewidenta.
 
Znowu się zaczyna licytacja kto był bardziej , kto mniej winny , że protest się nie udał. Było, minęło i nie ma to teraz większego znaczenia. Musimy się zastanowić co dalej. Że ludzie sa wkurw... ? to nic nowego. Że popuszczali głowy? a co moją zrobić gdy nie widzą najmniejszego światełka w tunelu. Państwo nas wydymało bez litości, Wydawałoby się, że w państwie Prawa a tym bardziej Sprawiedliwości nie będzie możliwe tworzenie ustawy , która nie tylko nie zrównuję wszystkie służby mundurowe, ale wręcz tworzy nową nierówność wobec prawa tylko dla SC . Tak jawnego skurw....stwa nie spodziewał się chyba nikt z nas. Sławku czy nie można zaskarżyć tej ustawy do jakiś organizacji międzynarodowych? Czy jest możliwe pójście z pozwem do Sądów w Polsce? Nie wiemy nic co zamierza ZZ Celnicy. Przecież ustawa już jest i nie ma mowy o zmienieniu dyskryminujących nas zapisów. Pisanie do Posłów i Senatorów niczego nie zmieni. Widzieliśmy jak potraktowali nasze pisma( moje też) kiedy włączali do emerytur mundurowych SM.. Czy nie mamy już żadnych narzędzi by wymusić na Rządzie by potraktowano nas jak inne służby mundurowe?
 
mamy ale "młody wschód" ma to wyje...ne, a wewnątrz ludzie są tak sfrustrowani albo zadowoleni, że nic im się nie chce, poprostu marazm i wyczekiwanie- a może Siwy z tymi celnikami.pl coś jeszcze zawojuje i będzie ok, ot i wszystko
 
Ostatnia edycja:
Piekarz. Wiele się dzieje w tej sprawie. Prowadzimy pewne działania i będziemy też zwracać się do całego środowiska zawodowego. Nie mogę na razie o tym pisać. Natomiast to nie jest tak jak piszesz z sensem działań. Np. pisma do Senatorów, o których piszesz, że nie przyniosły żadnego efektu wg mnie dały dużo. Rozumiem, że Twoje oczekiwanie jest, aby od razu załatwić w 100% równe traktowanie z innymi służbami, ale przy takim oporze ze strony Naszego Szefa jest to po prostu niewykonalne tak od razu. Przy tak wielkich działaniach destrukcyjnych ze strony MF trzeba działać w myśl powiedzenia kropla drąży skałę, krok po kroku. Poczekajmy jeszcze do następnego posiedzenia Sejmu, czy to się potwierdzi, że Nasze działania w Sejmie i Senacie przy ustawie o SM coś dały. Dopiero później zdam relację. Szkoda, że środowisko nie odpowiedziało masowo na ten Apel.
Cierpliwości i włączajmy się w akcje i działania proponowane przez Związek. Tylko wtedy osiągniemy cel. Tylko, gdy zaangażuje się ogół środowiska.
 
Piekarz. Wiele się dzieje w tej sprawie. Prowadzimy pewne działania i będziemy też zwracać się do całego środowiska zawodowego. Nie mogę na razie o tym pisać. Natomiast to nie jest tak jak piszesz z sensem działań. Np. pisma do Senatorów, o których piszesz, że nie przyniosły żadnego efektu wg mnie dały dużo. Rozumiem, że Twoje oczekiwanie jest, aby od razu załatwić w 100% równe traktowanie z innymi służbami, ale przy takim oporze ze strony Naszego Szefa jest to po prostu niewykonalne tak od razu. Przy tak wielkich działaniach destrukcyjnych ze strony MF trzeba działać w myśl powiedzenia kropla drąży skałę, krok po kroku. Poczekajmy jeszcze do następnego posiedzenia Sejmu, czy to się potwierdzi, że Nasze działania w Sejmie i Senacie przy ustawie o SM coś dały. Dopiero później zdam relację. Szkoda, że środowisko nie odpowiedziało masowo na ten Apel.
Cierpliwości i włączajmy się w akcje i działania proponowane przez Związek. Tylko wtedy osiągniemy cel. Tylko, gdy zaangażuje się ogół środowiska.

Z całym szacunkiem Panie Przewodniczący, ale My ucywilnieni fc nie mamy żadnych podstaw wierzyć temu rządowi, którego przedstawicielem jest nasz szef! Pozbawił nas wszystkiego i im szybciej wejdziemy na poziom UE tym szybciej powróci wiara, że jeszcze coś można zrobić ! Tutaj nikt nie traktuje nas poważnie !
 
Z całym szacunkiem Panie Przewodniczący, ale My ucywilnieni fc nie mamy żadnych podstaw wierzyć temu rządowi, którego przedstawicielem jest nasz szef! Pozbawił nas wszystkiego i im szybciej wejdziemy na poziom UE tym szybciej powróci wiara, że jeszcze coś można zrobić ! Tutaj nikt nie traktuje nas poważnie !
"Sędzia Donnelly odroczyła rozprawę, mówiąc, że sprawa jest delikatna i jej rozstrzygnięcie zajmie sporo czasu.W poniedziałek podczas kolejnego posiedzenia ogłosiła, że poprosi o rozstrzygnięcie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (najwyższy sąd w systemie prawnym UE). – Ostatnie zmiany w polskim prawodawstwie odnośnie do wymiaru sprawiedliwości są tak wielkie, że [irlandzki] Wysoki Trybunał zmuszony jest uznać, że w Polsce naruszono praworządność i złamano zasady demokracji – orzekła sędzia cytowana przez „Irish Tmes”. Donelly, opierając się na dokumentach Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej, które od dwóch lat apelują do rządu PiS o przestrzeganie praworządności, nie zostawiła na reformach sądownictwa PiS suchej nitki. Z tonu jej wypowiedzi wynika, że skala zmian przeprowadzonych w polskim sądownictwie ją zaszokowała. Sędzia uznała, że Polska „postępuje wbrew traktatowi europejskiemu” i nie przestrzega wspólnych europejskich wartości, które muszą być przestrzegane”.




Myślę ,że wszystkie zmiany w polskim prawodawstwie przeprowadzone przez rząd PIS wyglądają dokładnie tak samo i nie ma powodu do bicia piany i bredzenia dyrdymałów o likwidacji luki vatowskiej itp.
 
niestety, ale trzeba zacząć się uczyć grać w taki sposób

(...) Ale od sędzi irlandzkiego Sądu Najwyższego można by wymagać choćby elementarnego rozsądku i przyzwoitości. Tym bardziej od sędzi dumnej z tego, że jest pierwszą lesbijką w Sądzie Najwyższym Irlandii. Teraz można się spodziewać podobnych akcji postępowych sędziów w innych państwach, bo przykład Aileen Donnelly pójdzie w świat, zachęcając adwokatów do powoływania się na uczyniony przez nią precedens. Jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia, że choroba trawiąca polski wymiar sprawiedliwości jest wyjątkiem w Europie, to powinien się ich pozbyć. Bywa jeszcze gorzej, czego postępowa irlandzka sędzia Aileen Donnelly i przypadek handlarza narkotykami Artura C. są koronnymi dowodami.

https://wpolityce.pl/swiat/385656-k...edzia-blokuje-ekstradycje-polskiego-gangstera
 
Back
Do góry