• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie nowego funkcjonariusza

Pewności nie ma żadnej. Zawsze można iść do Policji (nie traci się ciągłości stopnia itp) - w moim rejonie po wojsku lub innych służbach biorą bez gadania. Nie ma też pewności jak będzie za 15 lat wyglądać rynek pracy w innych służbach, albo na cywilnym rynku pracy. W moim wyuczonym zawodzie dużo zależy od koniunktury - jest kryzys idziesz na bruk - nikogo tym bardziej państwa nie interesuje że masz opłaty kredyty itp. Tak samo jak z standardowym wiekiem emerytalnym - za 30 lat pewnie będzie to 67 a być może i 70.

Co do wartości emerytur - waloryzacja jest prowadzona dla ZER i dla ZUS w ten sam sposób.
 
Ostatnia edycja:
A wynagrodzenie w SCS jest wypłacane "z góry" jak w innych służbach czy tego też tutaj nie ma?
 
A wynagrodzenie w SCS jest wypłacane "z góry" jak w innych służbach czy tego też tutaj nie ma?


Kiedyś było wypłacane "z dołu". Po którejś z "reform" to zmieniono, ale oczywiście
nikt wtedy nie otrzymał dwukrotnej pensji, lecz jedną wypłatę sprytnie pominięto ...

 
Kiedyś było wypłacane "z dołu". Po którejś z "reform" to zmieniono, ale oczywiście
nikt wtedy nie otrzymał dwukrotnej pensji, lecz jedną wypłatę sprytnie pominięto ...


jesteś pewien?

u nas na koniec miesiąca masz pasek, np. pod koniec maja, z kwotą brutto, potrąceniami i kwotą do wypłaty, przelewaną na konto

i na tym pasku jest info "wynagrodzenie 05/2018"

więc może niech ktoś z finansów się wypowie, bo według mnie jest nadal z dołu

mieli to zmienić, ale perspektywa wypłaty dwóch pensji w jednym terminie ich zniechęciła
 
jesteś pewien?
u nas na koniec miesiąca masz pasek, np. pod koniec maja, z kwotą brutto, potrąceniami i kwotą do wypłaty, przelewaną na konto
i na tym pasku jest info "wynagrodzenie 05/2018"
więc może niech ktoś z finansów się wypowie, bo według mnie jest nadal z dołu
mieli to zmienić, ale perspektywa wypłaty dwóch pensji w jednym terminie ich zniechęciła


Noo ... Prawdę mówiąc, głowy za to nie dam - "paski" zawsze były u nas z takim opóźnieniem,
że nie miałem okazji porównać bezpośrednio. W dodatku przeliczenie komplikowało mi odrębne
rozliczanie "nocek", które z wiadomych powodów musiało być "z dołu". Wypłata zwykle kilka dni
przed końcem miesiąca, gdy wiele jeszcze mogło się zdarzyć, także nie pomagała w weryfikacji.
Samo info o wypłacie (05/2018) może też wskazywać tylko czas wypłaty wynagrodzenia w maju.

Faktycznie, może jakaś osoba z finansów się odezwie ??
 
Noo ... Prawdę mówiąc, głowy za to nie dam - "paski" zawsze były u nas z takim opóźnieniem,
że nie miałem okazji porównać bezpośrednio. W dodatku przeliczenie komplikowało mi odrębne
rozliczanie "nocek", które z wiadomych powodów musiało być "z dołu". Wypłata zwykle kilka dni
przed końcem miesiąca, gdy wiele jeszcze mogło się zdarzyć, także nie pomagała w weryfikacji.
Samo info o wypłacie (05/2018) może też wskazywać tylko czas wypłaty wynagrodzenia w maju.

Faktycznie, może jakaś osoba z finansów się odezwie ??

u nas kiedyś paski też były z poślizgiem

ale od dłuższego czasu przychodzą ich skany na maila - w dniu przelewu
 
ja jestem na urlopie inie mam intranetu, a info winno być w regulaminie



Wiesz @bolo1999 ...
Ten "zbieg okoliczności" zaczął mnie bardzo mocno zastanawiać, a powinien także dać do myślenia
kandydatowi @ZS_1.

Ja przez dłuższy czas jestem na zwolnieniu lekarskim, Ty obecnie na urlopie, więc brak od nas
odpowiedzi, jakoś jeszcze da się wytłumaczyć i "przełknąć".
Tu jednak,
milczenie tej parotysięcznej (niegdyś) rzeszy czytających to Forum, to jest na prawdę
mocne świadectwo czegoś niezmiernie ważnego i stanowczo znaczącego dla wszystkich funków - tak
byłych, jak i obecnych.
Niestety, nie mam na myśli niczego dobrego ...

 
Co do kwestii "z góry" czy "z dołu", tu jest przykład regulaminu służby i pracy IAS w Katowicach (projekt z 2017 r.)
"§ 32
1. Wynagrodzenie za pracę jest wypłacane pracownikowi co miesiąc z dołu,
do dnia 28 każdego miesiąca. Jeżeli ostatni dzień jest dniem wolnym od pracy
wynagrodzenie/uposażenie wypłaca się w poprzedzającym go dniu roboczym."
http://zzskarbowcow.pl/images/news_dok/2017/luty/regulamin_zfss/regulamin_pracy.pdf
W pozostałych IAS jest podobnie.
 
Co do kwestii "z góry" czy "z dołu", tu jest przykład regulaminu służby i pracy IAS w Katowicach (projekt z 2017 r.)
"§ 32
1. Wynagrodzenie za pracę jest wypłacane pracownikowi co miesiąc z dołu,
do dnia 28 każdego miesiąca. Jeżeli ostatni dzień jest dniem wolnym od pracy
wynagrodzenie/uposażenie wypłaca się w poprzedzającym go dniu roboczym."
http://zzskarbowcow.pl/images/news_dok/2017/luty/regulamin_zfss/regulamin_pracy.pdf
W pozostałych IAS jest podobnie.



Dzięki WIELKIE Kolego @Gefreiter !!

Zatem mamy jasność - także wypłata wynagrodzenia przebiega odmiennie
od pozostałych służb mundurowych. W pewnych okolicznościach ta kwestia
również jest krzywdząca wobec celników.

Myślę, że podobnych "perełek" jest więcej, niż zdajemy sobie z tego sprawę ...
 
Krzywdząca? Bądźmy poważni, jaka to różnica? Czy dostajesz uposażenie z góry czy z dołu, dostajesz je raz.
 
Krzywdząca? Bądźmy poważni, jaka to różnica? Czy dostajesz uposażenie z góry czy z dołu, dostajesz je raz.

Krzywdząca może dlatego, że inne służby mają inaczej. A dla mnie jest to ważne ze względu kiedy otrzymam wynagrodzenie po przyjęciu do służby (wtedy dostałbym w krótkim okresie dwie pensje, jedną z poprzedniej pracy z dołu i drugą z góry) ;)
 
Krzywdząca? Bądźmy poważni, jaka to różnica? Czy dostajesz uposażenie z góry czy z dołu, dostajesz je raz.


Przy stosowaniu Prawa, istnieje BARDZO poważna maksyma:
- "nieznajomość Prawa szkodzi ..."

Oznacza to, iż nawet jeśli nie znasz jakiegoś zakazu, obowiązku lub reguły,
to w ich unormowanym zakresie, Twoja niewiedza Cię nie usprawiedliwia ...
 

Wiesz @bolo1999 ...
Ten "zbieg okoliczności" zaczął mnie bardzo mocno zastanawiać, a powinien także dać do myślenia
kandydatowi @ZS_1.

Ja przez dłuższy czas jestem na zwolnieniu lekarskim, Ty obecnie na urlopie, więc brak od nas
odpowiedzi, jakoś jeszcze da się wytłumaczyć i "przełknąć".
Tu jednak,
milczenie tej parotysięcznej (niegdyś) rzeszy czytających to Forum, to jest na prawdę
mocne świadectwo czegoś niezmiernie ważnego i stanowczo znaczącego dla wszystkich funków - tak
byłych, jak i obecnych.
Niestety, nie mam na myśli niczego dobrego ...


mnie to nie zastanawia

to oczywista oczywistość

fakt istniejący już od jakiegoś czasu

circa od przemieszania nas w kas, "wygaszenia" stosunków służby + jakieś 6 mcy na opadnięcie emocji

i zrobiło się pusto i cicho

ilu codziennie sprawdza co się dzieje na forum?

regularnie reaguje na wpisy?

ilu chce się sformułować własne myśli w poście?

dwudziestu?

+ kolejnych pięćdziesięciu "dorywczo"?

nawet jeśli liczyć wyłącznie członków celnicy.pl to razem daje siedemdziesięciu z 5 000

a dlaczego tak się dzieje to ty już wiesz, i wiesz że ja i kilku innych też wie...
 
Ludzie po prostu zobojętnieli. Jeżeli cały czas słyszą, że mają pracować szybciej i więcej aby inni dostali podwyżki, a ci co powinni o nich walczyć jakoś słabo to robią. Ja mogę wypowiedzieć się tylko z perspektywy własnego podwórka. Nie ma pracownika z niewolnika. A to obecnie standard na Podkarpaciu. Jeśli ktoś wątpi w moje słowa, to zapytajcie kolegów celników. Do skarbowców Was nie wysyłam. Wiele razy czytałem, że oni Was nie interesują. Nie pytajcie tylko związkowców (ani Waszych ani Solidarności), bo prawdy nie usłyszycie.
 
...
... dlaczego tak się dzieje to ty już wiesz, i wiesz że ja i kilku innych też wie...


Tak, tak. Oczywiście !!

Tyle tylko, że:
jedno - to wiedzieć,
drugie - to
nazwać,
trzecie - to
pokazać,
czwarte - to
zmienić, ...

... a może szesnaste (jako spiritus movens) - to zrobić (w końcu) pobudkę ... ?!


 
Back
Do góry