• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie nowego funkcjonariusza

Pracownicy US płacą składki ZUS, więc ich 3016 zł brutto to 2220 zł netto.

Chyba troszkę mniej, pensja jest opodatkowana w wysokości około 30% - raczej 2100, czyli podobnie jak funkcjonariusze z najmniejszym przelicznikiem (mniej brutto, ale bez ZUSu).
 
Policjant po kursie dostaje jeszcze różne dodatki, przez co jego pensja jest nieporównywalna. Za to Bartłomiej Misiewicz bez doświadczenia ani wykształcenia dostawał 12.000 zł. Takich ludzi potrzebuje Polska!

Albo Sylwia Kobyłkiewicz. Jest tak dobra, że z każdej pracy ją wyrzucają po niecałym roku, ale jej to nie przeszkadza zarabiać znacznie więcej niż Misiewicz. http://nafta.wnp.pl/janusz-radomski...ia-kobylkiewicz-w-zarzadzie,323161_1_0_0.html Wykształcenie, doświadczenie czy skuteczność nie liczą się zupełnie, liczą się tylko plecy.
 
Ostatnia edycja:
Nie tylko cywilni. Policjant na kursie dostaje 1700 zł około.

+ zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, dodatki różnej maści

ale po krótkim kursie ma już dużo lepiej

a u nas po 3 latach przygotowawczej i zdaniu egzaminów moglo się nic nie zmieniać - i często zostawała trawka

w Policji normą jest, że po 10 latach jest się sierżantem lub wyżej

u nas niektórzy nie mają tego po 20 - i to bez wpadek :(

osobiście znam przypadek, jak człowiek z blisko 14-letnim stażem czeka na PLUTONOWEGO

w Policji z reguły po 6-7 latach

i to bez łaski, pleców i wazeliny
 
Ostatnia edycja:
+ zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, dodatki różnej maści

ale po krótkim kursie ma już dużo lepiej

a u nas po 3 latach przygotowawczej i zdaniu egzaminów moglo się nic nie zmieniać - i często zostawała trawka

w Policji normą jest, że po 10 latach jest się sierżantem lub wyżej

u nas niektórzy nie mają tego po 20 - i to bez wpadek :(

osobiście znam przypadek, jak człowiek z blisko 14-letnim stażem czeka na PLUTONOWEGO

w Policji z reguły po 6-7 latach

i to bez łaski, pleców i wazeliny

Mamy za dużo stopni podoficerskich, akurat plutek [st rewident] powinien zostać zniesiony. W policji mamy post, st post sierż... Kolejna sprawa, skrócenie okresu awansowego do maksymalnie 3 lat, biorąc pod uwagę włączenie SC/SCS do systemu zaopatrzeniowego. Myślę, że to też jest dobry temat dla naszego związku. Ja po 12 latach mam mł. rachm, bardzo szczęśliwie, bez łaski, pleców i wazeliny, także nie ma reguły, a więc źle.
 
Mamy za dużo stopni podoficerskich, akurat plutek [st rewident] powinien zostać zniesiony. W policji mamy post, st post sierż... Kolejna sprawa, skrócenie okresu awansowego do maksymalnie 3 lat, biorąc pod uwagę włączenie SC/SCS do systemu zaopatrzeniowego. Myślę, że to też jest dobry temat dla naszego związku. Ja po 12 latach mam mł. rachm, bardzo szczęśliwie, bez łaski, pleców i wazeliny, także nie ma reguły, a więc źle.

a ja dla odmiany, też po 12 latach, bez wpadek, w terenie i oc, na zawołanie w weekendy itp., rewidenta :( i do tego specjalista

50 lat na karku, 12 służby i 3 petki kuźwa

wstyd na oc w porównaniu z sg - wychodzę ja i bysio z sg- poniżej 30-tki i starszy sierżant lub chorąży

z tym że wstyd to powinno być ludziom którzy to tolerują
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem co wy tak narzekacie na zarobki wg mnie nie jest tak źle 3800 na rękę nie licząc dodatków alokacyjnych, premii i trzynastki. I jestem zwykłym robolem do czarnej roboty.
 
Nie wiem co wy tak narzekacie na zarobki wg mnie nie jest tak źle 3800 na rękę nie licząc dodatków alokacyjnych, premii i trzynastki. I jestem zwykłym robolem do czarnej roboty.


:)
Sądzę, Szanowny Kolego, że Ci - jak piszesz - "narzekający", mają na myśli
znacznie niższe sumy ...
 
Nie wiem co wy tak narzekacie na zarobki wg mnie nie jest tak źle 3800 na rękę nie licząc dodatków alokacyjnych, premii i trzynastki. I jestem zwykłym robolem do czarnej roboty.

zgadza się, 3800 na rękę plus premie, dodatki i trzynastki to nie jest źle

tyle że wielu o takich kwotach może zapomnieć

i ty nie zapominaj o nich

pomyśl czasem szerzej, a nie tylko o własnym pasku
 
Wyższe stanowiska, czy też zachowane uposażenie sprzed poprzedniej reformy (inspektorskie, funkcyjne). Do tego stopień, stazowe. W ten sposób można mieć dużo więcej niż wspomniane wyżej 3800. Mozna przebić kierownika zmiany i zbliżyć się do kierownika OC.
 
Nie wiem co wy tak narzekacie na zarobki wg mnie nie jest tak źle 3800 na rękę nie licząc dodatków alokacyjnych, premii i trzynastki. I jestem zwykłym robolem do czarnej roboty.

Starszy specjalista, ze stopniem w okolicy rachmistrza, po 10 do 15 lat służby ma około 3100-3300 na rękę. Do tego dodatek kontrolny, powiedzmy 200zł (jak się ma szczęście).
Tobie mogę tylko pogratulować pensji, bo za "zwykłego robola od czarnej roboty" masz pensje na poziomie co najmniej młodszego eksperta w okolicy drugich widełek.
 
Fajnie macie - starszy ekspert skarbowy około 23 lata stażu (orzecznictowo podatkowe vat, pit, cit, akcyza, pozwolenia na gry - wszystko dane było mi doświadczyć). Pensja około 2300 netto + wysługa lat.
 
Fajnie macie - starszy ekspert skarbowy około 23 lata stażu (orzecznictowo podatkowe vat, pit, cit, akcyza, pozwolenia na gry - wszystko dane było mi doświadczyć). Pensja około 2300 netto + wysługa lat.
Jak starszy ekspert mógłbyś mieć wskaźnik 2.6 a tak masz chyba 1.8 i to jest patologia.
 
Back
Do góry