• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie nowego funkcjonariusza

Pemonides

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam

Mam szybkie pytanie, może jest tu ktoś kto przyjmował się do służby w tym roku i potwierdzi że uposażenie mł. specjalisty w stopniu aplikanta to (1,227 - 1,413) * 1 662,84 zł + dodatek za stopień 0,251 * 1 662,84 zł czyli odpowiednio (od 2040,30 zł do 2349,59 zł) + dodatek za stopień 417,37 zł.
Łącznie daje to pensję brutto od 2457,67 zł do 2766,96 zł, co po odjęciu podatku daje ok. 2100-2350 na rękę. Dobrze liczę?
 
dobrze liczysz, ale ta kwota to raczej bliżej 2100zł, mnożnik w służbie przygotowawczej (czyli przez 2 lata) to 1,227
 
Czyli straszna bieda. Jeśli ktoś ciekaw to świeży szeregowy w wojsku dostaje 2650 na rękę, do tego albo służbowe mieszkanie na czas służby albo dodatek mieszkaniowy (w Warszawie 900 zł na rękę)
 
Czyli straszna bieda. Jeśli ktoś ciekaw to świeży szeregowy w wojsku dostaje 2650 na rękę, do tego albo służbowe mieszkanie na czas służby albo dodatek mieszkaniowy (w Warszawie 900 zł na rękę)

Bzdura. Żołnierz w służbie przygotowawczej w k. szeregowy dostaje 1000 zł + zakwaterowanie (w koszarach, nie mieszkanie) i wyżywienie. Potem jak cię łaskawie przyjmą w szeregi to dostaniesz te 2500 zł. O mieszkaniu zapomnij, prędzej dojazd.

No i oczywiście kontrakt jest terminowy, nikt nie gwarantuje ci że dopracujesz tam do emerytury.

oczywiście sytuacja w której zwykły żołnierz po gimnazjum zarabia więcej niż funkjconariusz skarbowki od ktorego wymaga sie inteligencji, wiedzy, wyksztalcenia, języka obcego jest absurdalna i swiadczy tylko o tym z jaką powagą rządzący podchodzą do sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
Słuchaj mówimy o służbie zawodowej a nie 4 miesięcznym przeszkoleniu. Byłem zawodowym więc wiem dokładnie jak wygląda sprawa z pieniędzmi, jak nie dostaniesz mieszkania służbowego to dostajesz świadczenie pieniężne (nawet jak masz 5 własnych mieszkań). I trzeba się naprawdę starać żeby nie przedłużyli kontraktu (ja nie przedłużałem z własnej woli).

Pytanie o uposażenie w SCS zadałem, bo jestem w trakcie postępowania rekrutacyjnego do oddziału na Okęciu.
 
Słuchaj mówimy o służbie zawodowej a nie 4 miesięcznym przeszkoleniu.
Skoro byłeś zawodowym to dokładnie wiesz najpierw trzeba odbyć służbę przygotowawczą żeby iśc na zawodowego.

I trzeba się naprawdę starać żeby nie przedłużyli kontraktu (ja nie przedłużałem z własnej woli).
No to chyba teraz bo kilka lat temu to wielką łaskę dowództwo robiło.
 
Jeżeli faktycznie tak jest, to w całości są za to odpowiedzialni wywodzący się z AP bonzowie "trzymający władzę" w terenie. W zeszłorocznym porozumieniu między Solidarnością a Szefem KAS jasno było napisane, że uposażenie funkcjonariusza ma wynosić minimum 3000 zł (w dorozumieniu: zasadnicze + dodatek za stopień służbowy).

Ostatnio w odpowiedzi na którąś z interpelacji Szef KAS przyznał, że dalej jest pewna liczba funkcjonariuszy otrzymujących niższe uposażenie, ale zobowiązał DIASów (czy sami się zobowiązali), żeby te uposażenia podnieść. Było to przed 1 stycznia, więc zamiast pisać o kwocie (zmieniła się kwota bazowa) przyjmijmy, że chodzi o mnożnik 1,61 - po zmianach kwota na rękę przy nowym mnożniku będzie taka sama jak wcześniej przy ~3000 zł brutto z odprowadzanymi składkami.

DIASowie powinni realizować wytyczne w tym zakresie już przed 01.06.2017 r. Jeżeli nadal tego nie robią, to może ktoś powinien im w końcu wytłumaczyć prostymi słowami (przypisywanymi pewnemu prominentnemu funkcjonariuszowi), że "tak ma być i ch**".

IAS w Katowicach proponuje obecnie na start mnożnik 1,4, czyli najwyraźniej niektórzy potrafią realizować wytyczne przełożonych. Ale może wynika to z faktu, że obecny Dyrektor jest byłym funkcjonariuszem SC, a nie pracownikiem AP. Ciekawostka - jego zastępcą jest J.K., ale nie Jacek tylko Janusz :)
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli faktycznie tak jest, to w całości są za to odpowiedzialni wywodzący się z AP bonzowie "trzymający władzę" w terenie. W zeszłorocznym porozumieniu między Solidarnością a Szefem KAS jasno było napisane, że uposażenie funkcjonariusza ma wynosić minimum 3000 zł (w dorozumieniu: zasadnicze + dodatek za stopień służbowy).

Ostatnio w odpowiedzi na którąś z interpelacji Szef KAS przyznał, że dalej jest pewna liczba funkcjonariuszy otrzymujących niższe uposażenie, ale zobowiązał DIASów (czy sami się zobowiązali), żeby te uposażenia podnieść. Było to przed 1 stycznia, więc zamiast pisać o kwocie (zmieniła się kwota bazowa) przyjmijmy, że chodzi o mnożnik 1,61 - po zmianach kwota na rękę przy nowym mnożniku będzie taka sama jak wcześniej przy ~3000 zł brutto z odprowadzanymi składkami.

DIASowie powinni realizować wytyczne w tym zakresie już przed 01.06.2017 r. Jeżeli nadal tego nie robią, to może ktoś powinien im w końcu wytłumaczyć prostymi słowami (przypisywanymi pewnemu prominentnemu funkcjonariuszowi), że "tak ma być i ch**".

IAS w Katowicach proponuje obecnie na start mnożnik 1,4, czyli najwyraźniej niektórzy potrafią realizować wytyczne przełożonych. Ale może wynika to z faktu, że obecny Dyrektor jest byłym funkcjonariuszem SC, a nie pracownikiem AP. Ciekawostka - jego zastępcą jest J.K., ale nie Jacek tylko Janusz :)

W przeciwieństwie do służby cywilnej rozporządzenie "mnożnikowe" dla funkcjonariuszy SC-S dotyczy tylko funkcjonariuszy SC-S. Wydawane było w 2017 r., już po "przełomowym" porozumieniu z Solidarnością, a pisane na pewno w MF i pod nadzorem SKAS. Gdyby była taka wola "polityczna" cóż było prostszego, niż ustawić widełki, tak żeby minimalna była 3000 brutto podstawy. Nie trzeba by było żadnych tłumaczeń, wytycznych. Odpowiedź na interpelacje poselskie to jest puste "wodosłowie", na zobowiązanie DIAS-ów najlepszą metodą, było rozporządzenie. Poczytaj inne odpowiedzi SKAS na interpelacje np. te o wygaszaniu i ucywilnieniu. DIASi mają obowiązek stosować przepisy prawa, wytyczne mają wyłącznie charakter pomocniczy.
A J.K. też widziałem w jakimś piśmie i pomyślałem "wróciłeś królu złoty", ale to nie nasz jenerał. Jego to raczej jakaś ustawa z przedrostkiem "de" obejmie.
 
płaca bardzo mizerna a roboty masa i duża odpowiedzialność, do tego są ubezpieczenia ale ubezpieczeni sa tez inni pracownicy nie tylko w służbach zależy to od pracodawcy wiec nie ma szału
 
uposażenie mł. specjalisty w stopniu aplikanta to (1,227 - 1,413) * 1 662,84 zł + dodatek za stopień 0,251 * 1 662,84 zł czyli odpowiednio (od 2040,30 zł do 2349,59 zł) + dodatek za stopień 417,37 zł.
Łącznie daje to pensję brutto od 2457,67 zł do 2766,96 zł, co po odjęciu podatku daje ok. 2100-2350 na rękę.

Mam się spodziewać takiego wynagrodzenia w Wydziale Dochodzeniowo-śledczym? Czy W D-Ś jest traktowane jako biuro i pensja oscyluje koło 1800 na rękę?
 
1800 było kilka lat temu przed seria podwyżek, czyli teraz powinno być te 2-2,1k

Nie ma podanego mnożnika w ogłoszeniu?
 
W przeciwieństwie do służby cywilnej rozporządzenie "mnożnikowe" dla funkcjonariuszy SC-S dotyczy tylko funkcjonariuszy SC-S. Wydawane było w 2017 r., już po "przełomowym" porozumieniu z Solidarnością, a pisane na pewno w MF i pod nadzorem SKAS. Gdyby była taka wola "polityczna" cóż było prostszego, niż ustawić widełki, tak żeby minimalna była 3000 brutto podstawy. Nie trzeba by było żadnych tłumaczeń, wytycznych. Odpowiedź na interpelacje poselskie to jest puste "wodosłowie", na zobowiązanie DIAS-ów najlepszą metodą, było rozporządzenie. Poczytaj inne odpowiedzi SKAS na interpelacje np. te o wygaszaniu i ucywilnieniu. DIASi mają obowiązek stosować przepisy prawa, wytyczne mają wyłącznie charakter pomocniczy.
A J.K. też widziałem w jakimś piśmie i pomyślałem "wróciłeś królu złoty", ale to nie nasz jenerał. Jego to raczej jakaś ustawa z przedrostkiem "de" obejmie.

Co do J.K., to taka persona pojawiła się niedawno na końcu listy agentów celnych RP. Byłaby to wqszak spora degradacja, zwłaszcza po domniemanej agendzie wywiadu, ale...
Nie wiem czy to zbieżność nazwisk, czy nie...ale lista owa wzbogaciła się o sporą grupę byłych celnych po 31.08.17, więc kto wie...
 
Teoretycznie każdy w KAS powinien zarabiać minimum 3000 brutto, więc w mundurowej części formacji powinno to być na początek minimum 2.429 zł. Komórki DŚ są w większości mundurowe (a od tego roku być może nawet w 100%).
 
Teoretycznie każdy w KAS powinien zarabiać minimum 3000 brutto, więc w mundurowej części formacji powinno to być na początek minimum 2.429 zł. Komórki DŚ są w większości mundurowe (a od tego roku być może nawet w 100%).


każdy w służbie stałej min 3049 zasadniczej!!!
 
każdy w służbie stałej min 3049 zasadniczej!!!

Myślę, że Jego Ekscelencja Dyrektor z Gdańska by się nie zgodził :) Mianując mnie do służby stałej w SCS łaskawie dał mi 2494,08 zł uposażenia zasadniczego.

Oczywiście tego rodzaju wybitnym postaciom z AP wydaje się, że należy się tylko "swoim", czyli US i IAS. Zakładam, że tam gdzie rządzą ludzie z SC czy KS jest lepiej. Jeżeli nie, to wyprowadźcie mnie z błędu.
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że Jego Ekscelencja Dyrektor z Gdańska by się nie zgodził :) Mianując mnie do służby stałej w SCS łaskawie dał mi 2494,08 zł uposażenia zasadniczego.

Oczywiście tego rodzaju wybitnym postaciom z AP wydaje się, że należy się tylko "swoim", czyli US i IAS. Zakładam, że tam gdzie rządzą ludzie z SC czy KS jest lepiej. Jeżeli nie, to wyprowadźcie mnie z błędu.

To bardzo ciekawe co mówisz, a co mówi pan rzecznik IAS Bydgoszcz:

- Nowo zatrudniony funkcjonariusz może liczyć na starcie na maksymalnie 3,6 tys. zł brutto miesięcznie, przy czym należy pamiętać, że z tej pensji nie są potrącane składki na ubezpieczenie społeczne, a jedynie podatek i składka zdrowotna - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik IAS.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/strefa-bizne...-placa-36-tys-zl-miesiecznie-zasady,12877438/

Czy Bydgoszcz to jakiś oddział specjalny czy co ? :confused: Nawet jakby policzyć maksymalne mnożniki to nijak nie wyjdzie 3600
 
Back
Do góry