• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Petycja o przestrzeganie praworządności

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Przy wprowadzaniu KAS-u kolejny raz doszło do rażącego złamania praw konstytucyjnych byłych funkcjonariuszy celnych. Mundurowe uprawnienia emerytalne dla funkcjonariuszy to parodia idei tego świadczenia, rekompensującego obostrzenia służby.

Czas podjąć działania, obliczone na złamanie kłamstwa, wprowadzonego do obiegu informacyjnego. Powiedzmy 100 tys. podpisów o przywrócenie zasad będzie musiało mieć swoją wymowę. Zwłaszcza w kontekście chrapki na kolejną kadencję z możliwością samodzielnego rządzenia.

Bardzo proszę koleżanki i kolegów o wypowiedzi.
 
Przy wprowadzaniu KAS-u kolejny raz doszło do rażącego złamania praw konstytucyjnych byłych funkcjonariuszy celnych. Mundurowe uprawnienia emerytalne dla funkcjonariuszy to parodia idei tego świadczenia, rekompensującego obostrzenia służby.

Czas podjąć działania, obliczone na złamanie kłamstwa, wprowadzonego do obiegu informacyjnego. Powiedzmy 100 tys. podpisów o przywrócenie zasad będzie musiało mieć swoją wymowę. Zwłaszcza w kontekście chrapki na kolejną kadencję z możliwością samodzielnego rządzenia.

Bardzo proszę koleżanki i kolegów o wypowiedzi.


Fakt !! Myślę, że pomysł i formy i treści "zadziałania" - dobrze trafione.
Nawet jeśli nie odniesie to żadnego skutku, owa "wymowa" pozostanie.
 
Popieram, należy w tej petycji podkreślić stanowczo, że osoby które podpisywały obywatelski projekt podpisały coś, co w niczym nie przypomina ostatecznego bubla jaki został uchwalony (parę przykładów jak jest w rzeczywistości - policjant orkiestrze to dobre). Należy stanowczo pokreślić, że podpisujący petycję żądają bezwzględnie zrównania naszych praw z innymi mundurowymi, zwłaszcza w kontekście praw jakie nabywa Straż Marszałkowska (konieczne podkreślenie, że dostali to co inni ale nie my).
Należy zaznaczyć, że władza która traktuje nawet tylko niewielką część suwerena przedmiotowo, nie może w nazwie używać określeń Prawo i Sprawiedliwość. Proponuję nazwę Populizm i Szalbierstwo.
Tu w odniesieniu do naszej sytuacji:
Populizm - Potocznie populizm oznacza działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie nierealnych obietnic.
Szalbierstwo - obejmuje głównie wyłudzenie świadczenia płatnego (oddanie głosów w wyborach/poparcie - kom. własny)od razu lub natychmiast po jego spełnieniu, dotyczy drobnej kwoty. Wykroczenie zazwyczaj polega na wyzyskaniu podstępnie wytworzonej nieświadomości pokrzywdzonego i dokonywane jest przez sprawcę będącego konsumentem (PiS jw. - kom. własny), który przez przystąpienie zawarł umowę z pokrzywdzonym przedsiębiorcą (SC - kom własny). Powyższe cechy odróżniają szalbierstwo od przestępstwa oszustwa (to już wyższa szkoła jazdy ale może i tego doczekamy - kom. własny).
Czekam na Petycję i działam :)
 
Upolityczniła się ta sprawa sama, od początku zabiegano o poparcie polityczne żeby projekt obywatelski przeszedł. To chyba jasne.

Moje skromne przemyślenia na temat polityczny to tylko przytyk dla władzy, a wspomnę pisma naszego ZZ które także wskazywały na lekceważenie 200 000 podpisów.

Przypomnę także poparcie "opozycji" dla naszego projektu - chyba jednak nie pomogło sprawie - ale nie widzę w tym winy nikogo tak się złożyło, że obecnie każda sprawa jest polityczna.

Może niezbyt jasno piszę.
Postaram się poprawić.
Kurde sz. :(
 
Upolityczniła się ta sprawa sama ...
...


Nie, nie !!

To raczej ja, za mało dosadnie zaznaczyłem, że w treści Twojej wypowiedzi,
jest sama Prawda i ja się z nią zgadzam.

Nie mam również zamiaru narzucać jakiejś swojej "wizji" formy czy treści.
Pozwalam sobie jedynie (przyznaję, że z uporem maniaka, bo widzę w nas z tym problem)
przypominać, iż
KAŻDY "nieludzki"* element któremu się przeciwstawiamy, który nas krzywdzi,
jeśli będzie użyty przez nas, MOŻE - I NA PEWNO BĘDZIE UŻYTY przeciwko nam !!!

Wtedy największa - nawet ewidentna wszystkim obłuda - zwycięży nad nami! To taki socjologiczny
paradoks, który łączę (prywatnie) z zasadą "syndromu sztokholmskiego" -np. ludzie prędzej wierzą
w przeciętne kłamstwo notorycznego łgarza, niż w "lekko ubarwione" słowa człowieka prawego.

Podstawą "zabiegów socjotechnicznych" (
[FONT=&quot]nieuczciwie - [/FONT]pomimo zakazu - często używanych ...) jest
tzw. "obracanie kota ogonem" w bardzo różnych konfiguracjach.
Na tym polu przegrywaliśmy, przegrywamy i zawsze będziemy przegrywać z kretesem ...

ps
* - dowolna właściwość przeciwstawna Prawdzie


(np:
- nieprawość, nikczemność , podłość , nieuczciwość , haniebność , nierzetelność, bezeceństwo , przewrotność , zdrożność , łajdactwo , draństwo , łotrostwo , szubrawstwo , świństwo , szelmostwo , gałgaństwo , wszeteczeństwo , zberezeństwo, cios poniżej pasa, występek, brak honoru, dwulicowość, fałsz, faryzeizm, grzeszność, haniebność, hipokryzja, karygodność, kłamliwość, krętactwo, kuglarstwo, łgarstwo, makiawelizm, małoduszność, matactwo, mistyfikatorstwo, naganność, niecność, perfidia, podstępność, podwójna moralność, pokrętność, przebiegłość, skandaliczność, szachrajstwo, szalbierstwo, szarlataneria, szatańskość, szkaradność, wykrętność, wyrachowanie
...
... i POLITYKA !!!
 
Dałeś czadu :) pozytywnie.
Isrotne w tym jest to, żeby prawda o tym jak nas potraktowali dotarła do innych.
Biorę pod uwagę to , że celnik od zarania dziejów to synonim grzesznika i wielu przyklaśnie władzy.
Ale ta część myśląca zauważy niebezpieczeństwo psucia prawa (prawo do sądów, wygaszanie stosunku służbowegi itp.)
Na te elementy należy położyć nacisk w petycji.
Chyba ;)
 
Przy wprowadzaniu KAS-u kolejny raz doszło do rażącego złamania praw konstytucyjnych byłych funkcjonariuszy celnych. Mundurowe uprawnienia emerytalne dla funkcjonariuszy to parodia idei tego świadczenia, rekompensującego obostrzenia służby.

Czas podjąć działania, obliczone na złamanie kłamstwa, wprowadzonego do obiegu informacyjnego. Powiedzmy 100 tys. podpisów o przywrócenie zasad będzie musiało mieć swoją wymowę. Zwłaszcza w kontekście chrapki na kolejną kadencję z możliwością samodzielnego rządzenia.

Bardzo proszę koleżanki i kolegów o wypowiedzi.

Genialny pomysł !!!
Petycję należy przesłać do wiadomości Parlamentu Europejskiego !!!

Teraz na 100 % się tym zainteresują !!! W obliczu tego co się dzieje - to jedyny sposób walki o praworządność !!!

Brawo !!! Teraz tylko zmaterializować pomysł a prawda zwycięży !!!!!!!
 
Czas skończyć z tą propagandą sukcesu. Czas zacząć myśleć nowocześnie. Gdyby pewien pseudo - minister miał honor i ambicję, to po tych wszystkich ludzkich tragediach byłych funkcjonariuszy celnych i ich rodzin, sam by się wybatożył przed siedzibą pewnej partii. Posłuchajcie prawdziwego funkcjonariusza, który nie boi się prawdy i nazywa rzeczy po imieniu:

[video=youtube;C49wp8VQtrY]https://www.youtube.com/watch?v=C49wp8VQtrY[/video]
 
Fajna IDEA , a tutaj takie małe zainteresowanie !!!!

Jeszcze nie przegraliśmy !!! Teraz dopiero będziemy podnosić głowę !!!

Wkrótce zostanie zawiązane Stowarzyszenie ...... Czas rozliczeń coraz bliższy ....
 
Też mnie to dziwi. Choć właściwie, nie powinno ... :(

Dziwisz się widząc mniejszą aktywność?
Subietywnie powiem, że znam odpowiedź. Subiektywnie bo.... nie uważam że znam odpowiedzi na wszystkie pytania świata i tutaj moge się mylić.....
Ale....
W pierwszej koncepcji powstawania KAS wszyscy mieliśmy iść do cywila i tylko granica, dawne WZP oraz tzw. karny miał zostać w mundurze. I przyjmowałem to jako a'priori. A potem..... okazało się że +- 10.000 nas idzie do munduru a tylko 3.000 do cywila. I wtedy zrozumiałem, już niestety post factum że historia zatoczyła koło. Kto z Czarnego Lądu zostawał niewolnikiem wywiezionym do obu Ameryk ? Ten nieudacznik co nie umiał uciec przed siatką handlarz lub wodzowie wioski po prostu sprzedali jako tych "ostatnich do dziobania". I tak samo.... Owe +-3.000 to tylko ci co nie mieli znajomości u polityków, w kręgach średnio lub wysoko-postawionego kleru, znajomości lub uznania wśród kierownictwa SC lub nie umieli wybłagać, wyprosić a czasem zastosować intrygi lub innego nacisku. Wiec zostały same niemoty. Istnieje jakiś procent tych co byli akurat w złym miejscu w złym czasie...... ale i Ci potrafili ewakuować się w ostatniej chwili. A dla swoich którzy musieli gdzieś zostać stworzono "ostatni pociąg do szczęścia" w postaci rezerwy. Czyli zostali Ci co w przenośni "pojechali w ładowniach do Ameryki". I ja też zostałem w tej nieszczęsnej ładowni.
Czy więc owe 10.000 zacznie krzyczeć w obronie 3.000 ?
Jedyna szansa w Sławku którzy zechce być" "Ostatnim Mohikaninem", "Ostatnim Samurajem"lub Jack'em Harper'em z filmu Niepamięć.
I jeszcze małe podsumowanie.... Ci co odeszli bo nie godzili się na to lub mieli inny pomysł na zycie.. to OK.
Ale jak jest sprawiedliwość że w jednym pokoju siedzą obok siebie lub biurko w biurko osoby ucywilnione i mundurowi , robią to samo i wywodzą się z takiej samej historii ? Jeden ma urlopu o 5/10 dni więcej, nabija sobie kolejne punkty na emki i przesuwa sobie średnią z 10 lat na wyższe rejestry....
Acha.... Sprawiedliwość , ach i Prawo.....
 
Ostatnia edycja:
Dziwisz się widząc mniejszą aktywność?
Subietywnie powiem, że znam odpowiedź. Subiektywnie bo.... nie uważam że znam odpowiedzi na wszystkie pytania świata i tutaj moge się mylić.....
Ale....
W pierwszej koncepcji powstawania KAS wszyscy mieliśmy iść do cywila i tylko granica, dawne WZP oraz tzw. karny miał zostać w mundurze. I przyjmowałem to jako a'priori. A potem..... okazało się że +- 10.000 nas idzie do munduru a tylko 3.000 do cywila. I wtedy zrozumiałem, już niestety post factum że historia zatoczyła koło. Kto z Czarnego Lądu zostawał niewolnikiem wywiezionym do obu Ameryk ? Ten nieudacznik co nie umiał uciec przed siatką handlarz lub wodzowie wioski po prostu sprzedali jako tych "ostatnich do dziobania". I tak samo.... Owe +-3.000 to tylko ci co nie mieli znajomości u polityków, w kręgach średnio lub wysoko-postawionego kleru, znajomości lub uznania wśród kierownictwa SC lub nie umieli wybłagać, wyprosić a czasem zastosować intrygi lub innego nacisku. Wiec zostały same niemoty. Istnieje jakiś procent tych co byli akurat w złym miejscu w złym czasie...... ale i Ci potrafili ewakuować się w ostatniej chwili. A dla swoich którzy musieli gdzieś zostać stworzono "ostatni pociąg do szczęścia" w postaci rezerwy. Czyli zostali Ci co w przenośni "pojechali w ładowniach do Ameryki". I ja też zostałem w tej nieszczęsnej ładowni.
Czy więc owe 10.000 zacznie krzyczeć w obronie 3.000 ?
Jedyna szansa w Sławku którzy zechce być" "Ostatnim Mohikaninem", "Ostatnim Samurajem"lub Jack'em Harper'em z filmu Niepamięć.
I jeszcze małe podsumowanie.... Ci co odeszli bo nie godzili się na to lub mieli inny pomysł na zycie.. to OK.
Ale jak jest sprawiedliwość że w jednym pokoju siedzą obok siebie lub biurko w biurko osoby ucywilnione i mundurowi , robią to samo i wywodzą się z takiej samej historii ? Jeden ma urlopu o 5/10 dni więcej, nabija sobie kolejne punkty na emki i przesuwa sobie średnią z 10 lat na wyższe rejestry....
Acha.... Sprawiedliwość , ach i Prawo.....

SORKI, ale nie ma znaczenia kto, i gdzie .... wiem doskonale, kto trafiał do mobilnych itd. ... nie ma co płakać ... a co jeszcze się stanie ??? Ci, którzy myślą, że jest już OK ! a nie jest.....
Ja też ich rozumiem - chcą chwili spokoju :cool: na rynku komercyjnym po prostu - nie istnieją !!!! Jedak spokoju nie doznają, gdyż zostały złamane podstawowe ZASADY, które dotyczą wszystkich !!!!! Zawsze można powtórzyć ..., Według pewnej ważnej osoby jedyną mundurową formacją na granicy jest SG !!!
Dzisiaj jesteś tu jutro jesteś TAM !!! Takie życie !!!

Ta petycja dotyczy WSZYSTKICH !!! Jednak nieliczni są w stanie do dostrzec :mad: Takie życie:mad:
Każdy chce przeżyć chociaż jeden dzień dłużej :cool:
 
Te dziesięć tysięcy będzie krzyczeć oczywiście jeśli będzie miało w tym interes. A mają, emki i równorzędne traktowanie z innymi mundurowymi.
Dziwne, że nikt jeszcze tutaj nie apeluje o przyłączenie się tego ewentualnego protestu Federacji.
Cel jest nadrzędny i obok petycji która winna poprzeć tą inicjatywę powinniśmy już!!!! zbierać się do kupy mości panowie i panie.
Czekam na stanowisko naszego ZZ.
Animozje na bok.
Możliwe, że to ostatnia szansa dopóki środowisko jeszcze jest jako tako zgrane.
Mówię jako cywil!!! który nadal utożsamia się z mundurem o który walczy!!!
PS
Wkrótce zostanie zawiązane Stowarzyszenie ...... Czas rozliczeń coraz bliższy ....
O co chodzi? Bo ja pierwszy do TAJNYCH Stowarzyszeń :)
 
mister gadowski, właśnie straciłeś szacunek

świeżutkie peany gadowskiego na cześć łobuza, który się przepisom nie kłania. dowodów pełno, od alg w rabce począwszy, na przedstawianych na tym forum skończywszy. od 6 minuty 40 sekundy:

[video=youtube;A_qdJdXIUzM]https://www.youtube.com/watch?v=A_qdJdXIUzM[/video]

mister gadowski, właśnie straciłeś szacunek skopanych przez tzw. dobrą zmianę.
 
Back
Do góry