• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cło i podatek VAT od przesyłki.

Client1987

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,

Zakupiłem ostatnio z poza terenu UE towar w postaci starego odtwarzacza płyt CD. Całkowity koszt zakupu to 80 USD. I pytanie czy będę musiał płacić jakieś dodatkowe koszty typu VAT, Cło ?. Sprzęt wyłącznie na własny użytek. Wiele ludzi piszą różne rzeczy że płacili dodatkowe opłaty celne przekraczające wartość towaru i tu się martwię. Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie,

Zakupiłem ostatnio z poza terenu UE towar w postaci starego odtwarzacza płyt CD. Całkowity koszt zakupu to 80 USD. I pytanie czy będę musiał płacić jakieś dodatkowe koszty typu VAT, Cło ?. Sprzęt wyłącznie na własny użytek. Wiele ludzi piszą różne rzeczy że płacili dodatkowe opłaty celne przekraczające wartość towaru i tu się martwię. Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

serio? nie lepiej zadzwonić do informacji , tam mili skarbowcy chętnie ci wytłumaczą, że nie maja pojęcia o cle. Do 150 eur jest zwolnienie z cła, ale nie z VAT, nie patrzyłem w taryfę, na sprzęt który zamówiłeś pewnie i tak nie ma cła, ale musisz zapłacić 23% VAT. Dzwoń na infolinie niech babcie z us ci pomogą:)
 
A no to czyli podatku się spodziewać, czyli prędzej oświadczenia oczekiwać z UC do wypełnienia niż przesyłki. Dziękuję za informację :)
 
serio? nie lepiej zadzwonić do informacji , tam mili skarbowcy chętnie ci wytłumaczą, że nie maja pojęcia o cle. Do 150 eur jest zwolnienie z cła, ale nie z VAT, nie patrzyłem w taryfę, na sprzęt który zamówiłeś pewnie i tak nie ma cła, ale musisz zapłacić 23% VAT. Dzwoń na infolinie niech babcie z us ci pomogą:)

Kolego mł, parę uwag do twojej błyskotliwej odpowiedzi.
Średnia wieku na infolinii podatkowej (US) to ok 30 lat :).
Mówi się/pisze się, zwolnienie od cła przesyłek do równowartości 150 EUR.
Nie ma sytuacji "nie ma cła" jest ew. stawka 0% cła.
Zapraszam na korepetycje na infolinię KIS - "cło".
 
Czyli za przenośny odtwarzacz płyt CD stawka cła wynosi 0% ?. Wartość 80 USD kwalifikuje się do opłaty VAT ? . W tym przypadku.
 
A no to czyli podatku się spodziewać, czyli prędzej oświadczenia oczekiwać z UC do wypełnienia niż przesyłki. Dziękuję za informację :)

Starałem się to wytłumaczyć potocznym językiem, ale jak widzisz jakiś nadęty "fachowiec' się wtrącił. Dobrze, że nie sieknął ci wykładu o metodach ustalania wartości celnej towaru xD Dla ciebie jako klienta U C-S nie ma znaczenia czy jest cło z 0 stawką czy go nie ma, jak zwał tak zwał, najważniejsze, że nie musisz płacić i to w najprostszy sposób chciałem przekazać :)

Co do średniej wieku 30 lat, to w życiu nie uwierzę, żeby młodzi perspektywiczni ludzie chcieli pracować w takim szajsie :) średnia wieku 30 lat to może tam była, ale 30 lat temu :)
 
Ostatnia edycja:
No tak przeciętny Kowalski może źle to zrozumieć, tym bardziej gdy człowiek nie miał nigdy nic wspólnego ze sprawą :). Dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie.
 
Ostatnia edycja:
L
Starałem się to wytłumaczyć potocznym językiem, ale jak widzisz jakiś nadęty "fachowiec' się wtrącił. Dobrze, że nie sieknął ci wykładu o metodach ustalania wartości celnej towaru xD Dla ciebie jako klienta U C-S nie ma znaczenia czy jest cło z 0 stawką czy go nie ma, jak zwał tak zwał, najważniejsze, że nie musisz płacić i to w najprostszy sposób chciałem przekazać :)

Co do średniej wieku 30 lat, to w życiu nie uwierzę, żeby młodzi perspektywiczni ludzie chcieli pracować w takim szajsie :) średnia wieku 30 lat to może tam była, ale 30 lat temu :)
To chyba już nie żyjesz :) w KIS jest najwyższy procent wymiany kadr na infolinii. Młodzi ambitni uczą się i wieją po paru latach do biznesu trzepać kasę. We wrześniu było paredziesiąt wakatów. To dla umocnienia Twojej wiary.
Może jestem nadęty ale to Ty zacząłeś uszczypliwości racz to zauważyć.
A z praktyki wiem, że przedstawianie w sposób prosty przepisów bywa zdradliwe ale dla adresata tych info.
Przykład: Zgodnie z art. 51 ustawy o o podatku od towarów i usług -VAT zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysłanych z terytrum państwa trzeciego, pod warunkiem, że łączna wartość ..... nie przekracza ....równowartości 22EUR. ZWOLNIENIAN nie stosuje się w przypadku towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Zastosowałem parę skrótów.
Pozdrawiam.
Kończę wpisy w tym temacie. Mam nadzieję, że się wytłumaczyłem mł?
 
A jeszcze małe pytanie. Ile czasu w tym okresie trwa odprawa przesyłki przez Urząd Celny, chodzi o przesyłkę lotniczą i czy jest o tym zamieszczana jakaś informacja na monitoringu Poczty Polskiej ?. Pozdrawiam
 
Ciężko jest powiedzieć ile dokładnie będzie trwała odprawa przesyłki. W dużej mierze zależy to od rodzaju zamówionego towaru, dokumentów jakie odesłałeś do OC w odpowiedzi na otrzymane zawiadomienie. Jeżeli z nadesłanych dokumentów będzie jasno wynikało co jest w przesyłce, jaka jest faktyczna kwota zakupu towaru itd... odprawa powinna zająć ok.4-10 dni. Nie jest to czas samej odprawy przesyłki tylko czas obiegu dokumentów i oczekiwania na opracowanie po przydzieleniu konkretnej osobie. Zaległości są bardzo duże z Poczta nie wyrabia się z przedstawianiem przesyłek do kontroli funkcjonariuszom. Należy pamiętać, żeby w odpowiedzi powołać się na nr. pozycji magazynowej z zawiadomienia a nie na nr przesyłki. Jeżeli przesyłka jest rejestrowana będzie zamieszczona informacja w monitoringu Poczty Polskiej. Status w w cle czy coś w tym stylu nie oznacza, że przesyłka została zatrzymana. Oznacza tylko tyle, że po przybyciu do Polski została wczytana do systemu Poczty i czeka na przedstawienie do kontroli. Urząd Celny na czas w jakim zostanie przedstawiona funkcjonariuszowi nie ma wpływu i zależy to od Poczty. Mam nadzieję, że pokrótce w miarę szczegółowo opisałem ten proces
 
A w wypadku gdy towar jest zadeklarowany jako prezent i jest to stary sprzęt 15 letni odtwarzacz przenośny ?. Wartość nie znana z powodu dawnego wycofania ze sprzedaży. Można spodziewać się problemów ?. Dziękuję serdecznie za pomoc i informację. Pozdrawiam
 
W tym przypadku wiążąca jest informacja jaką umieścił nadawca przesyłki na deklaracji celnej tzn. jeżeli jest to nawet stary odtwarzacz a nadawca określił jego wartość na np. 100USD będzie trzeba od tej kwoty uiścić należności.
 
Co i podatek VAT od przesyki

Czy mozecie sie podzielic swoja wiedza i doswiadczeniem odnosnie kat.AM,A1,A2 i A. Czy od szkolen z tych kategorii trzeba odprowadzic podatek vat? Jakie rozwiazania stosujecie w swoich OSK?
 
Back
Do góry