Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 22

Temat: 13 -stka dla FC po nowemu

Domyślnie 13 -stka dla FC po nowemu

Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r. Jak wiadomo pensje brutto funkcjonariuszy w 2017 r obejmowała składki ZUS, czyli były znacznie wyższe niż obecnie. Teraz pytanie, jak będzie liczona 13-tka wypłacana w 2018 roku, na podstawie średniej pensji brutto z 2017, czy będzie brana pod uwagę niższa pensja brutto z 2018r?

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał Lubieszyn Zobacz post
    Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r. Jak wiadomo pensje brutto funkcjonariuszy w 2017 r obejmowała składki ZUS, czyli były znacznie wyższe niż obecnie. Teraz pytanie, jak będzie liczona 13-tka wypłacana w 2018 roku, na podstawie średniej pensji brutto z 2017, czy będzie brana pod uwagę niższa pensja brutto z 2018r?

Nie odkryję tym Ameryki, ale nie ma nic prostszego niż poczekać.

Dostaniesz, to się dowiesz ...
    I'm not perfect, but I'm limited edition ...

Aha ... nie jestem kotem !!

Domyślnie

Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r.
    Te konkretnie przepisy dotyczą, jak sam napisałeś, pracowników. Nie mają zastosowania do funkcjonariuszy SCS, podobnie jak przed reformą nie miały zastosowania do funkcjonariuszy SC. Poza tym funkcjonariusz nie otrzymuje wynagrodzenia, tylko uposażenie.

Domyślnie

art. 242 Ustawy o KAS

Domyślnie

W Łodzi w wysokości uposażenia. Dziękuję za uwagę.

Domyślnie

Cytat Napisał danny2109 Zobacz post
    W Łodzi w wysokości uposażenia. Dziękuję za uwagę.
    W Szczecinie podobnie.

Uprawnienia