• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

13 -stka dla FC po nowemu

Lubieszyn

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
147
Punkty reakcji
51
Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r. Jak wiadomo pensje brutto funkcjonariuszy w 2017 r obejmowała składki ZUS, czyli były znacznie wyższe niż obecnie. Teraz pytanie, jak będzie liczona 13-tka wypłacana w 2018 roku, na podstawie średniej pensji brutto z 2017, czy będzie brana pod uwagę niższa pensja brutto z 2018r?
 
Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r. Jak wiadomo pensje brutto funkcjonariuszy w 2017 r obejmowała składki ZUS, czyli były znacznie wyższe niż obecnie. Teraz pytanie, jak będzie liczona 13-tka wypłacana w 2018 roku, na podstawie średniej pensji brutto z 2017, czy będzie brana pod uwagę niższa pensja brutto z 2018r?


Nie odkryję tym Ameryki, ale nie ma nic prostszego niż poczekać.

Dostaniesz, to się dowiesz ...
 
Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r.

Te konkretnie przepisy dotyczą, jak sam napisałeś, pracowników. Nie mają zastosowania do funkcjonariuszy SCS, podobnie jak przed reformą nie miały zastosowania do funkcjonariuszy SC. Poza tym funkcjonariusz nie otrzymuje wynagrodzenia, tylko uposażenie.
 
Mam pytanie dot. naliczania 13-stki. Wg. przepisów: dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłaca się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie. Oznacza to, że 13-tka wypłacana w 2018 obejmuje wysokość wynagrodzenia z 2017r. Jak wiadomo pensje brutto funkcjonariuszy w 2017 r obejmowała składki ZUS, czyli były znacznie wyższe niż obecnie. Teraz pytanie, jak będzie liczona 13-tka wypłacana w 2018 roku, na podstawie średniej pensji brutto z 2017, czy będzie brana pod uwagę niższa pensja brutto z 2018r?

art. 242 Ustawy o KAS
 
Czy to jest zgodne z przepisami, jakie przepisy to regulują?
Pisali, że od 2018r. funkcjonariusze nie będą płacić składek do ZUS.
To jest dziwne, czy ktoś może to wyjaśnić.
 
Przypuszczam, że może chodzić o to, że to są środki - pochodna z uposażeń za 2017 r. Ale mogę się mylić, bo nie jestem na bieżąco w finansach...
 
Wydaje się to dziwne, że on nagrody rocznej płaconej w 2018r. odprowadzamy składkę na ZUS. Niech się wypowie ktoś kto robi w płacach.
 
Wydaje się to dziwne, że on nagrody rocznej płaconej w 2018r. odprowadzamy składkę na ZUS. Niech się wypowie ktoś kto robi w płacach.

zadaj sobie jedno proste pytanie ...
13 - stka płacona w lutym 2018 roku jest trzynastą pensją płaconą za rok który, w którym było po staremu, czy po nowemu ???

jesteś na prawdę szczęśliwym człowiekiem, że nie masz innych problemów ...
jednych przekształcili ... ale nie zwolnili !
innych wygasili .... ale nie zwolnili !

a tutaj tylko emerytury, trzynastki ...

nie macie za grosz przyzwoitości funkcjonariusze kochani !!!
 
Wydaje się to dziwne, że on nagrody rocznej płaconej w 2018r. odprowadzamy składkę na ZUS. Niech się wypowie ktoś kto robi w płacach.

tu nie trzeba byc z plac. to jest wynagrodzenie nalezne i wyplacone za 2018 roku. ale jak zawsze u nas tylu medrcow siedzi i kazdy robi co mu sie zywnie podoba,:cool:
 
tu nie trzeba byc z plac. to jest wynagrodzenie nalezne i wyplacone za 2018 roku. ale jak zawsze u nas tylu medrcow siedzi i kazdy robi co mu sie zywnie podoba,:cool:

co fakt, to fakt ... mędrców ci u nas w tej służbie nigdy nie brakowało ...

Art. 242. ust. 13. (KAS)
Nagrodę roczną wypłaca się do dnia 31 marca roku następującego po roku, za który przysługuje nagroda.
 
zadaj sobie jedno proste pytanie ...
13 - stka płacona w lutym 2018 roku jest trzynastą pensją płaconą za rok który, w którym było po staremu, czy po nowemu ???

jesteś na prawdę szczęśliwym człowiekiem, że nie masz innych problemów ...
jednych przekształcili ... ale nie zwolnili !
innych wygasili .... ale nie zwolnili !

a tutaj tylko emerytury, trzynastki ...

nie macie za grosz przyzwoitości funkcjonariusze kochani !!!


a płacona jest w roku 2017 czy 2018?

a w 2018 czy płacimy składki zus?

a na marginesie - co jest nieprzyzwoitego w dyskusji na ten temat, w której i ty bierzesz udział?

fakt bandyckiego ucywilnienia kolegów i koleżanek?

a jaki to ma związek z trzynastką?

a w jaki sposób niedyskutowanie na ten temat miałoby im pomóc?

mamy usiąść i płakać nad losem ucywilnionych i bezdusznością decydentów i nic ponad to?
 
zadaj sobie jedno proste pytanie ...
13 - stka płacona w lutym 2018 roku jest trzynastą pensją płaconą za rok który, w którym było po staremu, czy po nowemu ???

jesteś na prawdę szczęśliwym człowiekiem, że nie masz innych problemów ...
jednych przekształcili ... ale nie zwolnili !
innych wygasili .... ale nie zwolnili !

a tutaj tylko emerytury, trzynastki ...

nie macie za grosz przyzwoitości funkcjonariusze kochani !!!

Nie znasz moich problemów, żeby tak pisać.
 
zielony groszku przepraszam, jeżeli uraziłem ....

bolo ... jesteś jednym z takich mędrców tej służby ....
jeżeli nie rozumiesz, że 13 pensja płacona w 2018 roku dotyczy służby i kwot z 2017 roku, to ...

przypomniało mi się takie powiedzenie ...
nie gadam z idiotami, bo sprowadzą mnie do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem ....

empatia to dla ciebie kosmos, wyczucie taktu science fiction ...
gratuluję, nadajesz się do tej służby na bank !!!
 
Z empatii można się wyleczyć.
Kiedyś pomagałem innym - miałem z tego frajdę.
Dziś niewiele osób o tym pamięta. Ale za to znajdą sie gnidy które to wykorzystają dla swojego zysku.

"Byłem nieszczęśliwy bo nie miałem butów, ale potem poznałem człowieka bez nóg"....
 
Może poprosić ZZ o pomoc i napisać pismo do IAS bądź ZUS-u o wyjaśnienie pobranych zakładek ZUS od F-uszy w 2018 roku
 
Back
Do góry