• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Chcieć nie zawsze móc auto wyjechało z BKS-u bez kierowcy

szybki lopez

Użytkownik
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
96
Punkty reakcji
1
Artykuł po tym jak auto wyjechało z BKS-u bez kierowcy ;) już drugi raz tylko wcześniej na drodze stał autobus, a co by było gdyby tam stał człowiek :mad:
http://bartoszyce.wm.pl/492168,Samo...-i-uderzyl-w-brame-budynku.html#axzz55qFvWFr7 Anna Hatała-Wanat - oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. wyjaśnia:
"gdy funkcjonariusz chciał włączyć zapłon w aucie, bez uruchamiania silnika i opuścić szybę w drzwiach napędzaną elektrycznie."
Chcieć nie zawsze móc od tego jest kierowca, jak pilot w samolocie :D
Po pierwsze Nie znasz się nie u mniesz to łap nie pchaj bo zepsujesz takie motto życiowe :mad:

ps. Przekroczenie uprawnień jak byk nie on jest od kluczyka tylko kierowca po co ruszał nie miał prawa przekręcać kluczyka jak stał obok kierowca i go oto poprosić
 
Ostatnia edycja:
Ten się nie myli, kto nic nie robi - jakoś trudno mi przychodzi ogarnięcie stwierdzenia o przekroczeniu uprawnień - ot zwykły przypadek co najwyżej brak należytej uwagi i materiał poglądowy dla działu BHP przy szkoleniu.
ps. nie znam Waszych rozgrywek i nie mi oceniać ale potrafię sobie wyobrazić, iż podczas tysięcy moich kontroli mogły się również zdarzyć podobne przypadki a trochę już się w życiu autek porozkręcało.
 
szybki to nie celnik - tak gwoli jasności

"ps szybki lopez- były turysta-turysta i ....... to jeden i ten sam łobuz tylko na poprzednich loginach adm. zablokował pisanie postów ha ha ha ;)"

przekroczenie uprawnień? powinieneś być diasem z taką kreatywnością

zwykła nieostrożność, pewnie z pośpiechu - presja przełożonych szybciej, szybciej, a i zmęczenie pewnie też

każdy popełnia błędy

ale to nie zbrodnia - przecież chyba nikt nie odważy się przypisać premedytacji

"a co by było gdyby tam stał człowiek
mad.png
"

a gdyby właśnie tam przechodził pański syn, nienarodzony jeszcze, więc niech pan nie mówi że siedzi obok pana ( sprawdzić czy nie ksiądz )
 
Ostatnia edycja:
Bolo z całym szacunkiem ale są F-C i są też F-C przeszedłem już tyle rewizji na
BKS-sach to wiem że samowolnie nie może
przekręcać kluczyka w stacyjce czy inne tym podobne działania. Wystarczy zwrócić się do kierowcy o taką czynność. To nie pomyłka to zbytnia pewność siebie czy nienawet buta.
 
Bolo z całym szacunkiem ale są F-C i są też F-C przeszedłem już tyle rewizji na
BKS-sach to wiem że samowolnie nie może
przekręcać kluczyka w stacyjce czy inne tym podobne działania. Wystarczy zwrócić się do kierowcy o taką czynność. To nie pomyłka to zbytnia pewność siebie czy nienawet buta.


z całym szacunkiem

ale z jakiego przepisu prawa wynika to, że funkcjonariusz nie może przekręcać kluczyka?

kierującego może nawet nie być na bksie, nie ma takiego obowiązku, ma prawo być obecny, o ile nie zakłóca czynności, ale nie musi być

podaj proszę konkretny przepis, którego naruszenie skutkuje przekroczeniem uprawnień
 
z całym szacunkiem

ale z jakiego przepisu prawa wynika to, że funkcjonariusz nie może przekręcać kluczyka?

kierującego może nawet nie być na bksie, nie ma takiego obowiązku, ma prawo być obecny, o ile nie zakłóca czynności, ale nie musi być

podaj proszę konkretny przepis, którego naruszenie skutkuje przekroczeniem uprawnień

Podaj przepis że go nie może być i patrzeć na ręce f-c może nawet to nagrywać tak jak policjanta na służbie i nic do tego. To jest własność prywatna i tylko zostaje udostępniona do kontroli

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego (Brama wjazdowa na BKS) lub prywatnego,( samochód osobowy kierowcy)
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną.
 
Ostatnia edycja:
No to chłopie idź do prokuratora jak wiesz o popołnionym wykroczeniu lub przestępstwie - w mojej ocenie nie było przekroczenia uprawnień.
 
To jest moja opinia( ja bym nie odpuścił), ale to inni decydują przede wszystkim właściciel pojazdu
 
Podaj przepis że go nie może być i patrzeć na ręce f-c może nawet to nagrywać tak jak policjanta na służbie i nic do tego. To jest własność prywatna i tylko zostaje udostępniona do kontroli

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego (Brama wjazdowa na BKS) lub prywatnego,( samochód osobowy kierowcy)
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną.


nie przekręcaj

nie napisałem że nie może być, tylko że nie musi być, ale ma prawo być-a nie obowiązek

"który przekracza ... albo nie dopełnia..."

ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie:

"z jakiego przepisu prawa wynika to, że funkcjonariusz nie może przekręcać kluczyka?

podaj proszę konkretny przepis, którego naruszenie (poprzez przekręcenie kluczyka) skutkuje przekroczeniem uprawnień "

auto z niesprawną stacyjką nie powinno byćw ogóle dopuszczone do ruchui/oraz użytkowane

równie dobrze w kołach zamiast powietrza czy azotu mógłby być cyklon B, a otwarcie lewych tylnych drzwi uruchamiałoby antywłamaniowy ładunek c4

kilkadziesiąt lat temu była sprawa okradanego kilka razy człowieka, który zdesperowany zastawił pułapkę na włamywaczy w postaci butelki po wódce z trucizną, w barku

włamywacz zmarł, a gość poszedł siedzieć
 
Ostatnia edycja:
To jest moja opinia( ja bym nie odpuścił), ale to inni decydują przede wszystkim właściciel pojazdu
Nie bądź cienki bolek - jesteś pewny swego - zgłaszaj prorokowi - przecież masz wiedzę wg. Ciebie o wykroczeniu lub przestępstwie - masz taki obywatelski obowiązek.
ps. jeszcze trzeba Ci będzie dużo chlebusia zjeść aby zrozumieć co to przekroczenie uprawnień a co to niedopełnienie obowiązków - wbrew pozorom nie jest to łatwy ani prosty temat.
 
Back
Do góry