• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w KAS w 2018 r.

Hawranek

Aktywny użytkownik
Dołączył
29 Wrzesień 2017
Posty
214
Punkty reakcji
76
Czy ktoś się orientuje, kiedy nastąpi kolejne wyrównanie płac w poszczególnych IAS? Bo te ostatnie podwyżki zamiast wyrównać, to jeszcze bardziej podwyższyły tzw kominy płacowe - może ktoś ze ZZ się wypowie?
 
Czy ktoś się orientuje, kiedy nastąpi kolejne wyrównanie płac w poszczególnych IAS? Bo te ostatnie podwyżki zamiast wyrównać, to jeszcze bardziej podwyższyły tzw kominy płacowe - może ktoś ze ZZ się wypowie?

Nie będzie żadnych podwyżek tak zapowiedział szef szefów ponadto jest dużo wolnych miejsc w kasach popularnych sieciówek !
 
Nie będzie żadnych podwyżek tak zapowiedział szef szefów ponadto jest dużo wolnych miejsc w kasach popularnych sieciówek !
Sztuka polega na tym by nie zawsze mówić co się wie, ale by zawsze wiedzieć co się mówi...

Chciałeś wypłakać się w mankiet, podkur...ć ludzi czy po prostu błysnąć dowcipem?
popracuj jeszcze, bo na razie udało się wywołac jedynie pewne współczucie i zażenowanie - wiesz, takie, jakie odczuwają inni, gdy w "towarzystwie" ktoś puści "bąka"....
 
Bzdura, dodatek za pracę w nocy reguluje kodeks pracy

Ustawa >>Kodeks pracy<< "reguluje" kwestie nie ujęte w ustawach pragmatycznych.

Ustawy pragmatyczne, w pewnym stopniu, mogą "obchodzić" zasady Kodeksu pracy
(teoretycznie - w zamian za "przywileje") ...
 
podwyżki

To jakaś paranoja. Kwoty wpłacane do ZUS zostały odjęte od uposażenia zasadniczego, chyba wszyscy wiedzą co się z tym wiąże. po 30 latach służby jestem niżej niż alkoholik biorący pensję z PUPy, o innych szlachetnych zawodach nie wspomnę: Biedra i mleczarnia: zaliczone mam 17 lat służby, kwota na podwyżki przydzielona przez DIAS zwrócona "bo nie wiem komu dać", brak nagród bo tylko Szefuncio zasłużył. Jak ŻYĆ Dyrektorze IAS? A miałeś roz.....lić układy i układziki. na nic nadzieja, czas odejść.
 
Bzdura, dodatek za pracę w nocy reguluje kodeks pracy

I co z tego? Chodzi o dodatek dla funkcjonariuszy, nie pracowników. Funkcjonariusz nie jest pracownikiem w rozumieniu k.p. i przepisy k.p. stosuje się wyłącznie wtedy, gdy odsyła do niego wprost właściwa ustawa pragmatyczna (art. 5 k.p. nie ma zastosowania).
 
Za to mają inne dodatki których nie ma SCS.

no mieszkaniówkę, zaproponują ci mieszkanie za 700 czynsz jak nie chcesz to zabiorą ci tą mieszkaniówkę ,gadam z nimi często i opowiadają jaki u nich miód,przenoszenia ciągłe na stałe i kasa też nie najlepsza i jeszcze jazdy na tzn.wsparcie po ponad 100 km w jedną stronę, jest takie powiedzenie że trawa po drugiej stronie płotu wcale nie jest bardziej zielona.
Oglądacze watahy zwalniają się często w okresie próbnym i jadą na zachód.
 
Ostatnia edycja:
Ja nie twierdzę że w Policji/SG jest lepiej/gorzej tylko że mają dodatki których SCS nie ma. W Policji także jest dodatek kontrolerski, służbowy, do wczasów, terenowy.
 
no mieszkaniówkę, zaproponują ci mieszkanie za 700 czynsz jak nie chcesz to zabiorą ci tą mieszkaniówkę ,gadam z nimi często i opowiadają jaki u nich miód,przenoszenia ciągłe na stałe i kasa też nie najlepsza i jeszcze jazdy na tzn.wsparcie po ponad 100 km w jedną stronę, jest takie powiedzenie że trawa po drugiej stronie płotu wcale nie jest bardziej zielona.
Oglądacze watahy zwalniają się często w okresie próbnym i jadą na zachód.

Pracuje tam gdzie SG. Moje wnioski są takie że tam gdzie u nas jest jeden ich jest trzech.
Co do odzieży, sprzętu i warunków pracy mamy czego im zazdrościć. O dodatkach nie mowie.
Co do dojazdów to u nas są także przenosiny. Cztery lata miałem dojazd ponad 100km i to różnych miejsc. Teraz znów jestem przeniesiony i mam dojazd tylko 60km.
Na razie na stałe ale na jak długo Ludzki Pan raczy wiedzieć.
Do tego ciągłe zmiany. Kiedyś zarządzano zgodnie z teorią chaosu a dziś zmiana dla zmiany.
Dobrej zmiany, tfu..
 
Po roku zatrudnienia niemiecki pracodawca gwarantuje wzrost płacy do 2950-3750 zł brutto, a po dwóch latach od 3150 do 4050 zł brutto.
Przypomnijmy, że od stycznia 2018 r. pracownicy Biedronki też dostali podwyżki. Maksymalna podwyżka to 550 zł brutto, minimalna 200 zł brutto na miesiąc. Po podwyżkach pracownicy portugalskiej firmy zarabiają co najmniej 2650 zł na rękę.

Osoby rozpoczynające pracę na stanowisku tzw. dysponenta nocnego, którzy zajmują się m.in. przyjmowaniem i składowaniem towaru otrzymują na początek przynajmniej 4 tys. zł brutto. Po roku pracy ich wynagrodzenie wzrasta do minimum 4,3 tys. zł brutto. Pracownicy mogą liczyć też na bezpłatną opiekę medyczną, paczki świąteczne, bony okolicznościowe oraz wyprawki dla pierwszoklasistów.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/stre...idla-z-biedronka-na-zarobki-2322018,12950507/

miałem napisać że weźmy się za podwyżki zamiast ciągle gadamy o emkach, ale widzę że trzeba brać emkę i spie... do lidla. :)
 
Wszyscy dostali już PIT-11 za 2017 r. Może pochwalimy się jak wzrosły nam wynagrodzenia między 2016 a 2017?

Ja w całym 2017 r. dostałem o 60 złotych więcej przychodu brutto, niż w całym 2016 r. Daje to miesięczną podwyżkę rzędu 5 złotych. W 2017 r. dostawałem 5% stażowego (160 złotych miesięcznie). Czyli gdyby nie ustawowo należne mi stażowe, dostałbym obniżkę wynagrodzenia w wysokości 155 złotych miesięcznie. Wiwat Dobra Zmiana, wiwat Opieka Społeczna
 
Ostatnia edycja:
Miałem napisać już: Szklan, co Ty pindolisz ?! Jak to mniej ?!
Niestety, policzyłem te swoje 2 PITy. Wyszło mi co prawda więcej o jakieś 360zł brutto dochodu, ale uwzględnia to mój zacny awans w stopniu we wrześniu (4x 50zł =200) i dodatkowe 1% stażowego,.
Pomijając powyższe również zarobiłem mniej niż w roku ubiegłym. Szkoda ;(
 
Back
Do góry