• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koniec czarnych??

coraz częściej i głośniej się mówi, że od czerwca powstaje pion prewencji oparty na kontroli celno skarbowej rynku i obecna realizacja znika, zostaje tylko kilka osób w ucs a reszta w prewencje. Ponadto graniczne referaty też przestają istnieć.

W Olsztynie już jakiś czas głośno się mówi o połączenia byłego Dozoru z byłym WZP. Termin jednak nieznany.
 
niezupełnie

przesunięcie prawie wszystkich z jednego ckr do realizacji

drugi ckr zostaje - ma co robić

Od kilku dni byli mobilni na razem z F-C na BKS-ie walczą, a na drogach hulaj dusza piekła nie ma ;) Ostanie dobre trafienie w
m. D. ok.800 kartonów ale cóż drogi mniej ważne lepiej na BKS-ie po kilka kartonów wyłuskiwać :D
 
Od kilku dni byli mobilni na razem z F-C na BKS-ie walczą, a na drogach hulaj dusza piekła nie ma ;) Ostanie dobre trafienie w
m. D. ok.800 kartonów ale cóż drogi mniej ważne lepiej na BKS-ie po kilka kartonów wyłuskiwać :D

Te kartony to z nieba na drogi spadają?. Może jednak przejeżdżają obok pustego bks-u
 
Jakże cenna uwaga - błoga nieświadomość to jest piękny stan :)

Moja nieświadomość po 25 latach na granicy jest porażająca. Całe szczęście, że są świadomi, lubiący dawać przemytnikom fory
i zaczynają szukać dopiero kilkaset kilometrów od granicy. Powodzenia życzę.
 
Moim zdaniem to do kontroli wystarczą F-C nie mobilni na BKS-ie tzw. zieloni, a mobilne grupy na drogi. Kiedyś zluzowano uścisk na granicy a, zaciśnięto na drogach, efektem był spadek ilości podróżnych bo lokalny rynek się nasycił, a dalsze ekspediowanie czyli przerzuty były bardzo ryzykowne. Tytoniu do garnka nie wrzuci się, aby ugotować obiad ;);)
 
Moja nieświadomość po 25 latach na granicy jest porażająca. Całe szczęście, że są świadomi, lubiący dawać przemytnikom fory
i zaczynają szukać dopiero kilkaset kilometrów od granicy. Powodzenia życzę.

Nie trzeba kilkaset wystarczy w przedziale 50-100 km od granicy i kilka trafień, a wieści się rozejdą ;);)
 
Wreszcie psy na granice powróciły na OC Gołdap, sprawdza się moje przysłowie „z Goldapi jesteś na Gołdap wrócisz”. Zatrzymują przemyt po 2 rakiety :-D
 
Tysiąc kartonów czy jeden to nie ma znaczenia - liczy się sprawa a pierdzielenia w obu przypadkach tyle samo a zatem...............?
 
Dajcie spokój. Nasza praca to jedna wielka statystyka. Robiłem i na kresce i wewnątrz kraju. Obecnie wyniki na kresce to klapa. 5 kartonów. Na drodze czy metach średnio 500 lub więcej. Ale jak mówią przełożeni sztuka jest sztuka. Tekst roku: a dasz mi gwarancję, że za każdym razem z drogi wynik przywieziesz? No ręce opadają. Trudno, niedługo to i tak pieprznie. Będzie prewencja I robota małpy. Więc mi już nie zależy. Szkoda mi tylko weekendów i nocek
 
Dajcie spokój. Nasza praca to jedna wielka statystyka. Robiłem i na kresce i wewnątrz kraju. Obecnie wyniki na kresce to klapa. 5 kartonów. Na drodze czy metach średnio 500 lub więcej. Ale jak mówią przełożeni sztuka jest sztuka. Tekst roku: a dasz mi gwarancję, że za każdym razem z drogi wynik przywieziesz? No ręce opadają. Trudno, niedługo to i tak pieprznie. Będzie prewencja I robota małpy. Więc mi już nie zależy. Szkoda mi tylko weekendów i nocek
Zależy gdzie i jak, się siec zarzuci ;)
 
Nie ma wyników fajkowych (oprócz Bezled), to będzie się robić wyniki na czym innym. 3xG - Gronowo, Grzechotki, Gołdap będą tego przykładem w ciągu najbliższych dni.
 
Back
Do góry