• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór zewnetrzny

Status
Zamknięty.
Ja przeszedłem wszystkie etapy i wszystkich lekarzy i teraz walczę z PZP :( Więc jak ktoś z was myśli że jak przejdzie rozmowę i będzie na liście przyjętych to się grubo myli.

W ktorej izbie startujesz? pzp na komisji lekarskiej jest W policji Od kiedy W cle?
 
Mi i paru osobom z którymi byłem psycholog (ten z PZP nie z Izby !) wpisał adnotacje. Zobaczymy co po wie psychiatra. To do niego należy ostatnie zdanie.

Jak wygląda dalsza procedura po rozmowie kwalifikacyjnej?
Tak jak w Policji. Odbierasz skierowanie z IAS i zgłaszasz się do rejonowej komisji lekarskiej. Tam otrzymujesz skierowania do laryngologa, neurologa, ortopedy, kardiologa, okulisty, internisty, egk, rtg, badanie krwi i moczu oraz skierowanie do psychologa i do psychiatry.

Wszystkich lekarzy idzie załatwić w dwa dni, gorzej z psychologiem i psychiatrą bo na każdego z nich czekałem po dwa tygodnie.

Po rozmowach z wszystkimi kandydatami ogłaszają kto jest przyjęty ?
Przecież piszę, że przyjęcia są dopiero jak komisję lekarską załatwisz i do tego ABO. Na ABO czeka się do 3 miesięcy.
 
Ostatnia edycja:
Czemu tak mówisz że w IAS Lublin nie wszystko będzie obsadzone? Przed rozmową jest więcej osób niż miejsc planowanych do przyjęcia
 
To mu powiedz że niech się cieszy że w ogóle są kandydaci bo w niektórych izbach kandydatów jest mniej niż wolnych etatów. To nie czasy że na 1 miejsce 10 siedzi pod bramą.
 
W Przemyslu na oczatku było ponad 1000 osób na 100 miejsc, wiec konkurencja była duża. Zostało do "rozmów" 216.
 
No to sam widzisz że to żadna konkurencja :cool:

Na te 1000 osób ile było takich co złożyli papiery i nie pojawiali się na testach ? Bo wg mnie takich ciężko zaliczyć jako kandydata.
 
To prawda, juz na tescie wiedzy kilka osób sie nie pojawiło. Na sprawnosciowych na kazdej grupie, brakowało po 4-5 osób, za to w w tych 216 jest kilku byłych funkcjonariuszy , którzy po reformie nie dostali propozycji pracy w nowych strukturach.
 
Jestem ciekawa ile osób zgłosiło się na ten nowy nabór w Lublinie, gdzie 49 miejsc. Zapewne zgłosiły się te same osoby co w trwających naborach, tak na wszelki wypadek lub Ci co czegoś nie zaliczyli (nawet psycho, bo jeszcze nie było wyników). Więc dalej wyboru zbytniego nie będą mieć. Tamte nabory były ogłaszane w grudniu, a potem jeszcze przedłużony został termin, a i tak liczba chętnych z tego co mówicie nie zadawala. Teraz jeszcze jak lato wiele osób złożyło, a się nie pojawi, bo sezon na wyjazdy za granicę się właśnie zaczął ; p W Przemyślu, to i tak jest duże zainteresowanie, ale i tak praktycznie zredukowało się do tego co w Ias Lublin, no troszkę może przesadziłam. W jednej z delegatur zostało 71 osób na 31 etatów, a w drugiej faktycznie może być nieobsadzone, bo 67 na 55 miejsc. I właśnie w tej drugiej jest właśnie ten nabór jeszcze jeden na 49 etatów z tego co pamiętam.
 
Ostatnia edycja:
Nikt się nie chwali jak po rozmowie ? :D Dawno mnie tu nie było :x Ja będę miała w drugiej turze i ciekawa jestem jak to będzie.
 
Mi i paru osobom z którymi byłem psycholog (ten z PZP nie z Izby !) wpisał adnotacje. Zobaczymy co po wie psychiatra. To do niego należy ostatnie zdanie.


Tak jak w Policji. Odbierasz skierowanie z IAS i zgłaszasz się do rejonowej komisji lekarskiej. Tam otrzymujesz skierowania do laryngologa, neurologa, ortopedy, kardiologa, okulisty, internisty, egk, rtg, badanie krwi i moczu oraz skierowanie do psychologa i do psychiatry.

Wszystkich lekarzy idzie załatwić w dwa dni, gorzej z psychologiem i psychiatrą bo na każdego z nich czekałem po dwa tygodnie.


Przecież piszę, że przyjęcia są dopiero jak komisję lekarską załatwisz i do tego ABO. Na ABO czeka się do 3 miesięcy.

Mi też niestety psycholog wpisał na obiegówce rzeczy, których raczej nikt z nas nie chciałby mieć napisanych.
Der, sprawdź wiadomości prywatne, jedziemy na tym samym wózku, wysłałam Ci parę pytań o to PZP.
 
To jak powie ktoś tak z ciekawości jak wyglądają teraz rozmowy ?
 
Losujesz na kartce pytanie np było co byś zrobił jakbyś kończył zmianę i przyszedł by kierownik i powiedział że jutro masz przyjść też do pracy a miałes już zaplanowany wyjazd z dzieckiem do lekarza lub co byś zrobił jakby ktoś z twojej rodziny przekraczał granice i miał za duzo np papierosów czy byś ukarał, albo czy jeśli kończyłbys zmiane swoja za 5 min i podjechalo auto w którym coś tam za dużo znalazłeś czy zostajesz dłużej w pracy mimo że masz zaraz skoczyć czy jedziesz do domu i przymykasz oko na to takie są m.in. pytania 😉 albo czy jeśli miałbyś jakieś trudne zadanie do wykonania a którym byś się nie znał czy próbowałbgs czy w ogóle byś się nie podejmował jego. No i ogólne pytania dlaczego do tej służby czy wiesz jak wygląda praca na gronicy czym się zajmują funkcjonariusze itp z formularza pytania twojego o pracę wykształcenie itp
 
Ostatnia edycja:
No własnie co byś zrobił jakbyś kończył zmianę i przyszedł by kierownik i powiedział że jutro masz przyjść też do pracy a miałes już zaplanowany wyjazd z dzieckiem do lekarza.Jeśli jesteś normalny to wiadomo co byś zrobił.Zdrowie dziecka jest najważniejsze!!!
 
Mam takie pytanko, obecnie biorę udział w postępowaniu kwalifikacyjnym do KAS Przemyśl - wiadomo, wszyscy czekają na wyniki z rozmów.
Ale mnie ciekawi inna opcja, ponieważ praktycznie równolegle prowadzone jest też postępowanie w KAS Lublin - jak może nie wszyscy wiedzą - w jednym z oddziałów został ogłoszony ponowny nabór, w związku z małym zainteresowaniem - stąd tez moje pytanie - czy istnieje możliwość zgłoszenia swojej kandydatury pomijając oficjalny nabór? (postępowanie wciąż trwa).
Czy testy, które zaliczyłem w postępowaniu do KAS Przemyśl będą liczone na poczet przyszłego postępowania?
Czy w ogóle jest taka możliwość, aby wybrać swoje "papiery" z KAS Przemyśl i przesłać je do KAS Lublin? - żeby ponownie nie wypełniać tego samego formularza i nie przechodzić od początku całego postępowania kwalifikacyjnego

z góry dzięki
 
Nabór możesz przenieść jeśli zdasz rozmowę, ale składając w okresie składania podań a nie gdy jest już w trakcie wtedy tam tylko jeszcze raz wezwa Cię na rozmowę. W innym przypadku tylko psychologa masz ważnego i do niego nie podchodzisz.
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie do osób które już były na rozmowie. Czy już na rozmowie mówią Ci, że masz szanse się dostać i kierują na badania albo całkowicie dziękują, czy oddzwaniają po kilku dniach dopiero ?
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry