• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pensje Funkcjonariuszy po 1 stycznia 2018

Lubieszyn

Aktywny użytkownik
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
147
Punkty reakcji
51
Czy może już wiadomo w jaki sposób będą naliczane pensje dla funkcjonariuszy od stycznia 2018. Czy kwota brutto mojego wynagrodzenia pozostanie bez zmian?
 
Nie po to obnizyli kwote bazowa do 1600, zebys po 1 stycznia mial tyle samo brutto. Bedziesz mial tyle samo netto ale nie brutto.
 
Nie jestem pewien czy kwota netto będzie taka sama. Kwota bazowa -211 złotych. To należy pomnożyć przez mnożnik indywidualny. Ale od tej kwoty naliczane są : wysługa,nocne,nadgodziny,dodatek kontrolerski. Mam nadzieję, że nie będziemy stratni, ale po ostatnich ruchach płacowych ( w dół) jakoś w to nie wierzę.
 
Ale od wysługi, nocek, granicznego też nam brali składki na zus i powinno wyjść na to samo.
Ciekawe co z rozłąką i mieszkaniówką? To nie jest uzależnione od kwoty bazowej. Inaczej mówiąc dodatki alokacyjne powinny nam wzrosnąć.
 
Ostatnia edycja:
Nie martwcie się, od stycznia już za nocki nie będą płacić, będą w ramach służby bezpłatne tak jak w innych służbach.
 
Prośba do Sławka, jeśli masz konkretną wiedzę jak od stycznia 2018 roku będzie wyglądała płaca zwykłego funkcjonariusza wraz z dodatkami to udostępnij. W jaki sposób pieniądze pobierane na ZUS pozostaną funkcjonariuszowi do wypłaty, i czy w całości czy tylko jakaś ich część.
 
Konkretnej nie mam, bo nie dostałem odpowiedzi z MF, a sygnalizowałem sprawę
Np. pisałem do Szefa KAS
"Od 1.01.2018 r. kwota bazowa dla funkcjonariuszy SCS będzie wynosiła 1662,84zł, a nie jak dotychczas 1873,84 zł. Zostanie ona obniżona o procent składki na ubezpieczenia społeczne i rentowe.
Zwracamy się z wnioskiem o podjęcie działań, aby rozporządzenia dotyczące świadczeń dla funkcjonariuszy, w tych przypadkach, gdzie zmieniona kwota bazowa będzie miała wpływ na ich wysokość netto, zostały odpowiednio znowelizowane. Prosimy o możliwość udziału w tych pracach. Prosimy o informację o podjętych działaniach."

ale nie dostałem odpowiedzi.
 
Może trzeba porozmawiać albo napisać do Pana Premiera Morawieckiego, co będzie z budżetem Państwa jeśli rozgoryczony, zdemotywowany funkcjonariusz przeoczy cysternę z paliwem czy olejami. Jak można dopuścić do tego, że po dupie dostają ci dzięki którym zatrzymało się ( częściowo) mafię paliwową. Są pieniądze na podwyżki i premie dla wszystkich tylko nie dla tych którzy te pieniądze wypracowali.
 
Coraz więcej głosów jest, że to są działania celowe V kolumny w MF, że to jest sabotaż(mam na myśli pomijanie funkcjonariuszy przy podwyżkach lub ich zaniżanie oraz zaniżone nagrody).
 
Ostatnia edycja:
Też mi się tak wydaje. To, że nasza służba działa jeszcze efektywnie to tylko zasługa uczciwości i oddania funkcjonariuszy dla służby i naszego państwa. Ale każda cierpliwość się kiedyś kończy, co wtedy? Wiem, że w MF siedzą osoby niechętne PiS, i każdej innej władzy, dbający o swoje dobro, są niezniszczalni i niezatapialni. Obawiam się, że są na tyle mocni, że mogliby obalić nawet Rząd. Krzywda na dole, dla zwykłego funkcjonariusza się już stała, góry nikt nie rusza, czy to nie jest dziwne?
 
Coraz więcej głosów jest, że to są działania celowe V kolumny w MF, że to jest sabotaż(mam na myśli pomijanie funkcjonariuszy przy podwyżkach lub ich zaniżanie oraz zaniżone nagrody).
to straszne tak nurzać się w oparach absurdu i dławić, co dzień nienawiścią do wyimaginowanej V kolumny w MF, nie lepiej nazwać rzeczy po imieniu, one jak wyśpiewał nam Adam Nowak „zmienią się wtedy w oka mgnieniu”
Wesołych Świąt Panie Przewodniczący.
 
Jak myślicie dodatek za godziny nocne naprawdę znika od Nowego Roku czy to tylko nasza niewiedza w tym temacie powoduje, że coraz głośniej o tym? Wiem, że SG nie płacą, ale może u nas nie będzie w tym temacie analogi? Ktoś zna jakiś konkret?
 
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW
1) z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

§ 5 pkt 2 Dodatek w porze nocnej - i nie zanosi się żeby zmieniali to rozporządzenie chyba że o czymś nie wiemy
 
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW
1) z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

§ 5 pkt 2 Dodatek w porze nocnej - i nie zanosi się żeby zmieniali to rozporządzenie chyba że o czymś nie wiemy


my mamy dodatek w porze nocnej, a w SG mundurówkę 1-2 tys zł oraz mieszkaniówkę kilka stówek. jak by mieli używać argumentu że zrównują dodatki to i te musieli być rozważać.
 
"co będzie z budżetem Państwa jeśli rozgoryczony, zdemotywowany funkcjonariusz przeoczy cysternę z paliwem czy olejami"

Nie wiem, co będzie z budżetem państwa, zapewne będzie miał się dobrze, ale mogę się domyślać, co będzie z takim funkcjonariuszem. Na pewno zaliczy dyscyplinarkę, jeśli nie coś gorszego. Zwłaszcza, że BIW działa. Dlatego głowa do góry, jak ktoś już nieraz to pisał - na tym zawodzie świat się nie kończy, a w dzisiejszych czasach rozgoryczeni i zdemotywowani nie powinni byś funkcjonariuszami. Każdy z nas samodzielnie wybiera drogę, po której chce iść i dokonuje takich a nie innych wyborów. Może warto poszukać takiej pracy, która da satysfakcję i radość a nie rozgoryczenie lub postawić na własny biznes.
 
Droga "ZosiuSamosiu". Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby odchodzić ze służby którą kocha od bardzo wielu lat, poświęcił jej najlepszy okres życia. Zatrzymał wielu większych lub mniejszych oszustów. To nie chodzi o to żeby zmieniać pracę lub otwierać własny interes, ale chodzi o to aby mieć normalne szefostwo, to o to chodzi, aby szanować się na wzajem, a ci dzięki którym a raczej których rękami walczy się z patologiami byli docenieni, i odpowiednio zmotywowani. Wielu funkcjonariuszy obrało właśnie taką drogę i są całkowicie oddani swojej Służbie. Myślę, że z tą dyscyplinarką to się troszeczkę zagalopowałaś. Moje pytanie było retoryczne, nasz główny problem to brak szacunku przełożonych ( tych z góry) do naszej pracy, brak szacunku Szefa Służby, arogancja przy podziale premii i nagród. Nie chcę być niegrzeczny ale z sensu tego co piszesz to raczej Ty nie jesteś emocjonalnie związana ze służbą, więc proszę nie udzielaj mi takich rad. Pozdrawiam.
 
Będzie to robiła Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego itd.

Rozgoryczeni "celnicy" do US - zawsze mogą przyjmować deklaracje..... !

:mad:


"co będzie z budżetem Państwa jeśli rozgoryczony, zdemotywowany funkcjonariusz przeoczy cysternę z paliwem czy olejami"

Nie wiem, co będzie z budżetem państwa, zapewne będzie miał się dobrze, ale mogę się domyślać, co będzie z takim funkcjonariuszem. Na pewno zaliczy dyscyplinarkę, jeśli nie coś gorszego. Zwłaszcza, że BIW działa. Dlatego głowa do góry, jak ktoś już nieraz to pisał - na tym zawodzie świat się nie kończy, a w dzisiejszych czasach rozgoryczeni i zdemotywowani nie powinni byś funkcjonariuszami. Każdy z nas samodzielnie wybiera drogę, po której chce iść i dokonuje takich a nie innych wyborów. Może warto poszukać takiej pracy, która da satysfakcję i radość a nie rozgoryczenie lub postawić na własny biznes.
 
Back
Do góry