• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wólka Kosowska - strajk generalny u Chińczyków w halach Wólki Kosowskiej 12.12.2018

jamai

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Grudzień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wólka Kosowska - strajk generalny u Chińczyków w halach Wólki Kosowskiej 12.12.2017

Paradoks dnia - Chińscy przedsiębiorcy, większość jak nie wszyscy którzy dorabiają się na tym że nie wystawiają FV za sprzedawany towar i wprowadzają do obrotu towar nieclony - zrobili dziś strajk na działalność KAS i stałych kontrol wyjazdowych na terenie Wólki.
Strajk to ponoć protest przeciwko działaniu urzędu celnego :)

Informacja sprawdzona u źródła.
 
Ostatnia edycja:
Na czym ten strajk polegał? W ramach protestu przestali sprzedawać podróbki? A może nie mieli wyjścia bo nie mieli czego sprzedawać po ostatniej akcji.
 
Na czym ten strajk polegał? W ramach protestu przestali sprzedawać podróbki? A może nie mieli wyjścia bo nie mieli czego sprzedawać po ostatniej akcji.

Strajkowali w ten sposób że zamknęli firmy i stali na korytarzach, nie prowadząc działalności handlowej.
Po prostu czują się przyciśnięci do muru że ktoś się postawił po tylu latach bezkarności i handlu bez faktur lub przez kupowanie faktur za 4%
 
Dziś w sprawie Wólki u Naczelnika MUCS w Warszawie był nawet zastępca ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej - bedzie dym?
 
Dziś w sprawie Wólki u Naczelnika MUCS w Warszawie był nawet zastępca ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej - bedzie dym?

Zakładam że było tak: " Panie Naczelniku, jak my mamy naszymi nowymi X5-tkami jezdzic do pracy jak nie mamy teraz co bez faktur sprzedawać bo stoicie przed halami"?

Albo:

"Dlaczego nam nikt nie powiedział że VAT u was jest ważniejszy niż u nas w kraju"
 
To chyba tylko w Polsce takie rzczy dzieją się. Strajkują oszuści podatkowi bo im eldorado ukrócili. Zobaczyli, że muszą płacić VAT i będą musieli sprzedać wille i fury to zaczęli protestować. A swoją drogą to współczuję naczelnikowi, szczerze. Lata zaniedbań w us a teraz trzeba szarpać się z dziadostwem.
 
Ten strajk to na serio się odbył?
Zmyliła mnie data - 2018 (rozumiem, że jednak pomyłka?), pomyślałem, że to info "hipotetyczne", za np. rok.
Notabene, to "dziadostwo" by cały ten KAS kupiło i sprzedało, tam się fortuny dorobili. A my przez te lata walczyliśmy z rodzimym producentem karetek..
 
300 f-szy zajęło 200 pojazdów i towar o szacunkowej wartości 40-60mln zł. Azjaci się rozbiegli i ujęto w pościgu....... 2 osoby.
 
Dwa biedne kozły ofiarne z nadwagą albo kalectwem.
Widać trzeba większy nacisk na Titi położyć, bo gruby funek to powolny funek :)
 
Dziś w sprawie Wólki u Naczelnika MUCS w Warszawie był nawet zastępca ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej - bedzie dym?


Zgadza się, był vice ambasador Chin i przedstawiciel z Wietnamu. Teraz pomyśleć można tak - Azjaci strajkują na legalnie działające prace kotroli sprawdzając czy towar wyjeżdzający jest na tzn "karteczkę" czy z VAT'em i dzień później odwiedza centralę KAS ambasador jako przedstawiciel tych "poszkodowanych"... Po co tam pojechał? Prosić o zaprzestanie działać i nakłaniać do tego aby mogli Azjaci dalej "legalnie działać"?
 
Działania chińskiej ambasady wskazują, że poprzednia bezradność państwa wobec azjatyckiej przestępczości nie była przypadkowa. Polska zawsze chciała zostać strategicznym partnerem Chin w Europie, w sumie jedyne co mogła zaoferować, to bezradność organów państwo wobec chińskich przedsiębiorców. W sumie przy w ogóle totalnej bezradności za czasów poprzedniej ekipy nikogo to nie dziwiło :)
 
Dwa biedne kozły ofiarne z nadwagą albo kalectwem.
Widać trzeba większy nacisk na Titi położyć, bo gruby funek to powolny funek :)

jesteś durniem i osłem. takie wash and go w jednym. które ma najwięcej do powiedzenie w przedmiocie, o którym nie ma najmniejszego pojęcia.

nie mam zamiaru tego tłumaczyć z uwagi brak rozumu autora skomentowanej wypowiedzi.

kończąc, proponuję zmienić ksywkę z lupus na wash and go :D.
 
tele echo - szkoda dyskusji gość w d..ie był to i g...wno widział.
Pełno tu takich różnej maści fachowców i znawców tematu - pewnie antyterorysta co zginął tragicznie w akcji też dla tych fachowców był za słaby do tej roboty.
 
tele echo - szkoda dyskusji gość w d..ie był to i g...wno widział.
Pełno tu takich różnej maści fachowców i znawców tematu - pewnie antyterorysta co zginął tragicznie w akcji też dla tych fachowców był za słaby do tej roboty.

Dlaczego siedzicie po trzech w samochodzie a jak przychodzi co do czego to nagle potrzeba wsparcia, żeby opanować kontener z ciuchami ?! Opier.....cie się totatnie i szukacie franka na kajak. Wystarczy, że wysiądzie jedna osoba z kilku radiowozów i opanuje papierowo sytuację ! W sumie będzie ich kilka.............Za kogo się macie ? Za elitę ?! Do roboty !!!!!!
 
Na wschodzie chłopaki opanowują tak tiry jak i pociągi i nie potrzeba im wsparcia. Szukanie dziury w całym. SENT na Wólkę ?! No i ok..................a cysterny jadą.
 
Pora myśleć !!!!!!!!!!! Zabrało się kilkaset osób a więc nie szukajcie frajerów do pomocy !!!!!!!!!!!
 
jesteś durniem i osłem. takie wash and go w jednym. które ma najwięcej do powiedzenie w przedmiocie, o którym nie ma najmniejszego pojęcia.

nie mam zamiaru tego tłumaczyć z uwagi brak rozumu autora skomentowanej wypowiedzi.

kończąc, proponuję zmienić ksywkę z lupus na wash and go :D.

Nie rozumiem przyczyn tej napaści. W końcu to bardziej żart niż jakieś tam czepialstwo, które nie było moją intencją.
Co do znajomości tematu, to pewnie byś się zdziwił...ale nie zamierzam tego udowadniać takim gamoniom tele coś tam spamerom, co siedzą na youtube całymi dniami i najpierw wychwalają Banasia i rząd, a potem na nich plują. Zero wstydu i honoru.
Do drogowca: byłem nawet w d..pie, ale najpierw na drodze też, bo trzeba było do dej d..py dojechać. I nie tylko w d.pie ale i wielu innych sytuacjach. Więc nie mędrkuj.
 
Back
Do góry