• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Powrót zwolnionych

Niestraszek

Użytkownik
Dołączył
7 Czerwiec 2017
Posty
64
Punkty reakcji
3
Czytam tą propozycje zmiany ustawy KAS i czegoś tu chyba nie rozumiem..."Proponowana regulacja nie obciąży znacząco budżetu państwa gdyż dotyczy wąskiej grupy około kilkudziesięciu osób (maksymalnie: nie więcej niż stu paru osób). "?????
Może mi ktoś powie o co chodzi?? o ile mi wiadomo,bezprawnie zostało zwolnionych ponad 1000 osób!! więc co??
Powrót do służby dla wybrańców???
 
Zwolnionych zostało ponad 2500 a nie 1000. Nie mogę tłumaczyć na forum. Wyjaśnić mogę tylko tyle, że żadna ustawa po uchwaleniu nie zawiera uzasadnienia. Liczy się wyłącznie brzmienie przepisów.
 
W odpowiedzi na prośbę p. Przewodniczącego, wydrukowałem kilka egzemplarzy pisma do posłów ( wraz z propozycją nowelizacji wiadomo jakiej ustawy ) i przy okazji jutrzejszego spotkania ( choć z zupełniej innej okazji ) z jednym z posłów z mojego regionu, przekażę komplet materiałów do ewentualnego wykorzystania. Oczywiście przekażę z odpowiednim komentarzem.
Dodatkowo w przyszłym tygodniu spróbuję podrzucić drugi komplet kolejnemu posłowi ( z innego klubu parlamentarnego niż ten jutrzejszy ).

Oczywiście robię to całkowicie "pro bono".
 
Dla wybranych i to na stanowiska eksperckie mimo że idą na drogę służyć jak specjaliści.

forumowiczu poważnego forum branżowego - ważnej służby - po co ten sarkazm i złośliwość- na marginesie złośliwość jest wynikiem niskiej samooceny człowieka!, na pewno w realu fajny z Ciebie gość czy gosciuwa wiec trzymaj poziom- bo sprawa jest dużej wagi - ludzie zostali skrzywdzeni, wiec nawet na żarty nie pora
 
Kolego Sławku,owszem zostało zwolnionych 2500 osób i to wiem ... ale ok 1200 bez podania żadnej przyczyny...czyli nie tzw "współpracownicy" czy "emeryci"... i o to mi chodziło...więc nadal nie rozumiem skąd w tej poprawce mowa o tak wąskiej grupie ludzi która ma zostać "przywrócona" do służby?? po co w takim razie takie zapisy i czemu lub komu mają służyć???
 
Kolego Sławku,owszem zostało zwolnionych 2500 osób i to wiem ... ale ok 1200 bez podania żadnej przyczyny...czyli nie tzw "współpracownicy" czy "emeryci"... i o to mi chodziło...więc nadal nie rozumiem skąd w tej poprawce mowa o tak wąskiej grupie ludzi która ma zostać "przywrócona" do służby?? po co w takim razie takie zapisy i czemu lub komu mają służyć???

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Sławek, pomyśl i nie drąż tematu.
 
Niestraszek. Musisz pomyśleć, bo nic więcej na forum nie napiszę. Wszystko jest przemyślane. Mogę Tobie tylko dodatkowo wyjaśnić, choć to nie ma znaczenia, że podajesz wciąż błędne liczby. Nieważne.
 
Podawałem liczby którymi wszyscy operowali po słynnym maju i ludziach bez propozycji. Jeśli istnieją inne statystyki to będę wdzięczny-niech mnie ktoś oświeci,może być na priv, bo na naszych "kierujących" w związku nie ma co liczyć.
 
Dzięki bardzo.więc jeśli liczby w tej tabelce są prawdziwe to nie rozumiem nadal tekstów że jest wszystko ok i że "chodzi o sto pare osób"
 
Dzięki bardzo.więc jeśli liczby w tej tabelce są prawdziwe to nie rozumiem nadal tekstów że jest wszystko ok i że "chodzi o sto pare osób"


Szanowny Kolego;
- moje babcie nauczycielki (wykształcone jeszcze przed wojną), także nigdy nie potrafiły zrozumieć,
dlaczego w szkołach zlikwidowano tak ważny ich zdaniem przedmiot, jakim była Retoryka.
Ważne to czy też nie, ale poczytać nigdy nie zaszkodzi ...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Retoryka
 
Szanowny Kolego,jeśli mamy wśród nas takich "filozofów" którzy nie potrafią normalnie nikomu niczego wytłumaczyć,tylko powołują się na "tajne" ustalenia i jakieś gry,to nie ma się co dziwić ,że ta służba przestała istnieć.(Patrz tabelka):)
 
Wybacz, ale nie mam zamiaru pogarszać sytuacji wszystkich zwolnionych, publicznie wyjaśniając więcej, także ministerstwu przecież, bo Niestraszek nie rozumie i domaga się wyjaśnień. Tyle co mogłem już napisałem i powinieneś zrozumieć.
 
A jeszcze można pogorszyć sytuacje zwolnionych?? Jaki to ja jestem dziwny że niczego nie rozumiem...w tej chwili chyba 95% ludzi niczego już nie rozumie..I niczego się nie domagam,tylko prosiłem o normalne wyjaśnienie tej sprawy,jeśli nie tu to można napisać na priv...ale ogólnie kontakt jakikolwiek z osobami z tego związku jest bardzo ciężki...ale jak trzeba było jechać na warszawke to potrafili się wszyscy normalnie odzywać...dzięki za wyjaśnienia.
 
Niestraszek ja też nie wiele rozumie z tego co teraz się dzieje. Nagle okazało się, że Celnicy pl zmieniło kierunek swoich działań i na siłę walczy o interesy skarbowców a nas się olewa. Chyba nawet wiem czemu tak jest ale o tym cicho, szeptem i na ucho.
 
A jeszcze można pogorszyć sytuacje zwolnionych?? Jaki to ja jestem dziwny że niczego nie rozumiem...w tej chwili chyba 95% ludzi niczego już nie rozumie..I niczego się nie domagam,tylko prosiłem o normalne wyjaśnienie tej sprawy,jeśli nie tu to można napisać na priv...ale ogólnie kontakt jakikolwiek z osobami z tego związku jest bardzo ciężki...ale jak trzeba było jechać na warszawke to potrafili się wszyscy normalnie odzywać...dzięki za wyjaśnienia.

Przeczytaj odpowiedź Sławka z wczoraj z 17.26 jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz.... aż zrozumiesz.
 
Sorry ale mam inne sprawy na głowie niż czytanie czegoś w nieskończoność...jeśli ktoś nie potrafi lub nie chce czegoś normalnie ludziom przekazać to nie przekaże.i już tego nie oczekuje.
 
Back
Do góry