• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do Służby Celnej 2017

avinx

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Listopad 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Jestem zainteresowany pracą w Służbie Celnej. Mieszkam na Podkarpaciu, interesuje mnie praca na terenie woj. podkarpackiego lub małopolskiego. Możecie Panowie i Panie powiedzieć co powinienem zrobić, aby aplikować do w/w służby?
Przeczytałem trochę artykułów, ale większość nieaktualne. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat naboru, tak jak na stronie Policji... Można jakoś składać podania czy trzeba odpowiadać na konkretną ofertę? Jak to jest z testami? Trudny jest test wiedzy? Liczę na pomoc i zrozumienie :)
Pozdrawiam.
 
nabory

Witam. Jestem zainteresowany pracą w Służbie Celnej. Mieszkam na Podkarpaciu, interesuje mnie praca na terenie woj. podkarpackiego lub małopolskiego. Możecie Panowie i Panie powiedzieć co powinienem zrobić, aby aplikować do w/w służby?
Przeczytałem trochę artykułów, ale większość nieaktualne. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat naboru, tak jak na stronie Policji... Można jakoś składać podania czy trzeba odpowiadać na konkretną ofertę? Jak to jest z testami? Trudny jest test wiedzy? Liczę na pomoc i zrozumienie :)
Pozdrawiam.

................
 
Ostatnia edycja:
Chyba wiesz nie nie jest to stała praca, ostatnio zwolnili 3 tysiące ludzi w związku ze zmiana ustawy, z naruszeniem konstytucji i praw czlowieka bez mozliowsci odwołania sie do sądu, bez wypowiedzenia umowy, bez podania przyczyn.Szukaj jakiejś innej pracy bo za 1850 na ręke w mrozie na podwórku w niedziele i święta z narażeniem życia nie warto.
 
Obecnie MF i DIAS przekazują instrukcje jak należy rozmawiać z petentami
 
Ostatnia edycja:
Od powstania tego tworu, Opole szuka usilnie nowych pracowników. Chyba nie ma miesiąca, żeby nie przysyłali ( w ilościach hurtowych ) kolejnych ogłoszeń o wewnętrznych naborach do KAS. Musi dużo tam pozwalniali...
 
Witam. Jestem zainteresowany pracą w Służbie Celnej. Mieszkam na Podkarpaciu, interesuje mnie praca na terenie woj. podkarpackiego lub małopolskiego. Możecie Panowie i Panie powiedzieć co powinienem zrobić, aby aplikować do w/w służby?
Przeczytałem trochę artykułów, ale większość nieaktualne. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat naboru, tak jak na stronie Policji... Można jakoś składać podania czy trzeba odpowiadać na konkretną ofertę? Jak to jest z testami? Trudny jest test wiedzy? Liczę na pomoc i zrozumienie :)
Pozdrawiam.

Według rządu jest nas zbyt wielu, zatem w tym roku zwolniono ok 3000 ludzi. W związku z tym w najbliższym czasie nie spodziewałbym się naborów. Rozejrzyj się po nowym roku na stronie swojej Izby Administracji Skarbowej oraz stronie BIP. Być może pojawią się jakieś nabory gdyż od stycznia część celników pójdzie pewnie na emerytury i zwolnią się etaty.
 
Według rządu jest nas zbyt wielu, zatem w tym roku zwolniono ok 3000 ludzi. W związku z tym w najbliższym czasie nie spodziewałbym się naborów. Rozejrzyj się po nowym roku na stronie swojej Izby Administracji Skarbowej oraz stronie BIP. Być może pojawią się jakieś nabory gdyż od stycznia część celników pójdzie pewnie na emerytury i zwolnią się etaty.
a tu możesz się zdziwić w najbliższym czasie. MF przekazał IAS etaty na nabory zewnętrzne. DIAS na razie czekają. Chyba strach ogłaszać nabory w sytuacji gdy tyle spraw w sądach!!!
 
a tu możesz się zdziwić w najbliższym czasie. MF przekazał IAS etaty na nabory zewnętrzne. DIAS na razie czekają. Chyba strach ogłaszać nabory w sytuacji gdy tyle spraw w sądach!!!

Do sądów wpłynie jeszcze więcej skarg od ludzi, którzy czekali na pierwsze wyroki. W dalszej kolejności część osób zapowiada założenie spraw z powództwa cywilnego za dyskryminacje i spraw o odszkodowanie.
 
Okej. W takim razie do Krajowej Administracji Skarbowej. Moje pytanie nadal aktualne.

https://nabory.kprm.gov.pl/podkarpackie/rzeszow/starszy-ekspert-skarbowy,18212

Fantastyczna oferta w kontroli celno-skarbowej, samodzielne stanowisko w grupie stanowisk eksperckich (i to od razu starszego eksperta) za całe 2600 zł brutto. Co prawda stanowisko cywilne ale od czegoś trzeba zacząć. Być może jak uda Ci się rozpracować jakąś karuzelę Vat to może w nagrodę Cię umundurowią. Teraz wszystko jest możliwe...
Przepraszam za sarkazm ale po tym co zrobiono ze Służbą Celną nasze rozgoryczenie powinno być zrozumiałe.
A tak na poważnie moja dobra rada - może poszukaj pracy gdzie indziej. Kopnięcie w tyłek po wielu latach nienagannej służby naprawdę bardzo boli...
 
Back
Do góry