• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca jako funkcjonariusz? Możliwe?

japalec

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

Od 7 lat jestem robolem w US. Chciałem bardzo dostać się do Służby Celnej. Czy jest taka możliwość, że w jakimś mieście zatrudnią(funkconariusza) nową osobę (z zewnątrz) biorąc pod uwagę zwolnienia/przeniesienia do cywila celników? Może znacie jakieś prognozy? za rok, dwa?
Patrząc na to co się dzieje raczej marne szanse, żeby "góra" dała Wam nowych fukncjonariuszy. Bo u nas to nie ma co liczyć na nowe osoby. Ciągle mówią "od nowego roku bedzie już wiadomo". I tak od siedmiu lat:D
 
Witam,
Chciałem bardzo dostać się do Służby Celnej.

Teraz już się nie dostaniesz do Służby Celnej, przynajmniej do czasu następnej reformy.

Witam,
Czy jest taka możliwość, że w jakimś mieście zatrudnią(funkconariusza) nową osobę (z zewnątrz)

Funkcjonariusza się nie zatrudnia, tylko przyjmuje do służby. A jako "robol z US" nie jesteś osobą z zewnątrz. Nie musisz czekać na ogłoszenie o ogłoszenie o naborze, umawiasz się na rozmowę z kim trzeba i występujesz z wnioskiem na podstawie art. 150 ust. 2 ustawy o KAS.

Z którego departamentu Kolega pisze na forum?

Jak masz do kogoś pretensje to nie szukaj winowajców w Warszawie tylko rozejrzyj się dookoła. Ja np. wiem, przez kogo zostałem potraktowany przy reformie jak śmieć i zaskoczę cię - nie był to nikt z MF.
 
Jak masz do kogoś pretensje to nie szukaj winowajców w Warszawie tylko rozejrzyj się dookoła. Ja np. wiem, przez kogo zostałem potraktowany przy reformie jak śmieć i zaskoczę cię - nie był to nikt z MF.

A to niby kto stworzył ten syf kas jak nie te ................ z Warszawy i minfin?To niby kto dał pozwolenie bez sądu zwalniać funkcjonariuszy jak nie te ........... z Warszawy i minfin? To niby kto jest odpowiedzialny za likwidacje Służby Celnej jak nie te .......... z Warszawy i minfin?
 
Ostatnia edycja:
A to niby kto stworzył ten syf kas jak nie te ................ z Warszawy i minfin?To niby kto dał pozwolenie bez sądu zwalniać funkcjonariuszy jak nie te ........... z Warszawy i minfin? To niby kto jest odpowiedzialny za likwidacje Służby Celnej jak nie te .......... z Warszawy i minfin?
A jeżeli chodzi o konkrety do podrzucam link z imionami i nazwiskami osób którym możemy "zawdzięczać" to co mamy...
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=45794&KodKlubu=PiS - w sumie 230 osób.
Do tego dochodzą:
PO - Stanisław Lamczyk i Czesław Mroczek,
Kukiz 15 - Magdalena Błeńska, Tomasz Jaskóła, Anna Maria Siarkowska i Rafał Wójcikowski
posłowie niezrzeszeni - Jan Klawiter, Robert Winnicki
WiS - Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercian, Ireneusz Zyska

Razem 241 osób plus ci co klepali dalej ( senatorowie i Adrian ).
 
Kandydat ma sporo racji, bo to całe kur....two to nic innego, jak walki plemienne we własnym dżemie, a w takich sytuacjach wyłażą najgorsze instynkty i już nie ma zahamowań przed donosicielstwem, fałszywymi donosami itp. ścierwopodobnymni zachowaniami. Ale to już sprawa sumienia (lub raczej jego braku) tychże podłych ludków. KAS w założeniu zapewne miał być czymś słusznym i pożytecznym, ale wyszedł...właśnie tak. A to za sprawą materiału ludzkiego, który niestety jest jaki jest. Wystarczy wspomnieć, że to komuniści tworzyli struktury państwowe, a potem ich potomstwo.
 
A to niby kto stworzył ten syf kas jak nie te ................ z Warszawy i minfin?To niby kto dał pozwolenie bez sądu zwalniać funkcjonariuszy jak nie te ........... z Warszawy i minfin? To niby kto jest odpowiedzialny za likwidacje Służby Celnej jak nie te .......... z Warszawy i minfin?
My sami. Własną biernością. Strachem przed utrata tego co mamy. Sprzedani zostaliśmy za emerytury. A przez kogo? Rozejrzyjcie się wokół siebie kto w chwili wejścia przepisów w życie będzie w idealnej pozycji do "przejścia pod kapelusz", z niezłą kasą.
Qui bono? Komu się opłacało nas sprzedać?
Nie szukaj winnych gdzie indziej. Spójrz w lustro.
 
My sami. Własną biernością. Strachem przed utrata tego co mamy. Sprzedani zostaliśmy za emerytury. A przez kogo? Rozejrzyjcie się wokół siebie kto w chwili wejścia przepisów w życie będzie w idealnej pozycji do "przejścia pod kapelusz", z niezłą kasą.
Qui bono? Komu się opłacało nas sprzedać?
Nie szukaj winnych gdzie indziej. Spójrz w lustro.

ja nie czuję się winny i nie mam wyrzutów sumienia patrząc w lustro

nic też nie poradzę na dręczące cię wyrzuty

a winnych widzę tych samych co stefan

plus paru innych
 
Bolo, Stefan, też to samo robiłem. Plus kilka innych rzeczy. Ale nie pora na wspominki kombatanckie. Jak widać, to wszystko okazało się niewystarczające. Nie pije do nikogo personalnie. Po prostu, my jako środowisko pozwoliliśmy na to.
 
Bolo, Stefan, też to samo robiłem. Plus kilka innych rzeczy. Ale nie pora na wspominki kombatanckie. Jak widać, to wszystko okazało się niewystarczające. Nie pije do nikogo personalnie. Po prostu, my jako środowisko pozwoliliśmy na to.
Chłopaki dajcie już spokój wypominkom. Przecież to i tak miało wejść a jakieś petycje do broszki to po prostu jak wszyscy wiedzą żenada! Tu nikt nie zawinił - po prostu stało się co się miało stać......noż ku........................mać.

https://www.youtube.com/watch?v=xG9LIf5PcfE
 
Stało się tak bo jeden gość uparł się, żeby zniszczyć Służbę Celną, niestety nie udało się nam uratować tej służby. Teraz siedzimy po uszy w tym skarbowym g..... Trzeba mieć nadzieję, że to się zmieni, że przyjdzie taki dzień, że Służba Celna znowu będzie i skończy się to dziadostwo i bezsens.
 
Stało się tak bo jeden gość uparł się, żeby zniszczyć Służbę Celną, niestety nie udało się nam uratować tej służby. Teraz siedzimy po uszy w tym skarbowym g..... Trzeba mieć nadzieję, że to się zmieni, że przyjdzie taki dzień, że Służba Celna znowu będzie i skończy się to dziadostwo i bezsens.



Dlatego też Kolego, nie możemy zwieszać nosa na kwintę i odpuszczać !!

Jeśli ma znów być, to nikt inny - tylko my sami - możemy Ją przywrócić ...
 
Dlatego te
Też tak mówię. Z tym że SC to chyba jednak kapica
Ale trzeba wywalczyć w ramach KAS to co nam obiecano.
I głowa do góry bo to służba a spocznij nie było!
Ja cywil ale w kamaszach wam to mówię.
Zresztą ostatnie wyroki podnoszą na duchu chociaż w mojej sytuacji nie mam szans na prop służby.
Ale jak zaczynam liczyć ew. odprawy i ew. zasądzone koszta to takmyślę, że kapral poleci na zbityb pysk i tego mu życzę.
 
Back
Do góry