• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IAS w Rzeszowie

Zadziwiające jak łatwo przyszło pominięcie dalszej części podkreślonego zdania "wsparte podpisami 1208 zatrudnionych". Nic nasze głosy nie znaczą? A może to właśnie głosy tych trzech organizacji pozwoliły dyrektorowi na samodzielne decydowanie o podwyżkach?


Zbiórka podpisów to odrębna kwestia. Idea słuszna, odwołanie się od głosu środowiska nie jest niczym złym. Tylko zapytam, czy ludzie podpisujący się pod tym mieli świadomość, że popierają wariant podwyżek dla szczęśliwców wskazanych przez przełożonych i czy zapoznali się z projektem konkurencyjnym.

Zapytać jeszcze wypada kto liczył głosy poparcia w tym referendum. :D
 
Mam nadzieję że pod Twoim nick nie kryje się Staszek bo już rozesłał maila wszystkim.

-----------------------------------------------------------------
Nie ma już opozycji, teraz to nasi przełożeni.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 
Zbiórka podpisów to odrębna kwestia. Idea słuszna, odwołanie się od głosu środowiska nie jest niczym złym. Tylko zapytam, czy ludzie podpisujący się pod tym mieli świadomość, że popierają wariant podwyżek dla szczęśliwców wskazanych przez przełożonych i czy zapoznali się z projektem konkurencyjnym. :D
Czy sugerujesz, że 1200 ludzi nie było w stanie zrozumieć co czyta i co podpisuje? W dodatku po raz kolejny pojawia się to samo kłamstwo, że projekt dotyczył wybrańców. Pewnie jest w tym jakiś cel albo jednak nie znasz brzmienia porozumienia.
 
Czy sugerujesz, że 1200 ludzi nie było w stanie zrozumieć co czyta i co podpisuje? W dodatku po raz kolejny pojawia się to samo kłamstwo, że projekt dotyczył wybrańców. Pewnie jest w tym jakiś cel albo jednak nie znasz brzmienia porozumienia.

Widzę, że jesteś dobrze zorientowany, to napisz w takim razie, czy projekt 8 związków przewiduje podwyżki dla osób wskazanych przez przełożonych, czy też nie.

Drugie pytanie, które mi się nasuwa dotyczy zbierania podpisów. Czy zbierając podpisy przedstawiono zainteresowanym wszystkie projekty porozumień w sprawie podwyżek, czy wyłącznie jeden, ten właściwy?
 
Widzę, że jesteś dobrze zorientowany, to napisz w takim razie, czy projekt 8 związków przewiduje podwyżki dla osób wskazanych przez przełożonych, czy też nie.

Drugie pytanie, które mi się nasuwa dotyczy zbierania podpisów. Czy zbierając podpisy przedstawiono zainteresowanym wszystkie projekty porozumień w sprawie podwyżek, czy wyłącznie jeden, ten właściwy?


daj spokój

odezwały się głosiki najaktywniejszych

starych forumowiczów

aktywnych uczestników wielu akcji

zaprogramowanych jednokierunkowo

totalne nieporozumienie
 
Widzę, że jesteś dobrze zorientowany, to napisz w takim razie, czy projekt 8 związków przewiduje podwyżki dla osób wskazanych przez przełożonych, czy też nie.

Drugie pytanie, które mi się nasuwa dotyczy zbierania podpisów. Czy zbierając podpisy przedstawiono zainteresowanym wszystkie projekty porozumień w sprawie podwyżek, czy wyłącznie jeden, ten właściwy?

Projekt 8 zz przewidywał podwyżki dla osób spełniających określone kryteria czyli dla najniżej zarabiających a nie wybranych przez przełożonych. Odnośnie podpisów to mi przedstawiono dwie wersje podziału a pozostałych to musiałbyś zapytać.
Może warto byłoby opublikować te porozumienia?
 
Interesująca jest odpowiedź MF w sprawie podwyżek z pierwszej strony a zwłaszcza zestawienie kwot na poszczególne izby. W pierwszej turze niechlubnie wybija się Rzeszów. Pytanie: kto odpowiada za zamówienie podwyżek dla tak małej liczby pracowników (i żadnych funkcjonariuszy) i tak skandalicznie wręcz niskiej kwoty?
 
Interesująca jest odpowiedź MF w sprawie podwyżek z pierwszej strony a zwłaszcza zestawienie kwot na poszczególne izby. W pierwszej turze niechlubnie wybija się Rzeszów. Pytanie: kto odpowiada za zamówienie podwyżek dla tak małej liczby pracowników (i żadnych funkcjonariuszy) i tak skandalicznie wręcz niskiej kwoty?
Porażka, załamka na całej linii, jak to funkcjonuje, w MF korpo u nas na dole mur....

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 
Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości.
Możesz napisać jak wygląda podział, kto dzieli? Czy dostaną tylko lokomotywy i ludzie królika, bo jakaś ogólna tajemnica w urzędach, czy jest dowolność podziału? strasznie to wygląda z punktu widzenia pracowników. Może by tak napisać do DIAS ile poszło na dany US czy OC?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 
No i mleko się rozlało ....
Przyszła kasa po kilkadziesiąt zł na funka.
Kierownicy z klasą podzielili to co dostali dla najmniej zarabiających.
Podwyżki po ok 130-150 zł dostało nawet 50% załogi (spec i st spec)
Pozostali dali po stówce kilku osobom a resztę potrafili (nawet 60% ) kasy oddać... lub
wziąć po prostu na siebie.
Czy nie tak jest w waszych referatach??
 
U mnie nie wiem jak jest bo to tajemnica. Z 30kilku osob nieuprawnionych do podwyzki jest 3 funkcjonariuszy. Bardziej Czekamy na podzial nagrod rocznych i kolejne cyrki w stylu jednemu 60 drugiemu 160%.
 
Już zapomniano o tzw. podwyżkach. Pieniędzy wtedy zapotrzebowano ułamek w odniesieniu do tego co było zapotrzebowane w Polsce. Ogłoszono po nich, że nastepna tura podwyżek miała być w marcu, potem mówiono o czerwcu i wrześniu. Czerwiec już blisko o podwyżkach cisza. Zdecydowana większość pracowników podkarpackiej KAS ma mnożnik 1,6 do 1,8 a staż pracy ponad 20 lat. Zadań z dnia na dzień więcej a ludzi mniej (orzecznictwo - akcyza, vat, dochodowy, wierzycielska, kontrola). Czy zz wszystkie jakie w tej izbie są nie powinny powalczyć o tych ludzi?
 
Ostatnia edycja:
ZZ w IAS Warszawa rozpoczęły rozmowy z Dyrekcją w sprawie sposobu podziału podwyżek. A ZZ w Rzeszowie , jest ich kilkanaście, myślą już o tym?
 
Hello! Rzeszów!!! Szanowne ZZ było już spotkanie w sprawie podwyżek??? A jak premia? Przywrócona premia kwartalna???
 
Hello! Rzeszów!!! Szanowne ZZ było już spotkanie w sprawie podwyżek??? A jak premia? Przywrócona premia kwartalna???

A nie prościej zapytać sie przewodniczącego swojego zz osobiście?

Tak sie buduje kontakty, wsparcie, solidarność, więzi...

Bo chyba jesteś w zz?
 
A myślisz, że nie pytałem? Przewodniczący ZZ Solidarność - nic nie wie, ale on nigdy nic nie wie (zresztą on już myśli o emeryturze a nie zz). Dla niego wszystko zawsze objęte jest tajemnicą. Pytałem też innego przewodniczące zz, które działają w KAS w Rzeszowie i albo nic nie wie, albo też nic nie chce powiedzieć z sobie tylko znanych powodów. Zresztą informacja przekazana przez niego o kwocie premii daleka była od rzeczywistości. Z ZZ Celnicy.pl nie znam nikogo i nigdy nikogo z tego zz na oczy nie widziałem. (A może znam, tylko oni nigdy nie przyznali się do działania w zz?) E-maili ze służbowego komputera nie zwykłem pisać do nikogo. Z prywatnego nie będę. Zresztą preferuję rozmowę twarz w twarz. Proszę wybaczyć, ale nie będę biegał po piętrach i szukał, kogoś z przedstawicieli tego zz. Dlatego tu stawiam pytania, licząc, że ktoś dobrze poinformowany uchyli rąbka tajemnicy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry