• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IAS w Rzeszowie

Rozumiem, że DIAS mając na stole te 3 propozycje może wybrać tą , która mu odpowiada. Ale nie słyszałem aby wycofał się z pisma opublikowanego na intranecie, że zwraca środki kiedy zz się nie dogadają.

Źle rozumiesz. Trzy propozycje robocze zostały przedstawione celem przeprowadzenia niezbędnych symulacji skutków finansowych. Taka analiza jest konieczna dla wprowadzenia poprawek w projekcie porozumienia. Być może na tej podstawie ZZ Celnicy PL skoryguje swoje stanowisko, a może zrobią to inne organizacje...
 
Czy któreś z tych propozycji związkowych czy to Celnicy pl czy związki skarbowe przewiduje się podwyżki dla funkcjonariuszy na stanowisku specjalisty ( wspomnę że mnożnik wynosi dla wszystkich specjalistów w IAS RZESZÓW 1.627 i np od 3 do 10 lat służby a nas jest większość w służbie) czy tylko ta cała podwyżka pójdzie na podwyżki dla skarbowców lub w związku z obniżeniem pensji wyniku reformy ? I nie lepiej byłoby podzielić po równo całość pieniędzy przeznaczonych na podwyżki na wszystkie etaty jak to zrobiono w innych izbach, a nie znowu faworyzować inne grupy ? I jaka jest całość środków przyznanych na podwyżki w IAS w Rzeszowie ?

Stanowisko ZZ Celnicy PL przedstawiłem w kilku wpisach dotyczących tematu podwyżek. Założenia, na których się ono opiera nie uległy zmianie.
 
Na głównej zamieściłem apel do rozesłania bardzo proszę w całej IAS Rzeszów i wszystkich IAS w Polsce. Upomnijmy się wreszcie o realne podwyżki, które Nam wszystkim się należą.
 
Na głównej zamieściłem apel do rozesłania bardzo proszę w całej IAS Rzeszów i wszystkich IAS w Polsce. Upomnijmy się wreszcie o realne podwyżki, które Nam wszystkim się należą.

Apel do Zarządu Związku. Popieram ten szczytny apel. Proszę jednak zadbać również o ujednolicenie wynagrodzeń osób na poszczególnych stanowiskach wykonujących te same czy bardzo podobne zadania służbowe w skali kraju. Inaczej mówiąć palącą potrzebą z punktu widzenia zasad sprawiedliwości społecznej czy równości wobec prawa jest stworzenie jednolitej w KAS siatki wynagrodzeń. Obecnie w każdej Izbie obowiązują odmienne zasady wynagrodzeń. Tytułem przykładu. Zajmujący stanowisko cywilne kontrolera skarbowego w izbie katowickiej ma mnożnik 1,65, a wrocławskiej 1,80 lub więcej. Trzeba skończyć z Polską dzielnicową w jednolitej formacji jaką jest KAS.
 
To bardzo dobra wiadomość. Trzeba się cieszyć, że pieniądze zostaną. Inną sprawą jest kwestia ich podziału.


Wszyscy mówili, że w wyniku oporu związkowców, DIAS w Rzeszowie (na marginesie podobno siostrzeniec bardzo ważnego marszałka) zwróci pieniądze do budżetu, ale on jednak oparł się przemożnym wpływom celników.pl i wypłaci podwyżki pracownikom. Nie wydaje się Panom do dziwne?!
 
Mirekk83. Musimy wywalczyć realne środki w budżecie na regulacje płac w perspektywie najbliższych lat, stopniowo. Mnożnik 1,8 to także skandalicznie niski mnożnik. W MF przyjmują nowych swojaków na grubo ponad 2. To także jest niski mnożnik za taką pracę. Twój mnożnik powinien wynosić powyżej 3. To jest perspektywa, o której mówimy. Musimy wszyscy zmienić sposób myślenia.
 
Ostatnia edycja:
Mirekk83. Musimy wywalczyć realne środki w budżecie na regulacje płac w perspektywie najbliższych lat, stopniowo. Mnożnik 1,8 to także skandalicznie niski mnożnik. W MF przyjmują nowych swojaków na grubo ponad 2. To także jest niski mnożnik za taką pracę. Twój mnożnik powinien wynosić powyżej 3. To jest perspektywa, o której mówimy. Musimy wszyscy zmienić sposób myślenia.


Trzymam kciuki za te działania - nie tylko biernie. Apel rozesłałem dziś do wszystkich współpracowników. Mam nadzieję, że to dotrze do ludzi.
 
Ostatnia edycja:
Nie ośmieszaj się proszę syndykatZ

Nie ośmieszam się tylko próbuję w tym bałaganie coś zrozumieć. Jako szeregowy pracownik IAS-u Rzeszów z US-u, powiedziano mi że dwie grupy ZZ nie dogadają się w kwestii podwyżek, co doprowadzi do sytuacji, że pieniądze zostaną zwrócone, a tu masz DIAS jest bardziej za pracownikiem niż ZZ i wypłaci podwyżki. To dla mnie jest bałagan i pomieszanie ról. Czyżby ważny ZZ SS nie zrozumiałeś tego?!
 
Nie ośmieszam się tylko próbuję w tym bałaganie coś zrozumieć. Jako szeregowy pracownik IAS-u Rzeszów z US-u, powiedziano mi że dwie grupy ZZ nie dogadają się w kwestii podwyżek, co doprowadzi do sytuacji, że pieniądze zostaną zwrócone, a tu masz DIAS jest bardziej za pracownikiem niż ZZ i wypłaci podwyżki. To dla mnie jest bałagan i pomieszanie ról. Czyżby ważny ZZ SS nie zrozumiałeś tego?!

Brawo, bohater! Uratował uciemiężony lud przed tyranią złych związków... zwłaszcza tego najgorszego ;). Teraz przekonamy się jakie będą te podwyżki. Kto dostanie i ile.
 
Nie ośmieszam się tylko próbuję w tym bałaganie coś zrozumieć. Jako szeregowy pracownik IAS-u Rzeszów z US-u, powiedziano mi że dwie grupy ZZ nie dogadają się w kwestii podwyżek, co doprowadzi do sytuacji, że pieniądze zostaną zwrócone, a tu masz DIAS jest bardziej za pracownikiem niż ZZ i wypłaci podwyżki. To dla mnie jest bałagan i pomieszanie ról. Czyżby ważny ZZ SS nie zrozumiałeś tego?!

Trochę cię nie rozumiem, to niby ZZ dążyły do zwrotu pieniędzy?jaka jest twoja rola w tej dyskusji, wybielić DIAS?że jest niby za pracownikami? Wow dobre.
Powiadasz że ci powiedziano, kto to zrobił?nie wszystko co mówią ma sens. Jeśli dostaniesz podwyżkę i jesteś wybrany to gratuluję, pisz nadał pochwały. Masz za co dziękować.
 
Wszyscy mówili, że w wyniku oporu związkowców, DIAS w Rzeszowie (na marginesie podobno siostrzeniec bardzo ważnego marszałka) zwróci pieniądze do budżetu, ale on jednak oparł się przemożnym wpływom celników.pl i wypłaci podwyżki pracownikom. Nie wydaje się Panom do dziwne?!

Oparłl się bo ZZ zaczęli go cisnąć, dlaczego zdjął z internetu info? Bo miał naciski, chyba dostajesz maile, najpierw ZZ celnicy a potem inne za przykładem go cisnęli, oczywiście zamiast podłączyć się pod ZZ celników to wystosowali własne pismo by zachować twarz.
 
Nie ośmieszam się tylko próbuję w tym bałaganie coś zrozumieć. Jako szeregowy pracownik IAS-u Rzeszów z US-u, powiedziano mi że dwie grupy ZZ nie dogadają się w kwestii podwyżek, co doprowadzi do sytuacji, że pieniądze zostaną zwrócone, a tu masz DIAS jest bardziej za pracownikiem niż ZZ i wypłaci podwyżki. To dla mnie jest bałagan i pomieszanie ról. Czyżby ważny ZZ SS nie zrozumiałeś tego?!


błądzisz :)

proponuję troszkę podziałać, a potem ewentualnie poddawać pomysły

ale i tak najważniejsze jest zrozumienie

a na to potrzebny jest czas
 
Kiedy wprowadzali reformę KAS chciałem się zapisać do Waszego związku ale teraz gdy zobaczyłem jak działacie na rzecz pracowników stwierdzam, że nie różnicie się niczym od Solidarności. Możecie się połączyć pod nazwą "PR i Składki". Miłego dnia.
 
Kiedy wprowadzali reformę KAS chciałem się zapisać do Waszego związku ale teraz gdy zobaczyłem jak działacie na rzecz pracowników stwierdzam, że nie różnicie się niczym od Solidarności. Możecie się połączyć pod nazwą "PR i Składki". Miłego dnia.

Idź spać, zima już przecież misiu.
Jak nie byłeś (a z wpisu to czuć) z nami pod MF w czerwcu tak i dalej siedź cichutko tam gdzie jesteś i daj walczyć niepokornym.
Pozdrawiam.
 
Kiedy wprowadzali reformę KAS chciałem się zapisać do Waszego związku ale teraz gdy zobaczyłem jak działacie na rzecz pracowników stwierdzam, że nie różnicie się niczym od Solidarności. Możecie się połączyć pod nazwą "PR i Składki". Miłego dnia.


wzruszyła mnie twoja historia

skoro nie widzisz różnicy, to rzeczywiście nie ma o czym gadać

jak już dojdziesz do tego że różnią się i zz, i cele, i skuteczność, i liderzy oraz cena jaką jedni płacą a drudzy biorą - zadeklaruj się

a na razie żyj w poczuciu, że jesteś bardziej przenikliwy niż 5 000 celników - członków celników.pl
 
Kiedy wprowadzali reformę KAS chciałem się zapisać do Waszego związku ale teraz gdy zobaczyłem jak działacie na rzecz pracowników stwierdzam, że nie różnicie się niczym od Solidarności. Możecie się połączyć pod nazwą "PR i Składki". Miłego dnia.

Jeśli możesz napisz co jest zle, w czym postrzegasz i widzisz problem?, Twoje zdanie jest ważne i chcemy je znać.
Dlaczego się zawiodłeś?że wciąż brak stanowiska w sprawie podwyżek?
 
błądzisz :)

proponuję troszkę podziałać, a potem ewentualnie poddawać pomysły

ale i tak najważniejsze jest zrozumienie

a na to potrzebny jest czas

Już kolejny raz czytam że"trzeba trochę podziałać, a potem się wypowiadać" bardzo bym chciał "podziałać" ale jako szeregowy członek związku nie mam pojęcia jak to zrobić?. Jak może np. taka osoba jak ja wpłynąć na decyzje dyrektora w sprawie podwyżek czy awansów. Bardzo proszę o uświadomienie mnie i pokazanie jak mam to zrobić.
 
Back
Do góry