• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IAS w Rzeszowie

Dają radę doskonale. Wyżej jest wyjaśnienie o co tak naprawdę toczy się spór. Zaczął się czarny PR wobec Nich, bo wielu beneficjentów podwyżek wskazanych przez przełożonych, kosztem oczywiście ogromnej większości pozostałych pracowników i funkcjonariuszy, nie może się doczekać pieniędzy i się denerwuje. Tym wskazanym przez przełożonych też się należy oczywiście, ale nie może to być kosztem ogółu. Zrozumiałe?
Tak trzymać Koledzy!
 
Nie jestem ściśle z Waszego środowiska ale szczerze mówiąc to wielu zazdrości Wam tak mocnych liderów z ideami. Jeśli czynnie nie działacie to przynajmniej jakieś moralne wsparcie jesteście im winni. Na co dzień obserwuję ogromny zorganizowany i szeroko zakrojony czarny PR przeciwko ZOZ w Rzeszowie a to może oznaczać tylko jedno, zarząd działa tak jak trzeba i nie jest władzy na rękę. Jestem zorientowany w pewnych sprawach i przeraża mnie to. Naprawdę Wam zazdroszczę i pewnie kiedyś się przyłączę. Bądźcie twardzi Panowie, kłamstwo dość szybko się obnaża. Co do samego projektu to oczywiście zawsze można dyskutować o szczegółach ale idea słuszna. Należy koniecznie zablokować dowolność przyznawania podwyżek przynajmniej na pełną skalę i skierować te skandalicznie małe środki na największą patologię płacową a że to zagraża interesom wypasionych to psy się wiesza. W końcu ktoś się opowiedział za tym zwykłym pracownikiem.
 
Domyślam się, że jesteś skarbowcem, ja też i się przyłączyłem. Im więcej ludzi będzie miało świadomość że związek działa też na rzecz pracowników tym lepiej. W Rzeszowie ciągle jest stereotyp, że to związek typowo celny a to nie prawda. Czarny PR jest masakryczny, że ZOZ to samo zło. Uważam, że reszta związków układa się typowo pod kierownictwo IAS w Rzeszowie i sami widzimy jak mamy. Jest to smutne. Musi być jeden silny związek walczący o interesy wszystkich i niezależny od kierownictwa, bo ten przeciętny "Kowalski" całe życie będzie miał pod górkę a inni będą dostawali nagrody i podwyżki. Dużemu łatwiej a małego zastraszą.

Pozdrawiam funkcjonariuszy i pracowników KAS.
 
@retronix - cieszę się, że są tacy jak Ty, którzy potrafią odsiać dobre ziarno od plew. Jedno tylko muszę sprostować, wśród reszty związków można jeszcze dostrzec pojedyncze osoby z kręgosłupem moralnym niedające się złamać i sprzeniewierzyć, pozostałe... sam wiesz.
Czarny PR wydaje się być zaplanowany, zaprogramowany, systemowy i systematyczny, zakrawa na działalność antyzwiązkową, biorą w tym udział osoby na stanowiskach a szeregowi to łatwo łapią. Dostrzegam jednak mimo to wielu skarbowców, którzy już nie poddają się manipulacjom i popierają Celników PL przynajmniej moralnie, powoli ale jednak idzie to do przodu. Kłamcy będą się kompromitować i ośmieszać coraz bardziej. Muszę zaznaczyć, że daleki jestem od kadzenia komukolwiek, analizuję sytuację na chłodno i kiedy trzeba będzie zgłosić krytyczną uwagę uczynię to. Fajne jest to, że zaczynamy zabierać głos, bardzo mnie to cieszy.
 
"O nierządne królestwo i zginienia bliskie, gdzie ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsce a wszystko złotem kupić trzeba "

tak krótko za wielkim poetą J. Kochanowskim można opisać to co się dzieje w IAS w Rzeszowie.

ZZ wydzierają sobie kasę na słuszny cel, a w tym czasie Dyrektor przyjął pozycję obserwatora i za grubą kasę unika odpowiedzialności za podwyżki.
W sumie podwyżek nie będzie, ale w zamian będziemy mieli koncert obrzucania się błotem.....it is normal in Poland.
 
Nie wszyscy obrzucają się błotem. Za to coraz więcej pracowników wyraża opinię, żeby sobie Dyrektor zwrócił pieniądze. Nie wiem dokładnie ale podobno idzie o czterdzieści parę złotych średnio na głowę razem z pochodnymi brutto. Jeszcze mamy swoją godność. Nie dziwię się, że chciano by za taki stan obarczyć odpowiedzialnością związki. Wstyd, chyba w żadnej IAS nie było tak złej sytuacji.
 
Rozumiem, że w sposób tak niegodny wobec swoich pracowników i funkcjonariuszy zachował się poprzednik na stanowisku DIAS? Jeśli tak, to nie rozumiem postępowania obecnego DIAS
 
Ostatnia edycja:
łÓDŹ, łÓDŹ, łÓDŹ, Jakie ustalenia w Łodzi, bo nic ciągle nie wiadomo? Są jakieś przecieki???????
 
W Łodzi związki nie dogadały się z dyrektorem, czy w ogólne jeszcze się nie spotkali? Podobno jakieś spotkanie miało być 17.11? Jakie stanowiska maja obie strony? Wiadomo jaka grupa ma zostać objęta podwyżkami? czy sami skarbowcy, czy f-sze z ponad 15-letnim stażem też (spece i st.spece)????
 
mam prosbę ZZ Celnicy PL w Rzeszowie aby przy podziale środków pienieznych bardziej zwracac uwage na funkcjonariuszy najmniej zarabiających czy to normalne aby po 9 latach służby w ciezkich warunkach dyspozycyjności mieć mnożnik 1.62 . kiedy zostanie poruszona kwestia 2 % dodatków kontrolerskich.
 
mam prosbę ZZ Celnicy PL w Rzeszowie aby przy podziale środków pienieznych bardziej zwracac uwage na funkcjonariuszy najmniej zarabiających czy to normalne aby po 9 latach służby w ciezkich warunkach dyspozycyjności mieć mnożnik 1.62 . kiedy zostanie poruszona kwestia 2 % dodatków kontrolerskich.


1,62?

a po 11 latach 1,54? 1,57? 1,6?

ias olsztyn
 
mam prosbę ZZ Celnicy PL w Rzeszowie aby przy podziale środków pienieznych bardziej zwracac uwage na funkcjonariuszy najmniej zarabiających czy to normalne aby po 9 latach służby w ciezkich warunkach dyspozycyjności mieć mnożnik 1.62 . kiedy zostanie poruszona kwestia 2 % dodatków kontrolerskich.

ZOZ ZZ Celnicy PL stoi na stanowisku, że wyrównania wynagrodzeń/uposażeń muszą objąć w pierwszej kolejności wszystkich pracowników i funkcjonariuszy o najniższych mnożnikach. To jest bezwzględny priorytet.

Nie wyrażamy zgody na propozycje niektórych zz, by wyrównaniem zostały objęte osoby z poszczególnych stanowisk wskazane przez przełożonych tzw. "lokomotywy". Kryteria wskazujące beneficjentów muszą być jasno określone w porozumieniu.

Niestety trzeba też zauważyć, że środki przeznaczone dla funkcjonariuszy w IAS w Rzeszowie są bardzo skromne.
 
To nieprawda ! Żaden z z nie promuje " lokomotyw" .


a skąd to niby możesz wiedzieć na 100%?

byłeś ze wszystkimi przełożonymi w ciągu ostatniego miesiąca 24h/7?

multiplikowałeś się z czapką niewidką czy masz wszystkich na podsłuchu?

ja bym nawet nie zdążył przesłuchać nagrań z podsłuchów ca. 500 przełożonych
 
ZOZ ZZ Celnicy PL stoi na stanowisku, że wyrównania wynagrodzeń/uposażeń muszą objąć w pierwszej kolejności wszystkich pracowników i funkcjonariuszy o najniższych mnożnikach. To jest bezwzględny priorytet.

Nie wyrażamy zgody na propozycje niektórych zz, by wyrównaniem zostały objęte osoby z poszczególnych stanowisk wskazane przez przełożonych tzw. "lokomotywy". Kryteria wskazujące beneficjentów muszą być jasno określone w porozumieniu.

Niestety trzeba też zauważyć, że środki przeznaczone dla funkcjonariuszy w IAS w Rzeszowie są bardzo skromne.

Abstrahując od faktu że większość z nas zarabia dość marne pieniądze to czy przedstawiciele ZZ Celnicy są pewni że wszyscy, którzy teraz zarabiają mało zasługują na podwyżki, a wszyscy którzy zarabiają w miarę godziwie na nie nie zasługują? Już teraz między specjalistami a starszymi specjalistami w SC nie ma zbyt dużych różnic w zarobkach. Może dojść do tego, że podnosząc specjalistą którzy t osiągną max w swych widełkach przeskoczą starszych specjalistów którzy są na samym dole w swych mnożnikach. I może tez tak być miedzy strasznymi specjalistami a młodszymi ekspertami. Moim zdaniem należy podnosić wynagrodzenie na najniższych widełkach na danych stanowiskach.
 
Może dojść do tego, że podnosząc specjalistą którzy t osiągną max w swych widełkach przeskoczą starszych specjalistów którzy są na samym dole w swych mnożnikach. .

no właśnie nie - jeśli podwyżki byłyby dla najniżej uposażonych - to dotyczyłyby WSZYSTKICH - do założonego pułapu

a co do stanowisk - nie wiem jak w twojej byłej ic, ale z tym bywało różnie - często decydowały o tym nie wykonywane faktycznie obowiązki, ale powiązania towarzyskie, lubienie/nielubienie, chody, plecy, układy ...

umówmy się - idea wartościowania BYŁA słuszna, a jak wyszło?

tak jak zwykle

i teraz bardzo często jest tak, że dwóch funków robi TO SAMO, tyle że jeden za dwa razy większą kaskę niż ten drugi
 
no właśnie nie - jeśli podwyżki byłyby dla najniżej uposażonych - to dotyczyłyby WSZYSTKICH - do założonego pułapu

a co do stanowisk - nie wiem jak w twojej byłej ic, ale z tym bywało różnie - często decydowały o tym nie wykonywane faktycznie obowiązki, ale powiązania towarzyskie, lubienie/nielubienie, chody, plecy, układy ...

umówmy się - idea wartościowania BYŁA słuszna, a jak wyszło?

tak jak zwykle

i teraz bardzo często jest tak, że dwóch funków robi TO SAMO, tyle że jeden za dwa razy większą kaskę niż ten drugi

Zgadzam się w100% ale w mojej byłej. IC to większość funkcjonariuszy. OC była i jest zwartościowana na swych stanowiskach najniżej jako że teraz oddziały to 75% funkcjonariuszy to nie ma szans na podwyżki dla wszystkich zwartościowanych najniżej a kasy w na to nie będzie Powiem szczerze nie wiem jak z tego wybrnąć
 
Wszystko super, ale sytuacja, która jest obecnie w IAS Rzeszów zmierza do tego, że jako jedyna Izba w Polsce nie podzieli rezerwy przeznaczonej na wynagrodzenia. Możemy dyskutować o sposobie, ale największym draństwem będzie oddanie tych pieniędzy, bo nikt nie ma gwarancji, że przy takim zacietrzewieniu ZZ jakiekolwiek pieniądze jeszcze kiedykolwiek dostaniemy. Ale DIAS'a chyba to już nie interesuje.
 
Czytaj ze zrozumieniem ! Żaden przedstawiciel związków przy propozycjach podziału środków na podwyżki nie promuje tzw.lokomotyw.
 
Back
Do góry