• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IAS w Rzeszowie

Czyli jak ktoś nie ma jeszcze stażowego to 588,35 brutto do zasadniczej a jak ma 25% stażowego to 470,68 do zasadniczej. A jak ktoś dostał przy tej okazji awans to mu jeszcze odliczą 46,00. Czyli " stary" doceniony (awansowany ) dostanie max około 425 polskich nowych złotych brutto do zasadniczej.
 
Ostatnia edycja:
J23

Trafiłeś chłopie

W ias olsztyn tak właśnie jest

Mniej do zasadn od młodych, bo odliczają stażowe

Awans, którego nie dostałeś we wrześniu po 4 latach, w styczniu - bo teraz to tylko we wrześniu, nagle dostajesz w marcu, z tym że odliczają ci go od podwyżki

I na nic protesty że nie chcesz teraz awansu, że skoro czekasz 4,5 roku to poczekasz jeszcze do września do pełnych 5 lat, a teraz to chcesz podwyżkę

Za nasze podwyżki dias wypełni obowiązek awansowania

I we wrześniu awansu z dodatkową kaską nie dostaną tacy jak ja, bo nie minie jeszcze rok, ale ci, którzy dostali np we wrześniu 2018, po 1,5 roku czekania, a teraz, po kolejnym roku czekania kolejny awans

I oba z kaską, oprócz pidwyżek

Sprytne ale obrzydliwe
 
Czyli jak ktoś nie ma jeszcze stażowego to 588,35 brutto do zasadniczej a jak ma 25% stażowego to 470,68 do zasadniczej. A jak ktoś dostał przy tej okazji awans to mu jeszcze odliczą 46,00. Czyli " stary" doceniony (awansowany ) dostanie max około 425 polskich nowych złotych brutto do zasadniczej.

Osobiście uważam, że powinno być po równo do zasadniczej dla każdego. Tak jak w 2008 r. wtedy rok pracowałem więc najmniej dostałem. Ale, no właśnie ale... Jedyny sens jaki widzę w takim podziale środków, to chęć przyciągnięcia nowych ludzi do roboty. Płace na najniższych stanowiskach w kas są już absolutnie niekonkurencyjne. Ktoś tu pisał, że w katowickiej ias młody celnik na rękę 1900 pln [oddział wew.] Obok mnie jest dyskont gdzie proponują 4000 brutto. Jeśli rząd czegoś nie zrobi, to za chwilę będzie trzeba służbę wygaszać, ze względu na brak chętnych. W imię większego dobra, i kontynuacji chlubnej tradycji przedwojennej Straży Celnej może warto się pogodzić z nieco mniejszą podwyżką?
Przepraszam za zastosowanie trochę michnikowskiej socjotechniki.
 
Ostatnia edycja:
J23

Trafiłeś chłopie

W ias olsztyn tak właśnie jest

Mniej do zasadn od młodych, bo odliczają stażowe

Awans, którego nie dostałeś we wrześniu po 4 latach, w styczniu - bo teraz to tylko we wrześniu, nagle dostajesz w marcu, z tym że odliczają ci go od podwyżki

I na nic protesty że nie chcesz teraz awansu, że skoro czekasz 4,5 roku to poczekasz jeszcze do września do pełnych 5 lat, a teraz to chcesz podwyżkę

Za nasze podwyżki dias wypełni obowiązek awansowania

I we wrześniu awansu z dodatkową kaską nie dostaną tacy jak ja, bo nie minie jeszcze rok, ale ci, którzy dostali np we wrześniu 2018, po 1,5 roku czekania, a teraz, po kolejnym roku czekania kolejny awans

I oba z kaską, oprócz pidwyżek

Sprytne ale obrzydliwe

Pytanie techniczne bolo odnośnie awansu, nie ma żadnej możliwości, żeby nie przyjąć ? Bo jak tak to obrzydliwe... U nas w ias wawa była dobrowolność, ja wziąłem sobie awans, bo wstyd tak niskich pagonów.
 
Teoretycznie można się nie zgodzić na awans ale w praktyce....... .
Młspeclat67 -też chciałbym po równo do zasadniczej, tak powinno być ale strona związkowa chyba naciskała na "wszystkim po równo" (być może się mylę to mnie poprawcie) i tak najlepiej wyjdą na tym ci którzy jeszcze nie maja wysługi ale nabędą do niej prawo w tym roku oni dostaną podwyżkę dwa razy . A "starzy" kto się "starymi " przejmuje, przecież ta wysługa to nie za przepracowane lata, nie za stracone w służbie zdrowie, nie za X szkoleń tylko tak za "piękne oczy".
 
Teoretycznie można się nie zgodzić na awans ale w praktyce....... .
Młspeclat67 -też chciałbym po równo do zasadniczej, tak powinno być ale strona związkowa chyba naciskała na "wszystkim po równo" (być może się mylę to mnie poprawcie) i tak najlepiej wyjdą na tym ci którzy jeszcze nie maja wysługi ale nabędą do niej prawo w tym roku oni dostaną podwyżkę dwa razy . A "starzy" kto się "starymi " przejmuje, przecież ta wysługa to nie za przepracowane lata, nie za stracone w służbie zdrowie, nie za X szkoleń tylko tak za "piękne oczy".

Dzięki, nie ukrywam, że zaciekawiła mnie ta kwestia.
Co do podwyżek, napisałem wyżej, iż widzę tylko jeden, wytłumaczalny powód takiego podziału. Sam mam staż 12 lat, więc teoretycznie zyskam nieco więcej. W praktyce otrzymałem tego wyrównania nieco więcej, niż starsi stażem funkcjonariusze. Otrzymałem 797 PLN + ewentualny awans do stopnia rachmistrza.
 
Ostatnia edycja:
To pogratulować

Ja 606 brutto, w tym awans w stopniu psia....

Ale nie ma możliwości odmowy przyjęcia awansu

Na jakiej podstawie?

Do awansu nie jest wymagana zgoda funka

Chyba że j23 nas oświeci
 
A co do wstydu za pagony?

To jest powód do wstydu ale dla przełożonych

50+, staż 30, w służbie 13, spec, do teraz 3 belki

Żadnego nigdy postępowania, wszystkie oceny i opinie pozytywne...
 
Za jaki okres te wyrównania I i II czy I,II i III ? W sprawie awansów to nikogo tu nie oświecę - pisałem, że można zrezygnować z awansu ale jak pisze Bolo jednak nie można, bo na jakiej podstawie ( no chyba ,że w ramach protestu). Co mnie wprowadziło w błąd - to, że podobno niektóre osoby były pytane czy zgadzają się na awans. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku,że nigdy wcześniej chyba się to nie zdarzyło więc to tyko w tym wypadku - teraz podwyżka dodatku za stopień "odliczy" się od podwyżki.
 
Ostatnia edycja:
Za jaki okres te wyrównania I i II czy I,II i III ? W sprawie awansów to nikogo tu nie oświecę - pisałem, że można zrezygnować z awansu ale jak pisze Bolo jednak nie można, bo na jakiej podstawie ( no chyba ,że w ramach protestu). Co mnie wprowadziło w błąd - to, że podobno niektóre osoby były pytane czy zgadzają się na awans. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku,że nigdy wcześniej chyba się to nie zdarzyło więc to tyko w tym wypadku - teraz podwyżka dodatku za stopień "odliczy" się od podwyżki.

J.23 przenikliwy :) Ja wybrałem awans, ciekawe co będzie, gdy wniosek nie przejdzie, dodadzą mi te 30 zl do uz ? Takiego burdelu to chyba nigdzie nie ma...
 
Back
Do góry